Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Kas svarīgāks- sieva vai bērns?

 
Reitings 326
Reģ: 11.01.2015
Sveikas meitenes, esmu apjukusi un īgna :-D Reiz kaut kur no kādas latviešu psiholoģes dzirdēju, ka vīrietim viņa tuvākajam cilvēkam ir jābūt sievai, nevis bērnam, ka tā esot pareizi, un teorētiski ja dalītu ģimeni pa vietām, tad sieva 1. vietā un bērns 2.vietā, jo sieva ir tieši tā, ar kuru tu (vīrietis) radi to bērnu, un sieva ir tā, kas vienmēr blakus, bet bērns ir tas, kas sekos tālāk pēc jums, radies no jūsu saskaņas. Tad nu es pajautāju savam puisim... Ja mēs apprecētos un mums piedzimtu bērns, kas tev būtu svarīgāks, es vai bērns? Uz ko viņš atbildēja, ka bērns. Jo bērnam esot jādod viss tas labākais, bērnam jāatdod viss pēdējais, bet tu esi tikai sieva. Tad es ļoti saskumu un sajutos greizsirdīga uz mūsu neesošo bērnu :-D klau, vai tā jābūt? Vai tiešām es būšu viņam vissvarīgākā tikai līdz bērna dzimšanai, un pēc tam... tikai kā mājsaimniece? Man ļoti sāp šis jautājums jo tiešām gribētu ar viņu precēties un veidot ģimeni, bet man vajag vīrieti kurš mani cienīs un sauks par vismīļāko, nevis tikai lai es būtu viņa bērnu māte.
Tās, kurām ir bērni- kā mainijās jūsu vīru attieksme pret jums pēc dzemdībām? Vai pārdzīvojot visas tās grūtniecības problēmas un dzemdību sāpes, vīrs nesāka uz jums skatīties citādāk- vairāk ar cieņu? Vai jums nav bijusi sajūta, ka vīrietis savu bērnu mīl vairāk kā jūs?
04.08.2015 13:01 |
 
Reitings 326
Reģ: 11.01.2015
mana* loma
05.08.2015 18:03 |
 
Reitings 326
Reģ: 11.01.2015
Es saprotu, varbūt mans jautājums viņam bija muļķīgs, bet es vēlos jau laicīgi saprast kāda būs maza loma mūsu ģimenē, jo jau dažas lapas iepriekš rakstiju par viņa vecāku ģimenes modeli, kas man galīgi neapmierina, bet viņam tas visu mūžu bijis kā paraugs.
05.08.2015 18:00 |
 
Reitings 209
Reģ: 03.05.2014
Tici man , kad pasaulē nāks bērns, tev pašai priekš vīra nebūs laika un ar vien vairāk tu gribēsi pati pavadīt laiku ar bērnu. ;-)
05.08.2015 17:57 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
Tās ir nesalīdzināmas mīlestības.
Man jau liekas, ka bērns kaut kādā ziņā vienmēr būs pirmajā vietā, bet tas nenozīmē, ka otro pusi tāpēc mīl mazāk.
05.08.2015 12:58 |
 
Reitings 4320
Reģ: 24.04.2012
Man liekas, ka tā nevar runāt par mīlestību pret bērnu un sievu. Tās ir pavisam savādākas mīlestības un nesalīdzināmas lietas. Tāpat kā mīlestība pret māti.
05.08.2015 11:18 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Rūū, + un welcome back! ;-)
04.08.2015 20:10 |
 
Reitings 228
Reģ: 30.07.2015
Svarīgākā ir ģimene. :)

Kā bērna tēvs, tā māte, tā paši bērni spēlē savu lomu laimes radīšanā un tikai kopā pie tā strādājot viss var izdoties. Nesaprotu šo filozofēšanu un lieku galvassāpju radīšanu. Kad sieviete tiešām jutīsies apdalīta un būs norūpējusies par to, cik daudz laika un rūpju tiek veltīts viņai kā sievai, mīļotajai un bērnu mātei, tad šie jautājumi arī jāizrunā, ne pirms laika jāspriedelē ''vai tad man vispār vajag bērnus, ja mani šitā apdalīs''.
04.08.2015 19:56 |
 
Reitings 8272
Reģ: 29.01.2009
Manuprat, sieva un berns ir divas dazadas lietas. Tas ir divas pavisasm atskirigas milestibas un rupes. Manuprat, tavs draugs vnk nekorekti izteicas. Protams,ka rupes par bernu bus vnm lielakas,neka par sievu. To tu sapratisi tikai tad, kad busi mate. Bet nevar tak salidzinat berna aijashanu un sievu gulta. Beidz taisit dramu. Un pirms tavs draugs kluvis par tevu,tu nekad nezinasi,kads vins bus tevs.
04.08.2015 19:46 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
kas tev būtu svarīgāks, es vai bērns? Uz ko viņš atbildēja, ka bērns.


Priecājies! Tev ir cerības uz vīru, kurs, ja nu sanāks šķirties, izsķoirsies tikai no tevis, nevis arī no "sekundārā"bērna!
04.08.2015 19:22 |
 
Reitings 2746
Reģ: 03.02.2015
Milestibu pret bernu un milestibu pret virieti nemaz nevar salidzinat. Tapec jaa, man tas liekas padumjs jautajums.
04.08.2015 19:15 |
 
Reitings 5261
Reģ: 27.03.2009
jocígs jautájums no meitenes, kurai ne víra , ne bérna nav :D reizém sanák, ka bérnam piedzimstot sieviete izvélas tikai bérnu, par víru pilnígi un galígi aizmirstot, un tá ir daudz biezhák, neká tévs bérnu noliek 1. vietá.

vispár nesaprotu tádu dalíshanu pa vietám?!! prieksh kam? káda velna péc manam vírietim tagad jádomá, kuru likt 1. vietá mani vai bérnu? teorétiski laikam bérnam bútu jábút 1. vietá, lai skjirshanás gadíjumá vinjsh turpinátu rúpéties par bérnu arí tad, kad bús párstájis kontaktéties ar sievieti.
04.08.2015 19:04 |
 
Reitings 792
Reģ: 04.03.2009
Jautājums no sērijas kas bija pirmais - vista vai ola?

Iedomājies, ka ģimenē ir divi bērni - lielākais un mazākais. Tas, ka sākumā mazākajam pievērš vairāk uzmanības taču nenozīmē, ka viņu mīl vairāk par lielāko?

Tādus jautājumus arī uzdot var, ja stingri pieturas pie domas par tikai vienu bērnu.
04.08.2015 18:28 |
 
Reitings 249
Reģ: 17.07.2014
tas tāpat kā vecim jautāt- kas tev svarīgāka/mīļāka utt.- māsa vai draudzene?


ir nācies ar šo daļēji saskarties, jo man 9. klases izlaidums iekrita vienā dienā ar brāļa draudzenes 12. klases izlaidumu, nu tad bija jautājums, uz kuru ieradīsies? :-D
04.08.2015 18:22 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
Nevaru pateikt no vīrieša puses, bet no savas, kā sievietes puses, bērns būs pirmajā vietā. Jā, tas ir abu mīlestības auglis, bet bērns ir Tavas asinis, vīrietis nekad nebūs Tavs radinieks. Turklāt mūža garumā var būt vairāki partneri, t.i. vīrieši var būt un tad pazust no Tavas dzīves, bērns paliks (pat izaugot, pat uzsākot savu dzīvi)

Bet vispār dīvaini salīdzināt un likt prioritātes, jo mīlestības paveidi ir dažādi..
04.08.2015 18:09 |
 
Reitings 4962
Reģ: 24.08.2013
Varbūt sākotnēji šķiet dumjš jautājums, bet sava lieta jau tur apakšā ir. Par sevi domāju, ka varbūt arī tas ir viens no iemesliem, kāpēc negribu bērnu, jo man patīk, kā ir tagad-es savam vīram esmu vissvarīgākā, mani viņš mīl vairāk par visu. Briesmīgi skan, bet nav izslēgts, ka līdz ar bērnu daļa no tā zustu. Nav izslēgts, ka arī no manas puses.

Tas, ka diviem cilveekiem piedzimst beerns, nenoziimee, ka vinji paarstaaj funkcioneet kaa paaris un tagad ir tikai vecaaki.


Jā, tā tam vajadzētu būt, bet es esmu redzējusi tik daudz reālu gadījumu, kad ir foršs, interesants, pievilcīgs pāris, tad piedzimst bērns un...visas sarunas, visas tēmas, visa dzīve tikai ap bērnu un visu, kas ir ap bērnu, liekas, ka pat viens uz otru vairs nemaz lāgā nepaskatās, tikai uz bērnu.
04.08.2015 17:23 |
 
10 gadi
Reitings 4012
Reģ: 02.01.2011
stulbam jautājumam stulba atbilde!


tas tāpat kā vecim jautāt- kas tev svarīgāka/mīļāka utt.- māsa vai draudzene?
04.08.2015 16:57 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
Kā var būt viens svarīgāks par otru? Kāpēc vispār jāliek cilvēkam izvēlēties, kas viņam svarīgāks? Gaidi to brīdi, kad gan Tev, gan bērnam vajadzēs nieri, bet viņam būs tikai viena ko dot un tad jāizvēlas?

Tās ir pilnīgi dažādas attiecības - ar bērnu un ar otru pusi. Nevar būt viens svarīgāks. Tas, ka bērns prasīs vairāk uzmanības, nav apstrīdams, taču tas, ka bērns to arī saņems, nenozīmē, ka sieva būs mazāk svarīga. Un ja sieviete var palikt greizsirdīga uz savu bērnu, jo viņai pēc bērna dzimšanas tiek mazāk uzmanības, nekā bija pirms tam, tad tādai nevajadzētu dzemdēt vispār. Ok, ja pēc bērna dzimšanas sieva paliek par tukšu vietu - viņu vairs neievēro vispār, tas ir slikti, bet tas, ka vīrietis vakaros spēlējas ar bērnu, tā vietā, lai čubinātu dīvānā sievu, ak dies, kas tur slikts? Sievu pačubinās, kad bērns gulēt būs aizgājis. Manuprāt, sievietei ir jābūt tai, kas notur to uzmanības balansu visiem, tai, kas parūpējas, lai bērns pavada laiku kopā ar tēvu, kaut vai aizsūtot abus uz parku, kamēr pati kaut ko šiverē pa māju vai iet pie friziera, kas zin, kurā brīdī bērns jāaizsūta pie omes un jāpavada laiks divatā un izdomā, ko varētu darīt visi kopā. Vīriešiem ir daudz praktiskāka domāšana, viņi par emocionālo var neaizdomāties, kamēr pašiem nav totāls diskomforts.

Man liekas, ka autores gadījumā vīrietis izvērtēja to no viedokļa - bērns prasa vairāk uzmanības, sieva ir pieaugusi un var paciesties nedaudz. Sieva nepaliek nesvarīga dēļ bērna.
04.08.2015 16:40 |
 
Reitings 976
Reģ: 30.04.2011
Nelasīju visu diskusiju. Bet mīlestība pret bērnu un pret savu otru pusīti ir 2 dažādas lietas,gan no vīrieša puses,gan sievietes.
Tev,kad uzradās Tavs līgavainis,tad Tu arī savus vecākus sāki mazāk mīlēt,jo nu Tu tak ar viņiem vairs nedzīvo kopā? Tas ir retorisks jautājums.
Nevajag salīdzināt tik krasi atšķirīgas lietas.
04.08.2015 16:06 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Vina citreiz mani stumj prom no tēta un rāda dusmīgu sejas izteiksmi!


:D :D

mana otrādi , priecīga , ka tētis bučo mammu (l)
04.08.2015 15:55 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Svarīgaka par sievu un bērnu ir paša māte :)
04.08.2015 15:54 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits