Iztika

 
Reitings 27
Reģ: 07.08.2015
Sveikas meitenes,vēlējos pajautāt ,ko jūs gatavojāt un ēdāt kojās? Kas sanāk izdevīgi un cik daudz naudiņas vidēji nedēļā jums aizgāja uz pārtiku?
26.08.2015 13:55 |
 
Reitings 122
Reģ: 08.07.2015
brokastīs var pagatavot : balto musli jogurtu + auzu pārslas + cukuru + banānu vai citu augli, samiksē kopā un uz nakti ledusskapī. no rīta super brokastis! :) pietiek uz divām dienām, ja no rīta apetīte nav diez ko liela.
26.08.2015 19:59 |
 
Reitings 339
Reģ: 04.08.2013
Man regulāri brokastīs bija auzu pārslas ar ievārījumu vai banānu, retu reizi kāda maizes šķēle ar kaut ko.
Pusdienas gandrīz vienmēr paēdu skolā, lai vismaz kaut kas normāls būtu apēsts.
Un tad vakarā neiespringu uz ēst gatavošanu. :D citreiz maizītes, citreiz izvārīju kartupeļus ar salātiem, vai rīsus ar tomātu mērci. Bet citreiz vakariņu vietā dzēru tikai pienu. Man nebija tā iedvesmojošākā ēdienkarte. :D
26.08.2015 20:05 |
 
Reitings 340
Reģ: 22.05.2011
Man aukstā zupa ir lēts un iemīļots ēdiens vasarā, turklāt pagatavojams ~10min laikā - lieku burciņu biešu (etiķa tur jau ir pārpārēm, galīgi neprasās vēl liet klāt no pudeles), litru kefīra un 3-4 gurķus (kilogramu noteikti ne uz litru kefīra). Ja ir zaļumi, pielieku, ja nav vai ir dārgi, man garšo arī bez tiem. Ja nav slinkums, reizēm 1 mazu sīpolu pielieku (parasti ir slinkums :-D)

Olas, desas, sinepes utt. nelieku - tā man labāk garšo. Sāls, protams, mājās ir.
Sanāk ap 2 EUR, bet tā ir kārtīga bļoda, var vairākas reizes ēst.

Ziemā man gan arī gribētos auksto zupu ēst, bet ziemā tie spāņu gurķi vairs zupā negaršo ne pēc kā - nav galīgi tas. Un dārgi arī diezgan.
27.08.2015 00:53 |
 
Reitings 164
Reģ: 26.08.2015
Ja neesi izvēlīga un mājās pie vecākiem ir saimniecība vai vismaz dārzs, tad var iztikt ar kādiem 10 eiro vai pat mazāk. Nedēļas nogalēs mājās savācies visu, ko vari un brauc uz kojām. Dārgākās izmaksas, protams, ir pusdienām, jo tās sanāk ēst skolā. Kamēr studēju nevajadzēja ne http://sms.kredit.lv ne līdzīgus iestādījumus nevienu reizi, bet tad bija bišķi citas cenas.
Ja vari iztikt bez pusdienām vai ņemt līdzi gatavo ēdienu būs pavisam lēti. No otras puses, pusdienas ir daļa no socializēšanās ar kursa biedriem, tādēļ ir vērts tomēr vismaz dažreiz iet kopīgās pusdienās.
+ nepateici, kur studēsi, iespējams, ka saņemsi stipendiju un tad jau būs vēl vieglāk.
28.08.2015 19:31 |
 
Reitings 1063
Reģ: 01.06.2015
Jūs te gan pa dārgo :D
Mans budžets- 7 eur, no kuriem 3 aizgāja aliņos, bet tas jau tā.
Un no pārējā- griķi, griķi un vēlreiz griķi, citreiz roltons un tā. Gaļa nekad, jo nereāli dārgi.
Nopirku lielo griķu pārslu paku un katru dienu iebēru bļodiņā cik nepieciešams un uzlēju virsū karstu ūdeni. Un vēl sāli, vēljoprojām tā garšo :)
Un tā var reāli pa lēto, pat nauda pāri palika :D
Nu, šo to varēju no mājām paņemt, teiksim, kādu kartupeli vai tamlīdzīgi.
28.08.2015 20:07 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
Es kojā dzīvoju pirms 9 gadiem un tikai vienu gadu un tad pārtika bija krietni lētāka, iztiku ar 100 latiem mēnesī (ēšana, sab.transports, maksa par kojām, par telefonu utt.). Mēs vairākas meitenes mēdzām gatavot kopā, t.i. - vienu vakaru gatvoju es un draudzenes nāk pie manis vakariņās, pārējos vakarus atkal viņas un eju pie viņām. Ja šogad tikai plāno sākt kojās dzīvot, tad gan jau noteikti sadraudzēsies ar kādām meitenēm/puišiem un varēsiet apsvērt gatavot kopā, jo tā sanāk ietaupīt gan laiku, gan naudu.
28.08.2015 20:21 |
 
Reitings 490
Reģ: 10.08.2014
To vienu gadu, ko nodzīvoju kojās, ēšanai tērēju 40 latus - bet tiešām tikai pārtikai un tikai darbadienām. Brīvdienās braucu mājās. Tas bija pirms gadiem 7, šodien tam pašam pārtikas grozam aizietu ap 80 eur.
Neēdu putras, jo negaršo, roltonus ļoti reti. Biežāk ēstie produkti: griķi, tomāti, olas, svaigie sieri, āboli, burkāni, kāposti, pupiņas, šķeltie zirņi, pilngraudu maize, biezpiens. Ēdienkarte varbūt dažkārt kļuva vienveidīga, bet centos neļaut tai ieslīdēt pārāk neveselīgos ūdeņos.
01.09.2015 13:58 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits