Kopdzive , BET

 
Reitings 118
Reģ: 07.12.2014
Labvakar.
Nepieciešams padoms. Vēršos šeit, jo dažkārt zinu, ka vērts ieklausīties citos , jebšu ieklausīties citu viedokļos , lai atrastu savai situācijai izeju no bezizejas.

Esmu ievākusies dzīvot ar savu vīrieti. Viss ir brīnišķīgi un skaisti. Izlēmam ,ka dalīsim summu uz pusēm, lai būtu tīri godīgi. Nevēlos būt atkarīga no viņa, jo pati strādāju uz puslodzi , kā arī mācos uz pilnu slodzi. Un mani vecāki atbalsta, jo mācos vēl (kaut gan Universitātē).Ievācos pa visam nesen.
BET ir viens liels BET.

Pirmstam, dzīvoju ar paziņu un mēs dalījam summu uz pusēm. Mums abām šo summu uz pusēm apmaksāja vecāki, jo mūsu prioritāte ir pabeigt studijas un darbs ir tīri pašam priekš sevis, kādam noieciņam, kārotai mantai.
Vecākiem nepateicu, kad pārvācos, jebšu pateicu savam tēvam, kas atbalstija, ka ar vīrieti dzīvošu , bet neesmu pateikusi to mammai. Un man ir bail, kad man tiks nogriezti līdzekļi , jo savā mēra esmu atkarīga no viņas, bet dzīvokļa summu spēju sastrādāt, kas nav problēma. Bet būtu vieglāk , ja viņa mani atbalstītu.
Vienu dienu izmetu, kad vēlos ar savu draugu dzīvot kopā un tā būtu vieglāk , jo ar paziņu ar kuru dzīvoju veidojās koflikti regulāri. Viņa mani mēģināja attrunāt un pateica, kategoriski izslēgts, vienvārdsakot - viņa negrib ,lai sāku kopdzīvi, bet gan ,lai pabeidzu studijas un tad tikai par to domaju, jo mācības atstāšu novārtā.

Piemetināšu, ka esmu pilngadīga un esmu sasniegusi abas pilngadības sliegšņus, bet ,ka esi no kāda savā mērā atkarīgs, jāmeģina pa labam.
Mans izmisums ir ,kad būs jāmaksā nākammēness par dzīvokli un viņa uzzinās, kad vairs tur nedzīvoju un tur nav jāmaksā nauda , man ir pamatīgas bailes, kad man pārtrauks maksāt , jebkādu summu, lai mani sodītu par manu izvēli- dzīvot ar mīļoto cilvēku.
Drauga viedoklis tajā visā ir tāds, ka viņš negrib ,lai ar sevi , es sarīdos ar vecākiem.
Mamma bija gatava par daudzdārgākam summam man nomaksāt vienistabas dzīvokli, vienai centrā, bet galvenais nosacījums, lai nedzīvoju ar draugu, viņš var tikai nākt ciemos.
Vēlviena piebilde pie tēmas, viņa nedzīvo pilsetā , kurā es studēju un strādaju.

Mans jautājums , kā Jūs rīkotos manā vietā, ja Jūsu mamma , nebūtu pati labāka draudzene un būtu pret kopdzīvi, ja esat atkarīga mazliet, savā mērā no viņas?
Un cik ilgi novilcināt laiku?
Kā to pasniegt, lai pašai būtu mazāk jācieš. :-/
12.02.2016 00:23 |
 
Reitings 1826
Reģ: 06.02.2016
Neuzskatu ka vecākiem kaut kādā mērā būtu kaut kas jaizmaksā savam bērnam, kad vinš jau strādā un pats pelna, pat ja vini nopelna daudz vairāk. Ja tāda ir pašu iniciatīva, tad ir savādāk, bet pašam pieprasīt vai uzskatīt par pienākumu, tikai tapēc ka ka vini nopelna daudz vairāk ir loti nožēlojami. Turklāt tie vecāki kas labi pelna, loti bieži saviem bērniem naudu nedod vispār necil un jau no agra vecuma spiež pelnīt pašiem visu.
12.02.2016 21:54 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Selīna , nu es situāciju redzu tā - mamma ar meitu ir vienojušās , ka meita mācās cītīgi , bet mamma sedz izdevumus , meitai gribās naudiņu un aizgāja strādāt uz 1/2 slodzi , kas jau mammai nepatīk ( autore minēja , ka mammai riebjas viņas darbs ), bet tai pat laikā viņai sanāk savienot ar mācībām , draudzējās ar puisi , draudzība pārauga attiecībās. Nu negrib autore vairs dzīvot ar māsu, māte pati , piedāvā īrēt zīvokli , bet ar noteikumu, ka puisi nāks tikai ciemos ( es varu derēt , ja teiktu , ka dzīvos ar labāko draudzeni , mammai nebūtu iebilumu ).
Mammai jau nepatīk , ka meita strādā , tagad vēl ar puisi kopā dzīvot taisās , gan jau gara acīm redz meitu ar lielu vēderu . Godīgi būtu , ja mamma turpinātu pildīt savu vienošanos ( protams , ja tāda ir bijusi , bet nu man šķiet neloģiski pirms , kur pārcelties šādas lietas neizrunāt ), kamēr meita pilda savu - studē ! Un viss pārējais jau ir otršķirīgi.
Man tiešām šķiet , ka tā nav meitas vīrieša uzturēšana , viņa nodrošina savai meitai dzīvesvietu studiju laikā un kāda starpība blakus istabā dzīvo Ilze vai viņa kopā guļ ,vienā gultā ar Māri , pie noteikuma, ka studijas no šī necieš ?
Jā , var pagaidīt , bet kapēc gaidīt , ja var tagad ?

Man jau šķiet , ka šāds attiecību modelis strādā no paaudzes pauadzē un vainu tā ģimenē ir pieņemts un cilvēks ir pieradis vai nav ... Ir ģimenes , kur bērniem gadus neskaita un ir kur pēc vidusskolas beigšanas sāk dot mājienus par patstāvīgu , finansiāli neatkarīgu dzīvi.
12.02.2016 22:01 |
 
Reitings 118
Reģ: 07.12.2014
wee paldies, pilnīgi precīzi , manā vietā visu saprati un izstāstīji.
Vienīgi, pirms tam es dzīvoju ar paziņu , kuru pazinu 3 gadus arī.
Viņa lauza mūsu līgumu, jo gribēja dzīvot viena ar savu draugu.
Man nekas cits neatlika, vai ievākties vienai , tiešam dārgā dzīvoklī , vai ar draugu, kurš piedāvāja!

Mums ar mammu bija mutiska vienošanās, ja atbalstīs mani finansiāli dzīvošanu un mācības, es studēšu šeit, ja ne tad es dodos uz ārzemēm, pati sapelnu naudu un citas studijas attiecīgi izvēlos.
12.02.2016 22:13 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
nu redz vēl labāk , par to māsu , laikam cita rakstīja , sorry :) Bet nu jā es domāju , ka mammai jāpilda sava vienošanās kamēr tu pildi savu.
Savādāk tā ir šantāža no viņas puses , sanāk , ka viņa autori apzināti , liek bezizejas stāvoklī un to apzinās .... Ja tu tā , tad es tev šitā , lai gan pašā sākumā gan jau māte nemaz nepieļāva iespēju , ka autorei puisis uzradīsies un tagad kož nagos, ka nebija nodrošinājusies pret šādu gadījumu ...
12.02.2016 22:23 |
 
Reitings 10987
Reģ: 12.07.2010
Kapec mammai japrasa naudu?nTev ir puisis. Saprastu, ja dzivotu viena ar mn°inimalo algu no algas lidz algai, ja pastutetu, tad vel ok..kaut ar paiku palidzetu vai kaut kaa tmalidzibi.
12.02.2016 22:31 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
mad , neviens neprasa , es aprakstīju situāciju autore palaboja, palasi taču ko mēs runājam :D
12.02.2016 22:34 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Man ari nav isti skaidrs, kapec bija jaitaisa kashkis un tagad jasatraucas, ja draugs strada arzemes un macisies arzemes, kada tad tur kopa dzivoshana?! Man nesasledzas.



Nu tada gadijuma Tev nevajadzeja piekrist dzivot kopa ar draugu. Vajadzeja piekrist mammas variantam par 1istbas dzivokli, un lai draugs atbraucot tad ari dzivo pie Tevis, un lai dod ari naudu par Tavu 1istabas dzivokli.
tiesi ta!
12.02.2016 22:36 |
 
Reitings 10987
Reģ: 12.07.2010
wee, sorry visu diskusiju nelasiju. slinkums:-D

izlasiju pirmos komentarus
12.02.2016 22:39 |
 
Reitings 118
Reģ: 07.12.2014
Nu tada gadijuma Tev nevajadzeja piekrist dzivot kopa ar draugu. Vajadzeja piekrist mammas variantam par 1istbas dzivokli, un lai draugs atbraucot tad ari dzivo pie Tevis, un lai dod ari naudu par Tavu 1istabas dzivokli.


Pieņemsim, ja īrēju viena dzīvokli par 400euro viena. Man to apmaksā mamma. Kapēc man jāprasa draugam ir puse no šīs sumas, kad viņs dodas dzīvot pie manis?

Tas pats sanāk vien ,kas tagad tikai uz daudz lētākiem cipariem un nosacījumiem.
12.02.2016 22:42 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Pieņemsim, ja īrēju viena dzīvokli par 400euro viena. Man to apmaksā mamma. Kapēc man jāprasa draugam ir puse no šīs sumas, kad viņs dodas dzīvot pie manis?


jo cosmo dāmas uzskata, ka tā būs piedienīgāk, gan tev , gan puisim .... neņem galvā ! ;)
12.02.2016 22:44 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Pieņemsim, ja īrēju viena dzīvokli par 400euro viena. Man to apmaksā mamma. Kapēc man jāprasa draugam ir puse no šīs sumas, kad viņs dodas dzīvot pie manis?
elektriba, gaze , udeni ir pec skaititaja jamaksa. Tatad tavs draugs mazgas dusa dibenu bet maksas par to tava mamma? Izcila logika.:-D


bet tak maksa pati visu, un uzturi virieti ar kuru tev nav kopdzive faktiski.l
12.02.2016 22:51 |
 
Reitings 3605
Reģ: 06.05.2014
Paga, nu ir atšķirība dzīvei kā kopmītnēs - dalot to ar paziņu vai draudzeni - un kopdzīvei ar vīrieti. Bet ņem un uzturi, uzsēdīsies uz galvas un būs tev jauka dzīve. Saku no pieredzes.
12.02.2016 22:54 |
 
Reitings 118
Reģ: 07.12.2014
wee tiešam!
Paldies (l)
12.02.2016 22:56 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
ak, dievs kur var būt tik sīkumains cilvēks , patērēs vairāk gāzi, jo vārīs mazā katla vietā lielo ? un neviss 0.5l tējkannā , bet 1l ? nopietni !? un uz wc aizies 4x biežāk ūdeni nolaist ? :D :D :D okey , es defaltā šo nevaru saprast ....
12.02.2016 22:56 |
 
Reitings 3605
Reģ: 06.05.2014
wee, citā diskusijā, ja meiča par visu maksātu, cosmo viņai bruktu virsū, ka aita un mīkstā. Te tik tāpēc, ka māte uztur viņu, ir ok? Nesaprotu cosmo loģiku tad vispār.
12.02.2016 22:58 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
ņem par labu ...
mēs cosmo labākajās tradīcijās gan jau vēl padiskutēsim par to kā ir pareizi un kā nav un protams pafantezēsim cosmo bez tā nekur :D :D
12.02.2016 22:58 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Mammai nav jauztur vinas draudzins un punkts! Grib telot lielos onkulus un tantes, lai pasi maksa !
12.02.2016 22:59 |
 
10 gadi
Reitings 2216
Reģ: 11.03.2010
Bet ņem un uzturi, uzsēdīsies uz galvas un būs tev jauka dzīve. Saku no pieredzes.


Ja būtu lasījusi, autore neuztur vīrieti, bet gan dala 50/50 maksājumus. Līdz ar to neviens, nevienam nav neko parādā, sadalīts godīgi, manuprāt.
Ja es ar draugu dalu arī uz pusēm mūsu tēriņus, maksājumus, u.c, tas viņu padara par " uzsēdies man uz kakla"?!?! Ooo jaunums :-D:-D:-D
12.02.2016 22:59 |
 
Reitings 2836
Reģ: 18.10.2014
Bet ņem un uzturi, uzsēdīsies uz galvas un būs tev jauka dzīve. Saku no pieredzes.


+

Ja, taa tas biezi beidzas, pagaidam, pagaidam, un, kad jau pats pelnis lielo piki, vienalga liks maksat pusi un nesapratis, ko Tu no vinja gribi.
12.02.2016 23:00 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
wee, citā diskusijā, ja meiča par visu maksātu, cosmo viņai bruktu virsū, ka aita un mīkstā. Te tik tāpēc, ka māte uztur viņu, ir ok? Nesaprotu cosmo loģiku tad vispār.


nē uzturēšana ir pirkt otram ēst, dzert, drēbes, apmaksāt izklaides , vest ceļojumos u.t.t.
Gan jau puisis autorei atlīdzinās citā veidā par rīta dušā un podā noskaloto ūdeni !
12.02.2016 23:00 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits