"Es neesmu gatavs"

 
Reitings 127
Reģ: 23.11.2010
Īss apraksts: Esam kopā 8 gadus, dzīvojam kopā, ir ļoti labas attiecības (strīdi tikai par ikdienišķiem niekiem). Mīlam viens otru. Abiem ir stabils darbs. Ir daudz kopīgas intereses. Brīvdienās vienmēr kaut ko foršu daram (ar ģimeni, draugiem, paši) un viss ir forši.
Problēma: Viņš "nav gatavs" ne precēties (nevar paskaidrot, kāpēc, saka, ka vienkārši nav gatavs. Kad jautāju - kas mainīsies uz slikto pusi, nevar pateikt, saka, ka nekas. Jautāju, vai nav pārliecināts par mūsu attiecībām, saka, ka ir, ja nebūtu, jau sen nebūtu vairs kopā.) un "nav gatavs bērniem". Es pat esmu izdomājusi, kādus vārdus bērniem gribētu un viņam tie patīk - kad pa radio pasaka, ka šodien vārda dienu svin x (bērna vārds, kādu izdomāju), viņš skatās uz mani un smaida (pats saka, ka esmu jau viņu pieradinājusi pie tā, vārdi viņam patīk). Bērni arī viņam patīk. Bet neesot gatavs un viss.
Vai tiešām vienīgais pareizais ir - pieņem vai ej prom?
Esot kopā tik ilgu laiku, jau šķiet, ka iestājusies neliela krīze - vairākus gadus draudzējāmies (1.etaps), sākām dzīvot kopā (2.etaps), bet tālāk viss.. Nu, tā sliktā sajūta, ka nekas vairs nenotiek, lai arī vajadzētu - esam tak jauni un vajag ģimeni! Man tim ļoti gribas ģimeni ar viņu (precēties, kļūt par mammu, man to GRIBAS!!!) skatos un jaunajām māmiņām un man arī tā gribas.
Ahh.. :(
22.07.2016 09:42 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
nu protams, ka ir cilveki , kuriem viss notiek pec plana , xgados iegusu diplomu, x gados man bus savs dzivoklis, u.t.t ... iespejams viniem ta ir erti , man ne.... es vispar esmu emociju un garastavokla cilveks ... Man galvenais , lai emocionali jutos labi , jo nauda nak un iet , bet emocijas paliek ....
22.07.2016 11:42 |
 
Reitings 367
Reģ: 22.10.2015
Nu nezinu, tie visi ir vienkārši attaisnojumi. Labi, ja par bērnu radīšanas apstākļiem var diskutēt, tad par kāzām - ja vīrietis grib, viņš bildina un prec. Un viss cits ir tikai attaisnojumi, lai cik ļoti reizēm tas nesāp.
Man arī apkārt ir pa tādam eksemplāram, kas jau gadiem krājot gredzenam un tml. Bet patiesībā vienkārši negrib uzņemties atbildību, negrib zaudēt brīvību. Un arī, kāpēc precēties viņam, ja pilnīgi viss ir tāpat? Gadiem ilga kopdzīve u.c. Saprotu arī viņu. Bet vēl vairāk saprotu sievieti.
Un neko nosodāmu neredzu, ka 24 gadu vecumā sieviete vēlas bērnu. Kāpēc arī nē? Visi negrib baudīt nezinu ko līdz 30 gadiem, jo ļoti labi var baudīt arī esot ģimenes cilvēkam. Savādāk, bet var.
Un mīlošs vīrietis to varētu tikai uzskatīt par savu motivāciju kustēt uz priekšu savā karjerā. Nemaz tik bieži nav tā, ka tieši vīrietis uzstāj uz bērniem. Situācija, ka sieva čivina tik ilgi par to un tad vīrietis piekrīt, ir biežāk, manuprāt.
Lai vai kā, uzspiest nevar un nevajag. Tas arī skaidrs.
22.07.2016 11:43 |
 
Reitings 127
Reģ: 23.11.2010
Nevienam neko neuzspiežu.
Un arī runāju tiešos tekstos.
Rezultātu jūs jau zināt.
22.07.2016 11:45 |
 
Reitings 3551
Reģ: 23.11.2012
Reizēm nesaprotu kur tos vīriešus atrod kuri nekad nav gatavi.
Man pazīstamie, radu, draugu vīrieši 90% ir izveidojuši ģimenes, ir bērni.
Laikam jau tie ir unikāli cilvēki
22.07.2016 11:48 |
 
Reitings 500
Reģ: 03.03.2014
zaneda un ja viņš vēl pēc diviem gadiem nebūs gatavs, vai tu samierināsies, vai atmetīsi ar roku?
22.07.2016 11:48 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
zaneda, nu bet ja tu no savas puses esi visu pateikusi - tiesi un skaidri . Viss ! ko tu vel vari izdarit ? neko ! Dod cilvekam laiku vai , ka te citas saka - skiries ... Es dotu laiku , ja es jutos labi te un tagad , tad kapec gan ne ... pati saku attiecibas , kad man bija 17 aprecejos 26 :)
22.07.2016 11:49 |
 
Reitings 833
Reģ: 10.03.2013
Visiem, kas īrē, jāaizmirst par bērniem? Kaut kādas glupības.
22.07.2016 11:50 |
 
Reitings 688
Reģ: 19.04.2015
Lemončiks - kāpēc? Katrs taču dzīvo pēc saviem ieskatiem. Vienkārši cits sākumā grib sakārtot savu dzīvi tad bērni, cits uzskata, ka bērni nav šķerslis nedz pilnveidot sevi, nedz sakārtot savu dzīvi. Par īrētajiem dzīvokļiem jau panesās tāpēc, ka tika izteikts pieņēmums, ka iespējams, autores draugs ir no tiem, kam sākumā vajag stabilu pamatu, tad domā par ģimenes veidošanu.
Bet nu jā, te jau daudziem ir problēmas uztvert visu kontekstā, vieglāk un ērtāk izraut vienu frāzi un pabļaustīties.
22.07.2016 12:09 |
 
10 gadi
Reitings 747
Reģ: 29.01.2009
Par īrētajiem dzīvokļiem pilnīgs fufelis, to vari i neklausīties. Patiesībā, ne tad, nedz arī finansiālais patiešām nosaka to gatavību. Protams, studentiņā un uz vecāku naudu dzīvojot, skaidrs, ka gatavības maz, lai to speciāli plānotu, bet tiklīdz cilvēks ir pastāvīgs un labi iekārtojies, tas ir sekundāri, ja viņš tiešām vēlās šos nākamos soļus savā dzīvē.
Vecums jums abiem ir ļoti ok, un te nedod nekādus attaisnojumus meiteņu komenti, ka savos 28 vai cik tur galīgi nav gatavas. Katram tas ir individuāli, tas nav salīdzināms un liekams par paraugu.
Reāli, ja jau attiecības labas, laikam neuzspiesti darītu zināmu vīrietim to, ko vēlies un, ja gada laikā nesaņem bildinājumu, paņemtu pauzi. Tā, lai abi saprot, vai tiešām viens bez otra nevar, vai viņam ir tā sajūta, ka AR Tevi ir krietni labāk kā BEZ. Protams, nav teikts, ka viņš nedēļas laikā neatrod kādu citu, bet pirmkārt, tas var notikt arī ar Tevi, otrkārt- tad arī būs atbildes uz to, kāpēc nav gatavs.. Nav viegli, bet padomā vai gribētu pēc 5 gadiem būt ar viņu šādā pat statusā un situācijā, un tad jau būs tricārs...
22.07.2016 12:15 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
mazpasaule, vispār jau Tu te bļausties par tiem dzīvokļiem n-to lapu garumā.
Turklāt, autores vīrietim ir mute, lai pateiktu, kas šamo neapmierina. Un ja tas ir dzīvokļa un dzīves sakārtošanas jautājums - nu, RUNĀ, vecais! Šamais tik smaida kā pamuļķis un klusē.
Un te jāpiekrīt Dionysus
Reizēm nesaprotu kur tos vīriešus atrod kuri nekad nav gatavi.

+++
Jā, nabadziņi nav gatavi, 8+ dzīvot ar sievieti ir gatavi, ēst, dzert, staigāt tīrās apenēs ir gatavi, bet izlemt, vai sieviete ir īstā/nav īstā - par maz laika. Jā, jā, aizstāvēsim nabago čali, ka viņu, redz, piespiež, jādod viņam laiks un kas tik nē, ignorējot to faktu, ka pārī ir divi cilvēki, turklāt sieviete ne vienkārši grib būt sieva un māte, bet tiešām to ĻOTI vēlas..
Ko te var darīt? Neko daudz, pieņemot, ka esi ar viņu izrunājusi visu, ko varēji. Esot Tavā vietā, vienkārši iedotu sev pašai laiku (ne viņam) - piemēram, gadu. Un skatītos, kas notiek. Ja nē, nu tad neredzu citu izeju, kā šķirties. Jo gaidīt tā var mūžīgi, bet ja Tevī tā vēlme ir tik liela, apspiežot to, pēc laika izjutīsi rūgtumu, dusmas un bezspēcību. Un trakākais, kas var notikt - Tu samierināsies, pieņemsi un dzīvosi kāda cita uzspiesto dzīvi (pat ja tas cits ir Tavs vismīļākais cilvēks)
22.07.2016 12:20 |
 
Reitings 751
Reģ: 02.12.2015
Es saprotu puisi. 24/26 gadi ir tik jauns vecums, es ļoti labi saprotu tos cilvēkus, kuri negrib tik jaunā vecumā bērnus, tad taču visa dzīve pamainās. Precēties droši vien negrib, jo meitene tik ļoti pressingo ar bērniem, ka pat vārda dienas jau atzīmē un skaidrs, ka pēc kāzām šis jautājums kļūs vēl aktuālāks. Man šajā situācijā žēl puiša
22.07.2016 12:26 |
 
Reitings 55
Reģ: 03.03.2016
tie , kas mus audzinaja , dzivoja citos laikos , tur dzivoklus dalija pa labi un pa kreisi

wee, padomju laikos dzīvokļus tikai krievu iebraucējiem dalīja pa labi, pa kreisi, pārējie gaidīja ļoti garā rindā un spiedās kopā komunālajos! Ja tā padomā, tie laiki bija drausmīgi! Tagad vismaz vari nopirkt savu kaut vai šodien, ja ir darbs un nauda pirmajai iemaksai. Vai īrēts dzīvoklis ir šķērslis kāzām un bērniem? Nē, nav, jo tev vēl nav tajā jāiegulda tik daudz naudas kā savā īpašumā!
22.07.2016 12:51 |
 
Reitings 127
Reģ: 23.11.2010
Es neatzīmēju bērnu vārda dienas ;)
22.07.2016 13:11 |
 
Reitings 9202
Reģ: 13.03.2011
Manuprāt, attiecībās viena no galvenajām lietām ir tā, lai abiem tik nopietnās dzīves izvēlēs kā kāzas un bērni būtu skatījums vienā virzienā.
Par īrētu dzīvokli - tur jāskatās .. ja jums, piemēram, ir plāns, kā tuvākajā laikā iegūt savu īpašumu, var gaidīt, bet ja labi saprotat, ka tas nav izdarāms tik ātri, tad taču negaidīsiet 10 gadus .. nu konkrēti tas, ka nav sava nekustamā īpašuma man nešķiet kā arguments - materiālie līdzekļi vispār ir tāda lieta, kas vienā mirklī var būt daudz un otrā nebūt .. vai otrādāk :) Jūsu situācija izklausās ok, lai plānotu kāzas un bērnus :) Uzspiest gan neko nevajadzētu, bet noskaidrot konkrēti otra domas šajos jautājumos gan būtu ļoti vēlams. Un bērni vīrieša karjeru tik ļoti neietekmē kā sievietes - tiesa gan, ja gribas izbaudīt jaunību tusējot apkārt, tad tas gan vairs diez vai ietilps ikdienas plānos, tomēr atpūsties ar bērnu arī var daudz un dažādos veidos, manuprāt, tas tieši dod dzīvei to piepildījumu, redzu pēc sava drauga - viņam pat tagad ir daaaaudz lielāks stimuls censties sasniegt ko vairāk :) 8-)
22.07.2016 13:21 |
 
Reitings 802
Reģ: 15.12.2015
Manuprāt, ļoti atkarīgs no abiem cilvēkiem attiecībās un vai tiešām ir kopīgs skatījums uz nākotni. Ja ir, tad tam ir arī jāpierādās darbos ne tikai runās. Man agrāk šķita, ka nekad negribēšu bērnus, bet nu satikos ar savu tagadējo puisi un citreiz iedomājos, ka mums varētu būt kopīgi bērni. Arī viņš manis dēļ ir tik ļoti mainījies un tik daudz cenšās un dara. Pirms mūsu attiecībām viņš bija ar nenopietnu skatu uz dzīvi, ballītes, tusēšana apkārt, nenopietns darbs, bet tagad pilnīgi mainījies. Domā un cenšās tikt pie labāka darba, mācās tam, plāno, attīsta sevi un mazāk izklaidējas un skraida apkārt, piezemējies.
jūs tik ilgi esat kopā, loģiski ka būs rutīna, bet būs arī ērti. Varbūt viņam ir bail no saistībām, varbūt viņš tās grib, bet vienkārši baidās, jo vēl ir diezgan jauns... aprunājies.
22.07.2016 13:31 |
 
Reitings 127
Reģ: 23.11.2010
Tur jau tā lieta, ka neviens no mums nav tusētājs. Uz Vecrīgu draugs aiziet 1x gadā, es vēl retāk. Uzskatām to dzeršanu par naudas izmešanu. Nu nav iemesls tas, ka "gribu vēl skraidīt apkārt". Tāpēc jau man ir tik skumji.
22.07.2016 13:32 |
 
Reitings 3551
Reģ: 23.11.2012
Es saprotu puisi. 24/26 gadi ir tik jauns vecums, es ļoti labi saprotu tos cilvēkus, kuri negrib tik jaunā vecumā bērnus, tad taču visa dzīve pamainās.

Jā, dzīve mainās:
Medicīniski to sauc par akcelerācija (bērnu un pusaudžu fiziskās attīstības un nobriešanas paātrināšanās, kas notiek pēdējos 100-150 gados.)
Dažiem nobriest tikai organisms, prāts kā bija tā palika 16-18 gados.
22.07.2016 13:34 |
 
Reitings 503
Reģ: 30.10.2014
Man liekas, ka, ja attiecības ilgst jau 8 gadus un no 16 gadiem.. varbūt jūs vnk esat pieraduši viens pie otra, izauguši kopā un vnk tā turpinat. Tu viņu tiešām patiesi mīli? Tā līdz sirds dziļumiem? Vai Tev vnk jau nepietiek ar to, kas tev ar viņu ir un gribās pārslēgties uz ģimeni un bērnu? 24 gadi nav nedz daudz, nedz maz ģimenes dzīvei. Ir jau protams tie skaistie stāsti, kur no pusaudžu gadiem un līdz nāve mūs šķirs, bet tomēr, tīri objektīvi, kad uzsākāt attiecības, jūs abi bijāt bērni, pavisam citi cilvēki, tagad esat mainījušies. Vai tu tiešām tieši ar šo vīrieti gribi būt visu savu mūžu? Un, ja tā ir.. Vai arī viņš jūt to pašu? Tur nav par ko apvainoties, varbūt tikai par to, ka viņš tērē tavu dārgo laiku.
22.07.2016 14:12 |
 
Reitings 127
Reģ: 23.11.2010
Jā, mīlu. Tā līdz sirds dziļumiem un no viņa jūtu to pašu. Gribu ģimeni tieši ar viņu.
22.07.2016 14:19 |
 
Reitings 1868
Reģ: 25.05.2014
Neesmu gan lasījis visu diskusiju, tomēr īsti nesaprotu autores pozīciju. Ja viņas attiecības ar konkrēto partneri ir veiksmīgas, tad kādēļ jārada problēmas tur, kur to nav? Manā izpratnē cilvēkam 24 gadu vecumā jādomā par maģistrantūras studiju pabeigšanu un karjeras veidošanu, nevis laulībām. Statistika rāda, ka cilvēki arvien biežāk izvēlas nereģistrētu kopdzīvi un laulību skaits uz tā rēķina sarūk. Skaidrs, ka mūsdienu sabiedrības morāle un vērtības ir mainījušās. Tad kādēļ dzīvot padomju laikos? :-)
Pie reizes es vēlētos pajautāt meitenēm, ko, viņuprāt, maina laulības noslēgšana? Vai dod kādas garantijas? Ja kāds no laulātajiem vēlēsies pārtraukt attiecības, arī laulība viņu neatturēs.
22.07.2016 14:20 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!