Vai CV var minēt algu?

 
Reitings 613
Reģ: 29.01.2009
Drīzumā plānoju meklēt jaunu darbu. Man ir doma jau CV norādīt vēlamo atalgojumu. Tā teikt, lai lieki mani netramda, ja nevar piedāvāt to, ko vēlos. Vai tā dara un vai tas ir pieejami?
Kā arī vai varu norādīt, ka vēlos strādāt no mājām?
Parasti CV un motivācijas vēstulēs raksta visu, ka tik izdabātu darba devējam. Bet es gribu maksimāli norādīt un dabūt to, ko vēlos es.
25.08.2016 09:40 |
 
Reitings 569
Reģ: 01.08.2016
Kāpēc bez ienākumiem? Strādājot sūdos, kur nemaksā un cilvēki turas dažus mēnešus, karjeru neizveidot.
Tik stingri tā alga visur nav noteikta, ja augša atļāvusi amatam algu 2,5k, bet kāds paprasa 2,0k, ne visur dos tos 2,5k. Paprasija mazāk un visiem tikai labāk.
25.08.2016 21:12 |
 
10 gadi
Reitings 1517
Reģ: 29.01.2009
Es citā diskusijā jau minēju, te pieredze:
Man pēdējā laikā bija dažas intervijas, kur gāju pēc sludinājuma uz konkrētu amatu un norādot savu prasību par algas apmēru (vienkārši gribēju pēc 10 gadu darba vienā uzņēmumā darīt ko citu un meklēju jaunas pārmaiņas, pa cik bija stabils darbs, tad nekautrējos paprasīt ko vēlos, jo, ja nevienotos, tad paliktu esošajā vietā). Visas kompānijas (lieli pazīstami uzņēmumi) uzreiz normāla komunikācija, varam mēģināt vai ne, u.t.t. Bet viena kompānija, nesaukšu gan vārdā, satrieca savu reputāciju. Pirmā kārta pa telefonu - jautājumi standarta, vai aktuāls piedāvājums, pamata jautājumi, no savas puses info - kāda alga mani apmierina, ja ir cita, tad varam neturpināt. Ok, zvana uz otro kārtu, braucu uz personāldaļu klātienē, intervija, testi u.t.t. - es atkal par algas apmēru, it kā māj ar galvu, zvana trešo reizi, pārrunas jau ar potenciālo tiešo vadītāju, stundu runājam, viss skaisti un nāk frāze - jā un tagad par algu... reāli piedāvā 3 reizes mazāku! Saku, ka savas zināšanas un prasmes vērtēju ar ciparu, kas bija norādīts jau pirmajā kārtā, līdz ar to gatava ar prieku strādāt tikai par šādu algu. Reāli izčakarēts mans laiks un uzņēmums nav ņēmis vērā neko ko esmu minējusi. Vadītājs min, ka tomēr runās un domās, kaut gan es reāli saprotu, ka tik lielā uzņēmumā, kur ir skaidra algu politika pa amatiem neviens netaisīs izņēmumu! Bet vadītājs sola atzvanīt nedēļas laikā un dot atbildi - jā vai nē! Protams, neviens neatzvana, bet reputācija reāli sabojāta un noteikti nevēlētos šādu darba devēju. Es neapvainojos, par to, ka nevar piedāvāt šādu algu, bet par čakarēšanu un tukšiem solijumiem!

Nē, piedāvāja konkrēto amatu uz kuru pretendēju pēc sludinājuma, bez tam tā jau bija trešā kārta, kaut gan atklāti pirms tam pateicu savas prasības. Tās bija augstākas par vidējo šāda līmeņa algu tirgū, bet piedāvāju savas "zināšanas" un nespiedu šo uzņēmumu uz kādu rīcību, citi uzņēmumi uzreiz informēja vai šādu algu var piedāvāt un es varu kandidēt konkursā tālāk, vai ne un mēs netērējam laiku! Bet punktu pielika, ka tiešais vadītājs sola dot atbildi, ir varianti vai nav, zvans neseko! Tā taču trešā kārta un ja tu atklāti nevari pateikt "nē", nu tad uzdod personāldaļai sniegt atbildi!
25.08.2016 21:32 |
 
Reitings 569
Reģ: 01.08.2016
Man ir bijis, kad paprasīju par maz, tik arī deva, cik prasīju. Bija daži % mazāk kā viņi bija plānojuši maksāt.
25.08.2016 21:35 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
nav tā ka Līga un Baiba saņems vairāk, bet Anna intervijā prasīja mazāk, tādēļ maksāsim mazāk...

Diemžēl gan mana, gan dažu draugu pieredze tieši to arī parāda - ka Tev maksā tik, cik paprasi. Manā darba vietā tas ir ļoti izteikti (IT uzņēmums). Kā arī lielākās algas ir tiem, ka ir nesuši atlūgumus, jo tajā brīdī vadība saprot, ka nevar laist prom darbinieku un piedāvā gan lielāku algu, gan bonusus. Maksimālais, ko zinu, ka šādā situācijā kolēģim algu pacēla par 55%, kas ir gana daudz.
Reāli sanāk, ja darbinieks aiziet paprasīt algas pielikumu tāpat vien, viņam pieliek 100, max 200 eur pie algas. Bet, ja aiziet ar atlūgumu, tad dabū krietni vairāk. Skumji, bet tā notiek.
26.08.2016 08:32 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
Katrā ziņā Tavu CV ievēros . Es gan nezinu vai alga minēšana veicinās Tavu nokļūšanu intervijās.
Nesen bija darba intervija ,kurā pat intervija laikā neteica atalgojumu. vnk visiem ,kas tur bija pateica- attalgojumu atklās tiem, kuri tiks nākamajā intervijas kārtā, bet ta kā cosmo tika minēta šī firma ,attalgojuma līmenis,tad man jau neko īsti tas nemaina, bet tā reāli viņi vnk daļu aizbaida prom, jo ko gan cilvēkam vēl speciāli gaidīt nākamo interviju ,lai uzzinātu pamatinformāciju par darbu.
Nav jau nez kāds prestižais uzņēmums, alga arī ir zema, tāpēc es nesapratu šo cirku.
Vēl tagad modē ir - pārbaudes laikā minimālā alga, bet pēc tam padomāsim kāda būs. Reāli arī nav motivējoši vispār tērēt laiku un iet uz tādām darba vietām strādāt, jo viņi jau , tāpat apm. zin un ir izdomājuši ,cik grib /var maksāt darbiniekiem. Man neder darbs par minimālo . Ja es piem.aizietu strādāt pārbaudes laikā par minimālo un pēc tam tik par 50EUR palielinātu algu,tad ,tāpat aizietu prom. Manuprāt, tā ir diez gan liela neciešanas izrādīšana pret darbinieku.
26.08.2016 08:53 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
Reāli man ir bijušas intervijas ,kurās pasaka -vispār mūsu darbinieki saņem vairāk ,ir iespēja vairāk nopelnīt nekā Jūs esat minējusi, tā ka nav tā,kad visur ir tā -pasaka mazāku algu un arī intervētājs-jā, mīlīt nāc par tādu strādāt, bet ir gan darba vietas ,kurās pasaka ,ka darbinieki nopelna vairāk nekā es vēlos. Tas jau ir pozitīvi, bet tur pārsvarā sākas visādas uberprasības:-D un tādi darbi man atkrīt:-/
26.08.2016 08:56 |
 
Reitings 569
Reģ: 01.08.2016
Mēs pasakām pēc tehniskās intervijas, jā, ja neprasa pats, cik grib. Ja paprasa mazāk kā plānots maksāt, piekrītam un vairāk nesolam. Protams, ja cilvēks liekas apmācāms un zinošs.
26.08.2016 10:33 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits