Praktikanti medicīnas iestādēs

 
Reitings 2342
Reģ: 29.01.2009
Labdien!


Tikko izlasīju vienu ļoti interesantu meitenes darbu par pacientu tiesību aizsardzību medicīnas iestādēs, konkrētāk, par praktikantu dalību medicīnisko manipulāciju un konsultāciju laikā. Aizdomājos, ka savā pieredzē ne reizi neesmu piedzīvojusi situāciju, kurā man tiktu jautāts, vai man nav iebildumu pret praktikantiem, bet tie vienmēr ir bijuši piespiedu kārtā, pat slepus ievesti operācijā.

Vai esat kādreiz saskārušās ar situāciju, kurā Jums jautā, vai nav iebildumu pret praktikanta klātbūtni, viņa veiktajām darbībām? Vai tomēr tie vienmēr tiek pasniegti kā pašsaprotami un bez izvēles iespējām?
02.10.2015 12:24 |
 
Reitings 19
Reģ: 08.09.2015
Nezinu, kā PSRS laikos noticis, es tad pat dzimusi nebiju, bet mana pieredze laikam pilnīgi pretēja šeit esošo citu dāmu pieredzei.
Latvijā man vienmēr ir prasījuši, vai atļauju praktikantus. Anglijā ir gadījies, ka nepaprasa, vai gribu, tikai iepazīstina. Labi, man vienalga, jo tāpat atļauju praktikantus, bet ir gadījies, ka ieeju kabinetā un tur jau četras lielas acis blakus dakterim sēž :D Bet smieklīgi bija. Trāpījos kā otrais pieraksts tajā dienā. Studentiem tā bijusi pirmā praktiskā nodarbība. Pirmo reizi redzēju, ka kāds ar tādu sajūsmu skatījās uz manu pumpaino muguru (dermatoloģijas pieraksts) :D
05.10.2015 10:36 |
 
Reitings 2342
Reģ: 29.01.2009
"nezina"*
05.10.2015 09:57 |
 
Reitings 2342
Reģ: 29.01.2009
ctn, kāpēc tāds uzskats, ka cilvēki nezina, ka drīkst atteikties no praktikanta vai rezidenta klātbūtnes, bet zina, ka no ārsta var? šī nav nekāda tiesiskā puse tam visam, bet cilvēki slimnīcās ļoti labi zina savas tiesības, un to es saku ne kā pacients. Domāju, ka lielākā daļa drīzāk nezina to, ka PSRS laikos nevarēja atteikties ne no kā.


+ tēmas pieteikums

Tikko izlasīju vienu ļoti interesantu meitenes darbu par pacientu tiesību aizsardzību medicīnas iestādēs


Darbs ietver ļoti labu pētījumu. Pietam, runāt par to "zina" vai "zina" faktiski ir lieki, jo ārstam tāpat par to ir jāinformē.
05.10.2015 09:57 |
 
Reitings 2342
Reģ: 29.01.2009
ctn
Paldies Dievam, es strādāju valstī, kur cilvēkam, ja viņš negrib rezidentu ārstēšanu, vajag noformēt privāto apdrošināšanu. Kura maksa dārgi. Vai nu pašam jāapmaksa tad ārsta pakalpojumus, ja negrib "šos stulbus rezidentus". Un likums man, ka āstam, atļauj atteikties no pacientiem (arī Latvijā). Nepatik rezidenti - es noteikti atteiktos no šāda pacienta (ja runa, protams, neiet par ļoti intimām lietām). Jo ja spej izvēlieties to vai šito, noteikti nav tik slims.
Izteicos skarbi, bet dona ir saprotama (protams, ne tev, jo tu nespēj saprast citu skata punktu).


Protams, ka es nevaru saprast citu skatu punktu, jo runāju par tēmu, kamēr Tu te sāki iznest savu personīgo sāpi. Es runāju par pacienta tiesību, izvēlēties vai piedalīties klīniskajā apmācībā, praktisko realizāciju, nevis ko citu. Acīmredzot, man nevajadzēja ļaut izbļaut šīs sāpes tēmā, bet uzreiz norādīt uz faktu, ka tas neatbilst tēmai. ;-)

Par to, ko Tu tikko ieminējies... Ja pacients ir tik ļoti slims, ka nespēj izteikt savu gribu, to dara tā pārstāvis, piemēram, mamma/tētis/sieva/vīrs u.c. Līdz ar to arī nav gluži tā, ja cilvēks atslēdzies, var visu. Un par rezidentiem nevajag satraukties, ir gan labi, gan tādi, kas sevi pārvērtē, rezultātā nodarot cilvēkam kaitējumu. Nav viss balts vai melns, tāpēc ir jāsaprot arī kādēļ pacients var būt ieinteresēts atteikties no rezidenta, ja tam blakus nestāv ārsts,kas, piemēram, pārskata rtg izmeklējumu, pirms ļauj kaut ko darīt rezidentam. Viņam tā var būt viena kļūda, bet pacientam var sabojāt dzīvi, tāpēc katrs rūpējas pats par savu veselību, arī tad, ja tas nozīmē kādam pateikt "Nē, vispirms Jūsu vadītājs apskatīsies, un tad darīsiet to un šito", iespējams, aizvainojot viņa jaunā ārsta ego. Veselība un dzīves kvalitāte ir būtiskāka par šo ego. Un, ja kāds rezidents no manis atteiksies, jo es būšu palūgusi pirms manipulācijām diagnozes pārbaudi pie viņa uzraugošā ārsta, es nejutīšos saskumusi.

Šāda ārstu attieksme noved pie tādām situācijām, kā minēja Amnile - cilvēks kļūst par objektu, nevis tiek uztverts par dzīvu būtni. Un tas ir skumji, tā tam nevajadzētu būt.
05.10.2015 09:53 |
 
Reitings 1832
Reģ: 27.12.2012
ctn, kāpēc tāds uzskats, ka cilvēki nezina, ka drīkst atteikties no praktikanta vai rezidenta klātbūtnes, bet zina, ka no ārsta var? šī nav nekāda tiesiskā puse tam visam, bet cilvēki slimnīcās ļoti labi zina savas tiesības, un to es saku ne kā pacients. Domāju, ka lielākā daļa drīzāk nezina to, ka PSRS laikos nevarēja atteikties ne no kā.
05.10.2015 09:45 |
 
Reitings 2308
Reģ: 12.03.2011
ctn
Paldies Dievam, es strādāju valstī, kur cilvēkam, ja viņš negrib rezidentu ārstēšanu, vajag noformēt privāto apdrošināšanu. Kura maksa dārgi. Vai nu pašam jāapmaksa tad ārsta pakalpojumus, ja negrib "šos stulbus rezidentus". Un likums man, ka āstam, atļauj atteikties no pacientiem (arī Latvijā). Nepatik rezidenti - es noteikti atteiktos no šāda pacienta (ja runa, protams, neiet par ļoti intimām lietām). Jo ja spej izvēlieties to vai šito, noteikti nav tik slims.
Izteicos skarbi, bet dona ir saprotama (protams, ne tev, jo tu nespēj saprast citu skata punktu).
05.10.2015 03:45 |
 
Reitings 4083
Reģ: 22.11.2013
Reiz ēnu dienā biju lieciniece tam, ka vīrietis teica, ka nevēlas, lai viņa intīmo operāciju vēro citi. tika ievadīta anestēzija un.. visi skatijās. tas gan man likās nelāgi, jo nu lūgums ir lūgums. Turklāt bijām skolēni, ne medicīnas studenti.
05.10.2015 00:13 |
 
Reitings 391
Reģ: 29.01.2009
Kad biju Stradiņos, pēc operācijas ārsts ienāca ar nelielu studentu grupiņu. Teica, ka studenti un pajautāja, vai man nav iebildumu. Man liekas, ka varētu runāt par problēmu tad, ja pacients atteiktos no studentu klātbūtnes, bet ārsts šo atteikumu ignorētu. Citādi piekrītu, ka pacientam ir mēle mutē un viņš var pats paust nevēlēšanos atļaut studentiem būt līdzās apskates/manipulāciju laikā, pat ja ārsts vai students neuzdod šo konkrēto jautājumu.
04.10.2015 23:26 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Es arii uzskatu, ka ir jaaljauj rezidientiem/studentiem iesaistiities aarstnieciibas procesaa. Ja negrib, tad lai iet uz maksas iestaadeem. Labi, nevajag aiziet galeejiibaas kur ieved "tuuristu grupu" un norauj bikses, bet praktikanta klaabuutne ir patiesiibaa nepiecieshamiiba. Labaak lai maacaas, kameer ir kaads kas pakorigjee un paarbauda darbu, nevis lai maacaas tad, kad jau ir studijas pabeigtas un neviens vairs neko nepamaaca un nepaskaidro. Tas ir daudz biistamaak un sliktaak arii pasham pacientam. Slimniica nav nekaads skaistumkopshanas salons, bet gan nopietna iestaade kur cimperliibai nav vietas.
Priecaajos, ka Kanaadaa man ne vienu reizi nav gadiijies, ka pacients no maniim atsakaas. Tieshi otraadi - visi ir sajuusmaa, piepaliidz, staasta ko citi aarsti ir teikushi utt. Bonuss ir taads, ka studentam/rezidentam ir mazaak pacientu un vinja darbu veertee, taapeec arii izmekleejumus veic daudz ruupiigaak, vairaak iedziljinaas, vairaak ieklausaas. Pachuksteeshu nosleepumu - tieshi studenti un rezidenti ir tie, kuri atklaaj visas kljuudas zaalju izrakstiishanaa, dozees, atgaadina par piemirstiem testiem utt.
04.10.2015 20:26 |
 
Reitings 2342
Reģ: 29.01.2009
Ctn
Tava subjektīva pārliecība tapat nevienu neinterese.


Tur ir tā starpība - es nebalstos uz savu subjektīvo pārliecību, bet gan likumu, kurš ir saistošs arī Tev. Tu nedrīksti pateikt "šim es piekrītu, ievērošu... šis man nepatīk - neievērošu", jo Tev nav izvēles. Tas ir Tavs pienākums.
04.10.2015 19:57 |
 
Reitings 2308
Reģ: 12.03.2011
Ctn
Tava subjektīva pārliecība tapat nevienu neinterese.
04.10.2015 19:53 |
 
Reitings 12
Reģ: 06.06.2011
Man pret rezidentiem nav pilnīgi nekādu iebildumu, jo pati esmu gājusi praksē slimnīcā. Ir tikai ieteikums - savaldīt emocijas un nesteigties ar diagnozi. Tagad atceros ar smaidi, bet tobrīd, kad rezidents manu olnīcas cistu uzskatīja par ārpusdzemdes grūtniecību un to pavēstīja arī man, vienīgais uz ko biju spējīga, bija noģībt.
04.10.2015 19:37 |
 
Reitings 2342
Reģ: 29.01.2009
Absolūti nejūtos pazemota. Un prom iešu,kad būs vēlēšanās.


:D :D :D
04.10.2015 17:32 |
 
Reitings 538
Reģ: 02.02.2015
Absolūti nejūtos pazemota. Un prom iešu,kad būs vēlēšanās.
04.10.2015 17:29 |
 
Reitings 2342
Reģ: 29.01.2009
Savas nervu drapes vari dzert pati,jo neproti diskutēt. Taisies par gudru,bet tev nesanāk.


Nepazemo sevi. Vienkārši ej prom. ;-)
04.10.2015 17:25 |
 
Reitings 538
Reģ: 02.02.2015
Savas nervu drapes vari dzert pati,jo neproti diskutēt. Taisies par gudru,bet tev nesanāk.
04.10.2015 17:23 |
 
Reitings 2342
Reģ: 29.01.2009
Vista uz lakts. Kladzini vienu un to pašu. Uztaisījusi pilnīgi bezjēdzīgu tēmu,kur nolikt visus pārējos uz savu mazo zināšanu fona. Aizstāve ibio. Ej un cīnies uz slimnīcu par savām tiesībām,nevis noliec citus cilvēkus,kuriem ir krasi atšķirīgs viedoklis.


Atkārtošu vēlreiz, ja uzreiz nesaprati - neesmu tev vaicājusi viedokli par sevi un mani tas absolūti neinteresē. Tavus padomus arī neesmu prasījusi. Mierīgi vari doties uz citu tēmu, ja nav ko teikt par šo tēmu. Kā vēl varu uzlabot Tavu saprašanu? Varu Tev Neurozan nopirkt! Vēlies?:-)
04.10.2015 17:17 |
 
Reitings 50
Reģ: 29.06.2015
Smieklīgi, ja kādam tik ļoti nepatīk, ka praktikanti arī skatās, var taču to pateikt, nedomāju, ka kad kāds, to ir pateicis, tad tik un tā nav ņemts vērā.
Ja tu nespēj to pateikt, tad pati vainīga, dzīve taču vienmēr būs netaisna un nelikumīga. :-P Uzskatu, ka tas ir tikai normāli, ka praktikanti ir klāt un mācās, lai pēc tam būtu paši spējīgi, ko izdarīt un jau ar pieredzi.

Bet kasīties jau var par visu un visu arī var padarīt nelikumīgu, ja gribās! :-)
04.10.2015 17:17 |
 
Reitings 538
Reģ: 02.02.2015
Vista uz lakts. Kladzini vienu un to pašu. Uztaisījusi pilnīgi bezjēdzīgu tēmu,kur nolikt visus pārējos uz savu mazo zināšanu fona. Aizstāve ibio. Ej un cīnies uz slimnīcu par savām tiesībām,nevis noliec citus cilvēkus,kuriem ir krasi atšķirīgs viedoklis.
04.10.2015 17:13 |
 
Reitings 2342
Reģ: 29.01.2009
Ctn,

Tu esi viena kaitinoša persona. Kur var pērties? Kādam ir iebildumi un kādam nav. Viss,punkts. Pieņem to.


Varēji netērēt savu laiku rakstot šo komentāru. Tas nebija par tēmu, un Tavas domas par sevi nevaicāju, jo mani tās neinteresē. Pieņem to. ;-)
04.10.2015 17:09 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits