Kā runāt ar jauno māmiņu?

 
Reitings 796
Reģ: 09.08.2015
Labvakar, meitenes! :)
Vēršos pie jums saistībā ar kādu situāciju par kuru droši vien vislabāk mācēs izteikties sievietes, kurām ir bērni, taču priecāšos par padomu no ikvienas no jums!
Man ir draudzene ar kuru esam pazīstamas jau aptuveni 10 gadus. Pirms diviem gadiem draudzene pasaulē laida savu pirmdzimto. Bieži netikāmies, jo dzīvojām katra savā pilsētā, katrai bija sava dzīve, darbs, interešu loks utt. Pirms kāda laika atgriezos dzimtajā pilsētā darba darīšanās, satiku draudzeni un viņas divgadīgo mazuli, kurš bija ne mammai pie rokas, bet ieguldīts, tā saucamajos, būdu ratos. Mēģināju delikāti pajautāt vai bērniņam nav kādas veselības problēmas, saņēmu noraidošu atbildi, jo patiesi - rotaļlaukumā puika spēlējās, skraidīja apkārt, šūpojās. Kad vēl pāris reizes biju draudzeni satikusi uz ielas un redzējusi, ka bērns asarām acīs cenšas rauties ārā no ratiem, bet viņa to nogulda atpakaļ tajos, vaicāju vai puikam viņa vecumā nevajadzētu ļaut staigāt pašam, saņēmu strupu atbildi, ka viņai tā esot vieglāk viņu pieskatīt. Rezultātā - nu jau kādu laiku neesam sazinājušās, jūtos diezgan draņķīgi. Apkārt redzu pavisam mazus ķiparus, kuri knapi turas kājās, bet mēģina iet vecākiem pie rokas, taču šeit divgadīgs bērns mātes kaprīzu dēļ iespundēts būdu ratos. Vēlējos vaicāt - kā runāt ar draudzeni tā, lai saruna nenovestu pie kārtējās dusmu lēkmes? Negribas jaukties iekšā viņas dzīvē, taču tai pat laikā sirdi pušu plēš tie mirkļi, kad redzu bērna skatienu, kad viņš grib skriet, šūpoties, spēlēties, bet māte iegrūž atpakaļ ratos. Jāpiebilst, ka draudzene man ir palicis kā gluži svešs cilvēks, nesaprotu kā laiks tik ļoti spējis mainīt cilvēku...
Priecāšos par katru padomu un ieteikumu, citādi gan bērnu bezgala žēl, gan draudzeni ar kuru sarunas nu nepavisam vairs nevedas, taču 10 gadu garumā veidotas atmiņas dara savu - negribas atmest ar roku :-/
01.10.2015 23:40 |
 
Reitings 796
Reģ: 09.08.2015
Tiešām paldies jums, meitenes, jo, redz, kā sanāca - kreņķējos par vienu tēmu, beigu beigās, pateicoties jūsu padomiem, aizdomājos par citām lietām. Tik ļoti negribēju atlaist draudzību, ka vaicāju pēc visdažādākajiem padomiem, taču tagad saprotu, ka gan jau iemesls, kāpēc otrs cilvēks nevēlas dalīties ar savas dzīves lietām, ir pavisam cits. Pati neesmu māmiņa, iespējams, tāpēc man ir grūtāk saprast sievietes, kurām ir bērniņi. Taču atbildi uz savu jautājumu guvu tik un tā, jo tagad zinu, ka satiekot draudzeni, vairs nereaģēšu tā kā līdz šim. Kā jau teicāt - katrai mammai ir savs veids kā audzināt bērnus. Es - nezinīte, kurai nav pieredze ar bērniem - šo varbūt vienkārši uztvēru saasinātāk kā vajadzēja.
Katrā ziņā - paldies jums visām! :)
02.10.2015 00:54 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
ejem ara, kad mazajai ir guleshanas laiks, tad neko darit - jagulj kulbaa un viss, vai ja atri vajag aizskriet uz veikalu, kulbaa bernu ielieku, nav jagerbj silti, jo kulbaa man aitas vilninja, ielieku bernu ieksha, aizskrienu pakalj pienam.

Es izmantoju sēžamos ratus, kas nolaižas līdz guļus pozīcijai un gadījumiem, kad vajag fiksi izskriet, man ir Lodger Bunker. Tā var mazo vadāt gan sēdus pozīcijā, gan nolaist guļus, kad redzu, ka mieg ciet.
Vienkārši iesaku analogu Tavam "neko darīt", ja nu noder :)
02.10.2015 00:55 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Story šķiet bēbis vēl ir pavisam bēbis vai arī laiks skrien, es vairs neatceros cik kurai cosmo dāmai vecs bēbis :D
02.10.2015 00:58 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
Nu draudziibu neatjaunosi, ja izteiksi piezimes par to vai berns nav slims, vai vinjam nav jastaigaa, jaspelejas utt. Tas tieshi pretreakciju rada.

Ja grab atjaunot draudziibu - sac ar tejas padzershanu, atbalstishanu, varbut pati izstastis kadelj ir taa, kaa ir... Iespejams, ka vina ir nomaakta, majas nav kaut kas kaa vajag, apnicis ar visu cinities un bernu "ieliek buudaa".
02.10.2015 00:58 |
 
Reitings 485
Reģ: 29.01.2009
Nu nezinu gan vai kulbu rati tādā vecumā ir OK. Manai meitiņai drīz būs gadiņš un man jau tagad būtu žēl viņu kulbu ratos likt. Viņai tik lielu prieku sagādā viss ko redzam pa ceļam. Protams,ka man vieglāk būtu iet,ja nevajadzētu ik pa brīdim apstāties, lai viņa kārtīgāk varētu apskatīt kādu kaķi vai kaut ko citu, bet svarīgāk, manuprāt, parādīt bērnam pasauli... Vēl pie tam redzot to sajūsmu par apkārt notiekošo :))
02.10.2015 00:59 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
Es izmantoju sēžamos ratus, kas nolaižas līdz guļus pozīcijai un gadījumiem, kad vajag fiksi izskriet, man ir Lodger Bunker. Tā var mazo vadāt gan sēdus pozīcijā, gan nolaist guļus, kad redzu, ka mieg ciet.



es mineju, ka man taai nav, man ir atseviski kulba un atseviski sezhamaa dalja - man ir iCandy rati. Tur nav nolaizhas lidz lejai.

Un Lodger Bunker - ir mums, tads ir, mans bebis vinu neciesh, tada neiedabut, nepatk un viss. :-/


Jaa, wee, man veel ir bebis - bebis :) Bet neshausminos par to, ka kada ved kaut vai 5 gadiigu bernu kulbaa, man vienalga, mes nezinam kadi tam ir iemesli....
02.10.2015 01:06 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
Vienkārši iesaku analogu Tavam "neko darīt", ja nu noder


Un nav nekaads "neko nedarit" - man ir taa, kaa man ir ertak. ;-)
02.10.2015 01:07 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
es mineju, ka man taai nav, man ir atseviski kulba un atseviski sezhamaa dalja - man ir iCandy rati. Tur nav nolaizhas lidz lejai.

Šajā diskusijā Tu to neminēji, līdz ar to biju palaidusi garām, kādi rati. Es jau tikai tā uzrakstīju - ir bijuši gadījumi, kad dāmas brīnās, jo nav iedomājušās. Loģiski, ka katrs dara, kā ērtāk :)
02.10.2015 01:22 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
man kulba un sezhama dalja ir atsevishka, var uzlikt kulbu un var uzlikt sezhamo)


varbut nepietiekami izteicos.

Zinu, ka daudzas mammas nav izmeginajusas un nezin daudz ko, ir labi, kad kaads iesaka, bet tieshaam - man skiet, ka mums ir bijis viss. Visi gadzeti un citi suu**.
02.10.2015 01:31 |
 
Reitings 796
Reģ: 09.08.2015
Viņai tik lielu prieku sagādā viss ko redzam pa ceļam.

Lai gan man nav bērni, šis mani vienmēr sajūsmina. Vienmēr, redzot tādu mazu cilvēciņu ejam savās pasaules gaitās, kamēr vecāki ar smaidu sejā joņo pakaļ, tas dod tādu pozitīvisma devu, ka pietiek visai dienai! :)
02.10.2015 01:50 |
 
Reitings 630
Reģ: 11.07.2009
nu ja, 2 gadi un vēl ratos liek, es ari kaut ko pateiktu tikai zinkaribas vadita, jo pasai nav berni. Vinas berns, vinas darisanas.. nevajadzeja tavai draudzenei tik nopietni uztvert :-)
02.10.2015 06:00 |
 
Reitings 3903
Reģ: 03.03.2015
Bērnu audzināšana ir lielākais skandālu izraisītājs sieviešu vidū:-D Piekritīšu vairākumam, ka katra mamma audzina savu bērnu kā pati grib. Es daudzu gadu laikā esmu izkopusi ļoti smalku runas mākslu ar draudzeni par bērniem. Katrs vārds ir pieskaņots intonācijai, lai tik viņa neiedomājas, ka es ko aizrādu. Es visu izsaku jautājumu formā ar izbrīna izteiksmi sejā:-D Visvairāk tādas "berzēšanās" sanāk ar mammu, jo viņa vienmēr saka tā "ES jau darīju tā, ES devu ēst to" un tad man brīžiem pasprūk "prieks par tevi, bet ES SAVAM bērnam to nedodu". Nu jau viņa ir pieradusi, ka es protu savu lēmumu pamatot ar zinātniskiem faktiem par dažādām lietām. Autores situācijā es būtu laikam paklusējusi vai arī tā neitrāli ar stulbu sejas izteiksmi pabrīnījusies, kā tik liels bērnelis var kulbā nogulēt, laikam baigi foršie rati pagadījušies:-D
02.10.2015 08:37 |
 
Reitings 3551
Reģ: 23.11.2012
nu ja, 2 gadi un vēl ratos liek, es ari kaut ko pateiktu tikai zinkaribas vadita, jo pasai nav berni.


Ja jāiet lielāks gabals, bērns var ātri nogurt, vai negrib iet pie rokas, ko tad ? 2 gadu vecumā rati ir normāla lieta.
Ir problēma kad bērns grib kāpt āra no ratiem un neiet pie rokas, bet iet kur pašam patīk. Vienīgi var piesprādzēt, jo nekādi pārvalki nepalīdz, viņš veikli izrāpjas ārā un var pat no braucošiem ratiem nolekt. Ir pat bijis ka braucot ar vienu roku visu laiku ir jāpietur lai nekāpj ārā.
02.10.2015 08:42 |
 
Reitings 811
Reģ: 09.06.2011
Vispār jau nav nekāds brīnums, ka 2 gadīgs bērns cenšas izrauties no kulbas, jo viņš jau ir tajā vecumā kad gribas skriet un visu redzēt. Es vel saprastu, ja viņš būtu tajos sēžamajos, tad vel tā...
Bet nav vajadzības lieki iespringt kāpēc katra māte kaut ko dara tā vai savādāk, jo mātei vienmēr liksies, ka viņa dara pareizāk un beigu beigās vel pasūtīs tevi ... jo bāz degunu kur tev neprasa. :D
Man arī besī reizēm tie jautājumi - kāpēc vel ratos sēž, kāpēc nes viņu uz rokām, kāpēc to un kāpēc šito..:D Kas citiem nav po.... KĀPĒC!? :D
Arī es savu mazo tajā vecumā liku sēžamajos, ja bija tālu jāiet, jo mazajam nav tik daudz spēka noiet cik mums un nest visu laiku uz rokām arī nav prāta darbs. Ja ārā slapjš, tad arī.
Protams ir jāļauj bērnam skriet, bet ja reiz jūs satikušās, cilvēks gan jau grib ar tevi pakomunicēt nevis visu laiku dzīties pakaļ bērnam, tad tu atkal teiktu, ka viņa tik ar bērnu noņemās. :D
02.10.2015 08:43 |
 
Reitings 2746
Reģ: 03.02.2015
Tie rati tak ir saliekti pareiz ? Nu taa lai sez, ne gul kaa bilde.
Ja vsp nelaiz rotalas to bernu , divaini. Slinka varbut, negrib nemties .
02.10.2015 08:46 |
 
Reitings 2746
Reģ: 03.02.2015
Nu ja divgadnieku liek gulosos, tad taa mamma ir dura. Berniem ir jaskraida, jabut ar citiem berniem un Ak kungs, ari jakrit .
02.10.2015 08:49 |
 
Reitings 6245
Reģ: 19.08.2009
Es notēloti pamuļķi un mammai pajautātu kādēļ nelaiž mazo skriet, rotaļāties, krist un jā, arī smērēties.
Saprotams, ka bērnam ir režīms un tā, bet, ja bērns ir aizvests uz rotaļu laukumu un tiek spundēts ratos, tad nuuuu, vairak kā dīvaini. :-O
02.10.2015 08:56 |
 
Reitings 8189
Reģ: 02.02.2010
Nu man šķiet dīvaini 2 gadīgu bērnu spundēt iekšā kulbu ratos. Mans bērns jau no 5 mēn. negribēja vairs gulēt kulbā, bet skatīties apkārt...kulbā jau redz tikai debesis. Dīvaina ir tava draudzene!
02.10.2015 09:11 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
ir kulbas kur var noregulēt arī , ka var sēdēt , man tāda ir ....
02.10.2015 12:11 |
 
Reitings 47
Reģ: 26.09.2015
Nu ja divgadnieku liek gulosos, tad taa mamma ir dura.

Kāpēc uzreiz tā jāsaukājas? :-/
Pašai ir draudzene, kurai ir daži paradumi, kas man liek saviebties attiecībā uz bērnu, bet es paklusēju, jo ne mans bērns, ne man viņš jāaudzina.
02.10.2015 12:31 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!