Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Uz rokām čurātājas.

 
Reitings 259
Reģ: 06.03.2010
Bērnībā vecāki man neļāva sēsties pie pusdienu galda ar netīrām rokām kā arī mācīja, ka pēc tualetes apmeklējuma rokas ir jānomazgā.
Neesmu dzīvojusi burkā un sterilā vidē. Ir sanācis ēst nemazgātus augļus, pēc ''zaļās pieturas'' dzīvot ar nenomazgātām rokām (līdz tieku pie ūdens vai mitrajām salvetēm), utt.
Joprojām uzskatu, ka rokas obligāti jāmazgā pirms ēdiena gatavošanas, pēc tualetes apmeklēšanas, vienmēr – atgriežoties mājās! Protams ir vēl gana daudz ''kad jāmazgā rokas'', bet šie laikam būtu tie galvenie KAD.
BET apmeklējot lielveikalu, kafejnīcu, kino tualetes esmu pamanījusi, ka daudzām dāmām (vīriešu tualetēs neesmu bijusi) viens no šiem punktiem nav svarīgs. Viņas eleganti iznāk no tualetes kabīnes un dodas prom nenomazgājot rokas. Dažas vēl pamanās sakārtot frizūru vai uzkrāsot lūpas. ĪĪĪĪūūūūūū :)
Es saprotu, ka iespējams viņas uz rokām nečurā.
Un tualetes rokturim nekad nepieskaros ar pilnu plaukstu.
Vai es tāda vienīgā Dīvainā, kurai roku mazgāšana pēc tualetes ir obligāts pasākums?!
29.07.2016 23:40 |
 
Reitings 326
Reģ: 12.06.2016
Īpaši tās dāmītes kas sataisījušās uz tip top, bet rokas nemazgā...:-/
Loģiski,ka nebūt neesi tāda vienīgā, iedomājoties kādi mikrobi tur staigā ut.
01.08.2016 11:00 |
 
Reitings 3267
Reģ: 20.05.2016
Mjā - kā jūs vispār tik ilgi esat nodzīvojušas no katra mikroba bēgot? :D
Bērnibā dzīvojot pa laukiem un mežiem kas tik nav ēsts ar "nedezinficētām" rokām. Tie paši tārpi makšķerēšanai pa mēsliem rakti un, lai arī rokas pēc tam tiek nomazgātas ar ziepēm, visu dienu uz ezera makšķerējot, ņemoties ar tārpiem, zivīm, dažādiem rīkiem utt. tāpat visādi netīrumi pieķerās un zem nagiem paliek. Rokas mazgātas tikai netīrā ezera ūdenī kaut kā tomēr netraucē paēst un nekrist ģībonī no katra netīruma... :D Vismaz ar imunitāti nekad nav bijušas problēmas.
Ok, rokas mazgāt pēc WC vai atbraucot mājās ir tikai normāli, bet visa šī dezinficēšanās IMHO pie laba nenovedīs.
P.S.
Tiešām kāds vēl mūsdienās neizmanto iespēju vakcinēties pret A/B hepatītu?
01.08.2016 10:56 |
 
Reitings 312
Reģ: 22.07.2015
Uzskatu, ka roku nemazgāšana pēc tualetes apmeklējuma, tomēr ir ļoti liela problēma, kura jācenšas novērst, jo, tieši cilvēku dēļ, kas neievēro tik ikdienišķas normas, tiek pārnests gan Rota vīruss, gan jā, arī A hepatīts (un ļoti vienkārši, paziņu lokā ir diezgan uzskatāms gadījums, kā teju visa komanda saslima, jo bija saskarē ar cilvēku, kas neievēroja personisko higiēnu), - tāpēc jā, šāds netikums ir pretīgs, manā skatījumā.
Un jāpiekrīt citām - kā gan var neievērot publiskajā telpā, ka nepiestāj nomazgāt rokas, ejot uz izeju; protams, kādreiz tas paslīd gar acīm, bet tā kā instinktīvi tiek vērota arī apkārtējā vide, tad tādas darbības ievēro.
01.08.2016 01:29 |
 
Autorizēts lietotājs10 gadiPatīkModerators
Reitings 10497
Reģ: 29.01.2009
Ā, to gan pamanīju :D
31.07.2016 21:40 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Scandinavian, ballītē visas tik pīpēt skraidīja... :-D
31.07.2016 21:37 |
 
Autorizēts lietotājs10 gadiPatīkModerators
Reitings 10497
Reģ: 29.01.2009
O johaidī.. Vajadzēja pačekot, kā tad īsti cosmo ballītē meitenes darīja :D
31.07.2016 21:34 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
Nav jau jābūt apsēstam ar roku mazgāšanu, bet pārnākot mājās, pēc tualetes, pirms ēšanas - nu, tas ir normāli, ne pārspīlēti.
31.07.2016 21:32 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Vienmēr mazgāju rokas pēc wc. Turklāt laba lieta ir arī dezinfekcijas šķidruma pudelīte somiņā ;)
Arī pārnākot mājās viens no pirmajiem darbiņiem ir roku mazgāšana, pirms ēšanas utt.
31.07.2016 21:15 |
 
Reitings 71
Reģ: 29.07.2015
Roberts.I nezinu kā citur, bet mums ir sava izlietne, sooo, nē :)
31.07.2016 21:13 |
 
10 gadi
Reitings 1288
Reģ: 29.01.2009
Es atkal mēģinu sevi piefiksēt tajās reizēs, kad esmu turējusi rokās naudu. Ne vienmēr sanāk nomazgāt rokas.
31.07.2016 21:06 |
 
Reitings 243
Reģ: 02.10.2015
ak, sie mulkjigie attaisnojumi :d bet jaa, tas jau vairs nav parsteigums, kad daudzas damas neievero tik vienkarsas lietas, fui(s)
31.07.2016 20:53 |
 
Reitings 2394
Reģ: 04.10.2013
Lasu un brīnos.. Man kaut kā neizdodas ne rokas apčurāt, ne skarties savām intīmajām vietiņām noslaukot.
Rokas mazgāju tad, ja tas ir ērti, piem., ja man ir liela plecu soma, rokās lielais garais ziemas mētelis un vēl 3 maisi ar mantām, visticamāk, rokas nenomazgāšu, jo nav kur mantas nolikt (neesmu vēl nevienā tualetē redzējusi āķīšus, kur mantas uzkārt kamēr rokas mazgā un izlietnes parasti ir nolietas, lai novietotu mantas blakus) - uzvelkot mēteli karsti un piedurknes nav atrotāmas - labāk nemazgātām rokām, kā ziemā ar slapjam piedurknēm.
Otrs, kas attur no mazgāšanas, ļoti bieži tās nav kur noslaucīt (tad tomēr 90% gadījumu nomazgāju), piem., forumcinemas tualetes - 1 no 2 žāvētājiem uz visu lielo sieviešu tualeti strādā, tas pats knapi pūš un salvetēm naudu neviens tērēt nevēlas, jāmeklē brīvā kabīne, kur paņemt tualetes papīru, lai noslaucītu rokas...
BET vienmēr nomazgāju vai notīru ar mitrajām salvetēm pirms ēšanas un nomazgāju ienākot iekšā no āra un mokos arī ar visām parpalām, lai nomazgātu, ja tualete bijusi nehigiēniska.
Jā, esmu briesmonis :D
31.07.2016 20:31 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Man vienalga, kura ko dara WC. Es, pirms šīs diskusijas, īpaši nepievērsu uzmanību vai kāda mazgā rokas vai nē. Parasti eju savās darīšanās, ar savām domām galvā un daudz nepētu citas sievietes...
31.07.2016 20:15 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
Tā, ka nevajag te "taisnoties", ka neinteresē tas ko citi dara tualetē, ka nejauši redzēts

Tu esi viena no tām, kas nemazgā rokas pēc tualetes apmeklējuma?
Un jā, es arī piefiksēju tādu faktu, ka daudzas "dāmas" vienkārši pa taisno no kabīnes mauc uz izeju, vairoties no krāna kā no Ebolas vīrusa. Un nē, es speciāli neeju uz wc, lai to faktu piefiksētu vai tāpēc, ka mani tas interesē :D Vienkārši mamma no bērnības iemācīja, ka tā ir jādara un pati tā vienmēr daru. Un nē, man nav paranoja, ka pēc tam viena no šim sievietēm aiztiks manu ēdienu, bet uz to brīdi jā.. man tas liekas dīvaini, jo elementāras higiēnas prasības un to neievērošana manī raisa ja ne sašutumu, tad vieglu izbrīnu.
Bet katram savs, kādai šķiet pieņemami nelietot salvetes, bet slaucīt muti ar roku, kādai nemazgāt rokas pēc wc apmeklējuma. Viss līdzsvarā, tā teikt
31.07.2016 20:05 |
 
Reitings 2290
Reģ: 19.10.2013
Nu kāda nozīme - lūr vai nelūr, bet nejauši piefiksē. Ja jūsu smadzenes atceras šādu informāciju, tas nozīmē, ka jums tas interesē apzināti vai neapzināti.
Tikpat labi, es šodien biju veikalā, pie kases priekšā stāvēja kaut kādi cilvēki, es, protams, redzēju viņu pirkumus, redzēju ar kādu naudas zīmi viņi maksā. Vai šobrīd varu nosaukt kaut vienu viņu pirkumu vai naudaszīmi? Nu nē jau! Jo informācija, kura neinteresē tiek aizmirsta momentā.
Tā, ka nevajag te "taisnoties", ka neinteresē tas ko citi dara tualetē, ka nejauši redzēts. :-D
31.07.2016 18:39 |
 
Reitings 2461
Reģ: 02.01.2010
Nekad nebūtu iedomājusies, ka cilvēki tik lielu uzmanību pievērš tam, ko citi dara publiskajās wc :D
Nevajag tik ļoti ieciklēties uz šādām lietām - ņemot vērā, cik daudz mikrobu ir visapkārt, arī tā roku noskalošana neko daudz nelīdzēs (ejot ārā no wc, durvis sperat ar kāju vaļā?) :) Iepirkumu ratiņi, nauda, telefoni, pārtikas produktu iepakojumi - viss ir relatīvi netīrs. Relatīvi, jo uz / iekš cilvēka ir triljoniem visdažādāko baktēriju.
Pārāk cītīga dezinfekcija un tīrības mānija nav veselīga, imūnsistēmai arī jāstrādā :)
31.07.2016 18:16 |
 
10 gadi
Reitings 315
Reģ: 29.01.2009
Tieši nesen arī ievēroju, ka daudzi as nemazgā rokas pēc wc. Galerija Centrs bija milzu rinda, tad nu lūri vai nē, bet tādas lietas pamana.
Vienreiz biju ciemos pie drauga, kurš kokteili ielika ledu ar rokām, protams, pirms tam tās nenomazgaja. Atceros, ka toreiz tas ļoti iekrita acīs.
Arī man bērnībā mācīja, ka bieži jāmazgā rokas, tāpēc tas liekas tik pašsaprotami.
Kad dzīvoju kopā ar draudzeni, viņa varēja lokus griezt ar parastajām šķērēm, pirms tam tās nenomagajot tas man likās šausmīgi. Nevar taču zināt, kas pirms tam griezts...
31.07.2016 17:58 |
 
Reitings 747
Reģ: 21.09.2014
... un pēc tam tādas vēl, uzzinot, ka austrumos vēl aizvien cilvēki daudzas lietas, kuras mēs ēdam ar dakšiņu un karoti, ēd ar rokām, rauc degunus un šausminās, kāda tā esot tumsonība un atpalicība. Pareizā atbilde ir - pirms ēšanas rokas vajag mazgāt, tad ar tām var ēst visu. Tikpat aktuāls ir cits jautājums - cik higiēnisks ir plaši lietotais tualetes papīrs, salīdzinot ar nelielu ūdens daudzumu (runa ir par šokolādes ceha ieejas uzturēšanu kārtībā)?
31.07.2016 14:58 |
 
Reitings 334
Reģ: 02.07.2016
Man laikam nav laika tik daudz,lai skatītos ko citas dara vai nedara ar savām rokām. Pati mazgāju,par citiem man vienalga. Aizrādīt pieaugušam cilvēkam tapat netaisos.
Tas "Iedomājies,cik daudz pārdvēju,gaļas krāvēju un oficiantu nemazgā rokas"... Es par ro nedomāju,jo es to nevaru izmainīt. Tad nu man vieglāk dzīvot,kad nav jāšausminās un jārauc deguns par citu pēc wc ieradumiem.
Kā arī no visiem pasaules mikrobiem nebīstos. It sevišķi šajā dzīves posmā,kad bērns iegrūž smilšainu pirkstu man mutē vai pierāpo dot bučas īsi pirms "bučošanās" ar kādu mantu,kas ir izvāļāta pa grīdu,utt.
31.07.2016 14:24 |
 
Reitings 1714
Reģ: 15.08.2012
Kā jau kāda iepriekš minēja, nav īpaši jāvēro, lai piefiksētu, ka rokas pēc tualetes nemazgā pāresteidzoši daudzas. Un var jau būt, ka tā dara daudzas:
es reizēm arī uzreiz pēc wc apmeklējuma nenomazgāju, aizeju uz savu kosmētikas veikalu un labāk noberžu ar kādu smaržīgu skrubīti vai dušas želeju
,
tomēr, ko un cik viņas apgrābsta, kamēr tiek līdz savam tīrīšanas līdzeklim, nevienai prātā neienāk...
No tras puses, varu tikai paraustīt plecus - bet, manuprāt, roku nemazgātājas nav neko labākas par tām, kas atkritumu bārsta pa roku galam.
31.07.2016 13:37 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits