Kopdzive , BET

 
Reitings 118
Reģ: 07.12.2014
Labvakar.
Nepieciešams padoms. Vēršos šeit, jo dažkārt zinu, ka vērts ieklausīties citos , jebšu ieklausīties citu viedokļos , lai atrastu savai situācijai izeju no bezizejas.

Esmu ievākusies dzīvot ar savu vīrieti. Viss ir brīnišķīgi un skaisti. Izlēmam ,ka dalīsim summu uz pusēm, lai būtu tīri godīgi. Nevēlos būt atkarīga no viņa, jo pati strādāju uz puslodzi , kā arī mācos uz pilnu slodzi. Un mani vecāki atbalsta, jo mācos vēl (kaut gan Universitātē).Ievācos pa visam nesen.
BET ir viens liels BET.

Pirmstam, dzīvoju ar paziņu un mēs dalījam summu uz pusēm. Mums abām šo summu uz pusēm apmaksāja vecāki, jo mūsu prioritāte ir pabeigt studijas un darbs ir tīri pašam priekš sevis, kādam noieciņam, kārotai mantai.
Vecākiem nepateicu, kad pārvācos, jebšu pateicu savam tēvam, kas atbalstija, ka ar vīrieti dzīvošu , bet neesmu pateikusi to mammai. Un man ir bail, kad man tiks nogriezti līdzekļi , jo savā mēra esmu atkarīga no viņas, bet dzīvokļa summu spēju sastrādāt, kas nav problēma. Bet būtu vieglāk , ja viņa mani atbalstītu.
Vienu dienu izmetu, kad vēlos ar savu draugu dzīvot kopā un tā būtu vieglāk , jo ar paziņu ar kuru dzīvoju veidojās koflikti regulāri. Viņa mani mēģināja attrunāt un pateica, kategoriski izslēgts, vienvārdsakot - viņa negrib ,lai sāku kopdzīvi, bet gan ,lai pabeidzu studijas un tad tikai par to domaju, jo mācības atstāšu novārtā.

Piemetināšu, ka esmu pilngadīga un esmu sasniegusi abas pilngadības sliegšņus, bet ,ka esi no kāda savā mērā atkarīgs, jāmeģina pa labam.
Mans izmisums ir ,kad būs jāmaksā nākammēness par dzīvokli un viņa uzzinās, kad vairs tur nedzīvoju un tur nav jāmaksā nauda , man ir pamatīgas bailes, kad man pārtrauks maksāt , jebkādu summu, lai mani sodītu par manu izvēli- dzīvot ar mīļoto cilvēku.
Drauga viedoklis tajā visā ir tāds, ka viņš negrib ,lai ar sevi , es sarīdos ar vecākiem.
Mamma bija gatava par daudzdārgākam summam man nomaksāt vienistabas dzīvokli, vienai centrā, bet galvenais nosacījums, lai nedzīvoju ar draugu, viņš var tikai nākt ciemos.
Vēlviena piebilde pie tēmas, viņa nedzīvo pilsetā , kurā es studēju un strādaju.

Mans jautājums , kā Jūs rīkotos manā vietā, ja Jūsu mamma , nebūtu pati labāka draudzene un būtu pret kopdzīvi, ja esat atkarīga mazliet, savā mērā no viņas?
Un cik ilgi novilcināt laiku?
Kā to pasniegt, lai pašai būtu mazāk jācieš. :-/
12.02.2016 00:23 |
 
10 gadi
Reitings 3281
Reģ: 18.01.2011
Es atkal nesaprotu, kā tavs draugs no tevis var prasīt naudu par dzīvošanu, ja tu mācies un strādā kkādu pusslodzi:-O
12.02.2016 12:01 |
 
Reitings 70
Reģ: 05.12.2015
Es uzskatu, ka - ja gribas dzīvotie kā pieaugušajiem (ar vīrieti kopā un visu,kas pie tā piederas), tad jāsāk uzvesties kā pieaugušajiem. Nevis gribas, lai mamma maksā un dod naudu, bet dzīvot gribas kā pieaugušai un nobriedušai sievietei.
Domāju, ka mamma ir pret,jo baidās, ka atstāsi novārtā mācības, pagādāsi bērnu un viss vējā.
12.02.2016 12:04 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Es atkal nesaprotu, kā tavs draugs no tevis var prasīt naudu par dzīvošanu, ja tu mācies un strādā kkādu pusslodzi
+++
Varbūt arī no tāda tipa puišeļiem mamma cenšas meitu pasargāt :) Es ticu, ka šis nosacījums nav radīts, lai sariebtu...
12.02.2016 12:09 |
 
10 gadi
Reitings 4016
Reģ: 02.01.2011
mamma ir pret,jo baidās, ka atstāsi novārtā mācības, pagādāsi bērnu un viss vējā.


+++
īpaši, ja mamma ir ieguldījusi tur savus līdzekļus
12.02.2016 12:16 |
 
Reitings 95
Reģ: 04.04.2015
šķiet, ka gribi sēdēt vienlaicīgi uz diviem ķebļiem- uz mammas naudas, bet ar draugu.


Ja esi pietiekami pieaugusi, lai uzsāktu kopdzīvi ar vīrieti, tad saņemies un izrunā situāciju ar savu mammu. Nevar sēdēt uz mammas naudas un iet pret viņas lēmumiem.

Draugs nav vīrs, teorētiski viņam nebūtu jāmaksā arī draudzenes daļa par dzīvesvietu. :-)
12.02.2016 12:22 |
 
Reitings 70
Reģ: 05.12.2015
Es uzskatu,ka kopdzīvē vecāki var palīdzēt, kad ir nepieciešamība, bet ne jau segt visus izdevumus. It sevišķi, ja bērns strādā un savu naudu grib notriekt nieciņiem sev un izklaidēt, bet komunālos uzkraut vecākiem.
12.02.2016 12:23 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Es uzskatu,ka kopdzīvē vecāki var palīdzēt, kad ir nepieciešamība, bet ne jau segt visus izdevumus. It sevišķi, ja bērns strādā un savu naudu grib notriekt nieciņiem sev un izklaidēt, bet komunālos uzkraut vecākiem.
Man gan šķiet normāli, ka vecāki cenšas bērnu iepriecināt, segt komunālos utt., bet ja uz šī fona viņu vēlmes netiek respektētas, gluži otrādi - vecāki-sponsori tiek padarīti par sliktajiem dzīves gandētājiem, arī kaut kā neglīti sanāk..
12.02.2016 12:45 |
 
Reitings 70
Reģ: 05.12.2015
Nu tas ir kā kuram.
Ja es pati pelnu, mans vīrietis pelna, mēs dzīvotu kā pāris kopā un vecākiem jāsedz komunālie izdevumi,kamēr es savu nopelnīto naudu traļi-vaļi, tas galīgi neatgādina pieaugušu cilvēku dzīvi, bet tādu vieglprātīgu studentiņu dzīvi, kad senči vienmēr piemetīs un izručīs, ja savu naudu noballēs vai notrallinās pirms laika.
Bet nu es esmu cilvēks, kas dzīvo pēc principa - ja nevari atļauties dzīvot pats par sevi un vajadzīgi sponsori elementārām sadzīves lietām, tad jādzīvo pie vecākiem un jāturpina spēlēt apgādājama, aprūpējama bērna loma.
12.02.2016 12:54 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
Nav smuki neievērot mammas nosacījumus, bet ņemt no viņas naudu. Ja esi pietiekami pieaugusi, lai dzīvotu kopā ar puisi, tad pašai jābūt arī finansiāli neatkarīgai no vecākiem. Ja mamma neiebilstu palīdzēt, zinot patiesību, tas būtu savādāk.
Bet, manuprāt, ja vīrietis zina patiesību, tad būtu normāli, ka pats segtu visus izdevumus, ko Tu nevari nosegt.
12.02.2016 13:31 |
 
Reitings 674
Reģ: 21.12.2015
Manas mammas vārdi - "Ja meklēsi vīrieti, kas patiktu tavam tēvam, paliksi uz mūžu vecmeita!"
Tavā gadījumā runa iet par mammu nevis par tēvu, bet doma tāda pati.
Es šim ļoti piekrītu, ja tu tikai pakļausies mammai, tad nekad īsti nebūsi laimīga.
Es nelasīju ko pārējās meitenes te raksta, bet arī mammu es saprotu un kamēr viņa tev dod naudu iztikai, vajag arī respektēt viņas viedokli, bet neļaut vadīt savu dzīvi.
Jebkuram gadījumam ir kompromiss.

Tava mamma ir pazīstama ar tavu puisi? Ja nē, tad viņa varbūt baidās no tā, ka tas ir vienkārši svešinieks.
12.02.2016 14:13 |
 
Reitings 2337
Reģ: 14.07.2014
Man vienīgai šajā situācijā lielākā problēma šķiet mammas attieksme?
Ja mamma grib atbalstīt savu pieaugušo meitu, lai atbalsta, neatkarīgi no tā, kur dzīvo. Ja grib atbalstīt meitu, nevis kontrolēt visu viņas dzīvi, lai atbalsta.
Ja grib kontrolēt pilnīgi visu, un lai dies pasarg tu nedzīvo ar vīrieti kopā (jo tad droši vien būs arī sekss, vēl jo vairāk dies pasarg) un kārdreiz uz kādu kontroldarbu neizmācīsies - tad nedrīkstēja laist uz citu pilsētu prom.

Domāju, ka tev ir pasniegta brīnišķīga iespēja no mammas ligzdas doties dzīvē, varbūt ļaujot mammai saprast, ka esi gana pieaugusi, lai pieņemtu savus lēmumus.
Potams, ir grūti pateikt nē liekai naudai, saprotu, bet tas tomēr ir solis uz pašai savu dzīvi.

Cepienu par finanšu sadalījumu komentēt negribu - katrs pats izvēlas, kā viņa attiecībās būs.
12.02.2016 14:25 |
 
Reitings 2494
Reģ: 29.01.2009
Ieva294 - beidzot kāds patiesi prātīgs komentārs :)
12.02.2016 14:33 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
Mammas ir tādas, kādas ir. Ja nepatīk, tad jādzīvo vien sava neatkarīga dzīve.
12.02.2016 14:36 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Es atkal nesaprotu, kā tavs draugs no tevis var prasīt naudu par dzīvošanu, ja tu mācies un strādā kkādu pusslodzi es ar esmu par so soka. Tad aprekinatajs puisis, nav tur milestiba.
12.02.2016 14:42 |
 
10 gadi
Reitings 4016
Reģ: 02.01.2011
varbūt puisis zina par meitenes vecāku doto naudu un cer uz to? :D tad jau vispār...
12.02.2016 14:44 |
 
Reitings 4617
Reģ: 02.06.2012
Ja cilveeks grib pienemt savus leemumus, tad lai to dara uz sava reekina. Ja veelas sanemt naudu no mammas, pieaugusi buudama, lai respektee vinas viedokli.
Nav nekaa slikta, ja vecaaki var paliidzeet materiaali, man arii dazhreiz paliidz daudz lielaakaa vecumaa:-D un es, pirmkaart, to loti noveerteeju un esmu pateiciiga, nenaak pat praataa veel kaadas pretenzijas izteikt.
12.02.2016 14:44 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Es uzskatu, ka - ja gribas dzīvotie kā pieaugušajiem (ar vīrieti kopā un visu,kas pie tā piederas), tad jāsāk uzvesties kā pieaugušajiem. Nevis gribas, lai mamma maksā un dod naudu, bet dzīvot gribas kā pieaugušai un nobriedušai sievietei.
Domāju, ka mamma ir pret,jo baidās, ka atstāsi novārtā mācības, pagādāsi bērnu un viss vējā.


+++
Ja jūties tik pieaugusi, tad arī uzvedies tā, nevis dzīvo daļēji mammai uz kakla, lai gan pašai baigi niez kopdzīve un pieaugušais dzīvesveids.
12.02.2016 14:47 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
varbūt puisis zina par meitenes vecāku doto naudu un cer uz to? tad jau vispār... bet logiski ka zin! Meitene stude un strada tikai pusslodzi. Dranbkis nu ceret uz mammas naudu. Nu nesmuki part loti. Kas talak sekos?
12.02.2016 14:49 |
 
Reitings 71
Reģ: 01.08.2014
Domāju, ka tas atkarīgs no dauziem aspektiem. Ja mammai naudas ir daudz un grib palidzēt, tad labi. Bet piemēram amana radiniece studē, strādāt negrib, jo visi darbi liekas par prastu un dzīvo ar draugu dzīvoklī, par kuru komunālajos aiziet vairāk nekā visa mammas alga. Protams, mamma grib palīdzēt, jo meitu mīl, savukārt, meita to uzskata par pašsaprotamu un ņem. Rezultātā mamma darbā pusdienās ēd plikus rīsus, kamēr meita katru dienu vakariņo restorānā. Vai normāli? Nezinu gan..
12.02.2016 15:46 |
 
10 gadi
Reitings 4942
Reģ: 18.10.2009
pēc teksta autores vēl tīrais bērns esi!
12.02.2016 15:53 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits