Praktikanti medicīnas iestādēs

 
Reitings 2342
Reģ: 29.01.2009
Labdien!


Tikko izlasīju vienu ļoti interesantu meitenes darbu par pacientu tiesību aizsardzību medicīnas iestādēs, konkrētāk, par praktikantu dalību medicīnisko manipulāciju un konsultāciju laikā. Aizdomājos, ka savā pieredzē ne reizi neesmu piedzīvojusi situāciju, kurā man tiktu jautāts, vai man nav iebildumu pret praktikantiem, bet tie vienmēr ir bijuši piespiedu kārtā, pat slepus ievesti operācijā.

Vai esat kādreiz saskārušās ar situāciju, kurā Jums jautā, vai nav iebildumu pret praktikanta klātbūtni, viņa veiktajām darbībām? Vai tomēr tie vienmēr tiek pasniegti kā pašsaprotami un bez izvēles iespējām?
02.10.2015 12:24 |
 
Reitings 2342
Reģ: 29.01.2009
Nevar dzīvot tādā iedomu pasaulītē, ka pacientus varētu atbrīvot no iemaksas, ja tos skatās studenti, voluntieri vai rezidenti. Nedaudz vairāk painteresējies par finansējuma specifiku medicīnas lauciņā, un saprastu, cik ļoti ar šį brīža budžetu tas nav iespējams.

Diemžēl ctn rada iespaidu kā zirgs ar klapēm uz acīm- redz tikai it kā tiesisko, bet citos neklausās un kopējo ainu neievēro.


Ja grib motivēt pacientus ļaut piedalīties apskatē studentus, tad ir jādomā risinājumi. Tavuprāt, tas, ko te ieteica par apdrošināšanu un valsts slimnīcām, proti, ka valsts slimnīcās bez izvēles iespējas kā PSRS laikos, ir tas pareizākais veids? Budžeta problēmas nenozīmē, ka drīkst ignorēt kāda pacienta tiesības. Un jā, es skatos uz tiesisko pusi, jo saprotu, ka vēlos dzīvot tiesiskā valstī. Kas ir pamats "kopējai ainai"? Normatīvā bāze, grozies kā gribi, bet pacientu tiesības ir daļa no veselības aprūpes organizācijas skeleta. Finanses u.c. ir miesa, ko tur skelets. Tas ir pašsaprotami. Tas, ka ir daļa, kas to neievēro, nenozīmē, ka viss ir kārtībā. Tad jau aploksnītes arī varam uzskatīt par pašsaprotamu, pareizu lietu, jo atsevišķiem ārstiem algas nav pietiekamas. ;-)

Nu nav tie rezidenti tādi bubuļi, kā ctn te cenšas iegalvot. Liekas, rezidenti ir vēl uzmanīgāki ar pacientu - pieklājīgāki, maigāk izmeklē.


Un no kurienes Tu šo izvilki? Balsties uz to, ka pateicu, ka rezidenti ir klīniskās apmācības sastāvdaļa? Nu jā, tas gan ir apvainojums. :-D

Izlasiet vispirms par ko ir runa, tad komentējiet.
03.10.2015 15:28 |
 
Reitings 4
Reģ: 03.10.2015
Ja grib motivēt pacientus ļaut piedalīties apskatē studentus, tad ir jādomā risinājumi.


Tu vēlies tikai radīt problēmas tur, kur jau tā to ir vairāk nekā vajag. Ej uz privātpraksēm par pilnu maksu un neredzēsi nekādus studentus un rezidentus. Bet Tev jau labāk patīk, kad valsts par visu maksā un ej uz Stradiņiem vai RAKUS, un Tavs "paldies" ir savu pravu kačāšana, lai ārsti nemācītos.

Ja Tu atsakies no rezidenta nodaļā kačājot savas pravas, tad Tevi piešķir citam ārstam. Rezientam - super!, viens mazāk. Domā otrs ārsts, viņš sēž bez darba un Tu tagad esi viņam vienīgā paciente? Nerunāju par visiem, bet arī ārsti ir cilvēki, un nevēlas sev +1 kaitinošu pacienti, kas kasās par visu. Nevēlos pārstāstīt visus iespējamos veidus, kā var ārsts uzlabot sev garstāvokli, to atstāšu Tavā ziņā.

Atceries vienu - ārsti nav kaimiņmājas sētnieki, un mēs neklanamies visādiem izlecējiem, kas jūtas pasaules nabas. Un ar šādu izlekšanu tikai uzliec sev uz muguras mērķi. Ja paveiksies, viss būs bumbās, bet ja nē - nu tad kā minimums viena papildus klizmiņa garantēta :D :D
03.10.2015 22:37 |
 
10 gadi
Reitings 2910
Reģ: 27.08.2009
Nelasīju diskusiju, man vienkārši nav ko darīt, tāpēc es komentēju visu pēc kārtas. :D

Bet vispār es piekrītu Metaals komentāra pirmajai rindkopai vismaz. Jo valsts ir valsts. Ok, valsts esam mēs. Bet tā nodokļu nauda tam arī ir, lai uzturētu ārstus kā profesiju un mums būtu pie kā iet dzemdēt. Tas ir valsts pienākums, privātajam sektoram nav pienākums nevienu ārstēt, tas ir bizness. Lai uzturētu ārstus kā šķiru (atvainojos), nepietiek maksāt dažiem konkrētiem ārstiem un tad turēt tos pie dzīvības līdz 200 gadu vecumam. Tā ir dabiska nomaiņa. Tas ir valsts pienākums šo aprūpi uzturēt (un valsts esam mēs, tā kā tas ir mūsu pienākums radīt jaunus ārstus). Nesakarīgi sanāca.
03.10.2015 22:47 |
 
Reitings 1586
Reģ: 28.06.2015
Vienīgā saskarsme ar praktikantiem bija agros pusaudžu gados, kad devos pie zobārsta. Cik sapratu bija praktikante vai kas tamlīdzīgs, bet man zobu sabojāja - vajadzēja ielikt blombi, bet urbjot pamatīgi nourba zobu. Nemāku paskaidrot, bet bija nenormāli sāpīgi un zobs pamatīgi apskādēts... :(

Citas pieredzes nav bijis.
03.10.2015 22:47 |
 
Reitings 2308
Reģ: 12.03.2011
Mūsdienās cilvēki neiet pie ārsta naudas trūkuma dēļ, nevis praktikantu dēļ. Un jā, daudzi neļauj neko darīt - ne kateteru ielikt, ne "pačamdīt" šo nabago pacientu - un pēc tam brīnas, kāpēc dakteris nevar vēnu uzlikt vai kaut ko atpazīt. Pateicoties tādam "tiesību cīnītājām" kadreiz izaugs ārstu paaudze, kuri neko nesajēgs un pat anamnēzi normāli ievākt nevarēs. Toties tad, lajkam, kādai nebūs bail nākt pie dakteriem, jo taču viesas pacienta tiesības ievērotas ir (tas taču medicīnā pats galvēnais ir).
04.10.2015 09:22 |
 
Reitings 2308
Reģ: 12.03.2011
Metāls
Liels + pirmājai rindkopai.
04.10.2015 09:32 |
 
Reitings 2342
Reģ: 29.01.2009
Mūsdienās cilvēki neiet pie ārsta naudas trūkuma dēļ, nevis praktikantu dēļ. Un jā, daudzi neļauj neko darīt - ne kateteru ielikt, ne "pačamdīt" šo nabago pacientu - un pēc tam brīnas, kāpēc dakteris nevar vēnu uzlikt vai kaut ko atpazīt. Pateicoties tādam "tiesību cīnītājām" kadreiz izaugs ārstu paaudze, kuri neko nesajēgs un pat anamnēzi normāli ievākt nevarēs. Toties tad, lajkam, kādai nebūs bail nākt pie dakteriem, jo taču viesas pacienta tiesības ievērotas ir (tas taču medicīnā pats galvēnais ir).


Ļoti žēl, ka eksistē tādi ārsti kā Tu, kuri ir gatavi uzspļaut ārstu ētikas kodeksam un normatīviem. Atceries, ka mēs dzīvojam simbiozē, un arī kāds var uzspļaut Tev un Tavām tiesībām, brīdī, kad Tev vai Tev tuvajiem būs nepieciešama aizsardzība/palīdzība. Bet tas taču nebūs traki - Tavas tiesības nav galvenās, pārdzīvosi. :-)
04.10.2015 12:58 |
 
Reitings 2308
Reģ: 12.03.2011
Pacienti tik un ta pļauj uz manam tiesībām uz ēšanu dienas laikā vai pat uz tualetes apmeklējumu. Nerunāaim jau par cienīgu pakalpojumu apmaksu.
Un es nespļauju uz visām pacienru tiesībām. Es nestāstu pa labi un pa kreisi, ka K ir skims ar to un to, ka P dzer ka cūka utt. Bet par šo tēmu, kuru tu paceļ - man liekas, ka tas ir sulbums, nevis tiesības.
04.10.2015 16:29 |
 
Reitings 2342
Reģ: 29.01.2009
Pacienti tik un ta pļauj uz manam tiesībām uz ēšanu dienas laikā vai pat uz tualetes apmeklējumu. Nerunāaim jau par cienīgu pakalpojumu apmaksu.
Un es nespļauju uz visām pacienru tiesībām. Es nestāstu pa labi un pa kreisi, ka K ir skims ar to un to, ka P dzer ka cūka utt. Bet par šo tēmu, kuru tu paceļ - man liekas, ka tas ir sulbums, nevis tiesības.


Tev daudz kas var likties stulbi, bet tas nenozīmē, ka Tev tas nav jāievēro. Tava subjektīvā pārliecība nevienu neinteresē. Pēc Tavas teorijas, Tu policistiem arī cienīgi nemaksā, ugunsdzēsējiem tāpat u.c. profesijām. Tavu dienas kārtību neorganizē pacients, bet slimnīca. Tāpēc neuzvel savas negācijas uz pacientiem, viņi Tevi nedzina par mediķi mācīties. Ja nespēj strādāt korekti, ej citur.
04.10.2015 16:36 |
 
Reitings 538
Reģ: 02.02.2015
Ctn,

Tu esi viena kaitinoša persona. Kur var pērties? Kādam ir iebildumi un kādam nav. Viss,punkts. Pieņem to.
04.10.2015 17:06 |
 
Reitings 2342
Reģ: 29.01.2009
Ctn,

Tu esi viena kaitinoša persona. Kur var pērties? Kādam ir iebildumi un kādam nav. Viss,punkts. Pieņem to.


Varēji netērēt savu laiku rakstot šo komentāru. Tas nebija par tēmu, un Tavas domas par sevi nevaicāju, jo mani tās neinteresē. Pieņem to. ;-)
04.10.2015 17:09 |
 
Reitings 538
Reģ: 02.02.2015
Vista uz lakts. Kladzini vienu un to pašu. Uztaisījusi pilnīgi bezjēdzīgu tēmu,kur nolikt visus pārējos uz savu mazo zināšanu fona. Aizstāve ibio. Ej un cīnies uz slimnīcu par savām tiesībām,nevis noliec citus cilvēkus,kuriem ir krasi atšķirīgs viedoklis.
04.10.2015 17:13 |
 
Reitings 50
Reģ: 29.06.2015
Smieklīgi, ja kādam tik ļoti nepatīk, ka praktikanti arī skatās, var taču to pateikt, nedomāju, ka kad kāds, to ir pateicis, tad tik un tā nav ņemts vērā.
Ja tu nespēj to pateikt, tad pati vainīga, dzīve taču vienmēr būs netaisna un nelikumīga. :-P Uzskatu, ka tas ir tikai normāli, ka praktikanti ir klāt un mācās, lai pēc tam būtu paši spējīgi, ko izdarīt un jau ar pieredzi.

Bet kasīties jau var par visu un visu arī var padarīt nelikumīgu, ja gribās! :-)
04.10.2015 17:17 |
 
Reitings 2342
Reģ: 29.01.2009
Vista uz lakts. Kladzini vienu un to pašu. Uztaisījusi pilnīgi bezjēdzīgu tēmu,kur nolikt visus pārējos uz savu mazo zināšanu fona. Aizstāve ibio. Ej un cīnies uz slimnīcu par savām tiesībām,nevis noliec citus cilvēkus,kuriem ir krasi atšķirīgs viedoklis.


Atkārtošu vēlreiz, ja uzreiz nesaprati - neesmu tev vaicājusi viedokli par sevi un mani tas absolūti neinteresē. Tavus padomus arī neesmu prasījusi. Mierīgi vari doties uz citu tēmu, ja nav ko teikt par šo tēmu. Kā vēl varu uzlabot Tavu saprašanu? Varu Tev Neurozan nopirkt! Vēlies?:-)
04.10.2015 17:17 |
 
Reitings 538
Reģ: 02.02.2015
Savas nervu drapes vari dzert pati,jo neproti diskutēt. Taisies par gudru,bet tev nesanāk.
04.10.2015 17:23 |
 
Reitings 2342
Reģ: 29.01.2009
Savas nervu drapes vari dzert pati,jo neproti diskutēt. Taisies par gudru,bet tev nesanāk.


Nepazemo sevi. Vienkārši ej prom. ;-)
04.10.2015 17:25 |
 
Reitings 538
Reģ: 02.02.2015
Absolūti nejūtos pazemota. Un prom iešu,kad būs vēlēšanās.
04.10.2015 17:29 |
 
Reitings 2342
Reģ: 29.01.2009
Absolūti nejūtos pazemota. Un prom iešu,kad būs vēlēšanās.


:D :D :D
04.10.2015 17:32 |
 
Reitings 12
Reģ: 06.06.2011
Man pret rezidentiem nav pilnīgi nekādu iebildumu, jo pati esmu gājusi praksē slimnīcā. Ir tikai ieteikums - savaldīt emocijas un nesteigties ar diagnozi. Tagad atceros ar smaidi, bet tobrīd, kad rezidents manu olnīcas cistu uzskatīja par ārpusdzemdes grūtniecību un to pavēstīja arī man, vienīgais uz ko biju spējīga, bija noģībt.
04.10.2015 19:37 |
 
Reitings 2308
Reģ: 12.03.2011
Ctn
Tava subjektīva pārliecība tapat nevienu neinterese.
04.10.2015 19:53 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits