Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Matu atkāpšanās

 
Reitings 18
Reģ: 29.11.2015
Čau,

Man ir te tāds jautājums. It kā jau pareizā sadaļa tomēr, bet nezinu vai būs īstie padomdevēji.
Redziet man ir 31 gads, esmu labas miesasbūves, un viss it kā ok, bet...jā mati atkāpjas, un
tas jau ir apmēram tā kādus gadus 5. It kā nekas baigi nemainās, bet labāk arī nepaliek protams
:D Un lūk, es vēlos uzzināt, varbūt kāds kāda var ko ieteikt? Sākot no jebkādiem smērējamiem
līdzekļiem(man ir debīla kombinācija galvas ādai taukaini mati, un sausa galvas ādā) vitamīnu
komplekss, vai jebkādas citas pat varbūt zāles? Kā arī, ja nu kāds būtu pietiekoši zinošs, tad
varbūt man ārstu jāapmeklē teiksim jānodod tā saucamās khm, khm fēču analīzes. Mani te
sabaidīja vienā forumā ka jā, redz esmu pilns ar parazītiem utt, tie nomāc visu imunitāti utt
utt, nu palika bail ka toč man nav kādi parazīti...fūū protams bet nu nevar zināt, vispār vēders
man ir problēma jau gadus 20, no apendecīta laika, bet esmu izgājis pa dzīvi daudz ārstu, un
nekas nav saka man vajag sportu, un meditāciju :D Nezinu vai melo vai kā. Katrā ziņā, ja nu
varbū kāds var ko ieteikt, kādai ir draugs kam tapat, jeb kāds kuram ir tā pat. Negribu skūt galvu,
besī, tad jākačājas visu laiku, jāiedeg nedaudz lai nav balts kā nāve utt, it kā piestāv skūti arī, bet nu baigi urlīgi tas viss tomēr, un tas man besī.Ar matiem tomēr ir daudz daudz labāk. Kā arī pēdējais, ja neviens neko jēdzīgu nezin tad moš matu transplantācija ir realā izeja, varbūt kāds zin.
Jā maksā kaudzi, bet ticiet es daudz ko maksātu par matu atgriešanos. Paldies, un ceru uz konstruktīviem padomiem nevis uz izmiešanos.
30.11.2015 16:39 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
(man ir debīla kombinācija galvas ādai taukaini mati, un sausa galvas ādā


Mati taukus nerazo, to dara ada. Ada var but taukaina un reize dehidreta.
01.12.2015 20:22 |
 
Reitings 710
Reģ: 16.04.2013
Accept that your hair has to go. If you begin losing your hair in your 20s or 30s, it can be devastating. As with a terminal illness, you'll move through five stages.

Denial: "That must be some other dude in the mirror. He doesn't look like me. I'm younger."
Anger: "Why is this happening to me, a nice guy? That dick Jake in accounting still has a full mane."
Bargaining: "Please God, just let me keep my hair. I promise never to cheat on my girlfriend again."
Depression: "Life as I know it has ended. Game over, man. I'll never get laid again."
Acceptance: "Could be worse. I still have two arms and two legs, and that most important appendage."

Realise that in life, hair is a privilege, not a right.

Lasīju, ka varētu būt saikne starp pašapmierināšanos un matu izkrišanu. Šajā sakarā man simpatizēja šis komentārs:
so how much time you masturbate now?
dont tell me once a month .. id rather go bald
01.12.2015 20:15 |
 
Reitings 143
Reģ: 14.12.2013
Kas ir interesanti, man baigi nav progresējis tas viss kopš sākās matu izmaiņas.


Katram matu atkāpšanās darbojas citādāk. Cits no pilna kušķa gada laikā var palikt plikspauris, citam lēnām progresē, bet progresē, citam 3 gadu laikā progresē, apstājās, tad atkal 3 gadus progresē. Ritms matu atkāpšanai nav nosakāms, tas var notikt pēkšņi, var vilkties, un ritms mainās. Ir tikai zināms veids jeb patterns(stadijas), kā mati atkāpsies, bet tas arī viss.

Apskatījos linku, ko ielieku. Jēziņ, cik daudziem no viņiem sliktas operācijas bijušas, nebija labs piemērs. :-D Viss atkarīgs no ārsta, ja labs, viss ok, ja nē, nu tad nebūs labi un būs jāiet pie cita atkārtot. Atkarīgs arī no tā, cik tev donormati palikuši, ko stādīt, un cik kupli tie ir. Donormati ir sānos un tie ir ierobežots skaits. Tāpēc liek nogaidīt, lai atkāpjās vairāk, lai neiztērē donormatus tur, kur nevajag par daudz.
01.12.2015 03:02 |
 
Reitings 143
Reģ: 14.12.2013
Blacksmith Muļķības. Rekur lieku galdā 42 slavenību vīriešus, kuriem ir bijusi matu transplantācija. :-D
http://www.buzzfeed.com/kimberleydadds/42-celebrity-men-who-are-less-bald-than-they-used-to-be
01.12.2015 02:56 |
 
Reitings 1000
Reģ: 06.08.2015
Pofig! Cilvēki pat ar miljoniem uz konta nevar uzvarēt matu izkrišanu.
01.12.2015 02:45 |
 
Reitings 18
Reģ: 29.11.2015
Velns, nu vāks, tik daudz info :) Nē nu paldies meitenes, novērtēju tiešām palīdzību.
Nedaudz saprotu kura par ko runā, un analīzes nāksies taisīt tā vai tā. Man mati vāji ir priekšpusē.
Pakausis ir biezs un labs. Abi sāni priekšā atpaliek, un kreisais vairāk nekā labais, kas veido debīlu
formu ja tie paaug garāki,tādēļ tikai īsi griezti mati izskatās. Sāni ir labi, aizmugure kā jau minēju arī.
Bet tie abi debīlie sāni...mja. Par to dzīšanu un būšanu "vecim ar kuli" es gan nevarētu piekrist.
Fakts kad tas bojā dzīvi, vai tad es būtu gatavs mest tūktošus par kaut kādu muļķīgu ideju? Nē.
Vai tas veido kompleksus? Un kā vēl. Baismīgus. Man mati bija fantastiska biezuma kad bija ap 18.
Tad viss sāka mainīties lēnām, pat neievēroju, tikai kā jau minēju pirms gadiem tā īsti pirmo reizi.
Es protams varu būt "vecis ar kuli" un skūt nost nafig, bet saprotiet, tas ir kas dīvains, visus šos gadus es negribējo to pieņemt, samierināties vai darīt tā, tādēļ ka būs kā bildē augstāk :D :D
Man tā nav, un pat tuvu vēl nav. Es tomēr jūtu iekšēji ka var izmainīt kaut ko. Tikai zināšanas nebija kur griezties, pie kādiem ārstiem, kas jālieto utt. Lietoju vitamīnus, mainīju šampūnus, kondicionierus,pat kaut kādas ampulas lietoju laIku :D Ne sūda nedeva. Nu tak man apnika ka viss tāpat nemainās. Kas ir interesanti, man baigi nav progresējis tas viss kopš sākās matu izmaiņas.Nu vizuāli ir apmēram kā pirms gadiem...
01.12.2015 01:09 |
 
Reitings 143
Reģ: 14.12.2013
Un par tiem parazītiem - Matiem ar to maz ir sakara, tomēr, ja tādi ir, ieteicams atbrīvoties, jo tas ietekmē tavu enerģiju un barības vielu uzsūkšanos, taču matiem viņi nodara ļoti nelienu, praktiski nekādu ļaunumu un tas nebūs noteicošais tavai matu atkāpšanai, tikai viens no palīgfaktoriem.
30.11.2015 23:08 |
 
Reitings 143
Reģ: 14.12.2013
1. Ģenētisko matu atkāpšanos nevar apturēt. Tikai palēlināt. Tas ir saaistīts ar tetosteronu un DHT.
2. Ir vairāki veidi, kā palēlināt, bet vienīgais efektīvais, mediķu apstiprinātais, veids ir finasterīds.
3. Finasterīdu tev izrakstīs ārsts trihologs vai endokrinologs, bet negaidi, ka viņi to tev izrakstīs uzreiz. Jānoskaidro, vai to neietekmē vēl papildus faktori. Tevi aizsūtīs veikt diezgan liela mēroga analīzes, sākot ar pilnu asins ainu, beidzot ar D vitamīnu, dzelzi, tetosterona līmeni, vairogdziedzeri, pat sifilisu. Kopā tas izmaksās ap 75 eiro, bet analīzes tev veiks vienā reizē, noņems 3 asins paraugus. Noņems arī matu paraugu.
4. Pēc analīžu saņemšanas dosies atpakaļ pie trihologa, un tev tiks izdots tev piemērots ārstēšanās veids. Ja apstiprinās, ka tā ir ģenēstiska atkāpšanās un tev tiek izrakstīs finasterīds, tad brīdinu, ka tā ir nopietna lieta. Ietekmē vīriešu hormonus, var būt dažādas blakus parādības, tas ir ļoti mazai daļai, bet var, bet domāju, ka tevi par to ārsts informēs, jo tad zāļu lietošana jāpātrauc un vairs neko darīt nevar - depresija, seksuālās dziņas pazemināšanās, erekcijas problēmas, un tā kā tu spēlējies ar tetosteronu, dažiem vīriešiem var pat sākt augt krūtis... Jā. Taču labā ziņa ir tā, ka pēc zāļu pārtraukšanas, viss atkal stabilizējas normāli un finasterīds ne tikai palēlina, bet atjauno arī it kā izzudušās matu folikulas, kuras ir dzīvas. Jo ātrāk to sāk, jo vieglāk tās ir atdzīvināt. Kad folikula ir beigta, nekas to vairs neatdzīvinās. Labāk darbojas uz kroņa un pakauļa daļu, priekšpusē mati tik viegli nepadodas. Bet mēģināt vienmēr ir vērts.
5. Vienīgais, permanentais veids kā ar to cīnīties ir matu transplantācija.
30.11.2015 22:58 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
NordicBelle Apturēt pilnībā varbūt arī neapturēs, bet palēnināt procesu gan iespējams ka var. Tomēr to tad labāk ārsts mācētu teikt. Ne mēs zinam vai tiešām tas ir dēļ gēniem ne neko, un tas ka tikai 15% var būt citas vainas ne tikai gēni arī neizslēdz to ka autors nevarētu būt star tiem 15%.

Esjau necenšos ko te baigi apgāst, bet var jau arī dot cilvēkam cerību ka nav viss tik traki un tomēr lai vismaz aiziet pie ārstiem un noskaidro pats.
30.11.2015 22:24 |
 
Reitings 5533
Reģ: 26.01.2015
Miss Joker, jā, stāvēšana uz galvas un mierīga elpošana varētu palīdzēt http://www.healthline.com/health/male-pattern-baldness#AddressingHairLoss5
30.11.2015 22:16 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Bordo Ja ir kas saķers tas arī ne vienmēr ir tā redzams vai jūtams, tas nu kā kuram indivīdam.
Par to pašu plikpaurību runājot, to arī mūsdienās var nobremzēt ja LAICĪGI sāk ar to cīnīties, nevis tik pēdējā stadijā ka tik pat kā vairs nav mati palikuši. Tā kā labāk ir mēģināt tomēr nevis samierināties uzreiz. Tad vismaz tiešām zinās ka būs mēģinātsar to cīnīties, nevis uzreiz nodzīt uz nulli un samierināties.

Tak ja paskatās uz sievietēm vien, viņas ar tik daudz problēmāmcīnās līdz pēdējam laitik būtu tas rezultāts kuru viņas vēlas, tad kāpēc lai vīrietis tā nedarītu? Un janu noveicas un tiešām palīdz?
30.11.2015 22:06 |
 
Reitings 1244
Reģ: 09.11.2012
spriezot pec komentiem tev prasās pēc dns vai tas ir tavs īstais tēvs :-D:-D
30.11.2015 22:05 |
 
Reitings 5533
Reģ: 26.01.2015
Parazīti, sēnes, vitamīnu trūkums un citas likstas ir atbildīgas par ~15% no visiem matu atkāpšanās gadījumiem, pārējais ir ģenētiski hormonu traucējumi. Turklāt ģenētiskā plikpaurība izpaužas noteiktos matu atkāpšanās veidos - matu līnija pieres daļā atkāpjas M formā, vai taisot ļoti augstu pieri, kā arī mēnestiņš pakausī. Sēnēm, parazītiem un vitamīniem mati kļūst plānāki visur un plikie laukumi veidojas arī sānos un citās vietās, turklāt ar pēdējiem diviem matu izkrišanai pievienojas arī citas sūdzības. No otras puses, lai izslēgtu tārpu problēmu, visefektīvāk bus vienkārši aptiekā nopirkt pretparazītu tabletes un ļaut dabai tikt ar to galā. Parazītu zāles vispār ir iteicamas regulāri visiem, kam darīšana ar dzīvniekiem un maziem bērniem.
30.11.2015 22:02 |
 
Reitings 2041
Reģ: 21.02.2015
Miss Joker, zinot, ka arī tēvi vai vecākie brāļi staigā uz nullīti, nerodas jautājumi par sēnītēm.:-)
Man jau gan liekas, ka visādus parazītus, sēnītes uz galvas var just, kā arī, tad jau laikam būtu arī kādas citas problēmas, ne tikai matu izkrišana uz galvas (pieņēmums, neesmu zinoša medicīnā). Bet ok, neko nesaku, jāpārbaudās. Kaut vai tāpēc, lai nomierinātu pats sevi, tomēr 90 %, manuprāt, ir parastā plikpaurība, kas piemeklē daudzus vīriešus.
Es vispār uzskatu, ka labāk ir vīrišķīgi samierināties ar likteni, nevis mēģināt muļķīgi maskēt šo problēmu ar tizlām frizūrām. Nodzin un miers! Tas liecina par kompleksiem vīrietim. Nu tādā stilā apmēram :D

30.11.2015 21:56 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Bordo Bet kur ir teikts ka taviem paziņām arī nebija kāda sēnīte vai parazīti? Vai vienkārši vitamīnu trūkums kurš izraisa matu izkrišanu? Ja viņi visas tās pārbaudes utt. nav mēģinājuši, tad par viņiem jēga nav runāt.

Mūsdienās ir vairāki veidi kā ar to cīnīties, it īpaši ja pie vainas ir nevis gēni, bet kāda kaita, bet to jau nevar noteikt bez iešanas pie ārsta.
30.11.2015 21:37 |
 
Reitings 2041
Reģ: 21.02.2015
Nesaku, ka nevajag iet pie ārsta, smērēt smērītes, dzert vitamītus, transplantēties utt., bet man jau liekas, ka "pa lielam" dabai un gēniem nevar stāties pretī. :-D Man ir vismaz 3 paziņas, kas jau 25 ir teju plikpauraini. Līdz 18 gadiem vēl bija ok, tad pamazām, pamazām... nu jā, tagad ir Brūsi Vilisi, neko darīt. :-D Vismaz priecājies, būtu sieviete, tad šī problēma būtu krietni sāpīgāka. :-D
30.11.2015 21:29 |
 
Reitings 5533
Reģ: 26.01.2015
Varu tevi nomierināt, ar tavām enerģijām viss visdrīzāk ir kārtībā! :-D
Šobrīd racionālākais darbības plāns būtu vispirms pierakstīties pie ārsta, lai pārbauda vai matu atkāpšanās iemesls nav sēnīte vai uzturvielu deficīts. Ja izrādās, ka nav ne viens ne otrs, tad visdrīzāk pie vainas būs ģenētiski mantota tendence uz viena konkrēta vīriešu hormona "slinkumu", kurš atbildīgs par matu augšanu, bet dzīves laikā tam ir tendence palēnināt signālus uz konkrētām galvas vietām (pakausis vai pieres matu līnija, visbiežāk M formā) un jaunie mati (mati aug ciklos - vieni krīt ārā, citi aug vietā) tur ataug krietni vājāki un trauslāki, tā, ka izskatās "neredzami". Tādu īstu līdzekļu kā ar to cīnīties nav, ir pāris preperāti gan hormonāli, gan uz galvas ādas smērējami, bet tie nav īpaši efektīvi un var izsaukt nepatīkamas blaknes. Drīzumā ir solīta uz cilmes šūnām balstīta terapija, kas dabiskā veidā slinko hormonu atmodinās, bet kad tas būs, nav zināms.

Pagaidām visjēdzīgāk ir atrast smuku matu griezumu, rūpēties par labu galvas ādas apasiņošanu (galvas masāža, laba vispārējā veselība) un sabalansētu uzturu, dzīvot baudot un atcerēties, ka zāle uz dārgakmeņiem neaug ;-):-D
30.11.2015 20:55 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Protams, arī šādā situācijā var meklēt risinājumus :)

Pirmkārt, iesaku aptiekā iegādāties Minoxidil (5%). Tas ir visjēdzīgakais, ko darīt situācijā, kad vīrišķie hormoni birdina ārā matus :)

Otrkārt, Latvijā ir jau kādu laiciņu iespēja veikt matu pārstādīšanu :)
30.11.2015 20:47 |
 
10 gadi
Reitings 10604
Reģ: 16.07.2009
Pamēğini mezoterapiju galvas ādai
30.11.2015 20:37 |
 
Reitings 30
Reģ: 15.02.2014
No sieviešu skaistumprocedūrām - smērēt rīcineļļu. Sievietēm uz skropstām un matiem iedarbojas labi - aug griezdamies.:-)
Bet vispār jāiet pie ārsta, neko radikālu mājas apstākļos nepanāksi.
30.11.2015 20:29 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!