Veiksmīgi cilvēki

 
Reitings 1868
Reģ: 25.05.2014
Disklaimeris: viss šeit rakstītais ir tikai mans viedoklis; apzinos, ka cilvēki ir dažādi un dažādas arī ir to vērtības, mērķi dzīvē un ambīcijas.
Cik būtiski ir jums potenciālā partnera panākumi un sasniegumi dzīvē, veidojot attiecības? Ar panākumiem un sasniegumiem nedomāju tikai akumulēto kapitālu naudas izteiksmē, bet, pirmkārt, izglītību, spējas, talantus un sociālo statusu.
Kādēļ tāds jautājums?
Šodien piedzīvoju traģikomisku atgadījumu, tādēļ sāku domāt par šīm lietām.
Ja man pašam būtu jāatbild uz paša uzdoto jautājumu, tad es teiktu, ka ārkārtīgi būtiski. Mani vienkārši fascinē veiksmīgi cilvēki, un tam nav tieša sakara ar viņu, brutāli izsakoties, "bagātību", bet gan personību. Kas mani varētu piesaistīt 30 gadus vecā sievietē, kura strādā par grāmatveža palīdzi un mēnesī saņem 500 eiro lielu atalgojumu? Šis cilvēks (sieviete) savā dzīvē, visticamāk, neko daudz vairāk nesasniegs; tādu cilvēku ir vairums. Tajā pašā laikā es nekad nesatiktos ar nepievilcīgi un neizglītotu sievieti tikai tādēļ, ka viņa mantojumā saņēmusi ievērojamus līdzekļus. Man nepieciešams pats cilvēks, nevis viņa nauda.
P. S. Ja meitene studē un paralēli strādā vienkārši darbu, tad viņas vērtība manās acīs tikai aug. Zinu cilvēku, kurš nāk no nelabvēlīgas ģimenes; viņa pirmais darbs bija saistīts ar iepirkšanās ratiņu atgriešanu lielveikalā, bet tagad viņš ir ieguvis izglītību un kļuvis pat ļoti labi situēts. Cienu šo cilvēku!
27.07.2016 14:35 |
 
Reitings 1868
Reģ: 25.05.2014
Tev ir vajadzīgi cilvēka atribūti (izskats, izglītība utt.), nevis pats cilvēks.

Kas tad ir pats cilvēks, ja ne dažādu atribūtu kopums?
Tu laikam vēl esi ļoti jauns...

Man ir 30 gadu.
... ja Tev ir tik kategorisks uzskats, ka cilvēks pēc 30 gadu vecuma visticamāk vairs neattīstās un vairums 30- gadnieku neko vairs nesasniegs.

Manuprāt, cilvēks veido savu dzīvi, sākot no agras jaunības, tādēļ, sasniedzot 30 gadu slieksni, cilvēkam jau ir jābūt zināmiem profesionāliem sasniegumiem. Neapgalvoju, ka neviens pēc 30 gadu vecuma sasniegšanas nevar ko radikālu mainīt savā dzīvē, tomēr manā skatījumā vairums ap šo laiku lielā mērā jau ir nostabilizējušies.
Un ja Tev jau tuvojas 30 un Tu joprojām cilvēku novērtē pēc tā, kur viņš strādā un cik pelna...

Vērtēju, pirmkārt, cilvēka personību, nevis ienākumus vai amatu. Savukārt paša sasniegtais stāvoklis sabiedrībā ir svarīgs kritērijs personības vērtējumā - tā tas ir vismaz man. Manuprāt, cilvēki, kas ir daudz sasnieguši, ir aizraujoši, fascinējoši, ja salīdzinām ar "viduvējībām", kas īd par "grūto dzīvi" un visās nelaimēs vaino citus.
... ka visiem nav tādi paši mērķi un uzskati kā Tev.

Bet es jau uzsvēru, ka šis ir tikai mans viedoklis un veids, kā es vērtēju cilvēkus. Nekur neesmu apgalvojis, ka manējais būtu vienīgais pareizais. :-)
04.08.2016 15:21 |
 
Reitings 569
Reģ: 01.08.2016
Ļoti aizraujoši.
Kaut kā neviens man zināms cilvēks, kas kaut ko ir sasniedzis, netup forumos, apspriežot savus augstskolas 9 niekus un 10 niekus, " auKstas kvaltitātes augstskolas " un sabiedrības slāņošanu;).
Es kaut kā komfortablāk jūtos akadēmiķa, kurš ir ne tikai LV LZA akadēmiķis, sabidrībā vai kopā ar mākslinieku, kura darbus izstāda Šveices galerijas, nekā šeit.
Tāpat arī zināmi cilvēki, kas ne tikai pabeiguši to populārāko augstskolu, bet arī kādas gaunākas maģistra programmas, šādi neiznesas;).
Varbūt kaut kur varat ielinkot savas publikācijas un varbūt aizstāvētos promocijas darbiņus?
Kas to zin, ieliksiet kaut LinkedIn profilu, varēsim ar profesoriem palūkot. Kur tik veiksmīgi spīdekļi tā satraucas par " pelēko masu ";). ;-) Liels retums.
04.08.2016 16:02 |
 
Reitings 965
Reģ: 14.08.2015
Es līdz personāliju apspriešanas līmenim nenolaidīšos (vai nepacelšos, ja no citas perspektīvas raugās), bet viedoklis man ir gan par pašu tēmu, gan par tās autoru. Atļaušos gan piemetināt, ka ar autoru ir nācies sarunāties arī telefoniski, un tīri atklāti runājot - dāmas, šis velns nav tik melns, kā jums to labpatīk mālēt.
Kāpēc tāds ievads? Jo es, patiesībā, saprotu, ko Roberts ar šo visu ir domājis. Ļoooti grūti tā politkorekti izteikties, neatklājot savus iespaidus par autoru, bet es šeit redzu nevis nepamatotas ekspektācijas, bet gan komunikācijas problēmas. Vienkāršāk sakot - manuprāt, problēma nav paustajā viedoklī, bet gan tajā, kā tas tiek pausts. Jo, nu, padomāsim loģiski - cilvēki ir dažādi, līdz ar to sabiedrības noslāņošanās ir absolūti neizbēgama. Un nav jāuztver personiski piezīme par ofisa darbinieci vai tamlīdzīgas frāzes.
Mans viedoklis par šo tēmu ir, patiesībā, stipri līdzīgs. Es savu otro pusīti meklēju (pagātnes formā) ar "visu vai neko" attieksmi. Tas nenozīmē, ka attiecībās nesanāk pieslīpēties vai iet uz kompromisiem, bet jautājumi, kuros mums domas nesaskan, ir tik... nenozīmīgi. Man, piemēram, nepatīk gastronomiski eksperimenti, bet draugs pamazām ir sācis mani iepazīstināt ar austrumu virtuvi, kas man visu dzīvi vispār ir bijis kaut kas mistisks, nesaprotams un tāls. Tajā pat laikā mums ir stundām garas sarunas par pilnīgi jebkuru tēmu, abi esam pietiekami erudīti, abi darbojamies vienā jomā, abi novērtējam viens otra intelektu. Jā, šajās attiecībās es esmu ar nepabeigtu augstāko izglītību un nesakārtotu finansiālo pusi, šobrīd pat bez stabila darba (freelance), bet man ir ambīcijas un plāni, ko mans vīrietis atbalsta, nevis salejot visu ar karoti mutē, bet gan dodot padomus, mudina darboties. Un, protams - visam pāri ir stipras jūtas, abpusēja cieņa, lielisks sekss un vēl un vēl un vēl.
Godīgi sakot - man nebūs par ko runāt (līdz ar to neizveidotos noturīgas jūtas) ar, piemēram, cilvēku, kas ir apmierināti ar puslīdz stabiliem ikmēneša ienākumiem, īrētu dzīvokli mikrorajonā un piektdienas vakariem pavadītiem bārā - bet tā esmu es. Man vajag augt, augt, augt un augt. Un daaaaudz saturīgu sarunu, lai būtu interesanti. Bet citiem ir labi un forši arī savādāk. Un tie ir fantastiski cilvēki ar savu vērtību sistēmu un savām lieliskajām īpašībām (no kurām daudzas, nešaubos, man pašai nemaz nepiemīt. Beigu beigās viss, patiesībā, ir ārkārtīgi vienkārši (un arī sarežģīti) - kāda, pie velna, starpība, ko domā šīs pasaules roberti? Ikvienam vienkārši ir jāsaprot, ko viņš/a vēlas no dzīves un uz to jāiet! To arī visiem novēlu. :-)
04.08.2016 17:07 |
 
Reitings 569
Reģ: 01.08.2016
Vienkārši interesanti pavērot zvaigžņu mirdzumu forumos;) . Ļoti relaksējoši.
04.08.2016 18:01 |
 
Reitings 1868
Reģ: 25.05.2014
Ļoti patika Pārsliņas viedoklis. Lielā mērā tam piekrītu.
05.08.2016 22:12 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits