Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Latviešu ēdieni.

 
Reitings 80
Reģ: 21.03.2014
Sveiki :)
Pavisam drīz dodos Erasmus uz Poliju, un viens no pirmajiem pasākumiem būs Euro Dinner, kur jāsagatavo kāds savas valsts ēdiens. Man ar kursabiedra palīdzību jāuztaisa gan deserts, gan kaut kas nopietnāks apēdams. Doma uztaisīt rupjmaizes kārtojumu ( kā labāk aiztransportēt rupjmaizi, lai vel nepilnas divas nedēļas uzglabājas? Sakaltēt sausiņos un sarīvēt? :D), bet par otru ēdienu ( kāda uzkoda/salātiņi/izcept pīrādziņus?) nav ne jausmas. :-/ Varbūt jums ir kāda laba ideja? :)
12.09.2016 22:13 |
 
Reitings 4481
Reģ: 03.01.2014
taisi kas labāk sanāk.
20.09.2016 22:29 |
 
Reitings 525
Reģ: 05.01.2016
man ir nācies vairākas reizes gatavot latviešu ēdienus ārzemniekiem dažādu prezentāciju sakarā. Ļoti labi vienmēr ir izķēruši kartupeļu pankūkas, pelēkos zirņus ar speķi (un man bija 100% tīrs lauku speķis, karsti tauki čurkstinājās katliņā), speķa pīrādziņus un medus kūku. Ar maizes zupu liela noņemšanās un lielākā daļa netiek notiesāta. Ābolu plātsmaizes arī nekad nav bijušas pievilinātājs. Vienreiz ar lietuviešiem kopā taisījām kvasu, tas bija lielākais džekpots ever :-D
20.09.2016 22:26 |
 
Reitings 2684
Reģ: 13.01.2016
Iesākumā jau es paskatītos, kādas tautības pārstāvji procentuāli tur būs. Ja poļi, baltijas valstis un tml, es mierīgi nestu mūsu tradicionālos ēdienus, kaut tas pats rupjmaizes kārtojms būtu forši :)
Man šāds pasākums bija diezgan eksotiskā vidē otrā Eiropas galā, zināju, ka nebūtu nevinam vēlme pagaršot praktiski neko no mūsu vīrtuves, un, ja pagaršotu, tad drusku.. sašķobītos, jo nu - nav pierasts :) Taisīju cepumu desu un pīrādziņus, bet no tītara gaļas, jo cūkgaļu tur praktiskineēd. VIsiem ļoti patika :) Jāsaka, ka uzminēju pareizi, jo lietuviešu un poļu stends tā arī palika diezgan neskarts, jo vairākumam cilvēku, kas pie tāda ēdiena nav pieraduši, tas arī īsti neuzrunāja..
Ja vēl par pīrāgiem - nav jau jātaisa tie mēnestiņi, kas tiešām būtu baigā ķēpa. Es darīju savādāk - izrullēju mīklu taisnstūrī, saliku pildījumu, satinu rullītī un sagriezu :) bija mini pīrādziņi, un top ļoti ātri :)
20.09.2016 22:14 |
 
Reitings 1832
Reģ: 27.12.2012
Maizes zupu un rupjmaizes kārtojumu neiesaku, jo pat daudziem latviešiem tas negaršo, kur nu vēl cilvēkiem, kas ko tādu ierauga pirmo reizi :D Un to nu gan es gribētu redzēt, kā meitene Polijā jaunpienu skrietu dabūt :D
Es jau droši vien ķertos klāt tiem pīrādziņiem - gaļas pīrādziņiem un arī kādai saldākai, piemēram, magoņmaizītei. Protams, atkarīgs no tā, cik daudz tev jācep. Taču nenāk prātā nekas latviskāks, kā smaržīgi, zeltaini pīrāgi.
20.09.2016 18:55 |
 
Reitings 2357
Reģ: 17.02.2016
Es arii esmu eedusi jaunpiena sacepumu,bet neatceros kaa iisti garsoja-kaut kas atminaa kaa jogirtam liidziigs,bet bez garsas

Mhh, to ko man deva garšot pirmo reizi atceros vēl šodien un biju priecīga, kad veikalu plauktos parādījās Lapzemes siers, ļoti atgādina ceptu jaunpienu (l)
20.09.2016 18:12 |
 
Reitings 3871
Reģ: 14.09.2015
Sogad uz maajaam atvedu arii kanepesMan taas loti labi garso ar jogurtu.Kaa sviests man tas liekaas loti trekns,atceros veel no veciem laikiem,ka arii iisti negarsoja.
Kimenu siers visiem te loti garso-tas ir kaut kas taads,ko visi vienmeer prasa atvest.
Es arii esmu eedusi jaunpiena sacepumu,bet neatceros kaa iisti garsoja-kaut kas atminaa kaa jogirtam liidziigs,bet bez garsas:-D
15.09.2016 01:17 |
 
Reitings 549
Reģ: 22.12.2013
Man skiet, ka vislabakais variants butu kanepju sviests, dzervenes pudercukura vai kimenu siers. Daudzi no nosauktajiem edieniem arzemniekiem tiesam butu ka fear factor. Un labak tadel neko laikietilpigu neizveleties, lai pec tam nav jazelojas, ka arzemnieki nespej pienacigi novertet tavu cienastu.
15.09.2016 00:43 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
Plānas pankūkas pildītas ar biezpienu un sēnēm un gaļu. Biezpiena plācenīši ar zapti. Kāpostu vai gaļas pīrāgi.
14.09.2016 23:51 |
 
Reitings 2357
Reģ: 17.02.2016
Pelēkos zirņus uz maizes šķēles, vai zirņu pikas ar speķīti (bekona šķēlīti), kuras var paņemt rokās, ķilavu maizītes, saldajā rupjmaizes kārtojumu aizstāt ar modernāku variantu - rupjmaizes biskvīta ruleti :-)
14.09.2016 23:07 |
 
Reitings 285
Reģ: 29.01.2009
Tev vajadzētu izdomāt kādu mērķi vēlies sasniegt: vai tev galvenais ir noprezentēt tiešām tradicionālu ēdienu, labi zinot, ka liela daļa to vienkārši nesapratīs, vai sagatavot kādu crowd pleaser, kas tiks apēsts ar gardu muti.
Pats vienkāršākais būtu paņemt līdzi kukuli rupjmaizes un šprotes - tās ir viegli transportēt un uzglabāt, maizi var sasaldēt. Krieviem un austrumeiropiešiem patiks, pārējie šokēsies, kas tik pretīgi smird, a la fear factor. :-D
Visi studenti 100% gribēs pagaršot kaņepju sviestu. ;-)
Par rupjmaizes kārtojumiem/ maizes zupām neviens īsti nebūs sajūsmā, un tie nozīmē lielāku darbu tev. Pīrāgi Erasmus pasākumos man ir aizgājuši uz urrā, bet tad tev jārēķinās ar gatavošanas laiku. Ja tev jāsaveido 100 pīrādziņi, tas jau ir diezgan laikietilpīgs process.
Maniem ārzemniekiem garšo jau ierosināta debesmanna. To pagatavot ir viegli, lēti un ātri (vienīgi vajag mikseri), mannu un pienu var nopirkt Polijas veikalos. Tu jau vari gatavot arī variantu ar kakao, ko mani neko nenojautošie Erasmus čomi sauca par mouse de chocolat.
Arī dzērvenes pūdercukurā ir ārzemniekiem interesants koncepts.
Nav jau uz tik ļoti jāiesprigst, atceros kā viens amerikānis kā tradicionālu ēdienu servēja peanut butter jelly sandwiches. :-)
14.09.2016 23:05 |
 
10 gadi
Reitings 2083
Reģ: 01.08.2012
Man šķiet, ka visvieglāk ir aiztransportēt Spilvas zirņus burciņā, termiņš ilgs, garšīgi. Klāt biezpienu. Tikai kā pasniegt..? Uz maziem, maziem šķīvīšiem?
14.09.2016 22:51 |
 
10 gadi
Reitings 4266
Reģ: 03.08.2009
Cepts jaunpiens ir tīri latvisks :D Mēģināju 1x, negaršoja ne pēc kā.
Man jau garšo biezpiens+kartupeļi+siļķe, bet vairumam nelatviešu tas negaršo.
14.09.2016 21:51 |
 
Reitings 775
Reģ: 21.01.2016
Rīt pat gatavošu bukstiņputru. Redzēs, kas sanāks no šīs zemes putraimiem.:-)
14.09.2016 20:46 |
 
Reitings 3871
Reģ: 14.09.2015
Freya-man biezpiens ar vaariitiem kartupeliem tik loti garso,muusu maize liekaas vienkaarsi neatkaartojama,bet manas koleeges no Afganistaanas nesaprot kaa kaut kas taads var garsot!
Atvedu no Latvijas maizes zupu pacinaa-nu nav tiesi taada,kada iznak ,kaa taisija vecos laikos,bet manam viiram loti garsoja.Gribu uztaiit saviem radiniem arii-redzees ko teiks?Kiiseli arii izmeeginaaju -saneemos!Netaisiju nesakariigi saldu-loti garsoja!
Laikam indiesiem ,kiiniesiem,korejiesiem,vjetnamiesiem tas biezpiens un kartupeli liktos par pliekanu ,jo siis kultuuras cilveeki ir pieradusi pie daudz speeciigakiem eedieniem,bet poliem?Nu tur jau nekas daudz nevar taa atskirties tomeer.
14.09.2016 20:39 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
Esmu piedalījusies internacionālā vakarā, kurā bija cilvēki no lielākās daļas Eiropas valstu. Pati gatavoju rupjmaizes kārtojumu un kartupeļu pankūkas. Pankūkas aizgāja uz urrā, neskatoties uz to, ka bija aukstas. Rupjmaizes kārtojums tā so/so, Serbijas meitenes dikti slavēja, bet daudzi pagaršoja karotīti un pat nošķobījās. Citreiz rupjmaizes kārtojumu vairs netaisītu.
Krievu meitenei bija Olivjē salāti - tie daudziem ļoti garšoja. Vispār no visa pasākuma visātrāk pazuda Beļģu puiša Beļģu vafeles :D Poļi bija pagatavojuši dīvaina paskata desiņu zupu - tāda pelēka ar desiņām - roka necēlās pagaršot...
Ja tagad būtu tāds pasākums, tad taisītu ķiploku grauzdiņus ar kādu diļļu mērcīti, varbūt pildītas olas, ja būtu iespēja, uzceptu medus torti ar vārīto krēmu.
14.09.2016 20:17 |
 
Reitings 1584
Reģ: 29.05.2016
Man arī liekas, ka ābolmaize būtu ņamm, bet tā kā es nezinu, cik sarežģīti ir tādu izcept, neieteicu

Neesmu taisījis, bet elementāri. Parasto rauga mīklu izklāj plātī. Sagriež ābolus šķēlītēs un kārto virsū mīklai. Pārkaisa kanēli (kopā ar cukuru). Liek cepties cepeškrāsnī līdz gatavībai (zeltaini brūns). Grādus gan nepateikšu.
.....................
No dzērieniem: Bērzu sulas.
.....................
Pamatēdiens: Vārīti kartupeļi + kaut ko klāt.
Tāpat sautēti kāposti (ņam) ir manuprāt latvisks ēdiens. To, kā piedevu var pamatēdienam.
14.09.2016 20:10 |
 
Reitings 934
Reģ: 08.09.2015
Vai, es savā Erasmusā arī taisīju rupjmaizes kārtojumu (mums bija tikai 1 ēdienu jāatnes) - tam tak kā reiz sausiņus/ grauzdiņus pamatā vajag. Nu man gan nebija kā viens no pirmajiem pasākumiem un Somijā varēja nopirkt arī rupjmaizi.
Protams, ka šis neaizgāja uz urrā, bet tur tā kā tur bija vairāk kā 100 cilvēku, visi gribētāji tik un tā visu pat nevarēja pagaršot un pa karotei vien, pa karotei vien trauks bija tukšs. Vismaz man pazīstamie slavēja par interesantumu (visus dīvainos slavēja, ne tikai mani).
Kā variants varētu būt saldā šokolādes desa , ja gribās lai citiem garšo, ne tikai interesanti (tiesa tās varianti gan ir daudz kur pasaulē).
Pēc tam uz savu draugu atvadu tusiņu arī nesām savu valstu ēdienus, es aiznesu rasolu - neskaitīsies kā pamatēdiens? Tas gan garšoja visiem. Nu es šo arī komentēju, ka lielākajā daļā mans dzīves ballīšu šķiet tas rasols ir bijis, tātad mums tipiskākais ballīšu ēdiens (un tas nekas, ka krievi to grib saukt par savu un sauc par olivjē :) )
14.09.2016 20:01 |
 
Reitings 6245
Reģ: 19.08.2009
Kuri ēdieni jūsuprāt ir vislatviskākie?

sklandrauši, skābputra, grūslis, asinsdesa, pelēkie zirņi ar speķi, pirmpiens, ķiļķenzupa utt.;-)
13.09.2016 08:00 |
 
Reitings 1323
Reģ: 04.03.2012
Ja tā padomā, daži ēdieni, ko uzskatam par tradicionāli latviskiem, patiesībā nāk no Vācijas, Polijas, Krievijas...
Kuri ēdieni jūsuprāt ir vislatviskākie?

Sklandraushi, iespeejams.
Tomeer, ja tev ir kaut aptuvenas zinaashanas Latvijas veesturee, tad vajadzeetu arii saprast kaapeec nekas iisti latvisks un aarkaartiigi unikaals mums nav. ;)
12.09.2016 23:20 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Ja tā padomā, daži ēdieni, ko uzskatam par tradicionāli latviskiem, patiesībā nāk no Vācijas, Polijas, Krievijas...
Kuri ēdieni jūsuprāt ir vislatviskākie?
12.09.2016 23:11 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!