stulbie dabas likumi kas upagreidojas tikai sievietem

 
Reitings 20
Reģ: 04.02.2015
viņa pienākums ir ''atnest medījumu'' un tas arī viss.!? Nū, nodrošināt ģimeni/otru pusīti ar naudu...
kamēr mums sievietēm, jāuzkopj māja, jāuztaisa ēst (šitajās darbībās ir daudz apakšpunktu), jābūt vienmēr formā (happy un ar visu apmierinātām, lai vecim nenāk stress virsū), jāizdomā ko darīt brīvajā laikā/brīvdienās, jāatbalsta/jamotivē/jāuzmundrina (lai gan tas varētu būt pie ''jābūt formā'', tās kurām vēl bērns- japarūpējas par bērnu (simmiljons apakšpunktu), tās kurām gribas arī ko sasniegt- jāmācās/jāstrādā (simtmiljonu apakšpunktu) un vēl vēl UTT.... kamēr ja viņš labi pelnot, var nedarīt neko ārpus tā ka nopelna naudu? kā ir jums? palīdz mājas darbos? pārmet ja lūdz izpalīdzēt? Pukst ja pārmet lai aizved, palīdz izdomāt? kaut kā stulbi- saprastu ja tikai sēdētu mājās, bet es tak cenšos/ plānoju kā ''izsisties'' lai varētu arī naudiņu pelnīt... n kā tad būs ja mēs abi pelnīsim naudu, bet mājas darbus un attiecību darbus pildu tikai es :'-(
26.08.2015 23:06 |
 
Reitings 1513
Reģ: 08.01.2015
viņa pienākums ir ''atnest medījumu'' un tas arī viss.!? Nū, nodrošināt ģimeni/otru pusīti ar naudu...

Neuzskatu, ka tas ir tik vienkārši, tas ir grūti un labus augļus var baudīt tikai tad, ja ir smagi strādāts.

Arī es pašlaik nestrādāju, dzīvojos tikai pa mājām. Un es daru visus mājas darbus (uzkopšanu, ēst gatavošanu utt. ). Daru to, jo uzskatu, ka , ja man nav darba, tad man tas ir jādara. Nedirnēšu taču tikai visu dienu uz dīvāna un, kad draugs atnāks mājās, neteikšu eu, tu, sataisi man ēst! :D

Bet, kad arī viņam ir brīvdienas, vai arī tad, kad es vēl strādāju, tad darbus darījām abi divi. Gatavoja tas, kurš pirmais bija mājās. Tāpat arī ar mājas uzkopšanu. (cik nu vīrietis prot uzkopt.:D)
Bet tā, kā jau pēdējo pusgadu draugs brauc komandējumos un pa nedēļu ir projām, šā vai tā, visi mājas darbi ir jādara man pa to nedēļu, neatkarīgi no tā vai strādāju vai sēžu mājās.
Par aizbraukšanu kaut kur kopā - to parasti domā viņš, uz to gan es esmu slinka. :D
27.08.2015 11:48 |
 
Reitings 9596
Reģ: 06.03.2012
27.08.2015 12:00 |
 
Reitings 1983
Reģ: 13.01.2012
tie nav dabas likumi, bet tavas attiecību problēmas. Jārunā kaut kā, jārisina. Tikai ar materiālo ieguldījumu attiecībās ir tiešām par maz.


+
tavas problēmas, tad runā un risiniet kopā. Piedāvā taisīt ēst kopā, palūdz, lai izdara to un to.

Mums ir 50:50. Abi strādājam, abi gatavojam, abi vācam māju. Nu labu māju gan biežāk es kārtoju, jo viņš nekārto man pa prātam, bet mazgā traukus, grīdas, nes miskasti.
27.08.2015 12:10 |
 
10 gadi
Reitings 2509
Reģ: 29.01.2009
mans vīrietis audzis klasiskā modelī-vīrietis strādā, sieva mājsaimniece, dara visus mājas darbus.
es nestrādāju, vīrietis uztur, man pašai nepatīk tīrīt māju, daru to tikai tad kad uznāk iedvesma, citādi nav jēgas, nekas nesokas.. nepatīkamākos darbiņus esmu iemācījusi darīt vīrietim-izsūkt gridas, dažreiz nomazgāt traukus, un obligāti berzt plīti:-D kautgan no sākuma pukstēja-redz viņa tēvs nekad pat izlietnei nav klāt stāvējis.. ēst gatavošana ir TIKAI uz manis, viņš augtākais māk olu uzcept, pat cukuru kafijā ir jāizmaisa man un kečups uz kartupeļiem jāuzspiež man:-D bet man pat patīk, dažreiz jau piebesī bet ātri pāriet
arī ir 2 dzīvnieki par kuriem jārūpējas.. man labi ir tas ka vīrietis bieži brauc komandējumos, tad varu atlaist:-D nav jāšmorē rītā vakarā
27.08.2015 12:28 |
 
10 gadi
Reitings 2509
Reģ: 29.01.2009
par to kaķa WC tīrīšanu, es arī gribētu šo darbiņu uz vīrieti pārlikt tikai nevaru izdomāt kādu vērā ņemamu iemeslu :-D
27.08.2015 12:33 |
 
Reitings 597
Reģ: 17.12.2013
Kancene Mums otrādāk. man mājās ir sesks - manam draugam TIK ļoti neaptīk tīrīt fretkas tualeti, ka viņš man piedāvāja šadu variantu - viņš tīra māju, taisa ēst un mazgā traukus, bet es tīru fretkas WC. pfff, piekritu bez domašanas! :D iztīru tualeti 2 reiz dienā, šis gan tagad tik šmorē un mazgā vislaik, bet viņam arī labi, jo ļoti nepatīk to darīt :D
27.08.2015 13:31 |
 
Reitings 9998
Reģ: 19.11.2014
Nu, bet tām kurām ir grūti tām arī jārunā ar saviem vīriešiem un jāmeklē cits risinājums.
Nevajag pārspīlēt. Nav jau tā, ka tie nesaimnieciskie vīrieši apēd, piemēram, banānu un pa ceļam uz miskasti pasaka "ups, miza izkrita, savāc!" :D
27.08.2015 14:13 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
Apbrīnoju tās, kuras raksta "Kas tad tur grūts izdarīt to, to un vēl to" Nu, ir grūti!

Man rodās cits jautājums - jūs pirms attiecībām to nedarījāt?
Pie kam, te jau pārspīlē ne pa jokam. 3x dienā jāgatavo ēst?
Brokastu pagatavošana neaizņem vairāk par 15 minūtēm (Nevaru iedomāties, kas tāds jāgatavo, lai būtu ilgāk.) Pusdienas un vakariņas, ja jau iepriekšējā dienā zini, ko ēdīsi - 40min (Izņemot gadījumus, kad gribās kaut ko extra)
Māju nav visu katru dienu jāizlaiza. Var kopt pa daļām (Pirmdienā viena istaba, otrdien nākamā), nevaru iedomāties, kādai villai jābūt, lai pie tādas metodes, pārējās telpas vienkārši izslaukot, būtu pilnīgs bardaks. Reizi vai divas mēnesī, ģenerāltīrīšana un miers.
Vīrišķis visu nomētā, kur pagadās? (Tagadējais tikai kafijas krūzi atstāj istabā, bet zinu kā ir, kad viss paliek, kur vīrišķis sēdējis) Nu, neskraida viņš pa visu Villu mētādams zeķes. Katram cilvēkam ir konkrētas telpas, kur viņš uzturās. Tur arī ir bardaks. Ja mājā ir 5 istabas, viņš diez vai katru dienu skraida pa viņām visām, mēslodams. Atstāj vakariņu šķīvi pie žurnālgaldiņa? Jā, protams, var dresēt, ka pašam jāaiznes, bet, ja tas nav izdresējams, vienmēr taču ir zināms, ka šķīvis ir tur.
Veļu katru dienu nav jāmazgā. Vismaz man, ar visu mazo bērnu, tādas vajadzības nav.

Ja principiāli gribās, lai otrs arī dara, tad tas ir cits jautājums - tad jārunā ar vīrieti, jāsaka viņam, kas neapmierina.
Man negribās - man vieglāk, ja pati zinu, kur, kas un kad ir darīts. Manās acīs tas viņu par invalīdu nepataisa, jo no manis pieprasīts nekas netiek. Tas pats no sevis tā iekārtojās un abi esam ar to apmierināti.
27.08.2015 14:41 |
 
Reitings 743
Reģ: 23.02.2015
Ja sieviete nevar atļauties neko labāku par nevīžīgu un slinku veci , tad lai samierinās un meklē attaisnojumus
Nomestas smirdīgas zeķes vai trusenes ir pretīgi, atstāt netīrus traukus ir vēl pretīgāk :-|
27.08.2015 15:18 |
 
Reitings 5709
Reģ: 29.01.2009
Nu nezinu gan... man brokastis aizņem savas 30min, vēl netīrie trauki jāieliek mašīnā, virsma jānoslauka, kaut kas ar rokām jānomazgā. Pusdienām un vakariņām arī kāda stunda kopumā savācas. Drēbes mazgāju katru dienu un, dažreiz, pat vairākas reizes dienā (+ izkarināšana, sašķirošana..). Grīdu uzkopšana - arī ap 30min, mantiņu pievākšana, suņa izvešana ārā, pastaigas... es nevarētu un negribētu teikt, ka "tas jau nekas nav". Un tās ir tikai ikdienas obligātās aktivitātes, lai būtu ko ēst un būtu ko vilkt. (t)

Varu gan teikt, ka ļoti atvieglo, ja ir noteikti sistēma, kā un ko dari, un, ja ir pārdomāta uzglabāšana un visi zina, kur kam jāstāv.
27.08.2015 15:46 |
 
10 gadi
Reitings 2509
Reģ: 29.01.2009
Apbrīnoju tās, kuras raksta "Kas tad tur grūts izdarīt to, to un vēl to" Nu, ir grūti!
tieši tā ,jo ikdiena sastāv no tik daudzām mazām lietām un tās visas AIZŅEM laiku, arī 2 min ir laiks
zobu mazgāšana, ieiet dušā, ja katru dienu mazgā matus-arī laiks paiet, katru dienu trauku kalni jāmazgā,plīts jasakopj ja negrib lai piekalst, jātīra kaķa kaste, jāved suns 3x dienā staigāt- un tas viss jādara katru dienu, pats nepieciešamākais..
tālāk jau nāk darbiņi kas nav jādara gluži katru dienu bet arī bieži un nogurdina- grīdu sūkšana un mazgāšana, drēbju mazgāšana plus izkabināšana, vannasistabas sakopšana, puķu aplaistīšana, poda mazgāšana, pašas sakopšana-manikirs, pedikīrs, epilācija, nagu lakošana, uzacu raustīšana, maskas uzlikšana utt-šis visas lietas jādara ja ne pārdienas tad dažas reizes nedēļā un galu galā arī jāpasēž netā:-D ja vel darbs plus attiecības plus vel bērni plus vel draugi un kāds hobijs vai sports- KĀ TO VISU VAR PASPĒT UN SAVIENOT UN NENOGURT UN BŪT STAROJOŠAI UN ATPŪTUŠAI, manuprāt nav iespējams ja nu vienīgi supersievietei:-D
27.08.2015 15:59 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Tur jau tā lieta, ka jābūt sistēmai. Un arī jāmāk izvērtēt, kas ir svarīgākais. Visi darbi netiek darīti vienā dienā. Vakariņas gatavoju tā, lai pietiek 2-3 dienām. Brokastis parasti ir kā zviedru galds - daudz visa kā pa bišķiņai uz galda, kas nav jāgatavo (izņemot olas vai pankūkas). Pusdienas arī sanāk sakombinēt no brokastīm un vakariņām.
Veļu mazgāju 1-2 reizes nedēļā un gludinu tikpat. Grīdas 1-2 reizes nedēļā, tādu pamatīgāku uzkopšanu - arī skatos 1 vai 2 reizes nedēļā. Dārzs reizi nedēļā. Un cik tad reāli tie lielie darbi aizņem laiku? Kādas 2h un ne vairāk... Un paliek vēl lērums laika! Visu pārējo laiku tikai uzturu kopējo kārtību un nodarbojos ar sevi un bērniem. Vīrietis ir darbā un tad, kad pārnāk mājās nepaspēj taču visu sacūkot, daži netīrie trauki, nomestā soma vai kāds cits brīža bardaciņš nav trača vērts. Jā, un nejūtos kā kalpone! (Undiya sasmējos par to banāna mizu!). Brīvdienās esam ārpus mājas daudz - māja netiek piemēslota. Nu un kur ir tā briesmīgā vergošana vai kaut kas neiespējams izdarīt vienai, ka obligāti vīrietis jādancina?...
27.08.2015 16:08 |
 
Reitings 15092
Reģ: 29.01.2009
Nekad neesmu atbalstījusi modeli: vīrietis-pelnītājs, sieviete-mājas uzkopēja.
Abi strādājam, abi šiverējam pa māju. Ok, es daudz biežāk gatavoju, bet tas man baigi kaulus nelauž.
Vēl liels pluss - nebūt perfekcionistei. Ja nevienam no mums negribas tos traukus mazgāt, nomazgāsim rīt. Tāpat ar visiem citiem darbiem. Arī gatavoju tā, lai pietiek uz 2-3 dienām. Man tā būtu katorga KATRU dienu kaut ko tīrīt, mazgāt un gatavot.
27.08.2015 16:14 |
 
10 gadi
Reitings 2509
Reģ: 29.01.2009
vel taču iepirkšanās, pārtikas iepirkšana-tas mani arī tracina un nogurdina! katru otro dienu uz veikalu un atkal jālauza galva ko pirkt, ko gatavot, vjek.. besī
žēl ka produkti paši ledusskapī neuzrodas :-D
šis ir konkrēti ja dzīvoju ar vīrieti( kur nu vel ja bērni ir) -vislaik jādomā par rijamo ,ko gatavot dienu no dienas, gadu no gada ,zb
kad esmu viena, piemeram šonedēļ virietis komandējumā, viss ir īzī -biezpieniņš, salātiņi, jogurtiņš, augļi. nevis šmorē no rīta lidz vakaram pie karstas plīts jo vecis jau nevar no salātiņiem paēst
27.08.2015 16:15 |
 
10 gadi
Reitings 2509
Reģ: 29.01.2009
gatavoju tā, lai pietiek uz 2-3 dienām
šis man vienmēr interesējis, kas ir jāgatavo lai pietiktu 3 dienām diviem cilvēkiem , nu srsly- 10l zupas katls?:-D es laikam esmu nesaimnieciska un tā nemāku
27.08.2015 16:19 |
 
Reitings 15092
Reģ: 29.01.2009
Mājās ēdam tikai vakariņas, tāpēc lielais zupas katls ar zupu, sautējumu vai kaut vai vārītiem kartupeļiem mierīgi pietiek 2 vai 3 vakariņām.
27.08.2015 16:23 |
 
Reitings 597
Reģ: 17.12.2013
kancene manējais viens pats var apēst zupas katlu vienā vakarā, tapēc mēs uz trim dienām nevarētu nemaz neko sagatavot :D Labi gan, ak viņš man mājās pavārs un es virtuvē praktiski neatrodos! :D
27.08.2015 16:25 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Nu ja, liels zupas katls un sautējums vai teiksim kādas ~20 kotletes/karbonādes/mazi steiki. Tad atliek tikai vakariņās uzvārīt klāt rīsus/griķus/makaronus/kartupeļus, kas prasa piepūli uz 5 minūtēm. Citreiz vakariņojam ārpus mājas, citreiz vīrs pārnāk paēdis un tik kaut ko paknakstās...
27.08.2015 16:33 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
vel taču iepirkšanās, pārtikas iepirkšana-tas mani arī tracina un nogurdina! katru otro dienu uz veikalu un atkal jālauza galva ko pirkt, ko gatavot, vjek..

Man šo risina nedēļas plāns, ko gatavošu un iepirkumu saraksta sastādīšana, pirms iet uz veikalu. Iepērkos reizi nedēļā, maizi un piena produktus, kas jāpērk katru 2-3 dienu, paķeru pa ceļam no kaut kurienes.
nevis šmorē no rīta lidz vakaram pie karstas plīts jo vecis jau nevar no salātiņiem paēst

Man maksimums pie plīts ir 40 min un arī nekas tāds, kam būtu baigi klāt jāstāv. Reti kad sanāk tiešām pastāvēt ilgāk (Gadījumos, kad kāds iepīkstas, ka plovu sen nav redzējis vai uznāk pašai vēlme kaut ko jaunu uzķīmiķot), pie kam, neesmu pie tās plīts piesieta. Mierīgi spēju savienot gatavošanas procesu ar vēl kādu darbu - kaut vai grīdas uzkopšanu.
KĀ TO VISU VAR PASPĒT UN SAVIENOT UN NENOGURT UN BŪT STAROJOŠAI UN ATPŪTUŠAI, manuprāt nav iespējams ja nu vienīgi supersievietei

Nav tik traki - vienkārši jāiemācās organizēt lietu kārtību. :)
27.08.2015 16:35 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Es domāju, ka sievietes ir dažādas. Visas pēc vienas mērauklas nav jāmēra. Kāda var, kāda nevar.
Es gan nesaprotu kā sieviete ar bērnu vispār kko var paspēt :D
https://www.facebook.com/StoryofThisAndersonLife/videos/729236410527185/
27.08.2015 16:43 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!