Kopdzive , BET

 
Reitings 118
Reģ: 07.12.2014
Labvakar.
Nepieciešams padoms. Vēršos šeit, jo dažkārt zinu, ka vērts ieklausīties citos , jebšu ieklausīties citu viedokļos , lai atrastu savai situācijai izeju no bezizejas.

Esmu ievākusies dzīvot ar savu vīrieti. Viss ir brīnišķīgi un skaisti. Izlēmam ,ka dalīsim summu uz pusēm, lai būtu tīri godīgi. Nevēlos būt atkarīga no viņa, jo pati strādāju uz puslodzi , kā arī mācos uz pilnu slodzi. Un mani vecāki atbalsta, jo mācos vēl (kaut gan Universitātē).Ievācos pa visam nesen.
BET ir viens liels BET.

Pirmstam, dzīvoju ar paziņu un mēs dalījam summu uz pusēm. Mums abām šo summu uz pusēm apmaksāja vecāki, jo mūsu prioritāte ir pabeigt studijas un darbs ir tīri pašam priekš sevis, kādam noieciņam, kārotai mantai.
Vecākiem nepateicu, kad pārvācos, jebšu pateicu savam tēvam, kas atbalstija, ka ar vīrieti dzīvošu , bet neesmu pateikusi to mammai. Un man ir bail, kad man tiks nogriezti līdzekļi , jo savā mēra esmu atkarīga no viņas, bet dzīvokļa summu spēju sastrādāt, kas nav problēma. Bet būtu vieglāk , ja viņa mani atbalstītu.
Vienu dienu izmetu, kad vēlos ar savu draugu dzīvot kopā un tā būtu vieglāk , jo ar paziņu ar kuru dzīvoju veidojās koflikti regulāri. Viņa mani mēģināja attrunāt un pateica, kategoriski izslēgts, vienvārdsakot - viņa negrib ,lai sāku kopdzīvi, bet gan ,lai pabeidzu studijas un tad tikai par to domaju, jo mācības atstāšu novārtā.

Piemetināšu, ka esmu pilngadīga un esmu sasniegusi abas pilngadības sliegšņus, bet ,ka esi no kāda savā mērā atkarīgs, jāmeģina pa labam.
Mans izmisums ir ,kad būs jāmaksā nākammēness par dzīvokli un viņa uzzinās, kad vairs tur nedzīvoju un tur nav jāmaksā nauda , man ir pamatīgas bailes, kad man pārtrauks maksāt , jebkādu summu, lai mani sodītu par manu izvēli- dzīvot ar mīļoto cilvēku.
Drauga viedoklis tajā visā ir tāds, ka viņš negrib ,lai ar sevi , es sarīdos ar vecākiem.
Mamma bija gatava par daudzdārgākam summam man nomaksāt vienistabas dzīvokli, vienai centrā, bet galvenais nosacījums, lai nedzīvoju ar draugu, viņš var tikai nākt ciemos.
Vēlviena piebilde pie tēmas, viņa nedzīvo pilsetā , kurā es studēju un strādaju.

Mans jautājums , kā Jūs rīkotos manā vietā, ja Jūsu mamma , nebūtu pati labāka draudzene un būtu pret kopdzīvi, ja esat atkarīga mazliet, savā mērā no viņas?
Un cik ilgi novilcināt laiku?
Kā to pasniegt, lai pašai būtu mazāk jācieš. :-/
12.02.2016 00:23 |
 
Reitings 50
Reģ: 29.06.2015
Interesanti, es arī dzīvoju kopā ar pusi, mamma maksā man par īri. Ar draugu maksājam 50/50. Es nesaprotu, kā var teikt, ja jāmaksā puse no īres, tad draugs slikts. Mans draugs arī mācās, ir mana vecuma, kā es varu viņam likt maksāt par īri? Un kāpēc gan, lai nevarētu dzīvot ar draugu, ja mamma maksā par dzīvokli? Kāda mammai atšķirība, ja man tāpat būtu jādzīvo kaut kur, kaut vai ar draudzenēm. Un ko tas mainītu? Tāpat mammai jāmaksā. Tad jau labāk ar draugu, viņš nopērk vairāk pārtiku, sadzīves preces.

Nu autorei, tā ir Tava mamma, tu zini viņu vislabāk, kā runāt un kad, bet tomēr izstāsti, iepazīstini ar draugu. Pastāsti, ka dzīvojot kopā ar draugu tieši vairāk laika būs mācībām, vismaz man tā ir. Draugs jau visu laiku nav mājās, tikai pa vakariem, līdz ar to vari mācīties, bet manējais ļoti palīdz ar ēst taisīšanu un sadzīviskām lietām, ja ir jāmācās pirms kādas lielas ieskaites, varu visu dienu nosēdēt, uztaisa man ēst un ļoti palīdz ar citām lietām. Domāju, ka draudzenes tā nedarītu, vairāk domātu pašas par sevi. :-)
12.02.2016 16:16 |
 
10 gadi
Reitings 2216
Reģ: 11.03.2010
Tad aprekinatajs puisis, nav tur milestiba.

. bet logiski ka zin! Meitene stude un strada tikai pusslodzi. Dranbkis nu ceret uz mammas naudu. Nu nesmuki part loti. Kas talak sekos?

pēc teksta autores vēl tīrais bērns esi!


Viens no iemesliem, kapēc reti apgrozos cosmo. Cilvēks prasa pēc padoma, bet vienmēr būs kādi nosodošie komentāri un jau zākāšana , kāds draugs ir kretīns.

Cepienu par finanšu sadalījumu komentēt negribu - katrs pats izvēlas, kā viņa attiecībās būs.

Pilnīgi piekrītu, katram ir savādaka situācija, kā arī savādaki finansējumi un iespējas. Uzreiz norādīt, ja finanses neatļauj tad nevajag dzīvot ir idiotisms.
Man reāli žēl, ka daudzas uzskata, ka vīrietim jāmaksā ir mājvieta. žēl. Man ir pilnīgi citādāki uzskati. Bet , tapēc netaisos nevienu nosodīt un ;-)
12.02.2016 16:18 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Ja man liekas divaini ka ir velme kopa dzivot ka pieauguysie, majsaimnieciba kopiga , seksis viss ka lieliem onkuliem un tantem, bet ka jamaksa par to kopdzivi TAD MAMMAA!

MAMMU MAKSAAA , esmu mazina. Nu ir divaini.
12.02.2016 16:34 |
 
Reitings 1717
Reģ: 24.05.2013
Es būtu dzīvojusi viena tik cik var. Ar puisi vèl paspètu dzīvot kopā. Un mani no kopà dzīvośanas atturétu arī tas, ka jámaksà uz pusèm. Dràzienu var dabūt arī nedzīvojot kopá, savádàk neredzu jégu tàdai kopà dzìvośanai, kur viss uz pusèm jamaksà. Vecim jàrada drośîbas sajûta, aiz viña jàbût kà aiz mûra sienas.
12.02.2016 16:34 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
dīvaina loģika , ka maksā tikai par mazajiem , maksā tas kam ir vairāk naudas , tas būtu tikai loģiski.
Es negribētu , lai mana meita ēd roltonus, tikai tapēc, ka es negribu lai viņa dzīvo ar puisi , vai tagad raujas melnās miesās , lai man ko pierādītu ... vecāki un ģimene jau nav tikai līdz pilngadībai.
Pavisam savādāk ir , ja mammai jāēd pliki rīsi kamēr meita restorānā pusdieno.
12.02.2016 16:38 |
 
Reitings 70
Reģ: 05.12.2015
es arī īsti nesapratu,kāpēc draugs ir draņķis,ja abi nolemj dalīt maksājumus uz pusēm. Liela daļa pieaugušo tā dzīvo! Kādēļ viņam būtu jāmaksā visi maksājumi,ja viņš nav ne vīrs,ne līgavainis un ja meitenei ir sponsori + pašai darbs? Tātad līdzekļi ir. Vai arī viņam sava nauda jāizdod maksājumos un paikā,kamēr viņas nauda būs viņas nieciņiem?
Rīdziniece- tu pati vienmēr esi azistāvējusi laulību un to,ka kamēr papīri nav sakārtoti- tikmēr viens otram ir precīzi nekas. vai tiešām tu uzskati,ka draugam un atiecību sākumposmā - automātiski savas draudzenes ir jāsponsorē?
12.02.2016 16:39 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Un telot pieaugusos ir ok. bet jasponsore mammai! Dzivo kopa tad ja var pasi to atlauties.
12.02.2016 16:44 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Man reāli žēl, ka daudzas uzskata, ka vīrietim jāmaksā ir mājvieta. žēl.

ko/kuru tev tieši ir žēl? :D vīrieti, kurš var to atļauties vai sievieti, kura atļauj vīrietim maksāt un nelien visos maksājumos ar savu maku?
Man par mājvietu nav jāmaksā, tas ir uz drauga pleciem (lai gan principā mums ir kopīgs maks) un nejūtu nekādu žēlumu ne pret sevi, ne pret viņu. Kam lielāka alga, tas arī vairāk maksā.
12.02.2016 16:46 |
 
Reitings 70
Reģ: 05.12.2015
Dzivo kopa tad ja var pasi to atlauties.

+++
12.02.2016 16:46 |
 
Reitings 50
Reģ: 29.06.2015
Un kāda atšķirība vai man kopīga mājsaimniecība ar draudzeni vai draugu? Ķipa īrēt dzīvokli ar draudzeni viss okei, kopā ar draugu, tik traki, briesmīgi un nesaprotami.:-D
Smieklīgi, ja es studēju un nekādi nevaru strādāt paralēli un mamma mani uztur, tad nevar veidot attiecības, vai arī jāatrod kāds bagātnieks.

Katrā ziņā milzīgs paldies manai mammai un ģimenei, ka varu studēt, ko gribu, un mīlēt savu draugu nevis naudu. Nekad neesmu domājusi un nedomāšu, ka kādreiz manam vīrietim būs par mani jāmaksā un jāuztur.

Pēc šiem ieteikumiem, autorei būtu vai nu jāuzliek klapes uz acīm un jācer visus studiju gadus neiemīlēt nevienu, kam nav kaudze ar naudu, nemaz neskatoties uz tiem, kas studē, jo viņiem nav vēl lielais piķis, jo mūsdienās jau nav svarīgi kāds ir cilvēks, bet galvenais, ka maksā par dzīvokli!
12.02.2016 16:47 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Interesanti, es arī dzīvoju kopā ar pusi, mamma maksā man par īri. Ar draugu maksājam 50/50. Es nesaprotu, kā var teikt, ja jāmaksā puse no īres, tad draugs slikts. Mans draugs arī mācās, ir mana vecuma, kā es varu viņam likt maksāt par īri? Un kāpēc gan, lai nevarētu dzīvot ar draugu, ja mamma maksā par dzīvokli
Tu tak grbeji vel suniti pirkt, ari mamma lai uztur?:-O:-O
12.02.2016 16:49 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Raritija - nu pag, ja jums vecāki to var atļauties un neceļ iebildumus, tad jau viss ok. Autores gadījumā ir savādāk un, manuprāt, nav pareizi šajā situācijā mammu nostādīt kā lielo bubuli un dzīves izjaucēju. Autore pati pelna un principā var atļauties dzīvot uz sava rēķina, bet tomēr cer uz mammas naudu arī turpmāk, lai gan mamma ir skaidri pateikusi savu nostāju. Tā ir mammas nauda un mammas nostāja - ja kkas nepatīk, tad lai autore pati domā kā savilkt galus.
Pie tam, autore pat par pārvākšanos nav pateikusi mammai + liekas, ka mamma nemaz nepazīst to džeku. Vajadzēja ātrāk domāt un runāt.. vajadzēja sagatavot mammu un izdomāt plānu B, ja nu mamma savu nostāju nemaina.
Man vienmēr ir bijusi vēlme ne tikai būt neatkarīgai no vīrieša, bet arī būt neatkarīgai no vecākiem. Cosmo gan izskatās, ka vairumam patīk būt neatkarīgām tikai no vīrieša ar kuru guļ/ēd/sekso (tas esot slikti, briesmīgi un vispār kā tā var), bet vecāki.. nu tie, lai tik dod :)
12.02.2016 16:59 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Dzivo kopa tad ja var pasi to atlauties.


nu jā , tikai ir atšķirība , viņa pārceļas no mammas dzīvokļa , vai cita īrēta , pa lielam jau tas ir mātes principa jautājums, kāda starpība maksāt 200 eiro vienam vai otram ?
12.02.2016 17:03 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
manai mammai un ģimenei, ka varu studēt, ko gribu, un mīlēt savu draugu nevis naudu. Nekad neesmu domājusi un nedomāšu, ka kādreiz manam vīrietim būs par mani jāmaksā un jāuztur.
protams virietim tas nav jadara, to dara tava mamma. Lai tu varetu lepni cilina teikt ka nauda nav svariga:-D:-D:-D
12.02.2016 17:13 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Man vienmēr ir bijusi vēlme ne tikai būt neatkarīgai no vīrieša, bet arī būt neatkarīgai no vecākiem. Cosmo gan izskatās, ka vairumam patīk būt neatkarīgām tikai no vīrieša ar kuru guļ/ēd/sekso (tas esot slikti, briesmīgi un vispār kā tā var), bet vecāki.. nu tie, lai tik dod vai ne? Tada bubultmorale. Jbe bail ka citadi virietis aizmuks?
12.02.2016 17:20 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
protams virietim tas nav jadara, to dara tava mamma. Lai tu varetu lepni cilina teikt ka nauda nav svariga


citiem ģimenē neskaita kurš kuram un ko ir iedevis , tas ir atieksmes jautājums
12.02.2016 17:21 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Tā nav nekāda dubultmorāle , mamma un tētis nekur nepazudīs , bet vīrietis nav piesiets , tik vienkārši
12.02.2016 17:23 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Te tak skaita naudu, viss uz pusem! Attieksme kadavirietim? Telot lielo grib, bet reali tak to atlauties nemaz nevar, nu i attieksmite.
12.02.2016 17:24 |
 
Reitings 1717
Reģ: 24.05.2013
Ridziniecei +++++ pateici manas domas vienà teikumà
Dzivo kopa tad ja var pasi to atlauties.
.
Un visos parejos teikumos ar :-D. Tik Tev retà piekritīs.
12.02.2016 17:27 |
 
Reitings 3871
Reģ: 14.09.2015
Man arii patiik paliidzeet saveejiem,bet es nespeeju iedomaaties pateikt -ar ko draudzeeties,ar ko nee.Pareizaak buutu teikt-uzstaadiit savus noteikumus.
Isaak sakot -ar naudu uzpirkt savu meitu.
12.02.2016 17:31 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits