2. berns

 
10 gadi
Reitings 1503
Reģ: 11.03.2010
taam kuraam ir divi beerni/mazulji ar 1,5/ 2,5 gadu starpiibu, cik ljoti izjutaat to ekonomiski? vai atkal pirkaat visu saakum komplektu, ko pirkaat 1. mazulim (rati, mebeles utt) ? :)
16.05.2016 10:39 |
 
Reitings 2264
Reģ: 21.01.2013
Lai nu kā, pazīstu vairākas ģimenes ar 2-3 bērniem, kas stāv un krīt par 3 gadu starpību starp bērniem. 3gadnieks jau tiešām ir diezgan patstāvīgs, jo spēj pats sevi izklaidēt kādu laiku un pastāstīt par to, ko grib. Vēlāk, kad zīdainis jau ir paaudzies, vecākais jau spēj palīdzēt jaunāko izklaidēt un nedaudz pieskatīt.


Piekrītu. :) Maniem puikām ir 4 gadu starpība, un es patiešām novērtēju, ka lielajam brālim varu uzticēt šo to palīdzēt. Godīgi sakot, nespēju iedomāties, kā es tiktu galā ar diviem mazuļiem, kam mazāka starpība. Cepuri nost tām mammām, kas tiek galā ar diviem maziem bēbjiem vienlaicīgi. :)
16.05.2016 13:30 |
 
Reitings 2264
Reģ: 21.01.2013
Runājot par mantām, - es mērķtiecīgi vairumu drēbju/ rotaļlietu saglabāju otrajam bērnam. Tāpat arī gultiņu un ratiņus, barošanas krēsliņu un citas lietas. Tiesa, vajadzības mainās, jo pēc pirmā bērna ir lielāka saprašana par to, kas ir vajadzīgs un kas - lieks, tāpēc esmu daudz ko pirkusi no jauna. Ar saglabātajām drēbēm sanācis ir ļoti praktiski, jo gan vecākais, gan jaunākais dēls abi ir ziemas bērni. Taču gadījumā ja atšķirsies otrā bērna dzimums un vēl dzimšanas sezona, tad var gadīties pirkt visu pilnībā no jauna.
16.05.2016 13:35 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
Man ir 15 menesus veca meitinja un 2,5 menesus vecs delins.

Abi bija plaanoti, gribeti ar mazu starpiibu. Tadelj biezi jautajumi - "kaa jums sanaaca 2.berns" jau ir apnikushi, ja otrs nebutu gribeets, vins nemaz nebuutu.

RAtus pirkaam iCandy- lieto vienam, pieliec otru sedekli, brauc abi beebji. Drebes arii, so 2 meneshu laikaa neesmu neko jaunu pirkusi, velk braalitis visas masinjas drebes, jo ari taas ir neitralas krasas, ir shis tas sadavinats klaat, bet neko neesam pirkusi. Beebju mantas arii ir saglabatas. Reali izdevumi nav bijushi, jo ari auto sedeklitis ir no masinjas.

Emocionali gruti ir bijis 2 reizes, kad virietim no rita lidz velam vakaram bija darbs un 7 dienas pec kartas. Tad bija mazliet besis, bet ari tas ir parvarams. Un otro reizi, kad virs bija prom komandejumaa 3 dienas, bet es nezinu vai biju nogurusi no berniem, vai no taa, ka nav tas otrs cilveks klaat.

Maja vienmer ir tada stavoklii, ka var uzaicinat negaiditus cieminjus, protams berna mantas var atrast katraa stuuri, bet tas jau ir piedodami. Meitu turpinu vest uz grupinjaam, turpinu ar vinju speleties, kaa ieprieksh. Vienigi sev mazak laika ir palicis.

Formu atguvu atri, izskatos, manuprat ok, tada ir mana pieredze.
16.05.2016 13:58 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Maniem gan lielāka tā starpība. Finansiālu problēmu nav. No meitas palika tikai viņas redeļu gultiņa. Ratus, pārtinamo virsmu, vanniņu un visādus niekus - pirku jaunu. Drēbes - biju sakrājusi visas meitas drēbes un, kad piedzima dēls, samainījos ar vienu citu māmiņu, kurai bija vecāks dēls, bet piedzima meita. Tad nu puikam man ir drēbju kalns uz diviem gadiem uz priekšu... Puika gan no krūtsbarošanas atteicās un ēd maisījumu.

Par ikdienu ar diviem bērniem - nav tik traki. Ja esat pilnīgi vieni, tad var uznākt neliels besis ik pa brīdim, jo tomēr tā ir sava veida rutīna. Taču, ja ir kāds radinieks blakus, kurš var šad tad pieskatīt bērnus, tad jau pavisam forši. Kopumā tomēr jāsaka, ka bērni ātri aug.
16.05.2016 16:46 |
 
Reitings 1552
Reģ: 04.05.2010
Dream Cream, piemēram, pārtinamā virsma, kuru izmantojām max 3 reizes, nepraktiskas drēbes, kuras bija vnk smukas, bet, ne ērtas bērnam, grabuļus un mantas, ar kurām bērns nespēlējās, jo foršāki ir sadzīvē lietojamie priekšmeti. Manuālo piena pumpi, no kura man vnk roka sāpēja- beigās aizņēmos no draudzenes elektrisko. Piena sadējamie maisiņi, kuri izrādījās super neērti u.c.


Piekrītu, ka ļoti atšķirīgi tie liekie pirkumi mammām.
Man, piemēram, pārtinamā virsma ļoti patīk. Protams, jāuzmana visu laiku bērns, bet principā ir forši, jo vannasistabā nomazgāju, pārģērbju turpat, nav jāstaipa uz istabu. Toties piena pumpis ar visiem iespējamajiem pričendāļiem un pudelēm izrādījās pilnīgi lieka nauda izmešana un veiksmīgi to visu pārdevu tālāk. :)
16.05.2016 16:59 |
 
Reitings 3903
Reģ: 03.03.2015
Man nenoderēja šūpuļkrēsliņš, rācijas, piena pumpis un fīderis.
16.05.2016 19:25 |
 
Reitings 1208
Reģ: 10.12.2013
S*, jā, es zinu daudzas mammas, kurām tas pats pārtinamais galds labākais draugs, bet, mums kaut kā galīgi ne. Pārtinām uz gultas un viss. :)
Piena pumpis bija mans glābējs. Tagad domāju nopirkt labu, tik skatos, ka cenas diezgan.

Un ar fīderi tas pats kas Lollipop.
16.05.2016 19:37 |
 
Reitings 5625
Reģ: 29.01.2009
Maniem ir 1.4 atšķirība :-)

Kad uzzināju, ka esmu stāvoklī, raudāju, baidījos, bet tagad - esmu superlaimīga (l)

Finansiāli vispār nekādu problēmu sākumā nebija, bet nu tagad ir grūtāk, lai gan finansiālās problēmas tās īsti neskaitās... Piem, man abiem bērniem pamperi ir viens izmērs - tad nu sanāk pirkt 2-3 pamperkastes lielās mēnesī. bet nu tas nevis tāpēc, ka dārgi, bet vairāk psiholoģiski, ka bāc - tikko bez maz pamperus nopirku,bet jāpērk atkal! Pamperi un ēšana - drēbes un viss pārējais ir.

Mājās jau sēžu 2.5 gadus, vēl 1.5 priekšā :-D Dažreiz besī, bet vismaz nekur nav jāsteidzas, čilliņā visa dzīve :-D:-)
16.05.2016 22:15 |
 
Reitings 1512
Reģ: 25.09.2015
Es gribētu otro bērnu tad, kad pirmajam būs vismaz 3 gadi - izaudzis no pamperiem, prot runāt, prot spēlēties, var kaut ko sarunāt utt. No mantām es pirktu jaunus/citus ratus, jo tagad saprotu, ka tos gribētu citādus. Pārējais man būtu, kaut gan, ja būtu cits dzimums, tad drēbītes vajadzētu citas.
16.05.2016 22:17 |
 
Reitings 5625
Reģ: 29.01.2009
Un vēl es tiešām novērtēju to, ka viss pie vienas reizes - negulēšana, pamperi, kakas, raudāšana...
Savādāk sanāk, ka vienu bērniņu esi uzaudzinājusi par saprātīgu cilvēku, nu tik arī mamma varēs atpūsties un bladāc - viss no sākuma! Bet ar mazajiem viss pie vienas reizes :-D:-)
16.05.2016 22:20 |
 
Reitings 1512
Reģ: 25.09.2015
Nu man tieši tā elpas atvilkšana šķiet svarīga - es būtu sajukusi prātā, auklējot zīdaini pēc zīdaiņa.
16.05.2016 22:27 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
em, man abiem bērniem pamperi ir viens izmērs


Izskatas,ka man bus tas pats :D 3.izmers puikam paliek pa mazu, pameriju meitas 5. - nu ideali der :-D


Un vēl es tiešām novērtēju to, ka viss pie vienas reizes - negulēšana, pamperi, kakas, raudāšana..


Tas ar par mani.
16.05.2016 23:54 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!