Ņemt vai neņemt kaķīti?

 
Reitings 674
Reģ: 21.12.2015
Sveikas!

Pēdējā laikā esmu domājusi paņemt mazu kaķīti. Bet nomāc viens jautājums - ko darīt kaķītim, ja mēs ar draugu esam visu laiku darbā pa dienu un mājās pārrodamies tikai ap 19:00?
Vai tomēr labāk nogaidīt izdevīgāku laiku (tikai kad tas būs)?

Ļoti ļoti gribas mazu radībiņu mājās ko pamīļot un paspēlēties (l)
29.06.2016 13:49 |
 
Reitings 175
Reģ: 17.03.2016
lol dzīvnieka mocīšana
29.06.2016 14:34 |
 
Reitings 136
Reģ: 22.07.2015
Mēs arī tieši tagad domājam, vai ņemt, un tieši tāda pati situācija, ka abi katru dienu darbā esam. Tik ļoti gribas... Lai gan mani arī uztrauc tas, ka dzīvoklī ir ļoti karsts vasarā, logi visu laiku vaļā un ka kaķis varētu izlekt (4. stāvs). Būs jādomā par sietiņu logos, vai ko citu.
Man liekas, ka kaķis izmaksā vidēji 50eur mēnesī. Atkarībā, cik daudz un ko ēd.
29.06.2016 14:34 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Kaķi jākastrē, tad viņš mierīgs sēdēs mājās un nemaz ārā neprasīsies :)
29.06.2016 14:36 |
 
Reitings 175
Reģ: 17.03.2016
Kaķi jākastrē, tad viņš mierīgs sēdēs mājās un nemaz ārā neprasīsies


manuprāt, tā jau skaitās arī kaķu mocīšana, izkastrēt .
29.06.2016 14:38 |
 
10 gadi
Reitings 936
Reģ: 01.10.2009
Jā, labāk, lai tas kaķis dzīvo cauru dienu ārā, ar izpuvušām acīm un ražo bērnus ka nu tikai...paši pieradinājām dzīvniekus, tad arī jārūpejas!!!!
29.06.2016 14:41 |
 
10 gadi
Reitings 936
Reģ: 01.10.2009
Mūsējais gozējas uz palodzes saulē un vasarās tiek vests uz mājām un arī uz vasarnīcu tusēties... tā kā nekas briesmīgs tas nav, ja ikdienā dzīvo dzīvoklī, tīrs sakopts, mīlēts un vēl pa vasarām ārā tiek...
29.06.2016 14:42 |
 
Reitings 44
Reģ: 30.10.2010
Oi.. brīnos par summām, kas tiek minētas. Ar draugu paņēmām kaķēnu pirms pusotra gada, protams, sākumā gribējās viņai nopirkt VISU un tad vēl kastrēšana, potes u.c. Bet šobrīd mēnesī sanāk padsmit eiro, tas ir ņemot vērā to, ka mūsu kaķene neēd lēto barību un kastītē viņai vienmēr ir tīras silikona smiltiņas. Konservus viņa arī neēd, negaršo, bet ļoti labprāt kādreiz panašķojas ar vistas filejas gabaliņiem, sieru vai kaut ko tādu.

Viņa ir pieradusi, ka mēs skraidam pa pasauli, ja ilgāku laiku neesam mājās, tad algojam viņai "auklīti"-manu māsu. :-D Bet arī pa Jāņiem palika viena, mazliet vairāk barības, ūdeni, kāda rotaļlieta un viņa izklaidē pati sevi. Kad esam mājās, viņa ir superjauks un hiperaktīvs kaķis, kurai vajag uzmanību un rotaļas.
29.06.2016 14:59 |
 
Reitings 44
Reģ: 16.09.2015
Kaķi ir ļoti dažādi - tāpat kā cilvēki.
Ja ņemt mazulīti - tad labāk atvaļinājuma laikā, lai pierastu viens pie otra un mazais pie jaunās mājvietas.
Man ir 2 kaķenes - abas ņemtas no ielas (bezšķirnes) ar aptuveni 5 gadu starpību - tomēr abas bezgala smukiņas. Un rakstura ziņā pilnīgi dažādas. Vecākā ir ļoti mierīga un mīlīga, kaut arī nemāk spēlēties. Jaunākā ir kā enerģijas kamols un bezgala ziņkārīga. Priekš viņas viss ir rotaļlieta. Ņemamies kā ar mazu bērnu, jo citādi mājās vakarā bardaks un kaudze sabojātu lietu.
29.06.2016 15:03 |
 
Reitings 949
Reģ: 03.02.2016
Noteikti ņemt kaķēnu. Man arī darbs 10-19. Atstāju visādas rotaļlietas un kaķim jautri. Kad atnāku mājās,izspēlējos (kad bija mazāka kaķe) un viss kārtībā. :-)
Par izmaksām-sākumā protams vairāk-guļvieta, tualete, rotaļlietas, man vēl kaķe tikai konservus ēda.. Bet tagad pieaugusi,apmēram 10eiro- 4eiro smiltis un 5eiro barība. Nu tad vēl kāds našķis :-P
29.06.2016 15:25 |
 
10 gadi
Reitings 1725
Reģ: 14.06.2010
Ar draugu pirms gandrīz 2 mēnešiem paņēmām mazu kaķēnu. Sākumā, kamēr viņš iedzīvojās, man bija brīvāks laiks, tāpēc pa dienu varēju būt blakus. Tagad pārsvarā pa dienu kaķis dzīvojas viens pats, kamēr mēs esam darbā. Viss ok, pārsvarā, man šķiet, viņš pa dienu guļ, kad ir viens, lielā spēlēšanās sākas, mums pārrodoties. Jāņos atstājām viņu pirmoreiz vienu pašu un 2 diennaktīm. Biju dikti satraukusies, kā nu būs, bet viss veiksmīgi.

Par izmaksām grūti komentēt, jo es tās nekur nepiefiksēju. Nu smiltīm mēnesī aiziet kādi 5-6 EUR, sausā barība apmēram 10-15 EUR (barojam ar Applaws), slapjā barība varētu būt līdz 10 EUR, man šķiet + plus kādu jaunu mantiņu ik pa laikam nopērku.
29.06.2016 15:26 |
 
Reitings 674
Reģ: 21.12.2015
Paldies meitenes par iedrošinājumu (l)
Citas droši arī vēl var padalīties savā pieredzē!
29.06.2016 15:32 |
 
Reitings 10987
Reģ: 12.07.2010
Man ir veseli tris :-D

2 mazie viens liels, tikai laikam bus japerk extra kastiti lai visiem sanak. Smiltis tagad sanak biezak mainit, bet ta smiltis nemaz nav tik dargas

Kakeniem es perku ontarie kitten, pa janiem gan nopirku to friskies junior, bet izvelos jau labak profesionalo baribu.

Lielajam runcim jossera njemu dino zoo sanak ar ap 4euro kur kg. + vel visadas zurcinas, visu ko saperku, karuminus tur visvairak ar aiziet. Labi ka vismaz viens otra baribu neaiztiek. Mazuliem vajag vairak uzmanibas atkarigs cik mazu kakenu nemsi. Mazak pa vienu menesi nevar un jareinas ka citreiz nemak uz kastiti vel iet. Ieteiktu nemt no patversmes tomer ja velies, tur regulari ir loti daudz miluli. Dargakais kakenam vel sanaktu attaropsana . lidz ceturtam menesim ik pa menesi vai 3 nedelam bija ta nobide, no 4 menesiem ik pa 3menesiem.
29.06.2016 15:37 |
 
10 gadi
Reitings 2493
Reģ: 29.01.2009
Mūsējais gozējas uz palodzes saulē un vasarās tiek vests uz mājām un arī uz vasarnīcu tusēties... tā kā nekas briesmīgs tas nav, ja ikdienā dzīvo dzīvoklī, tīrs sakopts, mīlēts un vēl pa vasarām ārā tiek...

Viņš ārā neprasās? Es arī gribu ņemt kaķīti dzīvoklī, bet baidos, ka viņam gribēsies ārā. Varētu viņu ik pa laikam aizvest uz laukiem un palaist ārā, bet vai tas nebūs vēl sliktāk, ja tikai pa retam tiks ārā? Varbūt labāk vispār nelaist ārā, lai nemaz nezin kā tas ir un nemaz neprasās?
29.06.2016 17:07 |
 
Reitings 4481
Reģ: 03.01.2014
kakji parsvara gulj kad nevna nav. manejais visu dienu nogulj.
29.06.2016 17:17 |
 
Reitings 10987
Reģ: 12.07.2010
man visi tris gulj pusdienu, aped, uz kasti un gulj talak
29.06.2016 17:19 |
 
Reitings 4481
Reģ: 03.01.2014
pamostas tik tad kad parodos majas, un atkal gulj :D
29.06.2016 17:25 |
 
Reitings 3127
Reģ: 02.06.2016
Sākumā, kad maziņš, atstāt galvenais mantiņas, ar ko spēlēties vajag, lai novērš uzmanību no visa pārējā. Vēlāk jau paaugsies, tik daudz blēņu viens pats palicis nedarīs, gulēs pārsvarā. Kaķi jau diezgan neatkarīgi dzīvnieki. Mierīgi var atļauties ņemt ar tādu darba grafiku.
29.06.2016 18:20 |
 
10 gadi
Reitings 9435
Reģ: 06.03.2009
Mūsējā neprasās ārā. Iepriekšējā dzīvesvietā pārlika vienu ķepu pāri slieksnim un tas arī viss. Pagriezās un iegāja atpakaļ. Viņai patīk skatīties ārā pa logu utt. Taču, viņa neraujas pati kkur iet ārā utt.
Varbūt, ja viņa būtu lauku kaķis, kas 5 gadus ārā dzīvojusi, tad būtu cita lieta. Taču viņa mums ir izbijs ielas kaķis no patversmes, kas ārā bijusi tikai savas dzīvītes sākumā...
Es, personīgi, savu kaķi noteikti nevadātu šurpu un turpu. Uz laukiem, mainot vidi, laižot ārā, tad atkal, kad viņa pierastu, tad vilktu atpakaļ uz dzīvokli un atkal nelaistu ārā.

Izmaksas man šķiet, ir ļoti individuālas. Atkarīgs no tā, ko dod ēst, vai pērk mantiņas(un vai nopērk vienu vai 10), gultas un citus loriņus. Kā arī - ja tas ir šķirnes kaķis, kuram vajag īpašu kopšanu vai kaķītis, kuram ir veselības problēmas - tas arī ir savādāk, savādākas izmaksas utt.

Katrā ziņā, es esmu tikai par kaķīša ņemšanu. Man bija kaudzes ar bažām, kad pie mums nonāca mūsējā un pirmās nedēļas arī bija...interesantas :D Taču, tagad es vispār nevaru iedomāties, ka viņa mums nebūtu. Un tā viņas milzīgā mīlestība... :)
29.06.2016 18:25 |
 
Reitings 4481
Reģ: 03.01.2014
mans ari ara neprasas. tik drusku panjaud no ritiem un vakara tas ari vis. kastrets nau
29.06.2016 18:29 |
 
Reitings 688
Reģ: 19.04.2015
Es ņemšu kaķēnu rudenī, jo šobrīd vispār nav laika, jo tomēr pirmo laiku jāpieskata, jāapmāca iet uz kastīti un tādi sīkumi. Pa vasaru tā jau ir ko darīt. Man lai arī privātmāja, visi kaķi bijuši mājās sēdētāji, neviens tik ļoti nerāvās ārā, pat nekastrēti runči. Tā ir pat izplatīta parādība, ko bieži skaidro ar to, ka kaķiem, kas jau paaudžu paaudzēs ir mājas kaķi ir krietni pavājinājušies tie instinkti. Pēdējais gan bijis kastrēts, tad viņš vispār no ārā iešanas baidijās un lielākā murga viņam laikam dzīvē nebija - pietika ar logu, balkonu, terasi un ziemas dārzu. Tā kā muļķības par to, ka noteikti vajag ārā iet kaķim.
UN lielākas tumsonības ka kastrēšana ir dzīvnieka mocīšana laikam nav (nu kas uz dzīvniekiem attiecās). Nav dzimumorgānu - neizstrādājas attiecīgi hormoni, vēlmes pāroties arī nav, instinkti attiecīgi guļ un līdz ar to arī dzīvnieks ir laimīgs un pat neapjauš, ka viņa dzīvē kaut kas nav kārtībā.
29.06.2016 18:41 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits