Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Praktikanti medicīnas iestādēs

 
Reitings 2342
Reģ: 29.01.2009
Labdien!


Tikko izlasīju vienu ļoti interesantu meitenes darbu par pacientu tiesību aizsardzību medicīnas iestādēs, konkrētāk, par praktikantu dalību medicīnisko manipulāciju un konsultāciju laikā. Aizdomājos, ka savā pieredzē ne reizi neesmu piedzīvojusi situāciju, kurā man tiktu jautāts, vai man nav iebildumu pret praktikantiem, bet tie vienmēr ir bijuši piespiedu kārtā, pat slepus ievesti operācijā.

Vai esat kādreiz saskārušās ar situāciju, kurā Jums jautā, vai nav iebildumu pret praktikanta klātbūtni, viņa veiktajām darbībām? Vai tomēr tie vienmēr tiek pasniegti kā pašsaprotami un bez izvēles iespējām?
02.10.2015 12:24 |
 
Reitings 638
Reģ: 29.01.2009
Nobeigumā - ILYSB - ceru, ka sekas tomēr izdosies saglābt un veselību atgūt.
P.s.
Tas jau, visticamāk, notiks par viņas pašas līdzekļiem. Nešķiet, ka tas ārsts būtu ieinteresēts savas nolaidības seku likvidēšanā un kādu 'kompensāciju' piedāvāšanā.
26.10.2015 23:27 |
 
Reitings 638
Reģ: 29.01.2009
Visu cieņu topošajiem un esošajiem mediķiem .. bet nu tiešām tik sarežģīti ctn domu uztvert ? Viņa taču nesaka, ka studējošajiem nav jāpraktizējas. Pati arī ir ļāvusi veikt manipulācijas / aspkati rezidentam.
Galvenā doma - ārstam PIRMS apskatē / konsultācijā iesaistās praktikants vai rezidents IR jāpavaicā, vai pacientam nav iebildumu. Par reālām manipulācijām nemaz nerunājot...
Ja tas ārsts būtu pildījis jau esošo likumu un vaicājis, ļoooooti iespējams, ka vienai jaunai meitenei nebūtu pabojāta dzīve, jo viņa nebūtu tam piekritusi. Par nerviem nemaz nerunājot. Skaisti jau - nopietna problēma, samaksā naudu par produktu A ar, teiksim, 5% risku nelāgam iznākumam, bet realitātē izsniedz tev produktu B ar - pieļausim - 50% risku. Ne brīdinot, pat ne atbildību uzņemoties.. Es nebūtu mierā un pie nepieciešamības tiesātos. To ieteiktu darīt arī meitenei.
Paldies par šo diskusiju. Šobrīd esmu informēta, ka - izvērtējot problēmas nozīmīgumu sev - varu arī neļaut darbības veikt praktikantiem / rezidentiem. Man neviens nav jautājis, vai es iebilstu. Līdz šim arī nenojautu, ka drīkstēju to darīt.
26.10.2015 23:23 |
 
Reitings 5346
Reģ: 03.01.2012
Un iepriekšminētā pieredze manu pārliecību tikai pastiprināja, es vēl panāktu, lai tas rezidents nekad neiegūtu diplomu, cūka tāds. (e)
26.10.2015 22:51 |
 
Reitings 340
Reģ: 22.05.2011
Gan ILYSB pieredze, gan tas vīrietis, ko ēnu dienā skatījās skolēni man liekas ārkārtīgi šaumīgas lietas. Kā tā vispār var izturēties pret cilvēku? Un anestēzijā tu vispār esi bezpalīdzīgā stāvoklī, kā gan to var izmantot?

Es nepiekrītu, ka pacientam pašam jāsaka, ka viņš negrib praktikantus, ja viņu tur vēl pat nav. Kā gan to var zināt, ka ir tādi paredzēti? Pašam jānoskaita kādus skolēnus un studentus operācijā negrib redzēt? Tad jau vēl nez kādas manipulācijas ar tevi anestēzijā var veikt, ko "nebiji taču aizliedzis".

Es nezinu, tad laikam labāk apskatīties, kad ir ēnu diena, un vismaz uz to datumu neko neplānot.

Par operācijām - saskaņoti praktikanti ar mani noteikti nebija, ja viņi tur būtu bijuši tomēr, tad būtu ļoti nelaimīga. Poliklīniku ārstu konsultācijās - esmu redzējusi tikai pie acu ārstiem, citiem nē. Tur man VIENMĒR tika jautāts, vai drīkst paskatīties arī praktikants PĒC TAM, kad ārsts jau paskatījies un izdarījis secinājumus. To, protams, vienmēr atļauju, priecājos kopumā, ka skolojas jaunie ārsti (bet skolojas tā, ka katru pacientu izmeklē arī pieredzējis ārsts) un nav jau nekas intīms skatīties manā acī caur to aparātu. Netraucēja arī, ka slimnīcā rentgena kabinetā bija vesels bariņš. Kādreiz, kad gulēju slimnīcā gultā, arī pienāca visādus jautājumus jautāt, ko viņi ar to iesāka, es nezinu, bet arī netraucēja :-D
26.10.2015 22:49 |
 
Reitings 5346
Reģ: 03.01.2012
Un pilnīgi esmu ctn pusē. Jūs būtu laimīgas, ka būšu apakšdaļu urķētos vai taja skatītos zaļš zaļknābis? Es esmu maksājusi par vizīti, tapēc vēlos kompetentu ārstu,nevis kaut kādu praktikantu. Lai trenejas uz tādiem kas grib. :D
26.10.2015 22:23 |
 
Reitings 5346
Reģ: 03.01.2012
Nevienam praktikantam neļautu būt klāt ārstniecības procesā un man ir tādas tiesības. It īpaši ginekoloģijas sfērā, fui..(t)
26.10.2015 22:20 |
 
10 gadi
Reitings 150
Reģ: 15.05.2013
Mjā, lasi un brīnies. It kā padomju laiki jau senā pagātnē, bet no daudziem topošajiem mediķiem te jūt tādu pašu attieksmi kā no padomju slimnīcu babulienēm. Laikam tradīcijas nemirst. :( Es kā maza meitenīte vēl paspēju piedzīvot padomju slimnīcu (ar visiem praktikantiem), un no tā man neuzticēšanās ārstiem uz mūžu.
26.10.2015 22:05 |
 
Reitings 2342
Reģ: 29.01.2009
Piebiedrojos to pulciņam, kas novēl ILYSB ģimenes pieaugumu! :)


p.s. Jā, Tev rezidenta vārdu neatklāja, jo Tu mierīgi varēji sūdzēt viņu un viņa uzraugošo ārstu tiesā, jo sekas viņu kļūdām ir ļoti nopietnas. Un vārdu, uzvārdu bija jāatklāj jau pirms operācijas. Šādas situācijas ir iemesls, kādēļ par šādām lietām ir jārunā skaļi un skaidri.
05.10.2015 19:06 |
 
Reitings 2982
Reģ: 29.01.2009
man dzemdībās bija praktikants. neviens neko nejautāja. tikai laikam pateica-šis puika praktikants. bet man reāli bija vienalga :D
05.10.2015 17:00 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Nu loģiski, ārsts visu vainu uzlika uz praktikanta, tā pats tika sveikā cauri un es domāju ka praktikantam arī lielā skāde no tā visa nebija, kā ne kā viņš vel tik visu apgūst kārtīgi praksē.


Tu tik varbūt varēji ko teikt par to ka nekur nebiji vispār parakstījusies uz to ka tevī lien praktikants..
05.10.2015 16:58 |
 
Reitings 4339
Reģ: 01.06.2014
ILYSB, tiešām ļoti žēl, ka tā! Es jau pateiktu, ko domāju par šādiem ārstiem, bet nu...:-)Paliksim pie tā, lai veselība Tev un viss nokārtotos! ;-)
05.10.2015 16:55 |
 
Reitings 674
Reģ: 13.10.2013
KristīnA! paldies arī Tev par jaukajiem vārdiem :)
Par pašu praktikantu neko nezinu, kad vēlējos ko uzzināt, man atcirta pretī, ka nedrīkstot atklāt pat viņa vārdu, zemteksts bija saprotams no tā visa tāds, ka es varētu iet viņam kaut ko nodarīt.. Varbūt kāds tik traks ir, ka varētu, bet nu... es jutos aizvainota :D

Un par pašu ārstu, kā jau mums Latvijā, arī nekas viņam nebija.. :)
05.10.2015 16:49 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Bet godīgi, lai kā mana loģiskā domāšana strādātu, sirdī jau rūgtums uz abiem tomēr ir..


To jau es saprotu, bet tas viss notika tikai dēļ tā ka ārsts tev vienkārši nepaprasīja vai nav iebildumi pret praktikantu. Būtu to izdarījis, varbūt iznākums būtu savādāks.

Ir jau jātceras ka mēs visi nemākam visu un mums ir jāiemācas tas ko mums vajag kaut kā, diemžēl dažas lietas nav tik viegli apgūstamas kā citas. Mēs visi pieļaujam kļūdas. Protams kaut kā jau tam ārstam arī jāpmāca praktikanti,bet tad nutur kārtīgi ir jaizvēlas gadījumi kuros ļaut ko iemācīties - apgūt praksē un kuros nē.
05.10.2015 16:44 |
 
Reitings 4339
Reģ: 01.06.2014
Nelasīju visus komentārus, tikai pēdējo lapu...
ILYSB, baigi žēl, ka Tev tā notika! Arī novēlu, lai būtu ne viens vien bērniņš!
Un kāds sods bija šim praktikantam?
Es atļautu būt klāt, ja runa nebūtu par lejasgalu. Ja eju pie ārstes sievietes, tad saprotams, ka man nav pieņemami, ka svešs vīrietis lūr tur, vai nedod Dievs vēl čamda. Nekādā gadījumā! Es eju privātpraksē, attiecīgi par to maksāju, tad nu uzskatu, ka man ir tiesības noteikt vai kāds no malas mani čamdīs...
05.10.2015 16:39 |
 
Reitings 674
Reģ: 13.10.2013
Miss Joker paldies :)
Bet godīgi, lai kā mana loģiskā domāšana strādātu, sirdī jau rūgtums uz abiem tomēr ir..

To, ka mācīties var vislabāk praksē, to zina visi, tādēļ atbalstu to, taču pacientam vienmēr par to ir jāzina.
05.10.2015 16:32 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
ILYSB Jūtu līdzi tavai pieredzei un novēlu to lai tev bērniņš būtu un ne viens vien! :)

Par pašu situāciju, rezidentu es nevainotu, jo viņš vel mācās utt. bet to ārstu gan vainotu gan pie operācijas iznākuma, gan arī pie tā ka neinformēja tevi par to ka rezidenti būs klāt un kur nu vel par to ka viņi arī iesaistīsies paši operācijā vairāk kā ar acīm!


Reiz ēnu dienā biju lieciniece tam, ka vīrietis teica, ka nevēlas, lai viņa intīmo operāciju vēro citi. tika ievadīta anestēzija un.. visi skatijās. tas gan man likās nelāgi, jo nu lūgums ir lūgums. Turklāt bijām skolēni, ne medicīnas studenti.


Šis arī man nav saprotams! Ja cilvēks negrib lai liekas acis ir klāt, tad negrib. ļoti nesmuki no ārstu puses.
05.10.2015 16:30 |
 
Reitings 2394
Reģ: 04.10.2013
Kad gulēju slimnīcā, 3 meitenes/praktikantes nāca uzjautāt kā man tā gadījās, par simptomiem utt. Pašas laikam arī nedaudz pa muguru padauzīja, bet nekas tāds, ko varētu sačakarēt. Šķiet, atļauju prasīja, katrā ziņā, man daudz patīkamāk bija, ka bija vismaz kāds, ar kuru kaut vai tās 5-10min aprunāties un neredzēju/neredzu iemeslu, kāpēc atteikt "konsultāciju". Par ķirurģiskām un citādi veselību manipulējošām rīcībām gan ir pavisam cita runa.
05.10.2015 16:23 |
 
Reitings 674
Reģ: 13.10.2013
Es uzskatu, ka pacientam ir jāzina par rezidenta klātbūtni. No personīgās pieredzes, mani nebrīdināja.. Veica smagu operāciju, pēc tam tik ārsts pateica, lai noveltu vainu no sevis, ka to veicis rezidents māāācību procesā, rezultāts tam ir tāds, ka šobrīd nevaru tikt pie bērniņa un nezinu vai varēšu.. Ārsts teica, ka iespēja ir, bet maza.. nu tad, paldies rezidentam!! ejot tur, zināju, cik operācija smaga un intīma.. nebūtu piekritusi, ka to veic rezidents, godīgi... pat neļautu viņam būt tur klāt...
Ā, dāmām, kas tūlīt sāks braukt virsū, varu pateikt, šo operāciju PILNĪBĀ apmaksāju es pati, jo bija akūts gadījums, nevarēju gaidīt rindā 1,5 gadu.
Pastāsties, lūdzu, kur godīgums? Kur cieņa pret cilvēku? Kādēļ ?
05.10.2015 16:19 |
 
Reitings 4
Reģ: 03.10.2015
Ehh, kā ļoti gribētos, lai mūsu "ctn" ārstē kāds ārsts-speciālists, no kura rezidentūras laikā atteikušies visi pacienti (jo viņš taču ir tikai rezidents!!) un tagad viņš, neko nesaprotot no reālās medicīnas, ārstē "ctn" :D Bet toties viņš ir ārsts-speciālists! :D
05.10.2015 16:05 |
 
Reitings 158
Reģ: 25.10.2013
Ctn tu esi absolūti aprobežota, ja reiz nespēj paskatīties uz visu plašāk. Tik vēlāk neraudi spilvenā, kad vajadzēs kādh labu speciālistu, bet tāda nebūs!
05.10.2015 16:02 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits