stulbie dabas likumi kas upagreidojas tikai sievietem

 
Reitings 20
Reģ: 04.02.2015
viņa pienākums ir ''atnest medījumu'' un tas arī viss.!? Nū, nodrošināt ģimeni/otru pusīti ar naudu...
kamēr mums sievietēm, jāuzkopj māja, jāuztaisa ēst (šitajās darbībās ir daudz apakšpunktu), jābūt vienmēr formā (happy un ar visu apmierinātām, lai vecim nenāk stress virsū), jāizdomā ko darīt brīvajā laikā/brīvdienās, jāatbalsta/jamotivē/jāuzmundrina (lai gan tas varētu būt pie ''jābūt formā'', tās kurām vēl bērns- japarūpējas par bērnu (simmiljons apakšpunktu), tās kurām gribas arī ko sasniegt- jāmācās/jāstrādā (simtmiljonu apakšpunktu) un vēl vēl UTT.... kamēr ja viņš labi pelnot, var nedarīt neko ārpus tā ka nopelna naudu? kā ir jums? palīdz mājas darbos? pārmet ja lūdz izpalīdzēt? Pukst ja pārmet lai aizved, palīdz izdomāt? kaut kā stulbi- saprastu ja tikai sēdētu mājās, bet es tak cenšos/ plānoju kā ''izsisties'' lai varētu arī naudiņu pelnīt... n kā tad būs ja mēs abi pelnīsim naudu, bet mājas darbus un attiecību darbus pildu tikai es :'-(
26.08.2015 23:06 |
 
10 gadi
Reitings 10604
Reģ: 16.07.2009
ak, dievs, izlasot visu, es tagad varu teikt paldies saveejam, ka vinjsh man ir taads, kaads ir. Arii uzskatiija (uzskata?), ka viss, ko dara maajaas, ir jaadara sievietei + arii jaastraadaa, jaapelna nauda, tad tagad vismaz traukus meedz nomazgaat un griidu izsuukt. :D
man arii shkrobis liidziigs kaa autorei - ka nepietiek laika! Un mani saliidzina ar savu maati, kura ceelaas no agra riita, cepa kotletes 2 dienaam, peec tam uz darbu liidz vakaram, peec tam no darba un atkal kko shmoree vai pa maajaam daraas. MAN tam fiziski nav laika! Nu vareetu atrast, bet tad es buutu kaa neapstaadinaams vilcinjsh un nebuutu ne mirklja briiva SEV (paseedeet netaa, palasiit kko, aiziet uz veikalu). Cerams, ka kaadreiz tas mainiisies. (t)
27.08.2015 08:18 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Traki, ka tik daudzām vīrieši invalīdi.
27.08.2015 08:29 |
 
Reitings 9998
Reģ: 19.11.2014
Man nav grūti vienai pašai visu izdarīt. Pagaidām nejūtos kā nodzīts zirgs. Kad paliks, tad darīšu zināmu un varu saderēt, ka ar sūdiem neapaugsim. Ļoti labi apzinos, ka māk viņš izdarīt tikpat daudz cik es - atliek tikai piecirst kāju un pateikt, ka es vairs visu nevaru paspēt un kaut kas jādara arī viņam.
Sakarā ar to, ka viņš ir tas, kurš strādā un pelna naudu nejūtos nemaz tiesīga viņam vakarā braukt virsū par nenomazgātu šķīvi vai vietā nenoliktām drēbēm. Dažreiz jau profilaksei pačīkstu, ka varēja fiksi izdarīt pats, jo viņš arī šad tad piefiksē un nākamreiz izdara.
Katrā ziņā kā kalpone nejūtos un mani viss apmierina. Tā arī ir atšķirība.
Ja tu jūties slikti par to, ka viss uz taviem pleciem, tad dari to zināmu. Tad arī redzēsi vai cilvēks ir tev gatavs panākt pretī un kaut ko palīdzēt, vai arī uzskata, ka tā tam ir jābūt un mainīt neko netaisās!
27.08.2015 08:54 |
 
Reitings 973
Reģ: 30.06.2015
Vīrietis ir vai nav pelnītājs, bet tas neattaisno viņa slinkumu un nepatīkamās rakstura iezīmes atstāt aiz sevis bardaku, nerespektēt otra darbu un atklāti izrādīt necieņu.
Ja tā pieļausi, tad dzīvosi visu dzīvi tā, ar rūgtumu un aizvainojumu, un nebūs nozīme vai pelnītāja esi tu vai viņš.

Piekrītu Dionysus :-)
27.08.2015 09:19 |
 
Reitings 1603
Reģ: 22.06.2012
Ja jau viņš tik labi pelna un atļaujas mājās neko nedarīt, tad var būt ir jēga apdomāt iespēju noalgot apkopēju .. savādāk izklausās, ka viņš šobrīd ir atradis apkopēju with benifits par jumta virs galvas un vēdera tiesas atalgojumu .. ok, gan jau reizēm kaut kur ārpus mājas arī izved ..
Visu cieņu, bet vismaz šķīvi aiznest līdz izlietnei vajadzētu pilnīgi noteikti un elementāras nekārtības pēc sevis sakopšanas arī.

Ja jau ir māja, tad tādai ir pietiekami daudz "vīrieša darbu" .. kā ir ar tiem? Vai visi vienmēr tiek paveikti? Ja nē, tad brīdī, kad viņš dzenā Tevi, vari norādīt uz viņa neizdarītajiem darbiem. Vai vismaz paskatīties uz tiem un secināt, ka vīrietis tomēr tos izpilda godam. Līdz ar to - kaut ko tomēr dara ..

Mans personīgais viedoklis ir tāds, ka vīrietim ir jāpalīdz visos darbos .. viņam ir jāmāk arī iztīriet tualeti, izmazgāt zeķes, pagatavot ēst, rūpēties par bērnu un pārējos "sieviešu darbus". Tas, ka viņam to nevajadzētu darīt katru dienu, jau ir cits stāsts ..
27.08.2015 09:30 |
 
Reitings 169
Reģ: 12.04.2014
Šobrīd vairāk dara vīrietis, gan uz veikalu aiziet, gan pieceļas man brokastis uztaisīt, bet vasarā tā ir, man ir ļoti maz brīvā laika, pat brīvdienās, bet arī pelnu vairāk par viņu.

Ziemā situācija mainīsies, man būs mazāk darba, vairāk laika, mazāka alga, droši vien tad arī vairāk gatavošu, kārtošu māju, rūpēšos.

Neredzu problēmu vienoties. Bet mans uzstādījums jau pašā sākumā bija, ka gribu vīrieti, kas ir ar mieru palīdzēt arī mājas darbos, ja randiņu periodā redzu, ka vīrieša uzskati par pienākumu sadalījumu beidzas pie darbs - televizors, tad ar tādu veidot ģimeni nevēlos.
27.08.2015 09:33 |
 
Reitings 597
Reģ: 17.12.2013
Apbrīnoju tās, kuras raksta "Kas tad tur grūts izdarīt to, to un vēl to" Nu, ir grūti! It īpaši, ja neesi sieviete, kurai tas patiktu! Piemēram, es vispār, nu necik neesmu saimnieciska! TIeši tāpēc mājsaimniece nevarētu būt un mans puisis nekad neliktu man tādai būt. Mājās darbus l;ielākoties dara viņš, jo zin, ka man tas ļoti nepatīk, taisa ēst viņš un nu tā. Mēdzam dalīt pienākumus, bet lai es tagad darītu vairāk, tikai tāpēc, ka esmu sieviete un pelnu mazāk? Pff, noteikti! Mūsu mājās valda normāla dzimumu līdztiesība, nevis tagad tu te dari visu un es peč sevis traukus nemazgāju! Kā tad! Tas viss ir jāizrunā un ja mīl tevi - sapratīs. Manējam arī no sākuma bija stereotipiskā domāšana, kapēc es piemēram neievēroju kaŗtību, es tak sieviete- nu neievēroju un viss, neesmu no čaklo sieviešu dzimtas, viņš to saprata un respektē, tagad dara pats un es palīdzu.
Tavā gadījumā jau vispār - viņš ir mājās un negatavo ēst? Sen tādam pateiktu visu ko domāju!
27.08.2015 09:45 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Manās attiecībās laikam viss ir uz pusēm.
Visi mājas darbi ir uz pusēm, kopā taisam ēst, kopā kārtojam māju, kopā mazgājam grīdas un izsūcam visu, kopā labojam mašīnu, ja viņam vajag uz veikalu, bieži braucam kopā, ja man gribās uz veikalu tad vienmēr aizved, suni vedam ārā - es no rīta un pa dienu, viņš vakarā.
Naudas ziņā mums ir tā, kam ir nauda tas tērē, kad viņam nav nauda tad es piemetu, kad viņam ir nauda, vinš man piemet.
Nav tā ka mēs apsēsti viens otram blakus turamies, es arī mierīgi daru mājas darbus viena, bet uzreiz kā palūdzu lai ko paceļ, noņem, noliek utt. tas tiek izdarīts. Ja draugs redz ka es sāku vākt kaut kādus ārā metamos papīrus kā konfekšu papīrus vai ko tādu, viņš arī uzreiz savāc visu ko var atrast un iemet bez prasīšanas.
27.08.2015 09:49 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Tajā pašā ēst gatavošanā, draugs parasti ir atbildīgs par gaļas cepšanu, es tad visus kartupeļus nomizoju, sagriežu salātus utt. Draugs liek vārīties visu, principā staāv pie plīts un visu uzrauga, es tikmēr visas šmuces sataisītās tīru un netīros trauciņus/ dēlīšus nomazgāju.
27.08.2015 09:53 |
 
Reitings 973
Reģ: 30.06.2015
Visi jau nedzīvo pēc viena modeļa, kādai sievietei apmierina būt mūžīgai mājsaimniecei, citai tomēr šī loma neiet pie sirds. Nav jālielās, ka tiec galā ar visu, jo patiesībā tu tiec galā ar otra trūkumiem, nevis labajām īpašībām. Neko cildinošu par vīrieti nepasaka, tas ka viņš nemāk un negrib aiz sevis savākt, tās ir ģimenes audzināšanas sekas, un ne labākās.
27.08.2015 10:37 |
 
Reitings 6263
Reģ: 22.02.2014
tie nav dabas likumi, bet tavas attiecību problēmas.

++++
27.08.2015 10:42 |
 
10 gadi
Reitings 1207
Reģ: 29.01.2009
Mums ir vienlīdziba :) Visu sadalām/Kas ēst taisa,kas māju tīra.
27.08.2015 10:58 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Apbrīnoju tās, kuras raksta "Kas tad tur grūts izdarīt to, to un vēl to" Nu, ir grūti! It īpaši, ja neesi sieviete, kurai tas patiktu!

+++

Tas ir arī "nav godīgi" jautājums.

Veļasmašīna - saliec veļu, nospied pogu, pēc laiciņa izkar, vel pēc laiciņa - saloki, izvieto pa skapjiem. Izņemot nepatikas aspektu, nu nav jau nemaz ar tik grūti.

Bet tad kāpēc vīrietim ir grūti?

Mans risinājums - gribu uzkopju, negribu - neuzkopju. Viņš dara tāpat.
27.08.2015 11:07 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Veļasmašīna - saliec veļu, nospied pogu, pēc laiciņa izkar, vel pēc laiciņa - saloki, izvieto pa skapjiem. Izņemot nepatikas aspektu, nu nav jau nemaz ar tik grūti.


+

Bet tad kāpēc vīrietim ir grūti?


Grūti jau nav es pieņemu, drīzāk viņi nekad to nav darījuši vai arī ģimenē bija cits modelis, piemēram ka vīrietis iedzer aliņu, bet sievietes tikmēr gatavo ēst vīrišķiem un savādāk nevar būt.
27.08.2015 11:10 |
 
Reitings 597
Reģ: 17.12.2013
Nu tas ir tikai attaisnojums - man tā ģimenē nebija. A mūsu ģimenē tā būs! Tu kārtosi! Abiem viens otram jāpielāgojās. A ja man ģimenē kārtoja tēvs? Abi skries kā auni sienā? Nē, tāpēc abi pasaka, kas nav pieņemami un kompromiso. Man te neies cauri, ka vīrietim taču tā nav pieņemts un viņa mammīte visu kārtoja, tāpēc man ar tas jādara. Figu tev, kapēc vienam jākapj sev pāri, a otrs var darīt ko grib.
27.08.2015 11:13 |
 
Reitings 973
Reģ: 30.06.2015
Golden, tad ir tikai jāmeklē kompromiss un diez cik daudzām sievietēm ir izdevies piespiest slinku vīrieti kaut ko darīt mājās? Un pat ja tas izdodas, cik ilgi tu vari būt mamma liela cilvēkam? :-| Daudzas atmet ar roku, mīlestības labad pucē māju vienas, bet es domāju, ka tas tāpat kaut kur sēž.
27.08.2015 11:18 |
 
Reitings 5346
Reģ: 03.01.2012
Izrunājies ar vīrieti un mēģiniet rast kompromisu. Darbu sadalē ir jābūt vienlīdzībai, lai otrs cilvēks nejustos kā mūžīgais kalps. Tavējais izklausās, ka vispār neciena cilvēkus kā tādus, ja visu nomet kur pagadās un nejūtas vainīgs par to. Cūku nepārmācīsi.;-)
27.08.2015 11:32 |
 
Reitings 1325
Reģ: 10.08.2015
No vienas puses kaut kā ir jāatdara tavam apgādniekam, bet tajā pašā laikā sliecos piekrist GOLDEN veidoklim
kapēc vienam jākapj sev pāri, a otrs var darīt ko grib
27.08.2015 11:34 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
drīzāk viņi nekad to nav darījuši vai arī ģimenē bija cits modelis


Kamēr bija iekārojams vecpuisis, tad savu māju šrubēja tā, ka spīd un laistās.

Pie vainas ir slavenais "ģimenē bija cits modelis" un bonusā "iepriekšējās brūtes izlutināja". Citas vainas nav.

Bet tur jau ir tā problēma, ka MANĀ ģimenē, maniem mammai un tētim, vienlīdzība tādā ziņā pamatīga. Tāpēc pat situācijā, kur mamuta nesējs tiešām objektīvi arī ir noguris daudz vairāk, nekā es, mani tāpat kaitina tas, ka "sieviešu darbi" skaitās mans pienākums (un 90% vīriešu darbu arī, ja kas).

Kopumā jau, ja mans ģimenes modelis būtu bijis citāds, es laikam nesūdzētos - gan ēst bieži taisa, gan virtuvi tīra, gan gludina, ja palūdz, dara arī daudz ko citu... Bet, kamēr nav 50/50, tikmēr es turpināšu raudāt spilvenā, ka mani izkalpina :D
27.08.2015 11:40 |
 
Reitings 9596
Reģ: 06.03.2012
Varbūt tu vienkārši nemāki plānot savu laiku? Tas jau ir tevis izvēlēts attiecību modelis, ka tu visu dari mājas, bet viņš tevi uztur. Ja negūsti no tā baudu, tad acīmredzot kaut kas dzīvē jāmaina. Izskatās, ka tev patīk cietējas loma.
27.08.2015 11:44 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!