Ko ēst?

 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Problēma ir tāda, ka jau pāris mēnešus neēdu gaļu (neēdu, jo pēc ēšanas kļuva slikti un pārstāja garšot) un tagad galīgi nesaprotu ko ēst. Uz šķīvja tiek likts viss tas pats ko ēd draugs, bet bez gaļas un saprotu, ka nekas labs jau tas nav, jo ko gan es iegūstu no, piemēram, kartupeļiem un salātiem.. + tagad ir patiešām liela problēma ieiet veikalā un izdomāt ko pirkt, jo liekas, ka NAV NEKĀ ko ņemt :D
Vēl viena problēma - man ir anēmija, otra - ar gatavošanu esmu uz Jūs (šo gan es būtu gatava mainīt, jo nekas cits jau nemaz neatliks :D)
Meitenes, veģetārietes, ko ēdat jūs? kur smeļaties info? vai kāda arī ar gatavošanu ir/bija uz Jūs? Ir kādi ieteikumi? :-)
Ā, mājās nav cepeškrāsns :D
09.10.2015 13:03 |
 
Reitings 5497
Reģ: 31.01.2013
Respektīvi, soja man garšo labāk, nekā gaļa.
09.10.2015 16:18 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
kāda var man pastāstīt , kas īsti ir tā sojas gaļa . soja taču ir kaut kas līdzīgs pupiņām vai es galīgi auzās iebraucu ?
09.10.2015 16:20 |
 
Reitings 1224
Reģ: 17.08.2015
negribu moralizēt, bet šitā var nopietnās veselības problēmās iedzīvoties (runāju kā eks veģetāriete). Plus tev jau tagad ir anēmija. Pasaki savam ārstam, ka gaļa negaršo, un paklausies, ko viņš tev atbildēs. ceru, ka vismaz dzelzs preparātus lieto kārtīgi
Pirms nodoties veģetārismam vajadzēja painteresēties vairāk par uzturu. Tava nezināšana ir iemesls,kapēc tev bija veselības problēmas pēc tam,kad izslēdzi gaļu. Tas nebūt nenozīmē,ka autorei arī tā būs.
09.10.2015 16:34 |
 
Reitings 511
Reģ: 13.06.2015
tev te receptes jau daudz salika, var arī ļoti garšīgi pagatavot bez gaļas, meitenes jau te minēja sēnes, zivis, pākšaugus , arī olas likt klāt. Man savulaik, kad sanāca kādus 3 mēnešus neēdu gaļu, sakrita ar to, ka ēdu daudz spinātus (salātus, dažādos ēdienos pievienoju utt.) un kad aizgāju uz asins analīzēm, tad pirmo reizi kādu 7 gadu laikā bez dzelzs preparātu uzņemšanas man bija dzelzs līmenis normā, par ko ārste bija baigi pārsteigtā.

Tīri, ja par dzelzi uztraucies, ir daudz citu produktu, kur ir daudz dzelzs iekšā - man šķiet visos zaļajos lapu dārzeņos, paprika, āboli utt., pameklē internetā.
09.10.2015 16:54 |
 
Reitings 511
Reģ: 13.06.2015
Es ēdu bietītes, dzeru granātābolu sulu.


jā, šitais ieteikums arī labs, ja regulāri ēdīsi pareizi un lietosi uzturā ar dzelzi bagātus dārzeņus, dabūsi tādu pašu efektu kā ar dzelzs preparātiem, varbūt vienīgi ilgāku laiku paņems tev,
09.10.2015 17:00 |
 
Reitings 1304
Reģ: 29.01.2009
Mani galvenokārt uztrauc dzelzs līmenis


Papēti produktos, ar kuriem vari uņemt dzelzi, noteikti pupas, lēcas, zirņi, bietes, brokoļi, briseles kāposti, auzu pārslas, jūras aļģes, kakao, vīģes.

nopērc burciņu ar melasi, un lieto kā saldinātāju, labas minerālvielas sastāvā.
Chia sēklas veselīgas.

Pati esmu saskārusies ar pazeminātu dzelzi asinīs, un piedomājot par uzturu viss ir normalizējies :)
09.10.2015 19:34 |
 
Reitings 1304
Reģ: 29.01.2009
Es domāju, varētu būt arī psiholģisks faktors. Tu redzi, ka tavam draugam ir kāda piedeva, un tev šķiet tev ir ticis par mazs. Tad pieliec klāt sev kaut ko, lai vismaz vizuāli būtu līdzīgākas porcijas. Piemēram, baklažāna ripiņas grillētas, tomātu sagrieztu, biezpienu, bietīti sagrieztu, sieru.
09.10.2015 19:38 |
 
Reitings 7596
Reģ: 29.01.2009
Esmu veģetāriete jau n-tos gadus, gaļu neēdu bet toties zivis un olas gan:)
Mani ikdienas produkti:
tuncis savā sulā;
griķi;
rīsi;
auzu pārslas;
jogurts bez piedevām;
kefīrs;
visa veida rieksti;
dārzeņi;
olas baltums;
augļi;
mājas siers;
sojas,mandeļu,auzu un kokosriekstu piens;
biezpiens;
visādas sēkliņas un ogas;

Papildus lietoju D-vitamīnu uc uztura bagātinātājus.
Bez gaļas lieliski dzīvoju un gatavot taču var tik daudz ko!!!
un vēl daudz kas ko tagad piemirsās uzrakstīt...
09.10.2015 23:09 |
 
Reitings 5
Reģ: 09.10.2015
Jaukums , - Tu neesi vegitariete , vegitariesi need galu un zivis .
10.10.2015 14:49 |
 
Reitings 5
Reģ: 09.10.2015
Atvainojos , vegetariete
10.10.2015 14:50 |
 
Reitings 683
Reģ: 21.09.2015
Piedrāzt vegetārismu. Gala ir jāēd.
10.10.2015 14:51 |
 
Reitings 1606
Reģ: 01.11.2013
Hyena
Veģetārietis neēd gaļu. Vegāns neēd ne gaļu, ne zivis, ne jebkādus pārtikas produktus, kas nāk no dzīvniekiem.
10.10.2015 14:57 |
 
Reitings 643
Reģ: 12.05.2015
Veģetārietis ir tas, kurš neēd to, kas ticis nogalināts. Zivs bija dzīva un to nogalināja, pirms tā nonāca uz šķīvja. Tātad, tas kurš ēd zivis nav veģetārietis, tas ir vienkārši cilvēks, kurš neēd gaļu.

https://lv.m.wikipedia.org/wiki/Ve%C4%A3et%C4%81risms
10.10.2015 15:07 |
 
10 gadi
Reitings 8191
Reģ: 01.11.2009
jēziņ mamma mia :D

arī es neēdu gaļu un esmu pescoveģetārietis. angliski pescatarian. veģetārietis tu neesi - tie neēd jebkādu gaļu.

pateicoties redzētajam ģimenē un nereti ēdienu rotācijai uz apli, trūkst ideju, ko gatavot un likt sev uz šķīvja. tāpat ēst ārpus mājas ir visai dārgi, ja gribas zivi vai kādu jūras velti. garšīgi paēst ir dārgi, man nepietiek ar plikiem dārzeņiem un kartupeļiem - gribas zivtiņu, tuncīti, garnelīti...

jāēd daudz pupiņas visdažādākajās formās, lai iegūtu dzelzi. lēnām mācos kā sev iestāstīt, ka ķirbis un kabacis ir garšīgi.
10.10.2015 15:36 |
 
Reitings 5
Reģ: 09.10.2015
Teddy - Vegetariesi need zivis , tie kas eed zivis un need galu ir pescatarian - Pesketarietis ... latviski ? .
Vegani need galu zivis , olas , medu un nelieto neko kas nacis no dzivniekiem.
10.10.2015 17:25 |
 
Reitings 3278
Reģ: 18.02.2009
Lai cik jocīgi nebūtu, pirms pievērsos vegānismam, man bija lielas problēmas ar dzelzi! Analīzēs vienmēr zems, zems, zems! Lietoju preparātus.

Tad vienu dienu, draudzene aizveda mani uz vegānu (laikam Dzīvnieku Brīvība to organizēja) rīkotu pasākumu un sāku aizdomāties, ka varētu ko tādu izmēģināt, jo gaļu jau nelietoju.

Un jau pēc pirmajiem mēnešiem mans dzelzs bija stabilāks! Tagad, kad jau gads un vairāk pagājis - pilnā asins analīze - perfekta! (l) Mamma sākumā bija ļoti skeptiska pret šādu izvēli..

Taisnība, ka daudz piena produktus nevar lietot, tas izskalo dzelzi no organisma.

Par anēmiju runājot, ļoti der vasarā savākt nātres, izkaltēt un lietot tās uzturā jebkādā veidā - pulverītī saberztas pārkaisa pār salātiem, iekš kartupeļu biezputras, dzērienus, utt!


Iesaku facebook pasekot domubiedru grupai - "Jā, tas ir vegānisks" (tur ir ļoti pretimnākoši cilvēki, izstāstīs visādus recepšu noslēpumus, kā arī - receptes ir ļoti vienkāršas).

Vot dēļ tādiem, kuri ar veģetārismu aizraujas un neprot pareizi uzņemt visas organismam nepieciešamās vielas, tiek uzskatīts,ka tas ir kas ļauns un slikts!!! (t)
10.10.2015 17:41 |
 
Reitings 3278
Reģ: 18.02.2009
Selīna - ja Tev šķiet, ka bez desumaizes nevari iztikt, iesaku iet veģetāriešu veikaliņā "Dabas Stacija", Lāčplēša ielā 17, tur ir visādas pastētes, desas, utt!

vai internetā vēl ir http://veggo.lv/lv/ - veic pasūtījumus uz LV.
Nu tas tā, informācijai, ja ir vēlme sīkāk piedomāt! Ja ne, ne! ;)
10.10.2015 17:43 |
 
Reitings 2258
Reģ: 29.01.2009
visi kas sūdzas, ka organisms neuzsūc dzelzi un problēmas, jo anēmija. vai esat mēģinājuši pretparazītu zāles? ir tā, ka ļoti daudziem cilvēkiem zarnās (tieši tur, kur notiek visu labo vielu uzsūksānās) dzīvo parazīti, kurus cilvēks var nejust gadiem. un šie parazīti apēd visu labumu un cilvēks tik dzer dzelzs preperātus un turpina staigāt bāls, noguris, bez spēka un sliktām analīzēm. tieši tāpēc ir cilvēki, kuri gadiem neēd gaļu, un visu dzelzi uzņem no dažām zemenēm un spinātiem, jo organisms prot visu izmantot, jo parazītu nav un nav kas atņem cilvēkam visu labumu.
10.10.2015 17:43 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Liels, liels paldies, meitenes! (l)
Pretparazītu zāles neesmu mēģinājusi, jo ārsts tādas nav izrakstījis un pašai uz savu galvu pirks kkā bail :D dzeru tikai dzelzs tabletes.
Tagad gan vairs es neesmu tik naska uz analīžu taisīšanu, sen nav būts, jo jūtos labi.. jocīgi, bet liekas, ka OK ir ļoti palīdzējušas (tas bija ne tikai ginekologa, bet arī ģ.ā. ieteikums).
Ar piena nedzeršanu man nav problēmu - pieleju mazliet klāt tikai rīta kafijai, tīrā veidā viņu neciešu..olas arī neciešu.
10.10.2015 18:02 |
 
Reitings 2258
Reģ: 29.01.2009
No pretparazītu zālēm nav jābaidās. Cilvēki kas saskaras ar dzīvniekiem un bērniem tās lieto 2x gadā. Es strādāju b/d. Redzot visus tos bērnus, kurus apsēduši spalīsī, pat no ļoti labām ģimenēm, zinot, ka es viņiem dodu roku ikdienā... 95% cilvēku staigā ar parazītiem zarnās... no tā rodas pumpas, sausa āda, galvassāpes, problēmas ar svaru, vēdera pūšanās un vēl 100 vainas, iegūglējiet... darbā ar bērniem tā ir ikdiena, jo viņi reizēm ēd smiltis, bet rokas mazgā simboliski.
10.10.2015 18:46 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits