Attiecības ar brāli un viņa ģimeni

 
Reitings 317
Reģ: 06.11.2012
Sveiki :)

Vēlējos uzzināt Jūsu viedokli par manu stāvokli ģimenē. Lieta tāda, ka nesen ļoti sanāca sastrīdēties ar brāļa sievu. Kura manuprāt izturējās ļoti zemiski un nepiedodami. Viss beidzās ar to, ka viņa man / manai mammai lika pazust no viņas, viņu bērnu un mana brāļa ģimenes. Brālis dzīvo manas vecmammas mājā, kuru mantoja no mūsu vecmammas.
Bet problēma sākas ar to, ka brālis darba dēļ bieži paliek pa nakti pie manis Rīgā. Un es brālim pateicu, tā kā es nevaru vairs tikties ar Tevi ( brāli) , taviem bērniem, tad nevēlos, lai tavas sieva brauc uz mana Rīgas dzīvokļa.
Bet tagad jūtu sirdsapziņas pārmetumus, varbūt tā nevajadzēja teikt. Un es esmu nežēlīga ....

Ļoti ceru, ka sapratāt manu klāstījumu un varat man kaut ko ieteikt / vai nomierināt :/

Paldies!
25.08.2015 21:36 |
 
Reitings 2342
Reģ: 29.01.2009
Var celt prasību tiesā arī pēc tam, kad brālis jau ir visu nokārtojis zemesgrāmatā. Tas nav šķērslis.
26.08.2015 01:03 |
 
Reitings 214
Reģ: 10.09.2011
ctn, super! Tu tiešām esi īsts paraugs!
26.08.2015 01:06 |
 
Reitings 2342
Reģ: 29.01.2009
ctn, super! Tu tiešām esi īsts paraugs!


Gan jau arī kādreiz Tu iemācīsies mīlēt cilvēkus un lietas izmantot, ne otrādi, nenokar degunu! ;)
26.08.2015 01:11 |
 
Reitings 214
Reģ: 10.09.2011
Nu tu nu arī esi diemžēl tāda, kāda esi. Kaut ko pa druskai apgrābsta un tad nu baigie spriedumi gāžas ārā. Atvaino, bet šis nu gan nebūs tavs lauciņš. Čuči smuki |-)
26.08.2015 01:33 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
Māsas (arī mammas) piekāpšanās jautājumā par māju ir liela pretimnākšana brālim, proti, iespējams, māsa pati Rīgā īrē dzīvokli, tajā vēl uzņem brāli, kad tam nepieciešams, kamēr brālis, nemaksājot īri, dzīvo dzimtas īpašumā, iespējams, to vēl juridiski pilnībā noformējot uz sevi. Tātad, kuram tagad ir lielāks ieguvums un pretimnākšana?

Mums nav informācijas par to, vai mammai un māsai dzīvokļi ir īrēti, vai privātīpašums, taču ir informācija, ka viņas jau iepriekš bija izvēlējušās atstāt māju un dzīvot citur, kamēr brālis ar ģimeni tur dzīvoja arī, kamēr vecmāmiņa bija dzīva.
Saprotu, ka Tu neesi spējīga atšķirt parastu apdzīvojamu ēku un dzimtas īpašuma

Ja nesakārtos savstarpējās attiecības, nebūs nekāda dzimtas īpašuma. Kāpēc? Tāpēc, ka:
a) Mamma ar māsu izkaros sev mājas daļas un brauks uz turieni bez brīdinājuma, kad vien ienāk prātā. Kas notiks tālāk? Sieva brāli par to zāģēs, līdz brālis neizturēs un pārvāksies citur. Tā kā par mājas daļu viņam joprojām būs jāmaksā. Cilvēkam, kas nevar atļauties sev pie vajadzības naktsmītni Rīgā un paliek pie māsas, tas būs par daudz un viņš būs spiests no mājas daļas atteikties. Ja mamma ar māsu nevarēs atļauties izpirkt viņa daļu, tiesa lems, ka visa māja jāpārdod un ienākumi no mājas pārdošanas, jāsadala visiem vienādi. Rezultāts - dzimtas mājas nav, tajā dzīvo citi cilvēki.
b) Māja paliek brālim, bet viņas joprojām tur skraida kad grib un dara, ko grib. Atkal jau sieva sāks zāģēt brāli (Ja viņam pašam jau nebūs piegriezies, ka viņš no rīta atnāk uz virtuvi, bet tur, bez brīdinājuma māsiņa jau kaut ko šiverē kārtējo reizi), brālis izvācas, lai viņa ģimenei būtu miers un pašam nebūtu jābūt pa vidu mūžīgiem kašķiem, bet pavilkt atsevišķu dzīvesvietu un māju nevar, tāpēc māja jāpārdod. Ja mammai un māsai, kam ir pirmpirkuma tiesības šajā situācijā, nav līdzekļu, lai māju izpirktu - woalla - mājas nav atkal.

Kamēr nesakārtos savstarpējās attiecības, nav runas par to, cik sen šī māja ģimenei pieder. Nemācēs sadzīvot, pazaudēs tāpat. Pat, ja mamma ar māsu to māju atpirks, brālis jau tur vairs nerādīsies - sieva neļaus, attiecīgi varēs priecāties par dzimtas māju, bet brālis būs pazaudēts un viss tāpēc, ka dāmām ar savu egoismu būs bijis grūti cienīt vienai otru (Sievas gadījumā viņas privātumu, māsas un mammas gadījumā viņu tiesības apmeklēt īpašumu) un vienoties, kā tad tas viss notiks.
26.08.2015 01:39 |
 
Reitings 638
Reģ: 29.01.2009
Kādēļ jums šķiet, ka autore tur visu laiku ierodas bez brīdinājuma?
Man pēc šī:
nesen nomira mūsu vecmamma-> omei bija liela māja, skaista, kurā braucāt katru nedeļas nogali, atpūtāmies. Ome bija jau sen nolēmusi, ka māju pārrakstīs brālim -> Un to es tā pieņēmu -> Bet, kad ome nomira, nākamajā dienā, brāļa sieva paziņoja, ka tagad viņa ir vienīgā saimniece, nevienam citam nav teikšana un kas es šeit savu kāju varu nespert. .
Saprotu, ka man teikšana mājā nav nekāda, bet nedomāju, ka var tik rupji izmest ārā. ..


šķiet, ka tai brāļa sievai viss bija 'labi' tik ilgi, kamēr tur bija pati ome. Gluži vienkārši 'nerādīja' īsto seju, lai mantojums arī paliktu tikai brālim.
Nu kā tā var darīt, un vēl jo vairāk - kā ko tādu var censties attaisnot? Te nav runa par kkādu nemitīgu un nepaziņotu uzkrišanu uz galvas. Visu laiku šī sistēma bija ok, bet jau nākamajādienā pēc nāves ne ..
Alexas un citu argumenti būtu puslīz saprotami, ja starp notikumiem būtu lielāks laika intervāls. Bet tad arī sakarīga sieva runātu par ciemošanāš biežumu, ne ultimāta veidā liegtu komunikāciju.

Ja viņa turpinātu uzvesties kā mantkārīga, neiejūtīga kaza (lasīt - lamāt tuvineikus, ne tikai autori, bet arī cilvēku, kam tikko aizgājusi māte (autores mammu)), tad censtos daļu īpašuma atgūt oficiāli, jo sevišķi, ja nav spēkā esoša testamenta. Kaut tādēļ, lai 'vēlāk' (pie šķiršanāš vai brāļa nāves' viss īpašums nepaliktu 'svešam' cilvēkam. Pašiem par savu finansiālo labklājību jārūpējas ;)
26.08.2015 01:58 |
 
Reitings 638
Reģ: 29.01.2009
Vēl kas - pēc šīs scēnas viss, ko autore ir izdarījusi - palūgusi to brāļa sievu viņas dzīvoklī nerādīties.. brālim jau neteica - nevari palikt vairs pie manis.
Vispār jau wtf - viņas vīŗs regulāri paliek pie autores, bet viņas mājās neviens gan nav gaidīts. Meh. Fūrija, ne sakarīga sieviete.
26.08.2015 02:00 |
 
10 gadi
Reitings 981
Reģ: 29.01.2009
Piekriitu,frivolous.Kapeec Jums liekas,ka maasa ar mammu brauc bez briidinaashanas?

Un veel.Labi,nepatiik braalja maasa,bet kapeec liegt mammai tikties ar deelu un mazbeerniem.Jo braalja sieva ne tikai maasu,bet arii mammu izdzina no dzimtas maajas.Tas Jums liekas normaali?
26.08.2015 07:52 |
 
Reitings 317
Reģ: 06.11.2012
Oj, Jūs tik daudz sarakstījuši un izteikuši domas, ka prieks lasīt!
Man lielākais "cepiens" ir par to briesmīgo attieksmi, kas nāk no brāļa sievas, kas uzreiz pēc bērēm var pateikt, Jūs nekas neesat, tagad es esmu saimniece. Es nekad neesmu pretendējusi būt tur saimniece - lai paliek viņai tādas tiesības! ... Bet es pārdzīvoju par to, ka viņa mani ir pateikusi, lai nerādos vecmammas mājās, bet viņa pati nezin kāpēc izdomājusi, ka brauks uz Rīgu un paliks dzīvokli kurā es dzīvoju. ( un ik pa laikam ari brālis) ....Tas man liekas vienkāŗsi smieklīgi .... tāpēc arī jautāju, vai es darīju pareizi, ka pateicu, lai brālim sieva manā dzīvoklī nerādās!!!! :-|
26.08.2015 07:56 |
 
Reitings 317
Reģ: 06.11.2012
Un godīgi sakot, man nebija tgd pēc omes nāves paredzēts iet uz to māju katru nedēļas nogali, jo lielākoties gāju uz turieni tikai dēļ omes, kas prasīja, lai nāku :)
Pa laukiem es esmu 1x - 2x mēnesī , tad tajā reizēs gāju uz turieni ... Tā kā neuzskata, ka kristu uz nerviem savai "mīļajai" brāļa sievai ....
26.08.2015 07:59 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
Bet es pārdzīvoju par to, ka viņa mani ir pateikusi, lai nerādos vecmammas mājās, bet viņa pati nezin kāpēc izdomājusi, ka brauks uz Rīgu un paliks dzīvokli kurā es dzīvoju.

Pagaidi pāris nedēļas un mēģini būt tā gudrā, kas piekāpsies, citādi, ja neviena to nesāks, taču brāļa sieva neizklausās pēc tās, kas piekāpsies, drūmākos scenārijus es jau augstāk sarakstīju.

Pa laukiem es esmu 1x - 2x mēnesī , tad tajā reizēs gāju uz turieni ... Tā kā neuzskata, ka kristu uz nerviem savai "mīļajai" brāļa sievai

Šo Tev viņai kaut kā ir jāieskaidro - ka laicīgi piezvanīsi un pateiksi, kuras nedēļas nogales tās bū un, ka lai jau viņa saimnieko, Tu tur neej ar mērķi tracināt viņu.
26.08.2015 08:14 |
 
10 gadi
Reitings 4026
Reģ: 02.01.2011
Oiii, dāmas, nopietni, šādā situācijā vēl speciāli iet un atkarot mājas daļas? es saprotu, ka gribas to brāļa sievu pamocīt un vazāties pa to māju, bet kas būs ar attiecībām ar brāli, ja šādi izrīkosies? neliekas, ka tad arī ar brāli vairs uz normālu kontaktu var necerēt? un es uzskatu, ka ir jāņem vērā mājas īpašnieka-nomirēja griba. Gribēja, lai māja paliek mazdēlam, tad tā arī jābūt nevis tagad katrs palikušais izdomās savu kārtību. Ome kapā otrādi apgriezīsies dēļ šitādām razborkām.

p.s. pilnīgi ticu, ka dzīve tādā dzimtas mājā, kur radi var sadomāt visādos laikos pavadīt savas brīvdienas, nav viegla. cosmo pilns ar meičām, kas pat durvis bieži neatver, kad zvana- a ko darīt tai sievai, ja pagalmā jebkurā brīdī var savelties radinieki? cilvēkam nekāda privātuma un tas iespējams nāk jau no tiem laikiem, kad tur bija ome un visi tiešām nāca, kad gribēja. NE VISI VIENMĒR IR SPĒJĪGI PRIECĀTIES PAR CIEMIŅU BARIEM.
26.08.2015 08:37 |
 
Reitings 973
Reģ: 30.06.2015
Uzskatu, ka cieņai pret otras puses vecākiem ir jābūt, protams ja vecāki paši neizturas necienīgi.
Bet laimīga sieva es ar nebūtu, ja drauga ģimene brauktu katras brīvdienas, vai ierastos nebrīdinot, traci es neceltu, vienkārši, pati mājās reti uzturētos. Bet cik ilgi tā var?
26.08.2015 08:59 |
 
Reitings 2337
Reģ: 14.07.2014
Manā ģimenē bija gadījums, kad vīrieša 2.sieva neļāva tikties ne pašam vīrietim, ne viņa 2 bērniem no pirmās laulības ne ar vienu no vīrieša radiniekiem, jo nu tak traucē visu laiku ar radiem komunicēt. Nu neko, paldies dievam, izšķīrās pēc 16 gadiem un tagad tie bērni ar saviem radiem iepazinušies beidzot.

Bet tai 2.sievai mazliet vēlāk uzstādīja šizofrēnijas diagnozi.

Stāsta morāle: ja ir sieviete ar putniem, tas ne vienmēr nozīmē nepatīkamu raksturu - pieņem to, ka viņa var būt ir slima, tā vieglāk piedot cilvēkam, ka uzvedas kā kretīns.

Pati savās mājās tādu sievieti nelaistu, un palūgtu brālim atrast citu vietu, kur dzīvot, ne pie manis, jo tā ir tieši brāļa ģimene, kas tevi ir tik brutāli atšuvusi, kamēr vēl nebiji atguvusies no vecmāmiņas nāves. Ja brālim nav nekādas teikšanas par sievas izdarībām, tad viņš ir lupata - nu piedod, bet nu viņš izklausās pēc zem tupeles pabāztas lupatiņas.

Man pašai nepatiktu, ja brāļa māsa regulāri nāktu bez saskaņošanas ciemos - man vispār ne pārāk patīk uzņemt viesus, bet nu, piemēram, ar vienu diezgan uzstājīgu cilvēku (kas ir mana drauga māsa), esmu izrunājusi tās robežas, cik ļoti viena otru varam traucēt, un nav problēmu. Jā, par labākajām draudzenēm tā nekļūsim, bet mums ir korektas, pieklājīgas attiecības, sazvanamies ik pa laikam, apciemojam viena otru - bet normas robežās. Tā kā pati esmu cilvēks, kam emocijas iet pa gaisu un ne vienmēr esmu racionāla - ja man kāds pateiks, ka tā jau visi nevar - tad es smiešos, jo jautājums nav varēšanā, jautājums ir gribēšanā, ko tava brāļa sieva acīmredzami ir atbildējusi.
26.08.2015 09:22 |
 
Reitings 2337
Reģ: 14.07.2014
Man pašai nepatiktu, ja brāļa māsa regulāri nāktu
Brāļa sieva, atvainojos
26.08.2015 09:23 |
 
Reitings 317
Reģ: 06.11.2012
Jūs visu laiku rakstat, ka Jums pašām nepatiktu, ja nāktu bez brīdinājuma, nepazvanot un katru nedēļas nogali, bet kā jau teicu, es nācu 1-2x nedēļa un vienmēr pazvaniju, uzjautāju esat mājās. Un ome man lūdza lai atnāku, tāpēc gāju. :)
26.08.2015 09:33 |
 
Reitings 317
Reģ: 06.11.2012
Bet LIELS PALDIES par Jūsu viedokli :)

Palika vieglāk :)
26.08.2015 09:34 |
 
Reitings 967
Reģ: 14.09.2009
Tās, kas aizstāv brāļa sievu, jūs jocīgas esat?

Māsai un mammai ir 100x lielāka teikšana par māju nekā kaut kādai tur sievai. Pirmkārt, tās ir ģimenes mājas. Ok, oficiāli māja tika norakstīta brālim. Tad tā ir arī brāļa māja. Bet kāds tur sievai sakars? Ne viņa pieder pie dzimtas, nekas. Kaut kāda pieprecēta svešiniece.

Par SAVU māju var uzskatīt to, kurai tu pats esi naudu sakrājis, pats uzcēlis, pats iekārtojies, pats uzturējis. Sieva kaut ko tādu ir darījusi??? Ko viņa tur šefojas svešās mājās?
26.08.2015 09:42 |
 
10 gadi
Reitings 166
Reģ: 20.09.2012
es arī nesaprotu, kāpēc jūs aizstāvat brāļa sievu. Man, piem.arī nepatīk, ja kāds staigā pa manu māju bez brīdinājuma, bet es jau tāpēc neiešu kliegt - ārā no mājas un nekad mūžā vairs nebrauciet šurp! Es tai vietā arī svešās mājās savu degunu bez atļaujas nebāžu.
26.08.2015 09:52 |
 
Reitings 967
Reģ: 14.09.2009
Uzskatu, ka vislielāko kļūdu tomēr pieļāva ome. Nu kā var norakstīt mantojumu tikai mazdēlam un paļauties, ka viņa ģimene pulciņā draudzīgi uzņems arī mazmeitu. Vispār ļoti nesmuki… Tas būtu tāpat kā vecāki atstāj mantojumu dēlam, bet meitai nekā, drausmīgi :(
26.08.2015 09:55 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!