Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Suns dzīvoklī

 
Reitings 50
Reģ: 29.06.2015
Sveikas
Ir tāda doma, ka vēlētos mazu suņuku dzīvoklī, čivavu, punduršpicu, varbūt varat ieteikt vēl kādu mazo suņu šķirni.
Padalieties, lūdzu, pieredzē, kā ir ar tiem mazajiem sunīšiem dzīvoklī, vai viņi grib pastaigāties tik pat cik lielie, vai ziemā viņiem ļoti nesals? :-/ Vai tādu maziņu var iemācīt iet uz kastīti vai paklājiņu, kamēr neesam mājās. Pati studēju, draugs strādā, sanāk, ka ilgākais kad suņukam būtu jābūt vienam sanāktu, tās darba dienas 8 stundas, bet tas arī ne katru dienu.
Varbūt ir vēl kas svarīgs, ko neiedomājos.
Ja ņemu mazo radībiņu, tad vēlos, lai viņš ir laimīgs un apmierināts.
Lūdzu padalieties savā pieredzē, būšu tiešām priecīga un pateicīga :-)
27.11.2015 12:49 |
 
Reitings 1997
Reģ: 30.06.2009
sheilo,man saprašanas par pareizu suņu barošanu ir lielāka kā vairumam šejienes meiteņu,jo man ir attiecīga izglītība.Un nav tādas gaļas pasaulē,ko suns nevarētu ēst un nav pasaulē tādu vitamīnu,ko suns nevarētu saņemt no manas diētas,jo visi mikroelementi un vitamīni,kas sunim ir vajadzīgi atrodas gaļā,visi sunim svarīgie vitamīni ir atrodami vienā olas dzeltenumā.Sunim ar šādu diētu nekāda ķīmija nav vajadzības,tas visu saņem no sev,dabā paredzētās barības.
Un man ir savi avoti,kautuves,piemēram,kur par 30 centiem kilogramā ir iespējams dabūt cūku plaušas,rīkles,kuņģus,avots,kur dabūt laša atgriezumus pa 50centiem kilogramā un avots,kur dabūt veselas kazas(20-30eur dzīvsvarā,kautsvarā tas varētu sanākt tie 2uer/kg),liellopa gaļu un putnu gaļu piepērku klāt tirgū,jo pagaidām neesmu atradusi,kur to dabūt lētāk,gan atradīšu,kad tiks apēsts tas,kas sapirkts tagad.
Un,jā,suns drīkst ēst cūkgaļu
28.11.2015 20:14 |
 
Reitings 102
Reģ: 29.01.2009
Man ir mopsis dzīvoklī. Protams ikdienas ritms mainījies, jo kopā ikdienu staigājam apm 2h, līdz ar to mazāk laika atpūtai pēc darba un miegam no rītiem. Arī strādāju 8h darba dienu, žēl atstāt vienu, bet mierinu sevi ar domu, ka lielāko dienas daļu viņš noguļ. Ir padriskājis arī tapetes. Ir diez gan aktīvs, šobrīd 8 mēn., lai gan bija priekšstats, ka mopši slinki, tā pagaidām nešķiet. Pie vetārsta savureiz sanāk aizbraukt-šajā laikā jau atklājušās divas nepilnības, ja tā tās var saukt.. Barība 20 eur mēnesī, plus visādi našķi, mantas utt.. Kopš man ir suns ļoti gribētos kaut varētu strādāt mazāku slodzi, piem līdz pl 15., jo tad nebūtu tā sajūta, ka vakari vnk pazūd. Visādi citādi protams esmu priecīga, ka man ir suns. BET vēl viens faktors, kas mani biedē vēljoprojām-man pašai ir bail no lieliem klaiņojošiem suņiem un ejot staigāt ar savējo bieži vien domāju ka tik kādu nesatieku, jo ja manam sunim uzbruktu (tā jau ir bijis, bet rīkojos diez gan varonīgi) tā man būtu trauma.. :/
28.11.2015 15:43 |
 
Reitings 881
Reģ: 29.01.2009
Man ir mopsis.
Labāku draugu nevaru vēlēties. Ir liela atbildība, jo jāved pastaigās neatkarīgi darba diena vai brīvdiena ejam ārā vismaz 3x.
Suns ļoti apķērīgs un jau no pirmās dienas kopš pārvedām mājās iet uz paladziņu. tagad jau ciešās tik cik vien var un visas savas darīšanas dara ārā.
Man darbs ir ļoti pateicīgs sunim, jo pēcpusdienā vienmēr jau esmu mājās. Brīvdienās braucam uz laukiem, lai suns var izskrieties.

Būtībā suns ir kā bērns. Ja esi gatava un zini, ka pēc mēneša neapniks, tad ņem ciet.
es nenožēloju ne mirkli, jo mopsis bija mans sapnis jau no bērnības :)
28.11.2015 15:35 |
 
Reitings 37
Reģ: 16.04.2015
Ja ņem šķirnes suni, tad obligāti painteresējies vispirms par tās tipiskākajām rakstura īpašībām. Mazie suņi daudz biežāk nekā lielie var kaukt cauru dienu, ja ir atstāti vieni paši mājās. Godīgi sakot, tas ir drausmīgi, ja kaimiņiem tas ir katru dienu jāklausās.
28.11.2015 15:02 |
 
Reitings 213
Reģ: 25.11.2015
Sheilo
tak nevajag taa uzvilkties :-D
autore te shaubaas vai tiks gala ar suni, a tu vinjai iesaki veel kakji panemt. vismaz vareeji pierakstiit klaat, ka suns ar kakji var arii nesadziivot pat ja panemti vienaa laikaa un viena vecuma.
28.11.2015 12:35 |
 
Reitings 213
Reģ: 25.11.2015
Modo

nepareizi noformuleeju. Doma bija taada, ka ja tev buus beerns vai tu speesi saplaanot savu laiku lai arii suns neizjustu uzmaniibas truukumu. Man arii ir beerns un sunji (un kakji arii), probleemu nav. Bet peedeejaa gada laikaa pazinju lokaa ir vairaaki gadijumi no seerijas - ''es jau nezinaaju ka buus tik gruuti. man nav laika. atdevaam taapeec,ka vinjsh (suns) nu TAAA paskatijaas uz ziidaini. a ja nu sakozh? '' Taadeelj arii ieteicu autorei padomaat kaa vinja tiktu gala ar beernu+suni,jo daudzi netiek (arii nemeegina).
28.11.2015 12:30 |
 
Reitings 24
Reģ: 23.10.2015
Modo- par mūsu suņu puiku vetārsts teica, ka gadījumā, ja mūsu ģimenē ienāks bērniņš, būs jāizvēlas- suns vai bērns. Bet to visu varot labot ar vešanu pie kinologa un apmācīšanu, jo vaina ir suņa raksturā un uzvedībā- diez gan nekontrolējamas dabas, pat mani sakoda, kā rezultātā rēta lūpā uz visu mūžu.
Tas gan ir viens individuāls gadījums, tā kā saprātīga un loģiska izskaidrojuma West pēdējajam punktam tiešām nav.
28.11.2015 11:45 |
 
Reitings 24
Reģ: 23.10.2015
West - pamato, kas tajā tik stulbs. Ka tik stulbums neslēpjas Tevī pašā, nevis manā ieteikumā. Acīmredzami, Tev saskarsmes un saprašanas no dzīvniekiem nav nekādas. Lai gan- ko var gribēt, redzot, ka garumzīmes un teikuma uzsākšana ar lielu burtu Tev ir kaut kas svešs. :-D
28.11.2015 11:39 |
 
Reitings 2629
Reģ: 20.01.2014
vai tuvaako 10 gadu laikaa plaanoju beernu?


Visi jautājumi diezgan loģiski, bet kāds sunim ar bērnu sakars? :D Tipa, ja grib bērnu, tad suni nevajag iegādāties (veselus 10 gadus...?) un otrādi? Vienkārši tīri interese, kāds tam izskaidrojums, jo pati neesmu izjutusi ne mazākās problēmas, apvienojot bērnu ar mājdzīvniekiem.
28.11.2015 11:28 |
 
Reitings 213
Reģ: 25.11.2015
Ideāls variants, ņemot sev jaunu dzīvnieciņu- ņemt divus uz reiz. Ja ne suņus, tad paņem vismaz mazu kaķēnu (apmēram tādu, kā es savā bildē) - tādā veidā Tavs jaunais kucēns būs ieguvis sev labu draugu un gan jau arī laiks viņiem kopā ritēs raitāk un interesantāk- tici man, tas sunim palīdzēs daudz vieglāk sagaidīt mājās savu saimnieku.


stulbaakais ieteikums kaadu esmu dzirdeejusi :-D

par temu - atbildi uz shiem jautaajumiem pati sev, pirms nemt suni.

vai vareeshu atveeleet vismaz 100 eur, ja sunim buus veseliibas probleemas?
vai (ja maajvietu iiree) speeshu segt kuceena radiito postu dziivoklii?
vai gadijumaa, ja gribeeshu aizbraukt celojumaa buus kam uzticeet suni?
vai speeshu samierinaaties ar to,ka sunim nebuus ideaalais raksturs kaadu esmu izsapnojusi?
vai tuvaako 10 gadu laikaa plaanoju beernu?
28.11.2015 11:10 |
 
Reitings 1063
Reģ: 01.06.2015
Es arī neņemtu, jo ir pietiekami daudz kas cits jādara, un turklāt tiešām ir jāceļas, lai sunīti vestu lauka, jāved pie veterinārārsta, dārga barība, nekur īsti aizbraukt nevar, gulēt arī normāli nevar.
Ja man būtu jāizvēlas, bērns vai suns, es noteikti izvēlētos bērniņu. Arī nevar gulēt, protams, bet bērns kādreiz izaugs un jēga daudz lielāka nekā no suņa. Piedodiet man, suņumīļi.
28.11.2015 10:57 |
 
Reitings 7682
Reģ: 31.01.2013
tavaa situacija nenemtu.
28.11.2015 10:37 |
 
Reitings 24
Reģ: 23.10.2015
sniegpulksteniite - nezinu vai esi par to informēta, bet suņa organisms ir veidots "nedaudz" citādāk, nekā tas ir cilvēkiem, pie tam suns bez nokārtošanās var izturēt līdz pat 24h, ko gan nevajadzētu nekādā gadījumā pieļaut.
Tas ir normāli, ja suns mājās ciešas tās 8h- normāli nav pakārtot savu dzīvi sunim, tupēt mājās vai vilkt viņu līdzi uz darbu, skolu utt. Suns un viņa vajadzības tomēr nevar būt pāri visam.
Ideāls variants priekš suņa, protams, būtu lauku māja, skraidīšana pa lauku utt., bet mazo šķirņu suņi tam vienkārši nav domāti.
28.11.2015 09:49 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
uzskatu, ka ir normāli ierīkot paladziņu vai kko taml. citi uzskata , ka viņi jau to nedarīs, jo labāk taču , ir, ka suns visu dienu ciešās un tikai vakarā iziet ārā.

Tie ,kuri uzskata,ka ir norm.,ja suns mājās ciešas 9h-..pamēģiniet pašas neiet ne reizi uz wc 8h laikā vairākas dienas pēc kārtas.
Manuprāt, šī ciešanās ietekmē sunīša veselību.
28.11.2015 09:19 |
 
Reitings 24
Reģ: 23.10.2015
Pie tam, tikko iedziļinājos Tavā tekstā- kādu gaļu Tu savam sunim dod, ja tā maksā tik maz? Tā jau, cik zinu, ir tikai kaulu cena, normālu gaļu par to nenopirkt...
28.11.2015 08:27 |
 
Reitings 24
Reģ: 23.10.2015
Harmony- tad es ceru, ka Tev ir pietiekami liela attapība un galva uz pleciem, lai zinātu, kādu gaļu sunim var/nevar dot, kā arī saprastu, ka Tavā gadījumā sunim obligāti klāt jādod vitamīni.
28.11.2015 08:23 |
 
Reitings 5533
Reģ: 26.01.2015
Iesaku painteresēties vai Latvijā ir iespējams apdrošināt savu mājdzīvnieku. Pēc tam, kad mani vīra vecāki palika ar pamatīgu rēķinu par sava sunīša aprūpi un diemžēl arī mirstīgo atlieku kremēšanu, mēs esam apdrošinājuši savu bezšķirnes kaķi, lai gadījumā, ja vajadzēs veterenāru palīdzību, mums nebūtu viss jāmaksā pašiem.
28.11.2015 01:44 |
 
Reitings 1997
Reģ: 30.06.2009
Tieši tā,kā var visu laiku ēst kaut kādus izklatušus cepumus.
27.11.2015 22:52 |
 
Reitings 998
Reģ: 08.04.2015
Pārtikai jābūt daudzveidīgai. Pati, tak visu laiku nevari ēst viienu un to pašu.
27.11.2015 22:50 |
 
Reitings 1997
Reģ: 30.06.2009
Kāds var man pateikt,kāpēc cilvēki tā plēšas maksāt 6-8eur/kg par tik zemas kvalitātes barību kā Royal Canin?

Reāli mani suņi šobrīd ēd tīri gaļu,kaulus un subproduktus,atkarībā no tā kādu gaļu es dodu tas man izmaksā no 0.30eur/kg-2eur/kg Lai es ietu maksāt par kaut kādu kukurūzu,kviešiem un soju un kaut kādām pabirām no kautuvēm 8eur/kg?
27.11.2015 22:38 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits