Kāpēc jūs gribat bērnus?

 
Reitings 279
Reģ: 11.08.2010
Jautājums jau virsrakstā. Kopš piedzīvoju spontāno - man vairs nav iespeja palikt stāvoklī, bet gribētu. Šķiet nepiepildīta dzīve bez..

Kā ar jums? Kāpēc gribas? Cik? (l)
04.02.2016 13:52 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
nekad neesmu redzējusi, ka būtu kaut ko rakstījusi par bērniņu

un
Vai ne? Tikai kosmētika un šmotkas.

Kāpēc jāraksta? Es šādus pašus pārmetumus saņēmu, kad Cosmo komentēju par bērniem, uz ko man pateica, ka nevietā, un tad pateicu, ka bērnam ir jau tuvu gadam. Dotajā brīdī jau gatavojos otrajai dzimšanasdienai. Kas Cosmo ir par tādu svētnīcu, lai te atskaitītos? Es arī netaisīju tēmu par bālu otro strīpiņu, bet ar jautājumu gāju pie ārsta (Man tiešām bija jautājums, lietoju OK), tāpat par visiem citiem jautājumiem, kas bija sakarā ar grūtniecību, vērsos pie ārsta. Forumā skaitītas personas zināja un visu cieņu, ka cienīja manu nevēlēšanos to šeit iztirzāt. Mazais piedzima, auga, šķiet, mans pirmais jautājums šeit attiecībā uz bērnu bija ar pieredzi par Bounceriem. Tad arī sākās - kā gan var te katru dienu sēdēt un neko neteikt, ka patiesībā aug vēders, moka nelabums, kājas pampst, pagulēt grūti, vēl visādas problēmas, netaisīt tiešo reportāžu no DzN un pēc tam neatskaitīties par katru sīkumu - ko un kā ēd, kaka kādā krāsā, cik garš un smags un kā attīstās. Tā ir ģimenes lieta, bet šis ir forums. Ja kādai šķiet, ka viss līdz sīkumam ir jāatstāsta šeit, varbūt jāsāk dzīvi pārdomāt? Tā ir tur - aiz interneta. Tā ir tur, kur WiFi nav zonas, tur, kur neta kabelis nesniedzas un mobilajam netam nav zonas. Te ir, kas man PM jautā, kur esmu pazudusi. Tur arī esmu - šis mazais cilvēks bija mana izvēle un es zināju, ka tas man atņems daudz no pierastā, nu jau nagus lakoju, kad viņš gulēt aiziet, jo pa dienu lego jāliek un vilcieni jābīda. Patiesībā - biju domājusi, ka paņems vairāk, nekā paņēma.
Krabis-ooo, ja pati jūti diskomfortu no tā, ka tā ir, uzraksti. Pastāstīšu, kur, ko un kā, kur Tevi sapratīs, nevis nosodīs kā te.
Par tēmu man patīk izaugsme, bet ar jēgu. Protams, var visu dzīvi studēt un mācīties dažādas lietas, man pašai mācību process ir nebeidzams. Bet nebeidzami mācīties dažādas lietas, tikai lai mācītos, nav jēgas, ja nav turpinājuma. Lai iemācītos karjerai, pietiek ar maģistru un laiku pa laikam kursiem.
Es zināju, ka gribu bērnu. To, ka es gribu savu bērnu, es sapratu, kad vēl svešus studiju laikā auklēju. Reizēm man te pārmet pārgudrību. Ziniet, no kā tā rodas? Tas sanāk, kad akadēmiskās zinības kombinē ar bērna acīm. Tas, kā pasauli redz bērns, ir fantastiski! Mums tā ir tāda simbioze - viņš no manis mācās - cilā karoti, sēžas uz poda, zobus tīra, veļu veļasmašīnā liek (Ja tikai veļu - tur vienmēr jāpārbauda, viņš uz lietām skatās savādāk - ja kas ir netīrs, veļasmašīna izmazgās, vienalga, vai tās ir drēbes, vai ar banānu nosmērēta TV pults) un es no viņa - nedaudz vairāk pievērst uzmanību tam, kas notiek ap mani, arī tādām lietām, kam nav nozīmes, tās vienkārši rada prieku. Bija jāpaiet 20 gadiem, lai es atcerētos prieku no tā, kā krikšķ ledus uz seklām peļķēm. :) Es bērnu uztveru kā savu papildinājumu - viņš pārāk maz zina par pasauli, tāpēc teātri netaisa - ja kas nepatīk, to es uzreiz uzzinu. Man bērns ir jauns pasaules izzināšanas veids - ja apsēdies uz grīdas/zemē - pasaule izskatās savādāk. Nekad nebūtu domājusi, ka trolis ir kas īpaši priecīgs. Un vēl neatsverams ir tas moments, kad pie manis skrien un saka "Mamma mīļa" un momenti, kad lūdz uz deju :)
03.12.2016 22:04 |
 
Reitings 6750
Reģ: 16.01.2011
Galīgi nevietā krabim te sabrukāt (t) Nav ar visu personīgo dzīvi te jādalās. Katra var atklāt tik daudz, cik pati grib. Kas nosodošs tajā, ka sieviete te atnāk atpūsties un papļāpāt par šmotkām un kosmētiku?
Goda vārds cosmo izbrīna.
03.12.2016 22:08 |
 
Reitings 6750
Reģ: 16.01.2011
Alexxa, tavs komentārs no vietas "par tēmu" ļoti atgādināja šo bloga ierakstu. :)
https://viensplusviens.lv/2016/11/macities-no-trisgadnieka/
Un es piekrītu!
03.12.2016 22:13 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
Ja cilvēkam ir dzemde, tas vēl nenozīmē, ka tā obligāti ir jāliek lietā. Man ir bērns, viņš ir fantastisks un es esmu laimīga, ka man viņš ir, bet es neatbalstu to spiedienu uz tām, kas negrib. It sevišķi argumentu "Vēlāk jau nevarēsi!". Argumentu atradušas! Nevarēs pašas, bet bērnu gribēs - adoptēs! Atbrīvos no smagas dzīves kādu bērniņu, kas dzimis negribēts - spiediena rezultātā. Kas negribēs arī pēc tam, kad nevarēs, spiest nevajag. Laiki, kad bērns bija sievietes dzīves piepildījums, beidzās kopā ar laiku, kad sievietes vienīgais uzdevums bija gatavot un bērnus audzināt. Man ir superīgs puika, bet es joprojām pastāvu par uzskatu, ka, ja ir sajūta, ka nevajag, tad arī nevajag. Arguments "Kad piedzims, pārdomāsi", strādā uz 2 no 5. Pārējās pašas mokās un bērnus moka.
03.12.2016 22:18 |
 
Reitings 116
Reģ: 12.11.2016
freya-var ietekmēt, bet vairs nevar novērst. Tas, ka visi tagad uzvilks melnas drēbes, nogulsies gultā, iedegs svecīti, beigs dzīvot un gaidīs to pēdējo stundiņu, protams, palīdzēs, lai gan es uzskatu, ka katram jāsāk ar sevi, jāmaina savs dzīvesveids un tad mēs visi kopā arī izmainīsim pasauli. Bet nevajag dzīvot pēc principa "tā jau viss ir slikti, tad tā arī turpināsim" (sorry, ka šis galīgi nav par tēmu, bet priekš manis tas ir ļoti svarīgs iemesls, la neradītu bērnus)
03.12.2016 22:25 |
 
Reitings 4339
Reģ: 01.06.2014
Es arī nesaprotu tos uzbraucienus Krabim. Nedomāju,ka viņai ir viegli. Un ir jăbūt drosmei,lai vispār par to runātu. Ne viņa pirmā,ne pēdējā,kuru pārņem šādas sajūtas.
03.12.2016 22:26 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
Alexxa, tavs komentārs no vietas "par tēmu" ļoti atgādināja šo bloga ierakstu.

Vēl ilgi, pirms iepazinos ar cilvēku, ar ko man tagad ir kopīga ģimene, man bija attiecības ar vīrieti, kam "pūrā" bija 5 gadus vecs puika (Māti vēzis piebeidza, ceru, ka sīkāk te neviena vairs neprasīs). Superīgs! Viņu interesēja fizika, ķīmija, astroloģija, viss! Ja ārā laikapstākļi atļāva, es uz 3km attālo dārziņu vedu viņu kājām. Apskatījām lapas, tārpus, pārbaudījām, cik sniegpārsliņām jāiekrīt rokā, lai kāda neizkustu uzreiz. Tajā pat laikā, reiz es viņu no dārziņa izņēmu ar auto. Braucam mājās, pa dienu uzradies ceļa remonts. Un tas mazais cilvēks man saka "Vikingi pēc zvaigznēm brauca jūrām pari, bet Tu pa rajonu bez navigatora nevari?". Tas liek uz lietām paskatīties savādak. :)
03.12.2016 22:28 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Es arī nesaprotu uzbraucienus krabim. Man vairākas sievietes ir teikušas, ka jūtas līdzīgi. Un? Ko viņām tagad darīt? Klusēt? Kāpēc?
Es esmu diezgan pārliecināta, ka jutīšos līdzīgi, tāpēc arī tik ļoti nevēlos bērnus. Neredzu nevienu plusu tam.
03.12.2016 22:35 |
 
Reitings 67
Reģ: 10.11.2016
Mums ir bērnins nu jau būs 7.mēneši.. domāju ka ta bez bērniem nevar.. tie tomər paliek.. vienmër zināju ka būsu mamma bet nezināju ka tik ātri.. grūti ir bet...
Bērnins kur izveidojies un audzis tava vēderā vien ir brìnums... kad pormo reizi satiecies.. utt.. tas ir super.
03.12.2016 22:37 |
 
Reitings 775
Reģ: 21.01.2016
Braucam mājās, pa dienu uzradies ceļa remonts. Un tas mazais cilvēks man saka "Vikingi pēc zvaigznēm brauca jūrām pari, bet Tu pa rajonu bez navigatora nevari?"
Labs! :-D
03.12.2016 22:39 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
Es arī nesaprotu uzbraucienus krabim. Man vairākas sievietes ir teikušas, ka jūtas līdzīgi. Un? Ko viņām tagad darīt? Klusēt? Kāpēc?

Cosmo jāklusē. Te savādāk nevar. Tāpē Krabim piedāvāju rakstīt man, jo var būt dažādi, dažādi var būt, ja mācās no situācias, nevis skolā. Bet Cosomo to nespēj pieņemt.
03.12.2016 22:47 |
 
10 gadi
Reitings 3058
Reģ: 09.10.2009
Krabis.... Jā...skumji, bet arī man ir tuvu paziņu lokā viena tāda. Un visai savādu lomu uzņēmusies - bērns kā nasta un ar to lepojas!
Nesaprotu tādas sievietes - zināji ,ka esi stāvoklī, bērnus negribi, bet tomēr laiž pasaulē. Nu, nav tik neattīstīta medicīna, lai nepārtrauktu grūtniecību. Žēl tā bērniņa. Ļoti žēl.
03.12.2016 23:03 |
 
Reitings 775
Reģ: 21.01.2016
Atcerējos vienu gadījumu. Gāju ar bērnu, viņam 8 gadi (nav mans bērns), vajadzēja atrast sporta halli. Skatījos google maps un nevarēju atrast. Izlēmām pajautāt vienam cilvēkam uz ielas. Pēc tam viņš teica - nekad vairs neuzticies internetam. :-D
03.12.2016 23:07 |
 
Reitings 1821
Reģ: 13.02.2010
brunettte9, citē teikumu, kur krabis piemin, ka lepojas.
-
Tik sensitīvas tēmas cilājot, tomēr vajadzētu būt korektām.
03.12.2016 23:12 |
 
Reitings 1821
Reģ: 13.02.2010
Es atvainojos, brunettte9, pati pārlasījos. Tu apraksti savu paziņu, nevis krabi. Bet tā drošu roku likt abas blakus, nezinot nianses, tomēr nevajadzētu.
03.12.2016 23:17 |
 
Reitings 197
Reģ: 29.10.2016
freya, nē, jābeidz patērēt tik daudz liellopu gaļas, labāk ēst kaut vistu, jo tā neizdala tik daudz siltumnīcas gāzu, jāpāriet uz atjaunojamiem enerģijas avotiem, jāpilda Parīzē norunātais, lai varētu vismaz samazināt to, kas gaidāms.
Beibe.Marta, tā mistiskā nākotne ir jau TAGAD, paliek arvien trakāk, tas, ka neizjūti šobrīd spēcīgi, nenozīmē, ka tā nav. visas vētras, aukstās vasaras (jā, ir globālā sasilšana, bet Eiropa paliek aukstāka, jo okeāna staumes mainās), ilgstošie sausumi jau tā sausajos apgabalos, Maiami caur notekām pilsētā uz augšu plūst okeāns jau TAGAD un tās ir tikai dažas lietas. var jau par to nedomāt ikdienā, bet tāda ignorance nav nekāda objektīva kritika.
03.12.2016 23:33 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
tā mistiskā nākotne ir jau TAGAD, paliek arvien trakāk, tas, ka neizjūti šobrīd spēcīgi, nenozīmē, ka tā nav. visas vētras, aukstās vasaras (jā, ir globālā sasilšana, bet Eiropa paliek aukstāka, jo okeāna staumes mainās), ilgstošie sausumi jau tā sausajos apgabalos, Maiami caur notekām pilsētā uz augšu plūst okeāns jau TAGAD un tās ir tikai dažas lietas. var jau par to nedomāt ikdienā, bet tāda ignorance nav nekāda objektīva kritika.

Atklāšu noslēpumu - planēta mainās VISU LAIKU. Iedomājies? Planēta nav statisks klucis, uz kura nekad nekas nemainās. Sen sen atpakaļ ir veidojušies Urāli, Himalaji, Andi, Urāli sākuši sabrukt, straumes maina savu virzienu, ir bijuši ledus laikmeti, ir bijis siltais klimats ar milzu papardēm un dinozauriem. Kāpēc lai planēta tagad pēkšņi pārstātu mainīties?
04.12.2016 00:02 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Redz, visām sievietēm nav jāgrib bērni. Jūs tagad rakstāt no sērijas, sak "labāk tas krabis nebūtu dzemdējis". Bet, ja kāda uztaisīs diskusiju "kur jūs ieteiktu taisīt abortu?", noteikti būs vesels bars, kas atrunās to darīt, jo bērniņš taču ir tik svēts un tik mīļš. Nereti tiek izdarīts spiediens no apkārtējiem, absolūti nerēķinoties ar grūtnieci, un tā arī rodas tie nemīlētie bērni. Protams, var teikt, pati muļķe, ka klausīji, bet mēs visi esam tikai cilvēki, kuri ir apjukuši un ne vienmēr stresa situācijā spēj tā uzreiz pieņemt pareizo lēmumu.
-
Par to, ka bērni nākotnē par jums rūpēsies - tas vispār ir smieklīgi. Nezinu nevienu pašu ģimeni, kurā nebūtu problēmu. Nevienu! Pat, ja izdodas uzturēt lieliskas savstarpējās attiecības, var būt dažādas atkarību problēmas, veselības problēmas, utt.
Es tā vienreiz sēdēju un domāju - nu dzemdētu es 2 bērnus, izaudzinātu, izskolotu, ieguldītu viņos naudu sākot ar pamperi un jogurtiem, beidzot ar augstāko izglītību, nometnēm un ārzemju ceļojumiem. Nopirktu māju kredītā. Lai pēc tam vecumdienās skatītos, kā mazdēla sieva krāpj manu mazdēlu, mans znots nodzeras, mana meita raud depresijā, bet mazbērni man uzgrūž savus mazmazbērnus, kuri man, vecai un vārgai, ir jāvāķī, jo viņi taupa uz aukli?
Paldies, es izvēlos dzīvi pansionātā. Kā tūrists esmu bijusi gan vienā, gan otrā pusē un lieliski zinu, ko runāju.
04.12.2016 00:07 |
 
10 gadi
Reitings 3058
Reģ: 09.10.2009
Hanna, tu mani esi pārpratusi. Es nevienu neizceļu. Es nesaprotu tās sievietes un viņu rīcību un man ir žēl to bērniņu. That's it.
04.12.2016 00:09 |
 
Reitings 197
Reģ: 29.10.2016
Daenerys1, jā, es apzinos, ka pasaule nepārtraukti mainās, tikai ne vienmēr tādā virzienā, kādā bērnu mammas vēlas, tāpēc man tas šķiet diezgan ok faktors, par ko domāt, plānojot bērnu, jo šobrīd pārmaiņas notiek salīdzinoši strauji un bērni kaut ko no tā jutīs.
04.12.2016 00:35 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits