Veseligs uzturs

 
Reitings 30
Reģ: 16.05.2016
Sveikas! mēs visas zinām cik gūti ir noturēties ar dietu-veseligu uzturu, gan ikdienā, gan svetkos. padalamies ar saviem variantiem, kā jūs cīnaties ar gribasspēku, pastāstāt savus veiksmes stāstus un kritumus.
28.05.2016 09:53 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
http://www.labaiveselibai.lv/burkanu-sula/ bet vispar ilgu laiku ja ir vienveidigas brokastis tas ari ir loti neveseligi.
28.05.2016 15:52 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Burkanu sulu nedrikst dzert katru dienu, un svaigi spiestai jaiepilina klat mazliet ella laba.;-) ka ari var klat iespiest vienu apelsinu.
28.05.2016 15:49 |
 
Reitings 3871
Reģ: 14.09.2015
Mans lielaakais veiksmes staasts ir jogurts(20gm proteins 6 gm cukurs) ar auzu paarslaam (nevaariitaam) brokastiis!Pievienoju veel mazliet citrona sulu,mazliet riekstus.kaadreiz nedaudz medu!Man taas ir loti saatiigas brokastis-apeedu apmeeram 4 eedamkarotes!Esmu ieveerojusi ka saakot eest sp miksli ,mani mati ir kluvusi labaaki.
Nevaiksmes staasts-burkaanu sula katru dienu-divas nedeelas(biju Hawaii nopirkusi 5kg burkaanu...:-DTas nebija pareizs gaajiens,veseliigaak buutu grauzt visu burkaanu(glaaze sulas -apmeeram 6burkaani),aadas kraasa bija laba utt,bet pieneemos svaraa-tiesa nedaudz ,bet tomeer.
28.05.2016 15:40 |
 
Reitings 5533
Reģ: 26.01.2015
Jo vairāk zināšanu par uzturu, manuprāt, jo labāk. Man personīgi skaidru galvu saglabāt palīdz skatīšanās uz ēdienu un kalorijām cilvēka evolūcijas kontekstā. Cilvēka ķermenis tūkstošiem gadu ir attīstījies tā, lai spētu funkcionēt periodiskos bada apstākļos, tapēc mazkaloriju diētas nestrādā, jo ķermenim ir biedējoši efektīvi mehānismi kā veidot rezerves. Vislabākais veids kā sevi uzturēt veselīgu un vingru, ir maksimāli uzlabojot vielmaiņu. Tas gan man ir grūti, jo es esmu slinka. :-P

Man patīk gatavot un patīk gardi ēst, bet es nedomāju, ka tas ir kaut kas slikts un grēcīgs. Veselīga uztura pamatā ir produktu dažādība un to es cenšos ievērot - variēt ar dārzeņiem, zivīm, graudaugiem. Cenšos ikdienas uzturā iekļaut "superproduktus" - kale kāpostu, sīpolus, auzas, turku zirņus, brokoļus, spinātus, biezpienu, tomātus, saldos kartupeļus, dažādas sēklas, ogas, labas eļļas. Mēdzam ēst sezonāli - rudenī un ziemā daudz sakņu, saldētu dārzeņu, jērgaļu, zivis un jūras produktus. Vasarā vairāk zaļumu, svaigu augļu un ogu, skābpiena produktu. Patīk fermentēti produkti un mēdzu mājās eksperimentēt ar to.
Vēl viens svarīgs elements manā gatavošanā ir garšvielas. Katru reizi, kad šeit lasu kā meitenes loca iekšā vārītu vistas fileju ar griķiem "protams, bez sāls un pipariem", man sažņaudzas sirds. Es gatavojot garšvielas beru klāt karotēm. Ar garšvielām gan es šeit domāju čili pārslas, koriandra sēklas, kaltētu lavandu, rozā piparus un tādas lietas, nevis "kopīgo garšvielu gaļai". Vielmaiņai un vēdera veselībai tas nāk tikai par labu ;-)
Svētki ir svētki - diētiskas kūkas necepu un par cepeša cūkādiņas kaloritāti neuztraucos. Baudu dzīvi un ēdienu :-)
28.05.2016 15:31 |
 
Reitings 4041
Reģ: 20.07.2014
Sākums ir vienmēr viss grūtākais. Galvenais ir atrast labu motivāciju to darīt - uzlabot veselību, formu vai arī vnk izskatīties labāk. Es vairāk veselīgu uzturu piekopju sākot ar pavasara sākumu, mērķis vienmēr ir nomest kādus 3 kg, kas pa ziemu nākuši klāt. Sāku ar mazumiņu jo drastiskas metodes man neder, zinu, ka nenoturēšos. Sāku dažus neveselīgus produktus izslēgt no savas ēdienkartes un ja iespējams, tad aizstāt tos ar daudz veselīgākiem. Piemēram maizes vietā ēdu rīsu galetes, saldumu vietā - augļus, sāļo uzkodu vietā - riekstus un dārzeņus. Galvenais ir atrast to, kas Tev garšo, lai tas viss būtu daudz vieglāk. Nekādā gadījumā necenšos sev neko drastiski aizliegt. Ja sagribas ko ne pārāk veselīgu, tad nedaudz to arī atļaujos, bet cenšos to nedarīt bieži un pēc tam seko aktīvāks treniņš. Vismaz 3 stundas pirms gulētiešanas neko neēdu, dzeru daudz ūdeni un cenšos daudz staigāt, it īpaši pēc ēdienreizēm.
Svētkos vieži vien sanāk sagrēkot, bet pēc tam cenšos vairāk pievērsties veselīgajam. Veikalā vairs neskatos uz neveselīgu pārtiku un uz veikalu neeju izsalkusi. Cenšos sapirkt pārtiku uzreiz vairākām dienām, lai nav iemesls iet uz veikalu katru dienu.
Tas viss pēc kāda mēneša man aiziet kā ikdiena un paliek arvien vieglāk. Kā jau teicu, galvenais ir pareizā motivācija. Bet pats svarīgākais, ka man ir savs svara limits, ko nekad neļauju sev pārsniegt, lai nebūtu grūti pēc tam to nomest.
28.05.2016 12:22 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits