Aplidošana

 
Reitings 1868
Reģ: 25.05.2014
Ietekmējoties no diskusijas " Par attiecībām jācīnās!?", aizdomājos, ko mūsdienu meitenes/sievietes saprot ar jēdzienu "aplidošana".
Ja izjūtu simpātijas pret kādu pretējā dzimuma pārstāvi un jau kaut nedaudz pazīstu šo cilvēku, piedāvāju satikties, aiziet uz randiņu, pavadīt laiku kopā. Un pēc tam sagaidu, ka arī viņa izrādīs man savu uzmanību, piemēram, uzaicinot kaut kur. Uzskatu, ka ir pilnīgi pašsaprotami, ja vīrietis ievēro etiķeti (atver durvis sievietei, piedāvā roku u.tml.), taču to nekādā veidā neuzskatu par aplidošanu, bet gan cieņas izrādīšanu sievietei un sev pašam.
Manuprāt, ir tikai normāli, ja arī sieviete izrāda uzmanību vīrietim, piemēram, piedāvājot satikties un noorganizējot šo tikšanos, ja vien viņai konkrētais vīrietis raisa simpātijas. Personīgi es neredzu jēgu "ar galvu skriet aizslēgtās durvīs", mēģinot izrādīt uzmanību sievietei, kas izturas vēsi un vienaldzīgi.
Ko jūs saprotat ar jēdzienu "aplidošana"?
25.07.2016 14:00 |
 
Reitings 751
Reģ: 02.12.2015
LV, tu reāli kaut ko jauc. Ar aplidošanu visbiežāk tiek saprasts posms pirms sieviete un vīrietis ir attiecībās. Tas ir posms, kad viņi viens otru pirmo reizi pamana un sāk iepazīt, notiek pirmie randiņi utt. Ar aplidošanu te netiek saprastas rūpes, ko izpauž attiecībās esot. Skaidrs, ka attiecībās jādod gan sievietei, gan vīrietim, bet aplidot arī, manuprāt, ir vīriešu pienākums.
Tas, ko es varu izdarīt, ir ierosināt tikties pirmā, bet sagaidu, ka tālāko paveiks vīrietis. Es nespēju iedomāties, ka pirmā plānotu randiņu - vīrietim ir jāizplāno, uz kuru restorānu mani vest, vīrietim ir jauzdāvina man puķes utt. Es, protams, varu ierosināt, ka man patiktu aiziet uz tādu koncertu vai tādu restorānu, bet tās ir idejas, realizāciju es atstāju vīrietim. Protams, ideālā variantā arī iniciatīva un idejas nāk no vīrieša. Es te runāju par pirmajiem randiņiem, nevis attiecībām. Turklāt ja sieviete aicinātu pirmā uz randiņu, parasti maksā tas, kurš aicina uz konkrēto vietu. Nespēju iedomāties, ka es maksātu pirmajā randiņā par vīrieti. Protams, ka attiecībās viss ir citādāk, man vairs nav problēmu ne aizvest savu vīrieti kaut kur, ne viņam izmaksāt.
Neatbalstu sieviešu pārtapšanu par vīriešiem, tikpat labi sievietes var sākt bildināt vīriešus, nopirkt viņam bildināšanas gredzenu vēl.
27.07.2016 08:54 |
 
Reitings 1653
Reģ: 25.05.2016
KitijaK- Man vispār nepatīk tas vārds "aplidot" :D asociejās ar tādu kā pakalskraidīšanu otram, kamēr tas cilvēks atplaukst un pārstāj tikai nemt un sāk arī dot. Bet kapēc lai sieviete nevarētu sākt aplidot. Ir taču tik daudz gadījumu, kad sieviete "nokolī" vīrieti nevis otrādi un nekā nepareiza neredzu ja vinai tā gribās. Vīrietim nav jādara viss. Un ja nu virietis atlauj izvēlēties pašai vietu uz kuru aizvest vai abi izlemj kopā? Neuzskatu ka vietai uz kurieni vest randina ir jābut kaut kādam pārsteigumam. Manuprat vislabakais ir ja abi izlemj saruna kopa. Un vēl kam nepiekrītu- kas tas par stulbu likumu ka maksā tas kurš aicina? Kapēc lai abi nevaretu samaksāt katrs par sevi piemēram?
27.07.2016 09:18 |
 
Reitings 751
Reģ: 02.12.2015
KitijaK- Man vispār nepatīk tas vārds "aplidot" asociejās ar tādu kā pakalskraidīšanu otram, kamēr tas cilvēks atplaukst un pārstāj tikai nemt un sāk arī dot. Bet kapēc lai sieviete nevarētu sākt aplidot. Ir taču tik daudz gadījumu, kad sieviete "nokolī" vīrieti nevis otrādi un nekā nepareiza neredzu ja vinai tā gribās. Vīrietim nav jādara viss. Un ja nu virietis atlauj izvēlēties pašai vietu uz kuru aizvest vai abi izlemj kopā? Neuzskatu ka vietai uz kurieni vest randina ir jābut kaut kādam pārsteigumam. Manuprat vislabakais ir ja abi izlemj saruna kopa. Un vēl kam nepiekrītu- kas tas par stulbu likumu ka maksā tas kurš aicina? Kapēc lai abi nevaretu samaksāt katrs par sevi piemēram?

Man šķiet, ka tas ir vispārpieņemts likums, ka maksā tas, kurš aicina. Ja mani vīrietis uzaicinātu uz kaut kādu šiko restorānu, būtu nepieklājīgi gaidīt, ka es maksāšu pusi no tā. Un otrādi, ja sieviete pati uzaicina vīrieti uz kaut kādu wow vietu un gaida, ka viņš visu apmaksās. Tāpēc parasti maksā tas, kurš izvēlas vietu, lai izvēlētos tādu vietu, kas ir viņam pa kabatai. Vai, piemēram, tu meitenei pasaki "ejam piektdien uz teātri"- un nopietni no viņas prasi teātra biļetes cenu? Manā praksē nekas tāds, paldies dievam, nav gadījies, kurš iesaka iet uz teātri, tas nopērk abas biļetes un neko neatprasa.
27.07.2016 10:09 |
 
Reitings 751
Reģ: 02.12.2015
KitijaK- Man vispār nepatīk tas vārds "aplidot" asociejās ar tādu kā pakalskraidīšanu otram, kamēr tas cilvēks atplaukst un pārstāj tikai nemt un sāk arī dot. Bet kapēc lai sieviete nevarētu sākt aplidot. Ir taču tik daudz gadījumu, kad sieviete "nokolī" vīrieti nevis otrādi un nekā nepareiza neredzu ja vinai tā gribās. Vīrietim nav jādara viss. Un ja nu virietis atlauj izvēlēties pašai vietu uz kuru aizvest vai abi izlemj kopā? Neuzskatu ka vietai uz kurieni vest randina ir jābut kaut kādam pārsteigumam. Manuprat vislabakais ir ja abi izlemj saruna kopa. Un vēl kam nepiekrītu- kas tas par stulbu likumu ka maksā tas kurš aicina? Kapēc lai abi nevaretu samaksāt katrs par sevi piemēram?

Ir jau sievietes biksēs, bet man tādas nešķiet sievišķīgas, protams, sievišķīgām nav jābūt visām, citādi sievišķīgie vīrieši nekad neatrastu sev pāri. Normāla sieviete "nokoļīs" puisi izdarot to tā, ka puisis domās, ka ir "nokoļījis" viņu. Sievietei jāuzvedas gudrāk.
Par vietas izvēli es jau teicu, ka var izvēlēties abi sarunājoties, neviens taču mēli nav nocirtis, lai vīrietis pajautātu - tu vēlētos labāk uz turieni vai turieni? kas tev labāk patīk? vai tamlīdzīgi.
27.07.2016 10:14 |
 
Reitings 751
Reģ: 02.12.2015
Tas, ka šeit esošie vīrieši pieturas pie viedokļa, ka sievietei ir jāizdara viss (jāaplido, jāapmaksā utt.) liecina tikai par to, ka šeit esošie vīrieši ir sievišķīgi (kāds brīnums, kurš gan vīrišķīgs vīrietis katru dienu lasītu un rakstītu rozā meiteņu portālā).
27.07.2016 10:15 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Tas, ka šeit esošie vīrieši pieturas pie viedokļa, ka sievietei ir jāizdara viss (jāaplido, jāapmaksā utt.) liecina tikai par to, ka šeit esošie vīrieši ir sievišķīgi (kāds brīnums, kurš gan vīrišķīgs vīrietis katru dienu lasītu un rakstītu rozā meiteņu portālā).

Piekrītu. Manuprāt, tāds vidusmēra vīrietis kaunētos vispār tā runāt. Viņiem tas tāds goda jautājums izrādīt savu vīrišķību, piemēram, maksājot.
27.07.2016 10:22 |
 
Reitings 1653
Reģ: 25.05.2016
KitijaK- Redzi, bet es esmu cilvēks kurš uzskata ka ir stulbi vadīties pēc kaut kādiem vispārnemtiem likumiem,bet darīt tā kā paš uzskata par pienemamu. Tapēc jautāju kapēc nevar maksāt katrs par sevi, un tad pa laikam viens uzsauc,tad otrs? Manuprat super variants.
Nemaz nerunāju par dārgām iestādēm. Uz teatri diez vai aicinatu, jo mani tas nesaista. Bet ja aicinatu, tad gan jau bileti izmaksatu. Bet neesmu no cilvekiem kuri vienmer par visu maksas. Virietim nav jabut naudasmakam ari randinu laika, mana uztverē. Ir pietiekami daudz ari sieviesu,kas pasas piedavas uzsaukt, izmaksat un nelaus sev neko izmaksat (ne ar ko sadas sievietes savu sieviskibu nezaude), pati tacu zini ka ir daudz finansiali neatkarigu sieviesu kram riebj ja vinam kaut ko izmaksaa un tur nav nekada sakara ar sieviskigu virieti vai viriskigu sievieti. Kartejais cosmo stulbums.(t)
Un nē! Es nekad neesmu teicis ka sievieti ir jadara viss,tapat ka neuzskatu ka virietim ir jadara viss, mans uzskats ir ka abiem ir +- lidzvertigs ieguldijums jadod gan attiecibas,gan randinu laika. Ja ar to esmu sieviskigs,ok tad busu sieviskigs virietis.
27.07.2016 10:39 |
 
Reitings 751
Reģ: 02.12.2015
Uz teātri vai šiku restorānu tu neaicinātu, jo tevi tas neinteresē. Labi, tad iedomājies aicināšanu uz kino, boulingu, ralliju, Elijas Gouldingas koncertu vai jebko citu, kas tevi interesē. Tu nopietni nopirksi abas biļetes, bet pēc tam teiksi "tu man esi parādā ** eur" vai vispār pirksiet atsevišķi biļetes? :-|
Vēlreiz atgādinu, ka es runāju par aplidošanu jeb pirmajiem randiņiem jeb posmu pirms attiecībām. Skaidrs, ka attiecībās naudas lietas kārto citādāk.
27.07.2016 10:47 |
 
Reitings 231
Reģ: 26.05.2015
Tas, ka šeit esošie vīrieši pieturas pie viedokļa, ka sievietei ir jāizdara viss (jāaplido, jāapmaksā utt.) liecina tikai par to, ka šeit esošie vīrieši ir sievišķīgi (kāds brīnums, kurš gan vīrišķīgs vīrietis katru dienu lasītu un rakstītu rozā meiteņu portālā).

KitijaK Par to, ka šeit esošie ir sievišķīgi vai nē - neņemos spriest. Mani interesē, kur (starp rindām?) ir pausts uzskats, ka sievietei jāizdara viss? Tieši pa vidam, jo man likās, ka runa visu laiku ir par to, ka ir pieņemams, ka meitene arī sper pirmo soli, nevis gaida, kad atjās princis baltā lambukā un noņemsies ar ziediem un restūžiem, un briljantiem, kamēr dāmīte sēdēs rociņas salikusi un žēlosies, ka šoreiz baltas puķes, ne rozā. Forši taču, ka ieinteresētībā ir no abām pusēm :-), un tur nav nekas slikts, ja dāmīte uzsitīs sms, ka ir dzirdējusi par foršu pasākumu, vai negrib sastādīt kompāniju.
27.07.2016 10:54 |
 
Reitings 751
Reģ: 02.12.2015
Starp citu manā pieredzē pat puiši ar ļoti maziem ienākumiem (studenti) atrada iespēju, kā visu apmaksāt pirmajos randiņos. Vīrišķības gēns vai nu ir vai nav, ar finansiālo stāvokli tam ir mazs sakars, jo arī tad, ja vīrietim nebūs naudas, viņš jutīsies mazāk ērti, ka viņam meitene apmaksā un pēc tam, kad viņam parādīsies nauda, viņš meiteni iepriecinās, savukārt bifeļi, kuriem ir uzskats "sievietei viss jāapmaksā" vienalga ar sliktu vai labu finansiālo stāvokli nejutīsies neērti, ka sieviete viņam izmaksā un vēl par to papriecāsies.
Ir jau dažādi cilvēki un dažādas gaumes uz cilvēkiem, bet es un ļoti daudzas citas meitenes ar tādiem nesatiekas. Man ir bijuši varbūt divi randiņi ar dažādiem vīriešiem, kuri, lai arī beigās izmaksāja, tomēr ar tādu attieksmi "ko? tu pati neapmaksāsi savu tēju par 1 eur?", nu nākamie randiņi nesekoja.
27.07.2016 10:54 |
 
Reitings 1653
Reģ: 25.05.2016
KitijaK- Es piedavatu izmaksat,bet nebutu ari ta ka ikkreiz kad iesim uz boulingu vai teatri maksasu par visu tikai es (runaju tiesi par randiniem). Bet ja sieviete neatlaidigi nelautu izmaksat un gribetu maksat par sevi vai uzsaukt, es atlautu un netaisitu nekadu dramu.
27.07.2016 10:55 |
 
Reitings 1653
Reģ: 25.05.2016
Oliiva- +++ :-) Teši tā ;-)
27.07.2016 12:06 |
 
Reitings 3127
Reģ: 02.06.2016
No dabas, sievietes ''meklē'' spēcīgu partneri pēcnācēju radīšanai. Tīri intuitīvi, tas ir iekšās. Katrai varbūt tas ir cits tips, bet pamatdoma jau kaut kur nervos sēž, pa ja neapjaušam. Tāpēc arī lielākoties vēlas sagaidīt to, kas raisa stabilitātes izjūtu, nevis to, ka nedod dies viņš būs nopircis par vienu saldējumu vairāk nekā es, braucis uz tikšanos 10 minūtes ilgāk vai vēl kaut kādus sīkumus, kurus nebūtu jāskaita, bet jānotiek kopīgi un dabiski. Nav jau runa par to, ka nevar izlemt, ko darīt vai kur vispār doties, uzdrošināties kaut ko vai kā tamlīdzīgi, sarunāšanos neviens nav atcēlis. Aplidošana ir tās manieres, sajūtas un izturēšanās kopā.
27.07.2016 13:43 |
 
Reitings 1868
Reģ: 25.05.2014
Pēdējie KitijaK komentāri man šķita patiešām interesanti, kaut arī nespēju tiem pilnībā piekrist.
Jā, parasti tiek pieņemts, ka rēķinu sedz tas, kurš aicina, tādēļ arī es uzskatu, ka ir tikai normāli, ja abas puses mēdz aicināt viena otru. Nezinu, man būtu neērti, ja par mani visu laiku maksātu otrs. Rastos sajūta, ka esmu tik trūcīgs, ka nespēju otrai pusei izmaksāt maltīti, un tas man liktu justies patiešām slikti.
27.07.2016 15:22 |
 
Reitings 3871
Reģ: 14.09.2015
Ar vaardu "aplidosana " ,man uzreiz praataa naak slimnieks,kuru "aplido" kopeejas un maasinas-taada pastiprinaata uzmaniiba.
27.07.2016 16:03 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Man atkal sis vards saistas ar romaniem... ar laiku kad skatieni jau vien bija aplidosana...
27.07.2016 16:04 |
 
Reitings 3871
Reģ: 14.09.2015
Tas noteikti ir kas taads,kas nav rutiina.Viirietis noteikti grib iekarot sievieti visiem speekiem,viena no darbiibaam vareetu buut aplidosana.
27.07.2016 16:08 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Un vel sis vards asociejas ar bitem un vasaru! Kad aplido un mekle tad apputeksne ziedus...
27.07.2016 16:08 |
 
Reitings 751
Reģ: 02.12.2015
Pirmo reizi dzirdu vārdu aplidošana saistīta ar slimniekiem. Slimniekus apkopj.
27.07.2016 16:29 |
 
Reitings 3871
Reģ: 14.09.2015
Kitija K-nu es to varbuut iedomaajos vairaak taa kaa manaa darbvietaa...ne tik tiiri burtiski.Vairaak te pat vareetu mineet to "izdabaat".
27.07.2016 16:36 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!