Praktikanti medicīnas iestādēs

 
Reitings 2342
Reģ: 29.01.2009
Labdien!


Tikko izlasīju vienu ļoti interesantu meitenes darbu par pacientu tiesību aizsardzību medicīnas iestādēs, konkrētāk, par praktikantu dalību medicīnisko manipulāciju un konsultāciju laikā. Aizdomājos, ka savā pieredzē ne reizi neesmu piedzīvojusi situāciju, kurā man tiktu jautāts, vai man nav iebildumu pret praktikantiem, bet tie vienmēr ir bijuši piespiedu kārtā, pat slepus ievesti operācijā.

Vai esat kādreiz saskārušās ar situāciju, kurā Jums jautā, vai nav iebildumu pret praktikanta klātbūtni, viņa veiktajām darbībām? Vai tomēr tie vienmēr tiek pasniegti kā pašsaprotami un bez izvēles iespējām?
02.10.2015 12:24 |
 
Reitings 538
Reģ: 02.02.2015
Ctn,

Tu esi viena kaitinoša persona. Kur var pērties? Kādam ir iebildumi un kādam nav. Viss,punkts. Pieņem to.
04.10.2015 17:06 |
 
Reitings 2342
Reģ: 29.01.2009
Pacienti tik un ta pļauj uz manam tiesībām uz ēšanu dienas laikā vai pat uz tualetes apmeklējumu. Nerunāaim jau par cienīgu pakalpojumu apmaksu.
Un es nespļauju uz visām pacienru tiesībām. Es nestāstu pa labi un pa kreisi, ka K ir skims ar to un to, ka P dzer ka cūka utt. Bet par šo tēmu, kuru tu paceļ - man liekas, ka tas ir sulbums, nevis tiesības.


Tev daudz kas var likties stulbi, bet tas nenozīmē, ka Tev tas nav jāievēro. Tava subjektīvā pārliecība nevienu neinteresē. Pēc Tavas teorijas, Tu policistiem arī cienīgi nemaksā, ugunsdzēsējiem tāpat u.c. profesijām. Tavu dienas kārtību neorganizē pacients, bet slimnīca. Tāpēc neuzvel savas negācijas uz pacientiem, viņi Tevi nedzina par mediķi mācīties. Ja nespēj strādāt korekti, ej citur.
04.10.2015 16:36 |
 
Reitings 2308
Reģ: 12.03.2011
Pacienti tik un ta pļauj uz manam tiesībām uz ēšanu dienas laikā vai pat uz tualetes apmeklējumu. Nerunāaim jau par cienīgu pakalpojumu apmaksu.
Un es nespļauju uz visām pacienru tiesībām. Es nestāstu pa labi un pa kreisi, ka K ir skims ar to un to, ka P dzer ka cūka utt. Bet par šo tēmu, kuru tu paceļ - man liekas, ka tas ir sulbums, nevis tiesības.
04.10.2015 16:29 |
 
Reitings 2342
Reģ: 29.01.2009
Mūsdienās cilvēki neiet pie ārsta naudas trūkuma dēļ, nevis praktikantu dēļ. Un jā, daudzi neļauj neko darīt - ne kateteru ielikt, ne "pačamdīt" šo nabago pacientu - un pēc tam brīnas, kāpēc dakteris nevar vēnu uzlikt vai kaut ko atpazīt. Pateicoties tādam "tiesību cīnītājām" kadreiz izaugs ārstu paaudze, kuri neko nesajēgs un pat anamnēzi normāli ievākt nevarēs. Toties tad, lajkam, kādai nebūs bail nākt pie dakteriem, jo taču viesas pacienta tiesības ievērotas ir (tas taču medicīnā pats galvēnais ir).


Ļoti žēl, ka eksistē tādi ārsti kā Tu, kuri ir gatavi uzspļaut ārstu ētikas kodeksam un normatīviem. Atceries, ka mēs dzīvojam simbiozē, un arī kāds var uzspļaut Tev un Tavām tiesībām, brīdī, kad Tev vai Tev tuvajiem būs nepieciešama aizsardzība/palīdzība. Bet tas taču nebūs traki - Tavas tiesības nav galvenās, pārdzīvosi. :-)
04.10.2015 12:58 |
 
Reitings 2308
Reģ: 12.03.2011
Metāls
Liels + pirmājai rindkopai.
04.10.2015 09:32 |
 
Reitings 2308
Reģ: 12.03.2011
Mūsdienās cilvēki neiet pie ārsta naudas trūkuma dēļ, nevis praktikantu dēļ. Un jā, daudzi neļauj neko darīt - ne kateteru ielikt, ne "pačamdīt" šo nabago pacientu - un pēc tam brīnas, kāpēc dakteris nevar vēnu uzlikt vai kaut ko atpazīt. Pateicoties tādam "tiesību cīnītājām" kadreiz izaugs ārstu paaudze, kuri neko nesajēgs un pat anamnēzi normāli ievākt nevarēs. Toties tad, lajkam, kādai nebūs bail nākt pie dakteriem, jo taču viesas pacienta tiesības ievērotas ir (tas taču medicīnā pats galvēnais ir).
04.10.2015 09:22 |
 
Reitings 1586
Reģ: 28.06.2015
Vienīgā saskarsme ar praktikantiem bija agros pusaudžu gados, kad devos pie zobārsta. Cik sapratu bija praktikante vai kas tamlīdzīgs, bet man zobu sabojāja - vajadzēja ielikt blombi, bet urbjot pamatīgi nourba zobu. Nemāku paskaidrot, bet bija nenormāli sāpīgi un zobs pamatīgi apskādēts... :(

Citas pieredzes nav bijis.
03.10.2015 22:47 |
 
10 gadi
Reitings 2910
Reģ: 27.08.2009
Nelasīju diskusiju, man vienkārši nav ko darīt, tāpēc es komentēju visu pēc kārtas. :D

Bet vispār es piekrītu Metaals komentāra pirmajai rindkopai vismaz. Jo valsts ir valsts. Ok, valsts esam mēs. Bet tā nodokļu nauda tam arī ir, lai uzturētu ārstus kā profesiju un mums būtu pie kā iet dzemdēt. Tas ir valsts pienākums, privātajam sektoram nav pienākums nevienu ārstēt, tas ir bizness. Lai uzturētu ārstus kā šķiru (atvainojos), nepietiek maksāt dažiem konkrētiem ārstiem un tad turēt tos pie dzīvības līdz 200 gadu vecumam. Tā ir dabiska nomaiņa. Tas ir valsts pienākums šo aprūpi uzturēt (un valsts esam mēs, tā kā tas ir mūsu pienākums radīt jaunus ārstus). Nesakarīgi sanāca.
03.10.2015 22:47 |
 
Reitings 4
Reģ: 03.10.2015
Ja grib motivēt pacientus ļaut piedalīties apskatē studentus, tad ir jādomā risinājumi.


Tu vēlies tikai radīt problēmas tur, kur jau tā to ir vairāk nekā vajag. Ej uz privātpraksēm par pilnu maksu un neredzēsi nekādus studentus un rezidentus. Bet Tev jau labāk patīk, kad valsts par visu maksā un ej uz Stradiņiem vai RAKUS, un Tavs "paldies" ir savu pravu kačāšana, lai ārsti nemācītos.

Ja Tu atsakies no rezidenta nodaļā kačājot savas pravas, tad Tevi piešķir citam ārstam. Rezientam - super!, viens mazāk. Domā otrs ārsts, viņš sēž bez darba un Tu tagad esi viņam vienīgā paciente? Nerunāju par visiem, bet arī ārsti ir cilvēki, un nevēlas sev +1 kaitinošu pacienti, kas kasās par visu. Nevēlos pārstāstīt visus iespējamos veidus, kā var ārsts uzlabot sev garstāvokli, to atstāšu Tavā ziņā.

Atceries vienu - ārsti nav kaimiņmājas sētnieki, un mēs neklanamies visādiem izlecējiem, kas jūtas pasaules nabas. Un ar šādu izlekšanu tikai uzliec sev uz muguras mērķi. Ja paveiksies, viss būs bumbās, bet ja nē - nu tad kā minimums viena papildus klizmiņa garantēta :D :D
03.10.2015 22:37 |
 
Reitings 2342
Reģ: 29.01.2009
Nevar dzīvot tādā iedomu pasaulītē, ka pacientus varētu atbrīvot no iemaksas, ja tos skatās studenti, voluntieri vai rezidenti. Nedaudz vairāk painteresējies par finansējuma specifiku medicīnas lauciņā, un saprastu, cik ļoti ar šį brīža budžetu tas nav iespējams.

Diemžēl ctn rada iespaidu kā zirgs ar klapēm uz acīm- redz tikai it kā tiesisko, bet citos neklausās un kopējo ainu neievēro.


Ja grib motivēt pacientus ļaut piedalīties apskatē studentus, tad ir jādomā risinājumi. Tavuprāt, tas, ko te ieteica par apdrošināšanu un valsts slimnīcām, proti, ka valsts slimnīcās bez izvēles iespējas kā PSRS laikos, ir tas pareizākais veids? Budžeta problēmas nenozīmē, ka drīkst ignorēt kāda pacienta tiesības. Un jā, es skatos uz tiesisko pusi, jo saprotu, ka vēlos dzīvot tiesiskā valstī. Kas ir pamats "kopējai ainai"? Normatīvā bāze, grozies kā gribi, bet pacientu tiesības ir daļa no veselības aprūpes organizācijas skeleta. Finanses u.c. ir miesa, ko tur skelets. Tas ir pašsaprotami. Tas, ka ir daļa, kas to neievēro, nenozīmē, ka viss ir kārtībā. Tad jau aploksnītes arī varam uzskatīt par pašsaprotamu, pareizu lietu, jo atsevišķiem ārstiem algas nav pietiekamas. ;-)

Nu nav tie rezidenti tādi bubuļi, kā ctn te cenšas iegalvot. Liekas, rezidenti ir vēl uzmanīgāki ar pacientu - pieklājīgāki, maigāk izmeklē.


Un no kurienes Tu šo izvilki? Balsties uz to, ka pateicu, ka rezidenti ir klīniskās apmācības sastāvdaļa? Nu jā, tas gan ir apvainojums. :-D

Izlasiet vispirms par ko ir runa, tad komentējiet.
03.10.2015 15:28 |
 
Reitings 7743
Reģ: 29.01.2009
Šķiet, vien pāris reizes ir nācies saskarties ar praktikantiem vizītes laikā. Netika nekas jautāts, bet man arī nekādu iebildumu nebija, tieši tā - lai cilvēki mācās. Ja nu galīgi būtu kāda neērta kaite, tad palūgtu varbūt vizītes laikā bez praktikanta iztikt. Tā jau klusi un kautrīgi stūrītī stāvēja.
03.10.2015 13:38 |
 
Reitings 2337
Reģ: 14.07.2014
Viss no cilvēka atkarīgs.
Es vienmēr stādījos priekšā, ka esmu tā un tā kursa studente, un man ir pasniedzējs atsūtījis ievākt anamnēzi un izmeklēt, ja nav iebildumu. Studiju laikā nu pie kādiem pārsimts pacientiem esmu bijusi - un nē ir pateikuši varbūt 2.
Attieksme rada attieksmi - ja ej pie cilvēka ar smaidu un lai palīdzētu, viņiem nav iebildumu.
Ir pasniedzēji, kas visas grupas (12 cilvēki) priekšā pacientam norauj bikses, ir tādi, kas uzvedas korekti - kā pilnīgi visās nozarēs, kur strādā cilvēki - tie ir dažādi.
03.10.2015 13:26 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Plusiņi tam, ko rakstīja sanjiita :)
03.10.2015 12:12 |
 
Reitings 1325
Reģ: 10.08.2015
Tikko sapratu, ka esmu no tām retajām, kuru apskata ginekologs-rezidents. :D Un es turklāt esmu grūtniece :D Jā, meitene jauna, grūtāk veidojas raita saruna ar pacientu, bet viņa saprot, ko dara. Pirmā trimestra skrīningu man veica "vecā" ārste, līdz ar to uzskatu, ka esmu kārtīgi uzraudzīta. Nu nav tie rezidenti tādi bubuļi, kā ctn te cenšas iegalvot. Liekas, rezidenti ir vēl uzmanīgāki ar pacientu - pieklājīgāki, maigāk izmeklē.
Visticamāk progresējot grūtniecibai atkal iešu tikai pie "vecās" ārstes, bet tas vairāk tāpēc, lai man psiholoģiski būtu drošāka sajūta. Nepārprotiet, es nejūtos tagad nedroši. Rezidente stažējas (?) Stradiņu dzemdību nodaļā, un man ir tiesības pašai izvēlēties, kas mani apskata.
Nedaudz pat priecājos, ka būšu palīdzējusi rezidentei mācīties savu arodu.
03.10.2015 12:07 |
 
Reitings 441
Reģ: 29.01.2009
Esmu pabeigusi šos 6 gadus medicīnā. Un vienmēr ārstējošais(un mūs pamācošie) ārsti ir brīdinājuši pacientu par studentu klātbūtni. Tāpat kā voluntējot pie ģimenes ārsta, katrs pacients varēja izvēlēties, vai es palieku kabinetā.
Arī dzemdību namā ar visām tūlīt topošajām mammām tika sarunāts, vai es drīkstu piedalīties.

Tāpēc galīgi nesaprotu celto traci. Diezgan histēriska attieksme pret šo procesu.

Nevar dzīvot tādā iedomu pasaulītē, ka pacientus varētu atbrīvot no iemaksas, ja tos skatās studenti, voluntieri vai rezidenti. Nedaudz vairāk painteresējies par finansējuma specifiku medicīnas lauciņā, un saprastu, cik ļoti ar šį brīža budžetu tas nav iespējams.

Diemžēl ctn rada iespaidu kā zirgs ar klapēm uz acīm- redz tikai it kā tiesisko, bet citos neklausās un kopējo ainu neievēro.

Vispār negribēju komentēt, bet nenoturējos.
03.10.2015 11:14 |
 
Reitings 824
Reģ: 22.02.2009
Neesmu gan saskārusies ar situāciju, ka būtu klāt arī praktikants. Tomēr, ja tād asituācija būtu, 90% gadījumu neiebilstu, jo pilnībā saprotu, ka arī viņiem ir jāmācās, un ja gribu, lai arī pēc 20 un 30 gadiem būtu labi apmācīti ārsti, tad kaut kur tās praktiskās zināšanas ir jāgūst. Ja jau uzticos ārstam, pie kura dodos, tad uzticos arī, ka konkrētais ārsts pārbaudīs praktikanta izdarīto.
03.10.2015 11:02 |
 
Reitings 2152
Reģ: 08.05.2014
Kā no tik vienkārša jautājuma var nonākt pie tādiem fantāziju plūdiem? Vai tās, kuras raksta palagus par praktikantu un rezidentu grūtajiem likteņiem, vispār izlasīja, kāds ir jautājums? Jautājums ir par pacientu un viņa tiesībām izvēlēties, neiedziļinoties medicīnas studenta ikdienā un tajā, kas viņam jāpārvar. Tas jau ir kaut kas pavisam cits, manuprāt.
03.10.2015 10:27 |
 
Reitings 4
Reģ: 03.10.2015
ctn - tavi komentāri ir totāli pliekani. Tu domā, ka ārsti piedzimst uzreiz 50 gadīgi ar 25 gadu pieredzi. Laikam Tev kāda trauma pēc studiju beigšanas bija, kad pie Tevis neviens klients negāja, jo nebijis ar 30 gadu pieredzi savā jomā :D
03.10.2015 02:04 |
 
Reitings 2342
Reģ: 29.01.2009
Principa ja piekasās vārdiem, tad rezidents ir sertificēts ārsts. Viņam ir sertifikats ar ārsta grādu. Bet nu tas tā, negribu kašķi Tik velreiz atkārtošos, ka nekad neesmu teikusi kko par obligāti var, jebkura gadījumā un nav tiesības atteikties. Neko tādu neesmu teikusi, es tiesi saku ka pacientam ir tiesības ATTEIKTIES gan no paša ārsta, ārsta-rezidenta, gan no pašas ārstēšanas. Tā ka ja nepatik kaut vai ārsts speciālists vai ārstēties negribas konkrētajā slimnīcā vai ar konkrēto metodi, var attiekties


Bet ne speciālists noteiktā sfērā, ar standarta 6 gadu kursu nebūsi traumatologs.

Bet par to jau ir runa - jāinformē pacients par tiesībām. Ir jābūt iemeslam, kāpēc pateikt "nē" praktikanta dalībai vai rezidenta apskatei, tāpēc nevajag baidīties no tā, ka visi pacienti atteiks.
03.10.2015 01:52 |
 
Reitings 210
Reģ: 29.10.2014
lai to apskata sertificēts ārsts

Principa ja piekasās vārdiem, tad rezidents ir sertificēts ārsts. Viņam ir sertifikats ar ārsta grādu. Bet nu tas tā, negribu kašķi (l) Tik velreiz atkārtošos, ka nekad neesmu teikusi kko par obligāti var, jebkura gadījumā un nav tiesības atteikties. Neko tādu neesmu teikusi, es tiesi saku ka pacientam ir tiesības ATTEIKTIES gan no paša ārsta, ārsta-rezidenta, gan no pašas ārstēšanas. Tā ka ja nepatik kaut vai ārsts speciālists vai ārstēties negribas konkrētajā slimnīcā vai ar konkrēto metodi, var attiekties;-)
03.10.2015 01:49 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits