Kopdzive , BET

 
Reitings 118
Reģ: 07.12.2014
Labvakar.
Nepieciešams padoms. Vēršos šeit, jo dažkārt zinu, ka vērts ieklausīties citos , jebšu ieklausīties citu viedokļos , lai atrastu savai situācijai izeju no bezizejas.

Esmu ievākusies dzīvot ar savu vīrieti. Viss ir brīnišķīgi un skaisti. Izlēmam ,ka dalīsim summu uz pusēm, lai būtu tīri godīgi. Nevēlos būt atkarīga no viņa, jo pati strādāju uz puslodzi , kā arī mācos uz pilnu slodzi. Un mani vecāki atbalsta, jo mācos vēl (kaut gan Universitātē).Ievācos pa visam nesen.
BET ir viens liels BET.

Pirmstam, dzīvoju ar paziņu un mēs dalījam summu uz pusēm. Mums abām šo summu uz pusēm apmaksāja vecāki, jo mūsu prioritāte ir pabeigt studijas un darbs ir tīri pašam priekš sevis, kādam noieciņam, kārotai mantai.
Vecākiem nepateicu, kad pārvācos, jebšu pateicu savam tēvam, kas atbalstija, ka ar vīrieti dzīvošu , bet neesmu pateikusi to mammai. Un man ir bail, kad man tiks nogriezti līdzekļi , jo savā mēra esmu atkarīga no viņas, bet dzīvokļa summu spēju sastrādāt, kas nav problēma. Bet būtu vieglāk , ja viņa mani atbalstītu.
Vienu dienu izmetu, kad vēlos ar savu draugu dzīvot kopā un tā būtu vieglāk , jo ar paziņu ar kuru dzīvoju veidojās koflikti regulāri. Viņa mani mēģināja attrunāt un pateica, kategoriski izslēgts, vienvārdsakot - viņa negrib ,lai sāku kopdzīvi, bet gan ,lai pabeidzu studijas un tad tikai par to domaju, jo mācības atstāšu novārtā.

Piemetināšu, ka esmu pilngadīga un esmu sasniegusi abas pilngadības sliegšņus, bet ,ka esi no kāda savā mērā atkarīgs, jāmeģina pa labam.
Mans izmisums ir ,kad būs jāmaksā nākammēness par dzīvokli un viņa uzzinās, kad vairs tur nedzīvoju un tur nav jāmaksā nauda , man ir pamatīgas bailes, kad man pārtrauks maksāt , jebkādu summu, lai mani sodītu par manu izvēli- dzīvot ar mīļoto cilvēku.
Drauga viedoklis tajā visā ir tāds, ka viņš negrib ,lai ar sevi , es sarīdos ar vecākiem.
Mamma bija gatava par daudzdārgākam summam man nomaksāt vienistabas dzīvokli, vienai centrā, bet galvenais nosacījums, lai nedzīvoju ar draugu, viņš var tikai nākt ciemos.
Vēlviena piebilde pie tēmas, viņa nedzīvo pilsetā , kurā es studēju un strādaju.

Mans jautājums , kā Jūs rīkotos manā vietā, ja Jūsu mamma , nebūtu pati labāka draudzene un būtu pret kopdzīvi, ja esat atkarīga mazliet, savā mērā no viņas?
Un cik ilgi novilcināt laiku?
Kā to pasniegt, lai pašai būtu mazāk jācieš. :-/
12.02.2016 00:23 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
nu un ir svarīgi ari zināt cik ilgi viņi randiņoja un ir pazīstami , ir liela starpība pus gads vai 5 gadi
12.02.2016 18:37 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Autore vispār saka, ka draugs strādā ārzemēs, kāda tad ir tā viņu kopā dzīvošana? pāris reizes mēnesī atlido un pārguļ?
12.02.2016 18:37 |
 
Reitings 118
Reģ: 07.12.2014
mammas īrētajā dzīvoklī par kuru nenāksies maksāt un beigās aizlaidīsies uz ārzemēm sūtot gaisa bučas autorei

Kura vieta tika minets , kad mana mamma mums abiem samaksas dzīvokli ?
Mēs uz pusēm dalām visas izmaksas , kas saistās ar dzīvokli.
12.02.2016 18:38 |
 
Reitings 118
Reģ: 07.12.2014
Mēs esam pazīstami 3 gadus. Draudzējušies kā draugi! Vēlāk sākam tikties un sapratām , ka nevar būt draugi, kad abiem mums pret vienu otru rodas jūtas / kas vairak.
12.02.2016 18:39 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Nu, manuprāt, autores mammai nav jāuztur meitas draugs. Kopdzīve ir kopdzīve. Tas, ka mammai alga ir četrciparu summā nenozīmē, ka viņai nav kur viņu bāzt un jāinvestē divos jauniešos. Pie tam, vienā svešiniekā.
12.02.2016 18:41 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Cami-Li - te vienkārši tev ieteica mammai prasīt īrēt to dārgo vienistabas dzīvokli un pa kluso dzīvot tur ar draugu.. tāpēc bija tā mana atbilde/komentārs.
12.02.2016 18:42 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
kāda starpība cik cilvēku dzīvo dzīvoklī, ja tur dzīvo vēl kāds tā automātiski skaitās viņa uzturēšana ? :D
12.02.2016 19:06 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
wee - nu pag, ja mamma īrē pa lielu naudu meitai dzīvokli, meita strādā un atvelk sev līdzi vēl strādājošu draugu, kurš nemaksā neko, tad jā, manuprāt, tā ir sveša cilvēka uzturēšana.. tas tev tiešām liekas normāli? kāpēc mammai jāmaksā dzīvoklis par diviem strādājošiem cilvēkiem? tikai tāpēc, ka meita mācās?
Normāli vīrietim būs paveicies, dabūs dzīvokli pa velti, dalīs pārējos izdevumus 50:50 un krās naudu ārzemēm.. :-D un tas viss, jo redz autorei mamma pelna 1000+.. ko visticamāk nopelna arī viņš pats (jo strādā ārzemēs) :D
12.02.2016 19:21 |
 
Reitings 1230
Reģ: 30.01.2015
1. kārt. Parunā ar savu otru pusīti, par situāciju. Pasaki, ka nezini, kāda mammai būs reakcija un ka iespējams nevarēsi segt pus izdevumus, jo nevari stradat pilnu slodzi. No vińa reakcijas sapratisi, vai vińam tas ir pieńemami vai nē ( kaut gan ja nē, tad ta nav mīlestība)! Un pajauta vińa domas!

2. kārt. Pēc Jūsu sarunas jau sapratīsi, vai Tev ir atbalsts blakus vai nē. Tad jau saruna ar vairs nebūs tik izškiroša, jo zināsi vai vari izdzīvot bez atbalsta vai nē.

Labāk dari to ārtāk, jo ilgāk vilksi jo lielaks apvainojums var but mammai!:-/
12.02.2016 19:33 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
Nekad neesmu sapratusi to mūsdienu jauniešu attieksmi - ka jaunajiem taču visu vairāk vajag un gribās un mūsu vecāki ir radīti tam, lai par mums rūpētos (arī tad, ja paši jau savu ģimeni veidojam).
Tas tāpat kā mana vecmāmiņa bērnībā, kad mēs, bērni, cienājām visus ar končām, nekad neņēma un teica "lai jums pašiem paliek vairāk, jums jau vairāk gribas" un mamma vienmēr par to dusmojās uz viņu. Mums katram ir vēlmes un vajadzības un mums visiem kaut ko gribas un vajag. Kā var uzskatīt par normālu situāciju to, ka bērns par savu algu brauks ceļojumos, dosies uz restorāniem (jo jaunajiem taču to tik ļoti gribas un vajag), kamēr vecāki strādās un pusi algas atdos par bērna dzīves vietu?
Turklāt, ierosināt to, ka vecākiem aiz muguras jātaisa mahinācijas, lai pēc iespējas vairāk par viņu naudu varētu dzīvot, un par savu naudu uzdzīvot - tas vispār nav aptverams.
12.02.2016 19:36 |
 
Reitings 1230
Reģ: 30.01.2015
Un es nezinu par ko visas tā cepjas, par finansialu atbalstu.
Nav jau vińai vēl vīrs un bērni. Kāda starpība, vai dzīvo kopā ar pazińu ( ar kuru konflikti) vai ar puisi. Vińa mācās un studijas nav lētas. Manuprāt, tur nekā nav briesmīga ka vecāki atbalsta, vińu jau neuztur 100%, bet atbalsta.
12.02.2016 19:44 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Kā tad jūs dzīvojat kopā, ja puisis strādā ārzemēs un mācīsies ārzemēs?
12.02.2016 19:48 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
freya
Miljons plusu! Mans uzskats ka pat 80 it gados labi est, gerbties un celot gribet ir normali.
12.02.2016 19:48 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Nekad neesmu sapratusi to mūsdienu jauniešu attieksmi - ka jaunajiem taču visu vairāk vajag un gribās un mūsu vecāki ir radīti tam, lai par mums rūpētos (arī tad, ja paši jau savu ģimeni veidojam).
Tas tāpat kā mana vecmāmiņa bērnībā, kad mēs, bērni, cienājām visus ar končām, nekad neņēma un teica "lai jums pašiem paliek vairāk, jums jau vairāk gribas" un mamma vienmēr par to dusmojās uz viņu. Mums katram ir vēlmes un vajadzības un mums visiem kaut ko gribas un vajag. Kā var uzskatīt par normālu situāciju to, ka bērns par savu algu brauks ceļojumos, dosies uz restorāniem (jo jaunajiem taču to tik ļoti gribas un vajag), kamēr vecāki strādās un pusi algas atdos par bērna dzīves vietu?
Turklāt, ierosināt to, ka vecākiem aiz muguras jātaisa mahinācijas, lai pēc iespējas vairāk par viņu naudu varētu dzīvot, un par savu naudu uzdzīvot - tas vispār nav aptverams.
dzivesgudrs komentars.
12.02.2016 19:50 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
kas par murgu lai meita tērē savu naudu (viņai cik saprotams ar to pietiktu dzīvošanai) un beidz dzīvot uz mammas rēķina, tad arī neviens nekontrolēs!
Varbūt mammai pašai nav tik daudz naudas un viņai ir uzskats, ka ja ir attiecības, kopā dzīvošana, tad budžets arī kopā jānopelna.. vecāki taču ir dažādi!
Kapēc vispār autores tētiņš nepalīdz ar naudu? atbalstīt atbalsta, bet naudu nedod
a mammīte, kura vienmēr ir devusi, protams, ir sliktā
sis Selinas komentars ari ir miljona verts!
12.02.2016 19:52 |
 
Reitings 555
Reģ: 22.04.2015
Nelasīju visus komentārus bet tikai pirmās 3 lappuses...

Nesaprotu tās, kuras lamājas, ka pusis tik briesmīgs, ka visu neapmaksā, bet varbūt viņš strādā arī tikai puslaika darbu un nopelna tādu pašu summu kāda ir autorei. Tad gan ir godīgi dalīt maksājumus uz pusēm. Cita lieta ir, ja draugs pelna daudz vairāk... tad gan viņam vajadzētu segt lielāku daļu, piemēram, dzīvokļa maksājumus.

Dažas te arī kliedz, ka briesmīgi dzīvot uz mammas kakla! Pazīstu daudzus kurus uztur vecāki un tas ir normāli kamēr pats studē.... kāda starpība vai par vecāku līdzekļiem ir jāmaksā savu pusi dzīvojot ar draugu vai dzīvojot vienai ir jāaiztiek ar tādu pašu summu. (protams ir izņēmums, ja vecākiem ir ļoti maz līdzekļu un blakus studijām piestrādāt vajadzētu).



Es domāju viss ir atkarīgs arī no tā kādas jums abiem ir attiecības? Varbūt Tavai mamma Tavs draugs nepatīk?
12.02.2016 21:03 |
 
Reitings 118
Reģ: 07.12.2014
Vēl esmu domājusi par variantu, ja galīgi mammai manai nepatiks, tad segšu komunālos un citus maksājumus, bet lai būtu vieglāk , lai piepalīdz ar īres maksu.

Lai vairāk enerģijas aiziet studijam, nekā pagaidām darbam.
Kuru tikai izvēlējos, lai nosegtu sev savas papildus izmaksas.

Tas uzreiz nenozīmē,kad eju ēst uz restorāniem par savu sastrādāto naudu vai pērku šmotkas uz velna paraušanu.

Mana mamma nav iepazīstināta ar draugu , viņas aizņemtības dēļ un viņai neinteresē mana dzīva , tāda ziņa. Kad vajag kaut ko izdarīt, man palīdzēt, tad tikai viņa piemin viņu - palūdz viņam, viņš izdarīs.
12.02.2016 21:42 |
 
Reitings 118
Reģ: 07.12.2014
Neesmu interesējusies par viņa algu ārzemēs. Viņš dodas uz diviem mēnešiem un pēc tam viņam divi mēneši, vai trīs ir brīvi un tad atkal.
Atšķirība no manis, viņš nespēj nomaksāt uzreiz par savām mācībām un summa ir dubultā , nekā mana studiju summa.

Es neuzskatu, ka man viņu būtu jāmāca ,ko darīt , kā darīt. Viņš man nav ne vīrs, ne līgavainis, nekas. Tikai mans draugs, mana otrā pusīte.
12.02.2016 21:45 |
 
Reitings 2836
Reģ: 18.10.2014
Man ari nav isti skaidrs, kapec bija jaitaisa kashkis un tagad jasatraucas, ja draugs strada arzemes un macisies arzemes, kada tad tur kopa dzivoshana?! Man nesasledzas.:-|
12.02.2016 21:46 |
 
Reitings 2836
Reģ: 18.10.2014
Nu tada gadijuma Tev nevajadzeja piekrist dzivot kopa ar draugu. Vajadzeja piekrist mammas variantam par 1istbas dzivokli, un lai draugs atbraucot tad ari dzivo pie Tevis, un lai dod ari naudu par Tavu 1istabas dzivokli.
12.02.2016 21:50 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits