Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

ITĀLIJA, ko redzēt?

 
Reitings 32
Reģ: 15.10.2014
Plāns vasarā uz nedēļu doties uz IT, 1 diena paredzēta Venēcijai, 1 vai 2 Florencei un atlikušās 3,4 Romai.
Vai Florencei pietiktu ar vienu dienu un, ko tur ir vērts redzēt, kur paēst, ko darīt, un runājot par Romu, apsveru domu arī, ka var aizbraukt uz tuvējām pilsētām, tikai uz kuru, kurām, kas būtu ne vairāk kā 2,3 stundu braucienā no Romas, ar mašīnu. Gribas pēc iespējas vairāk baudīt ar acīm, arhitektūru, dabu, skatus un, protams, arī nogaršot gardus galato, picas, pastas, vīnus utt.
Iesakiet visu, ko ir vērts šajās visās vietās apskatīt, nogaršot, izbaudīt. Paldies! (l)
06.03.2016 11:43 |
 
Reitings 7704
Reģ: 13.03.2012
Man Venēcija nepatika, varbūt laika apstākļi visu pabojāja. Ļooti patika Capri sala, Florence un Sorrento vispār burvīga!
15.01.2017 23:53 |
 
Reitings 420
Reģ: 06.03.2016
mazliet pāri 100 e dienā ekonomiskajam auto, nomāju Florencē.
15.01.2017 22:11 |
 
Reitings 1598
Reģ: 12.10.2010
Kādas tev bijušas izmaksas?
Mums plānots 5 dienas pagaidām.
15.01.2017 22:06 |
 
Reitings 420
Reģ: 06.03.2016
Mana pieredze ir, ka ņemt no vietējiem uzņēmumiem bija dārgi.
Pati esmu iemanījusies izmantot tos piedāvājumus, kurus dod aviosabiedrību partneri. Vienlaikus ar biļetes rezervāciju arī rezervēju auto. Cena laba, uzņēmums starptautisks, mazāk galvassāpju.
15.01.2017 21:54 |
 
Reitings 1598
Reģ: 12.10.2010
Pacelšu veco diskusiju!
Plānojam ceļojumu uz Itāliju, lidosim uz Bergamo un tālāk ar īrētu auto, meitenes, padalāties ar auto īrēšanas pieredzi Itālijā, kādi + un kādi - un kādas izmaksas?
15.01.2017 21:48 |
 
Reitings 4617
Reģ: 02.06.2012
Es nevareetu palaist garaam izdeviibu apluukot Mikelandzelo Daavidu. Top vietas Florencee- katedraale Santa Maria Del Fiore(3.lielaakaa pasaulee), Pitti pils/laukums, Boboli daarzi, Santa Croce bazilika, Bargello muzejs, Vecchio pils, taapat arii Ponte Vecchio- "zelta" tilts, protams, Uffizi, skatu tornis Piazzale Michelangelo un neskaitaamas citas vietas! Sho visu pat nav jeegas aprakstiit, jaanem tik celavedis un jaaiepaziists shie arhitektuuras, maakslas, kultuuras shedevri-ja taa ir 1.reize Florencee.
Es veel vienmeer samekleeju to kancelejas precu veikalinu Pitti laukumaa ar pieminas plaaksni Dostojevskim:-) Aa, veel mums ir paradums paseedeet aara kafee Sinjoria laukumaa pretiim Daavida skulptuuras kopijas peecpusei:-P labi, tas taa:-D, bet fakts paliek fakts-tu vienkaarshi tur seedi un tavs praats nespeej aptvert, kaadi maakslas shedevri ir vispapkaart, godiigi, kad par to padomaa, elpa aizraujas!!
07.03.2016 16:03 |
 
Reitings 5497
Reģ: 31.01.2013
luīzeluīze, aizbrauc! Ir tā vērts. Un nav sarežģīti. Uz Bari lido Airbaltic, uz Brindisi lido ryanair no Bergamo. Tālāk ir laba vilcienu un autobusu satiksme. Reģionālais vilciens ir par smieklīgu naudu. No Lecces līdz Galipoli ir aptuveni 4 eur. Un tur ir ko braukt. Ja Tev patīk arhitektūra, tad Tev noteikti patiks Lecce. Arī Bari vecpilsēta ir skaista. Bet labākais Pugliā ir pabraukāt pa ciemiem ar vilcieniņiem, par kuru atnākšanu pavēsta vecs opis zvanot lielu metāla zvanu. :)








07.03.2016 15:53 |
 
Reitings 1677
Reģ: 19.04.2011
Jāatzīst, ka mani arī pamatīgi samulsināja izteikums, ka Florence nav ne ar ko īpašāka par citām pilsētām. Man, kā kultūras, mākslas un arhitektūras baudītājam tas, kā sāls uz brūcēm. Nu kā, nu kā tā var būt, ka kaut kas nu tiiik īpašs manā skatījumā, pats renesanses šūpulis, var nešķist ievērības vērts(s)

Es pati kādreiz gribētu aizbraukt uz Itālijas papēdi, jo tur neesmu bijusi.
07.03.2016 14:38 |
 
Reitings 5497
Reģ: 31.01.2013
Nu, jebkurā gadījumā, lai Tev foršs ceļojums :) Nesteidzieties, baudiet! :)
07.03.2016 13:06 |
 
Reitings 32
Reģ: 15.10.2014
paldies NiceDay (l)
07.03.2016 12:28 |
 
Reitings 420
Reģ: 06.03.2016
Piedavajumi izlaist Florenci ir shokejosi. :-/ Taa ir Italijas kulturvesturiskaa sirds.
Autore, reiz dzivoju Florencee, nosutisu Tev aprakstu, ko dodu saviem kolegiem.
1,5-2 dienas Florencei butu ideali.
07.03.2016 12:06 |
 
Reitings 733
Reģ: 25.02.2016
Un tad? Es ne briidi nejutos kaa siljke mucaa venecijaa, pie tam var tachu pachekot kad ir tuuristu sezona un kad vinju ir mazaak! Un par italijas laukiem ieminejos tadelj, ka tieshi uz turieni tad ir jabrauc, ja jau taaaaaa riebjaas citi tuuristi, nevis braukt uz romu (centru) un chiiksteet oar citiem tuuristiem! Pie tam kur vinju nav? Visas lielpilseetas ir pilnas ar tuuristiem, taa tas bija un buus! Pat musu vecriigaa vieni vaacu penshi un kaut kaadi aziaati bariem vien staigaa apkaart un fotograafee visu kas kustas un nekustas!
07.03.2016 10:18 |
 
Reitings 951
Reģ: 16.12.2014
Savukārt Romu atstājiet nākami reizei, jo Romai tad var pieķert klāt Neapoli un citas apkārtnes pilsētas un vietas un atkal sanāk viens piepildīts ceļojums.

Par satiksmi - nu, nav tik traki, galīgi nav! Esmu braukusi gan ar savu auto (toreiz visa Itālija tika izbraukta no Dienvidiem līdz Ziemeļiem), gan vairakkārt ar īrēto. Jā, mazliet vairāk traki, ka ierasts ir no Romas uz leju, Neapole u.t.t., bet, jo vairāk uz ziemeļiem, jo mazāk jūt kaut kādu trakumu. Katrā ziņā - neviens no brauktajiem auto traumās nav iedzīvojies :)
07.03.2016 10:11 |
 
Reitings 951
Reģ: 16.12.2014
Pati Bergamo ir burvīga, tādēļ iesaku no sirds tur pavadīt vienu dienu. Ja paliekat nakšņot, varu ieteikt fantastisku viesu namu - joprojām esmu sajūsmā :) No Bergamo pa ceļam uz Venēciju var apskatīt Gardas ezeru, Veronu (mums lēnu garu izstaigājot sanāca kādas 4.5 stundas). Venēcija arī, manuprāt, ir must see pilsēta, īpaši, ja esat tajā reģionā! Biju vasarā - jūnijā un nevarētu teikt, ka tā bija traki smirdīga vai tūristu pilna. Iespējams, paveicās, jo iepriekšējā naktī bija nenormāls negaiss un lietusgāze, tādēļ arī zināma svaiguma deva gaisam bija no šī.

Ja tiešām ir iekāriens doties lejup - San Marīno ir skaista vieta, kur iegriezties vismaz uz tasi kafijas ar skatu uz apkārt esošajām ielejām, jo pilsēta atrodas klinšaina kalna galā, daudz mazu veikaliņu, pilsēta ļoti tādā senatnīgā noskaņā.

Un tad vēl zemāk gar piekrasti ir pilsētiņa Ancona - netālu no tās (ieraksti google) ir vienreizēja ala - Grotte di Frasassi! Šo es noteikti, noteikti iesaku (ja vien interesē arī dabas objekti) - esmu bijusi daudzās alās un šī ir tiešām skaistākā un iespaidīgākā, ko līdz šim esmu redzējusi!
07.03.2016 10:08 |
 
Reitings 594
Reģ: 03.03.2015
Viena lieta, ka ir daudz tūristu lielā pilsētā, otra - mazā kā Venēcija, kur tu jūties kā siļķe mucā. Un tu izteicies par Itālijas laukiem tā it kā tas būtu kaut kas briesmīgs. Man Itālijas lauki un mazi ciematiņi labāk patīk nekā lielās pilsētas, tā kā, cik cilvēki, tik viedokļu.
07.03.2016 09:58 |
 
Reitings 733
Reģ: 25.02.2016
Un par vatikanu runaajot - laikam pa 15€ var nopirkt biljeti un tikt iekshaa bez rindas! Ne, ja jau nav nekaa labaaka ko dariit tad jau droshi varat niikt rindaa pus dienu, kaa jau Viva Voleros teica :-|
07.03.2016 09:41 |
 
Reitings 733
Reģ: 25.02.2016
Man naak smiekli par taam daamaam, kuras te suudzaas par tuuristiem romaa, veneecijaa utt :D laikam aizmirstaas, ka tadas pashas tuuristes tur vien esat, nav ko kratiit pirkstus gaisaa tagad :D un citiem negribaas to romu un ieveerojamaakos apskates objektus ieraudziit ar savaam aciim?? Braucat uz kaut kadiem dziljiem itaalju laukiem un tad tur arii kaifojat, cik labi bez tuuristiem! :D :D
07.03.2016 09:39 |
 
Reitings 2494
Reģ: 29.01.2009
3-4 dienas Romai? Man jau šķiet, ka ar 2 ir gana (vienu no tām 4 es noziedotu Cinqua Terra) - ja ir šopings paredzēts, tad protams savādāk. Romā gan uz Vatikānu jāiet no paša rīta (7 viņi veras vaļā - ja pareizi atceros), savādāk pus dienu varēs pavadīt gaidot rindā.
Bet vispār Roma ir varen skaista (l)
07.03.2016 08:56 |
 
Reitings 1304
Reģ: 29.01.2009
Man parasti ir mērķis, doma, ar kādu dodos ceļojumā, ko gribu redzēt, piedzīvot, apskatīt, nogaršot, izmēģināt, satikt vai iegādāties, patīk izpētes, izziņas proces, un tad arī varu ieplānot, kurā vietā cik laiks nepieciešams :) Palasi informāciju, kas kurā pilsētā tevi interesē, nepaļautos ļoti uz citu ieteikumie par laika plānošanu, citi izskrien caur muzeju, kādam sanāk pavadīt visu dienu.
Esmu cieši saistīta ar Itāliju, esmu dzīvojusi gan ziemeļos, gan dienvidos. Esmu izceļojusi krustām šķērsu, bet joprojām ir ko jaunu redzēt. Tiešām pārsteidz apgalvojumi, ka Venēcijā nav ko redzēt un Sicīlijā nav īpaša virtuve. Kas man šķiet pilnīgas muļķības, tas arī pierāda, ka labāk nepaļauties uz svešu viedokli. Jo manās acīs Venēcija ir pasaka un Sicīlijas virtuve ir fantastiska.
Ir cilvēki, kuri uzskata, aizbrauks uz Itaāliju, ieies jebkurā picērijā un sagaidīs labāko picu. Tas, ka pica tiek ēsta Itālijā nenozīmē, ka būs lieliska. Ir jāzin uz kurieni doties, kāda ir krāsns, labāk izvairīties no tūristu pārpildītām vietām. Labi ja kāds vietējais var palīdzēt un ieteikt. Noteikti Venēcijā iepriekš sameklē kur ieturēsi maltīti.
Un kā Gēte ir teicis, ja neesiet bijis Sicīlijā, tad neesiet bijis Itālijā vispār :D Tiešos vārdus neatceros :)
Lai izdevies ceļojums!
07.03.2016 05:59 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
Biju Romā pirms gada. Tā kā neesmu tipiskais tūrists, kurš spēj dienām ilgi pavadīt pilsētā, tad man ar 4 pilnām dienām Romā bija pilnīgi pietiekami. Nezinu, ko tur darītu nedēļu. Pa 4 dienām paspējām apskatīt pilnīgi visu, ko gribējām redzēt, paspējām izbaudīt dažādas vietējās virtuves. Kopumā Roma ir tūristu pārpildīta un tas tomēr nomāc. Tā ka es pēc savas pieredzes varu ieteikt noteikti paņemt klāt arī citas vietas, ja reiz brauc ar auto un līdz ar to esi elastīga.
06.03.2016 19:25 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits