Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Studiju līgums

 
Reitings 42
Reģ: 22.07.2016
2.kārtā esmu iestājusies RTU inženierzinātņu fakultātē un īpašās vēlmes tur mācīties nav.Esmu tur iestājusies,jo nepietiek studentu šajā jomā(t)Pirmdien ir jāparaksta līgums,bet es negribu nekur braukt,es negribu tur mācīties,bet mamma mani piespied parakstīt līgumu,jo tā ir vienīgā vietu,kur es esmu iestājusies:'-(Es gribu vēl pagaidīt,jo var paradīties papildus uzņemšana un varbūt mani kaut kas ieinteresēs(t)Mamma kliedz,ka es tērēju laiku,bet es taču varu parakstīt līgumu septembrī:-|Ko Jūs darītu manā vietā-parakstītu līgumu pirmdien vai gaidītu papildu uzņemšanu ?
23.07.2016 10:02 |
 
Reitings 90
Reģ: 27.05.2013
Es pilnīgi saprotu tavu māti, viņa vēlas, lai tu kaut kur iestātos un iegūtu izglītību.
Bet tev ir jājautā sev - ko tu darīsi, ja neparakstīsi līgumu? Manuprāt, papildpieteikšanās parasti ir uz inženierzinātnēm, jo tur nepietiek studentu. Ja tev tādas lietas nepatīk, tad visticamāk neko labāku neatradīsi. Ja tu izvēlies nestudēt vispār, tad ir jāatrod darbu. Bet ja nu tevi neinteresēs arī neviens darbs? Tad būtu jādzīvo uz vecāku ienākumiem.
Vēl ir tās brīvprātīgo programmas. Jaunieši aizbrauc uz citu valsti, viņiem nodrošina dzīvesvietu un izsniedz kabatas naudu. Nesen runāju ar tādiem jauniešiem no Itālijas, Francijas un Vācijas. Visi teica, ka tā bija laba pieredze, nācās iemācīties daudz jaunu zināšanu un iepazīt sevi. Bet tas neder katram. Pati uz tādu nepieteiktos.
Ir ļoti daudz jautājumu uz kuriem ir jāatbild. Tas tomēr ir ļoti nopietns solis tavā dzīvē, kas ietekmēs tavu dzīvi. Jābūt kādam plānam, ko darīt.
Es parakstītu līgumu (jo mani interesē tādas lietas). Pati rīt braukšu parakstīt līgumu uz RTU Enerģētikas un elektrotehnikas fakultāti.
24.07.2016 17:20 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Ir taada lieta, kaa budzheta vietas. Stipri shaubos, ka meitene runaa par maksas studijaam. Citaadi noteikti buutu tikusi kaadaa citaa izveeleetajaa programmaa.
24.07.2016 15:21 |
 
Reitings 278
Reģ: 27.05.2010
Cik bieži, aizejot strādāt un sajūtot naudas garšu mutē, cilvēks atgriežas skolas solā?

Un cik daudzi uzsāk un pamet jau pēc pirmā pusgada vai gada? Ja tiešām nesaista, tad labāk pagaidīt un tiešām izvēlēties to, kas iepatīkas labāk.. Nav vērts mācīties mammas izvēlētu specialitāti. Nemaz nerunāsim par studiju maksu..
24.07.2016 15:19 |
 
Reitings 5346
Reģ: 03.01.2012
Nestudē šogad neko un centies tikt vaļā no mātes ietekmes, tad arī uzzināsi kāds ir tavs patiesais aicinājums.
24.07.2016 14:45 |
 
Reitings 802
Reģ: 15.12.2015
ja nepatīk tas ko mācās, nav jēgas mocīties. es sāku studēt sākumā to, ko it kā domāju, ka patiks, beigās nepatika. aizgāju prom. sāku strādāt līdz nākamajam gadam, kad atkal varēja iestāties un tas bija mans mūža labākais lēmums. pa to gadu es sapratu, kas mani patiesi interesē, kā arī es ne tikai strādāju, bet arī interesējos par visādām lietām. nākamajā gadā iestājos, un studēju to ko mīlu, dievinu vispār viss super. tā kā jēga maza mācīties to, kas neinteresē. beigās būs vidējs speciālists, kas tāpat aizies strādāt ko citu, nevis savā sfēra.
24.07.2016 14:39 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Kjiilis centaas pienjemt dramatiski nepopulaarus leemumus. Un kas sanaaca? Noleeja vinju zhurnaljugas ar dubljiem, un neko taa arii nesanaaca pienjemt.
24.07.2016 13:51 |
 
Reitings 9596
Reģ: 06.03.2012
Amelija Mia, protams, arī jauni pasniezēji mēdz būt tādi, kam viss poh... Es te spriedelēju par konkrētu situāciju :) Man vispār šķiet, ka šajā ziņā mūsu izlītības sistēma ir dimbā. Kāda jēga no "speciālista", kurš neko nejēdz? Man šķiet, ka būtu krasi jāsamizna budžeta vietas un studējošo skaits. Jo nu ne nebūt ne visiem ir vajadzīga augstākā izglītība un, kā jau tika minēts, lai diloms kalpotu kā dekorācija kamīnam. Tad arī izglītība būtu kvalitātīvāka un gan pasniedzēji, gan studējošie ineinteresēti labā rezultātā. Bet, kā jau var noprast, man tas ir sāpīgs jautājums :D Ja es būtu ministrs, bet pieņemtu dramatiski nepopulārus lemumus :D
24.07.2016 13:42 |
 
Reitings 199
Reģ: 06.03.2016
Cik bieži, aizejot strādāt un sajūtot naudas garšu mutē, cilvēks atgriežas skolas solā? It īpaši jau tāds, kuru "nekas neinteresē". (t)
24.07.2016 13:17 |
 
Reitings 4655
Reģ: 23.11.2014
Ja reiz Tu pati nezini, ko vēlies studēt, tad kas mainītos parakstot līgumu septembrī..?
Es teiktu, ka studēt vajag, sliktākajā gadījumā sapratīsi kāda joma nu galīgi nav Tava. Labākajā gadījumā Tev tiešām var iepatikties tas ko māca.
Neforši, tomēr nebūs arī pasaules gals, ja pēc pusgada vai gada sapratīsi, ka tas nav Tavs, tad varēsi izlemt ko nākamgad studēt. Šoreiz to darīt pa kluso bez mammas komentāriem. T.i. nomainīt studiju kursu un tikai tad to pateikt mammai.
24.07.2016 11:21 |
 
Reitings 278
Reģ: 27.05.2010
Ja negribi to mācīties, tad netērē laiku un neslēdz līgumu.
Labāk meklē darbu un tad jagribēsi varēsi uzsākt mācības tur, kur gribēsi. Nav vērts mācīties tikai tāpēc, ka mamma liek..
24.07.2016 11:20 |
 
Reitings 248
Reģ: 28.12.2015
Nelasīju visu diskusiju, bet tikai gribēju piebilst pie sugar teiktā,ka dažreiz tas pasniedzējs jau ir galīgi vecs, neatbilstošs darbam un cilvēks,kurš vienkārši ignorē studentus. Ne vienmēr students ir tas,kas nav centīgs.
24.07.2016 10:57 |
 
10 gadi
Reitings 4815
Reģ: 29.01.2009
Es tad labāk ietu pastrādāt kādu gadu, ja mani galīgi nekas nesaistītu no studijām.... Un vēlāk iestātos augstskolā, kad jau aptuveni saprastu, kāda jomā gribu studēt.(t)
Bet vispār diezgan skumji, ka pieaugušam cilvēkam mamma saka, kur iet studēt... Tiešām bija taču 12 gadi, lai izprastu sevi...(t)
24.07.2016 10:55 |
 
Reitings 9596
Reģ: 06.03.2012
Amnile, es to vairāk biju domājusi, ka, laikam, eksaktās zinātnes nav īsti tas, kas cilvēkam padodas un interesē. Bet izskatās, ka te problēma ir tāda, ka pašu autori nekas neinteresē un grib mammai iespītēt. Kaut gan mūsdienās pa pilno šādu studentu, kuriem no sākta gala nekas neinteresē. Tad visas programmas šķiet garlaicīgas, rodas parādi un visas izrietošas sekas.
Apskatot sarakstu, man šķiet, ka tur ir daudz kas interesants. Tā pati vides zinātne, vai tekstīla tehnoloģijas (bet, nu, tas ir tas, kas varētu ineinteresēt mani), starp citu, pieminētā SGŪT programma tur nav, bet ir siltumtehnika. Uz mašīmbūvi es neietu, bet nu atkal, tas ir tikai mans viedoklis.
Es nedomāju, ka ir kaut viena programma, kur studenti no pirmās nodarbības ir baigā sajūsmā gan par visiem priekšmetiem, pasniedzējiem, gan par pašu programmu. Esmu vairākas reizes dzirdējusi no topošiem mediķiem, ka no sākuma bieži šķiet wtf, kāpēc šis jāmācās? Un tikai pēdējos kursos saproti kas un kāpēc un, ka viss bija svarīgs. Es nesaku, ka tā ir visur. Noteikti, ka daudzās programmās ir lieki priekšmeti un ir kaut kas, kas atkārtojas. Man šķiet, ka uz daudzām programmām ejot stipri atšķiras studentu motivācija. Mediķi vai arhitekti, vai komunikācijas zinātnē studejošie, kas iziet lielu konkursu un ir centīgi, jo saprot, ka, ja laidīs luni, ātri izlidos, uzvedās pavisam savādāk. Bet tie, kas nāk kaut kur vienalga kur, kā tik ņem, lielākoties ir bzmērķīgi un tad daudzi aiziet prom, jo programma garlaicīga, pasniedzējs mēģina iegāzt, bet es balts un pūkains.
24.07.2016 10:08 |
 
Reitings 4083
Reģ: 22.11.2013
mamma, mamma, mamma, mammma...

Ne jau mammai būs jāmācās tas, kas nepatīk. Ne jau mammai būs jāstrādā tas, kas nepatīk. Izvēlies ko pati gribi vai izlaid gadu.
Un sugar, vidusskolas eksāmena vērtējums nav noteicošais vienmēr. Man bija matemātikas eksāmenā vēl mazāk par 55%, bet aizgāju uz inženierzinātņu fakultāti un matemātiku augstskolā nokārtoju stabili uz 7 :) Viss var mainīties
24.07.2016 09:08 |
 
Reitings 751
Reģ: 02.12.2015
Par vienu programmu, kura šeit pieminēta varu teikt, ka ir zināms viens vides zinātnieks, papīrs stāv uz kamīna, cilvēkam darbs nu galīgi nav ne tuvu ar vides zinātni saistīts.
--
Es zinu cilvēkus no elektronikas un telekomunikāciju fakultātes, strādā savā jomā, pelna labi.
24.07.2016 05:51 |
 
Reitings 751
Reģ: 02.12.2015
Es noteikti ietu parakstīt līgumu. Gan sapratīsi, kas tevi tiešām neinteresē, kas varētu interesēt uz savas un citu studentu pieredzes, gan pēc tam var noderēt, varbūt nākamajā studiju izvēlē varēs pielīdzināt kursus, gan ir iespēja, ka iepatiksies. Man tās tavas ieliktās RTU programmas šķiet perspektīvas. Aziet var jebkad, bet gadu vnk nosēdēt mājas vai strādāt mazkvalificētu darbu ir daudz muļķīgāka opcija, it īpaši ja vispār nav nekādu nākotnes mērķi.
24.07.2016 05:47 |
 
Reitings 195
Reģ: 22.01.2015
uzraksti man PM, esmu no tās fakultātes, iespējams, varēšu palīdzēt tikt galā ar kaut kādām domām.
24.07.2016 03:02 |
 
Reitings 199
Reģ: 06.03.2016
Es Tavā vietā noteikti ietu parakstīt. Līdz semestra beigām daudz var mainīties. Varbūt iepatiksies šī programma, iespējams, citas intereses radīsies, un varēsi pārlēkt uz citu programmu/fakultāti. :-) Citādi vēlāk vari nožēlot, kā arī būs jāsadzīvo ar mammas pārmetumiem.
24.07.2016 00:44 |
 
Reitings 143
Reģ: 10.07.2016
Es arī sāku nesaprast :-D Agnese, varbūt izpildi šo testu un uzraksti, kas Tev sanāk?... >> http://m.lu.lv/index.php?id=5687&MP=468-21232
Vai nav tā, ka mammai svarīgi, lai obligāti būtu RTU izglītība? :D Jo patiešām, kā jau te teica, nu ir taču citas augstskolas un universitātes. Par vienu programmu, kura šeit pieminēta varu teikt, ka ir zināms viens vides zinātnieks, papīrs stāv uz kamīna, cilvēkam darbs nu galīgi nav ne tuvu ar vides zinātni saistīts.
23.07.2016 18:47 |
 
Reitings 3127
Reģ: 02.06.2016
Tad nestudē, ja tevi tā arī nekas vispār nesaista. Cep mammai pankūkas un vāri kaimiņiem zaptes. Nākamgad būsi gudrāka un mēģināsi stāties vismaz vairākās programmās.
23.07.2016 17:19 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits