Ja godīgi,patiešām besī.

 
Reitings 375
Reģ: 06.10.2010
Sveiki! Man jau tās tēmas parasti gaudulīgas,bet te nu es atkal. Par to,ka cilvēki sabiedriskajā telpā viens ar otru nerēķinās un pat neiedomājas,ka vajadzētu. Uzvilka šodienas gadījums. Piemājas Maximā skatos,skuķim sakrāmētas vienā maisā 1kg apmēram visas kopā-Snickers,Twiks,Bounty u.c končas. Pienāk rinda,pārdevēja jau novaidās un sāk šķirot,bet skuķis tik nočiepst-a viņām tak viena cena! Vai tiešām nav skaidrs jebkuram idiņam,ka veikalos utt ir tāda lieta kā uzskaite,inventarizācijas?! Labi,necepšos vairākās rindās par vienu un to pašu. Vēl-arī veikalos visi pie letes bāž savas preces virsū iepriekšējām. Vai arī- redzi tak,ka tai pat veikalā pa šauro eju tev pretī nāk vēl kāds un grib tikt garām. Bet nē-tak nepabīdīsies ne par centimetru,lai ļautu otram tikt garām,labāk jau ļaut izbakstīt sevi un savu pirkumu grozu,cenšoties izbīdīt sev ceļu. Ziemā,cilvēki,ejot ne gluži pa ceļu,bet pa sniegā iemītām taciņām,tak nedod Dievs pagriezt otram ceļu. Lai iet pa sniegu,kad sniegs "līdz kulei',atvainojos,kungs vai kundze dur pa taisno un pat sānu pieklājības pēc nepagriezīs. Un vēl tā savu pirkumu bāšana virsū iepriekšējiem...
Sabiedriskajā-sēdēšana ārmalā(kur divas sēdvietas). Nu it kā jau man nav grūti palūgt palaist apsēsties iekšmalā. Bet manā praksē ir bijis,kad vecene pēc mana lūguma nepabīdās ne mazdrusciņas,tikai "da,da" , un kamēr es kāpju ar lielu soli viņas tašai pāri,vēl burkšķ,ka tāda jauna meitene un netiek garām. Grrrr... vai es pārāk pamanu to visu vai vēl kadam besī šīs u.tml.lietas???
30.07.2015 18:28 |
 
Reitings 264
Reģ: 10.12.2014
Par nogaršošanu - esmu laikam no tiem, kas regulāri nogaršo visu ko pērk, ja iet runa par ogām, riekstiem u.tml. Piemēram, kāpēc man jāpērk vīnogas, kas man varbūt negaršo? Tāpēc apēdu vienu ogu. Neredzu tur neko šausmīgu, neapgramstu tak visu stendu ...
31.07.2015 15:14 |
 
Reitings 951
Reģ: 16.12.2014
Ir reizes, kad pilnīgi piekrītu šāda tipa posteriem, kā REBEl ieliktais, bet tomēr... primitīvs piemērs - ja es stāvu veikalā rindā un man aiz muguras divi cilvēki skaļi sarunājoties aiz katra otra vārda lieto lamuvārdus, tad vaina ir manī, nevis viņos? :D
31.07.2015 15:18 |
 
Reitings 4339
Reģ: 01.06.2014
Veikalos var manīt,ka ļaudis pie sveramajām precēm,visvairāk jau tracina,ka pie cepumiem,grābstās un nogaršo kā tādā degustācijā,lēnā pastaigas solī ar kailām rokām. Nu negribu es ņemt cepumus,ko kāds jau ir apgrābstījis,aplaizījis,nogaršojis,pat neprototies to cepumu caur maisiņu paņemt rokās.

Da labi! Cik reizes Tu esi redzējusi, ka veikalā kāds laiza cepumus?! :D :D Es pilnīgi nevaru!
31.07.2015 15:21 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Par tām konfektēm. Arī esmu strādājusi veikalā un visu saprotu, bet reklāma arī veikalam nepārdomāta. Ja pārdod atsevišķi, tad lai neliek foto ar visiem veidiem kopā. Tas mulsina pircējus. Mārketinga speciālists nav ņēmis vērā realitāti un pārdevējām no tā jācieš :-/ .

31.07.2015 15:22 |
 
Reitings 95
Reģ: 22.07.2015
Par nogaršošanu - esmu laikam no tiem, kas regulāri nogaršo visu ko pērk, ja iet runa par ogām, riekstiem u.tml. Piemēram, kāpēc man jāpērk vīnogas, kas man varbūt negaršo? Tāpēc apēdu vienu ogu. Neredzu tur neko šausmīgu, neapgramstu tak visu stendu ..

Iedomājos ja katrs pircējs pagaršotu vienu vīnogu, riekstu, konfekti. Interesanti kas no tā vīnogu ķekara vai riekstu kastes paliktu pāri? Būs jāpamēģina nogaršot siers, čipši, āboli, mazums man negaršos. :-D
31.07.2015 15:22 |
 
Reitings 4339
Reģ: 01.06.2014
Anno Domini, labāk nogaršo dārgo alko! Atskrūvē, vienu mutīti un miers! Ja nu, kas tad sit ar dūri pret galdu un saki, ka Tev kā pircējam tak ir tiesības garšot! :D Ja vīnogas, riekstus utt. var, tad kāpēc alko nevar?
31.07.2015 15:25 |
 
Reitings 264
Reģ: 10.12.2014
Anno Domini - rakstīji ar sarkasmu par sieru, bet ... normālā veikalā pircējam ir tiesības palūgt, lai nogriež mazu gabaliņu no gaļas, desas, siera - nogaršot, ja šie produkti ir sverami.

Nogaršot preci, kuru vēlies pirkt nav tas pats, kas nogaršot, lai nogaršotu. Ir atšķirība starp apēšanu ēšanas pēc un pirms iegādes. Ja es pērku kilogramu vīnogas, tad tie 5 - 10 grami par vienu ogu nevienu bankrotā neiedzīs. Ir tāda lieta kā nobirums, žūšana u.tml., kas sen ir cenā ielikta :)
31.07.2015 15:27 |
 
Reitings 95
Reģ: 22.07.2015
normālā veikalā pircējam ir tiesības palūgt, lai nogriež mazu gabaliņu no gaļas, desas, siera - nogaršot, ja šie produkti ir sverami.

Nezinu kas ir normāls veikals, LV ir tikai zemas kvalitātes veikali kā RIMI, Maksima, Elvi un citas miskastes. Mūsu lielveikaliem līdz augstākās klases veikaliem kā līdz Ķīnai.
Sieru vai citus produktus veikalos piedāvā degustācijai, kad tiek piedāvāts kāds konkrēts produkts vai reklamēta firma. Savādāk neceri ko ņemt un garšot.
31.07.2015 15:32 |
 
Reitings 168
Reģ: 27.03.2013
Visu man slinkums lasīt, bet ievēroju par tiem preču atdalītājiem. Nezinu, man šis ir iegājies kopš laika kad dzīvoju Dānijā, jo visi tādejādi izpalīdzot un, lai viss raitāk notiek, aiz sevis noliek atdalītāju. Protams, ne jau kad esi viens pie kases.. Tad izrādās, ka citas uztver to nevis kā laipnību, bet pretēji :D nu ko.. tracinaties, besaties utt :D
Apbrīnoju, kā var visādi nieki kaitināt? Nu ja jūs kaut kādi idiņi nelaiž kaut kur, vai vēl nezin kas neapmierina, kas jums balsis pazudušas? Tad arī varat pajautāt- atvainojiet, bet kādēļ jūs nevarat pabīdīties, palaist utt? Un dzīve, manuprāt, ir grūta, ja šādi nieki var tracināt.
REBELL ++++
31.07.2015 15:34 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Nezinu kas ir normāls veikals, LV ir tikai zemas kvalitātes veikali kā RIMI, Maksima, Elvi un citas miskastes. Mūsu lielveikaliem līdz augstākās klases veikaliem kā līdz Ķīnai.
Sieru vai citus produktus veikalos piedāvā degustācijai, kad tiek piedāvāts kāds konkrēts produkts vai reklamēta firma. Savādāk neceri ko ņemt un garšot.


Arī, ja šajos veikalos nopērc vīnogas, kas izrādās skābas, tu vari tās nest atpakaļ. Latvijā par to cilvēki pat neiedomātos. Nopirki- pats vainīgs.
Vienīgi atliek variants - ieliec maisiņā pāris ogas un ej uz kasi. Ja garšo - pērc vēl.
Būs interesanti, ja katrs ies un pirks no sveramajiem produktiem pa pāris gramiem :-)
31.07.2015 15:40 |
 
Reitings 249
Reģ: 30.07.2015
pārskrienot pāri diskusijai, tā vien liekas, ka Laurentijai ir mēneša īpašās dienas + vēl strādā veikalā, kur katru dienu nākas saskarties ar tūkstošs cilvēku mazajām nelietībām ( bieži pat neapzinātām, un noteikti NE ar nolūku viņu nokaitināt)

Atceries tik vienu, ka šādi pukojoties Tu bojā tikai un vienīgi savus nervus un savu veselību, jo tie n-tie cilvēki ar saviem "pārkāpumiem" dzīvo laimīgi tālāk, kamēr Tu nenormāli cepies. ( viņi pat nezin, ka ir kādu nokaitinājuši. Un jā, ir elementāras pieklājības normas, bet ir brīva valsts, un katrs dzīvo kā grib/prot un sanāk).

un WTF!!! Nākamreiz palīdzi tam nagaga "stulbajam"cilvēciņam un pasaki, ka tās končas ir jādala atsevišķos maisiņos, nevis taisi traci.

Un īstenībā, šādos nervu "sabrukumos", kad viss besī, vienmēr apakšā slēpjas, kas cits.

Iespējams,Tevi īstenībā uztrauc un skumdina, kas cits. Kas lielāks un nopietnāks.

Bet,tiešām iesaku no sirds, dzīvi uztvert nedaudz vieglāk. Redzēsi, pati jutīsies labāk un būsi laimīgāka! Dzīve liksies skaistāka un krāsaināka :) :) :)
31.07.2015 15:42 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Kas ir augstas klases veikali? un priekš kam viņi LV, ja vidējā alga ir nedaudz pāri 700 pirms nodokļiem?
31.07.2015 15:43 |
 
Reitings 2342
Reģ: 29.01.2009
Nogaršot preci, kuru vēlies pirkt nav tas pats, kas nogaršot, lai nogaršotu. Ir atšķirība starp apēšanu ēšanas pēc un pirms iegādes.


Reiz veikalā pie kases redzēju kašķi par šo. Vīrietis bija apēdis zefīru (nebiji Tu, starp citu?), tad ielasījis drusku maisiņā vēl, acīmredzot, garšīgi bija. Pie kases viņu sagaidīja apsargs ar vienu zefīru maisiņā, lika samaksāt par to, ko pats pircējs ielasījis + vienu zefīru, ko apsargs atnesis. Bļaušana bija liela, jo vīrietim bija tieši tāda pati teorija - pagaršot jau var.

Cik kg konfekšu dienā apēstu, ja katrs klients apēstu pa vienai?
31.07.2015 15:44 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Es nesaprotu ko var stresoties jo lūk divas omes sēž un apspriež to kur visi ļaudis dodas. . vai izdomā tieši tai laikā doties uz tirgu, lai gan varbūt tad viņas dabūs pašu pašu svaigāko preci pirmās utt. Lai nu kā, lai jau omes brauc un citiem par to nevajadzētu pārāk kreņķēties, jo lūk tas man liekas amizanti.

Par produkcijas nogaršošanu man ir dalītas domas, jo no vienas puses es pilnīgi saprotu ja cilvēks grib nogaršot pirms pērk, bet no otras puses man tas neliekas pareizi jo es tā nedaru, nespētu izdarīt pat gribot, ne to vienu vīnogu iestūķēt mutē ne arī cepumu apēst jo man tas vienkārši nav pieņemams. Es nopērku un tad ēdu, ja negaršo tad nākamo reiz vienkārši nepērku nevis eju tagad degustēt visu pēc kārtas līdz atrodu to ko gribu. Par to ka ogas/augļi ir jāmazgā vispār laikam neaizdomājas tie kas ēd uz vietas.

Bija viena pazīstama sen atpakaļ kura prizmā aizgāja piestūķēja pilnu maisiņu ar riekstiņiem(vai vienalga ko viņai sagribējās) un lēnā pastaigā pa prizmu šurpu turpu ar viņu izēda tukšu. . es vel saprastu ja samaksātu par to svaru kāds tiem riekstiem bija, bet nop viņa vienkārši aizvācās prom. Personīgi man pat nepatika to redzēt no malas un ēst ar tos riekstus needu.

Lai gan dzīvē es šo neesmu vel redzējusi, bet esmu te cosmo dzirdējusi ka meitenēm patīk plūkāt ogas nost no kātiņiem, piemēram tās pašas vīnogas, lai tik mazāk maksātu. Godīgi sakot man tā doma jau liekas kaitinoša :D bet no otras puses man sāk likties ka tādiem cilvēkiem tiešām nav ko darīt ja jau tiešām pavada ilgu laiku plūkājot tās ogas lai tik ietaupītu varbūt pāris centus. Un te nu nevar teikt ka ir taupīšanas apsēstība, bet gan drīzāk vienkārši skopums vai pārāk liela bezdarbība :D (neapvainojaties tās kuras tā dara, es tik te tā pa jokam jo man lūk šis nav izprotams)
.

Vel protams mani tracina ja cilvēki spaida produkciju un ne tā drusku, bet gan riktīgi tā ka pēc tam uz augļa/dārzeņa paliek pleķis untad nu kāpēc kādam citam vajadzētu pirkt tādu saspaidītu produktu. Tā var iet zudumā kā nauda tā prece.
31.07.2015 15:45 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Kas ir augstas klases veikali? un priekš kam viņi LV, ja vidējā alga ir nedaudz pāri 700 pirms nodokļiem?


Man nešķiet, ka eksistē kaut kādi augstas klases veikali, bet atšķiras attieksme. Latvijā ir tā ideja, ja nopirki pats vainīgs, ja kaut kas nepatīk. Problēma tajā, ka, ja pārdevēja nepārdos visu termiņa laikā vai kaut kas tiks atnests atpakaļ, tas tiks skaitīts no viņas algas.
31.07.2015 15:46 |
 
Reitings 4339
Reģ: 01.06.2014
ctn, tik smieklīgi! :D Un pareizi arī darīja! Gribi ēst, tad maksā! Es pati nekad negaršoju! Jo es pieturos pie tādas domas, ka, ja katrs pagaršotu to 1 vīnogu/konfekti utt. Kas būtu vakarā? Vai tur vēl būtu ko pirkt? Pēc tādām degustācijām.
Gribi garšot, tad nopērc to vienu nelaimīgo zefīru/konfekti un nogaršo. Nevis gaidam, kad nu tik dos par velti!
31.07.2015 15:47 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Vel protams mani tracina ja cilvēki spaida produkciju un ne tā drusku, bet gan riktīgi tā ka pēc tam uz augļa/dārzeņa paliek pleķis untad nu kāpēc kādam citam vajadzētu pirkt tādu saspaidītu produktu. Tā var iet zudumā kā nauda tā prece.


Tā ļoti ātri sabojājas avokado un tomāti
31.07.2015 15:48 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Nu par sveramajiem cepumiem runājot - manā piemājas Maximā viņi stāv atvērtās kastēs un es tiešām nesaprotu kā cilvēki viņus var pirkt, jo bāc.. visi iet garām, kāds varbūt nošķaudās, kāds šļupst un savas siekalas izdala šļupstēdams, kāds bomzis apgrābsta..vjeek vjeek vjeek
31.07.2015 15:50 |
 
Reitings 359
Reģ: 03.10.2013
Acīmredzami cosmo dāmas vienīgi ar mašīnām braukā un sabiedriskajā kāju nemaz nesper. Prieks par jums, bet runājot tās omes braukā 1.VAIRUMĀ, ka nav kur kāju spert, nerunājot par apsēšanos, 2.tāpēc, ka nav ko darīt + sacelt traci autobusā no rīta viņām ir svēta lieta, 3. un māmiņām ar maziem bērniem no rīta uz dārziņu bērnu aizvest ir viena vienīgā mocīšanās. Kaut gan... kam es te šo stāstu. Visas ir trakoti iecietīgas. Sēžot auto sastrēgumā.
31.07.2015 15:50 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Ak jā vel piemirsi piebilst ka nepatīk ja klients pēc preces apčamdīšanas, pabakstīšanas vai vienkārši pārbaudīšanas izdomā nevis normāli nolikt preci kur tā stāvēja, bet gan to nomest, pietam tā diez gan nesmuki to darot kad ari prece pēc tam ātrāk sāk bojāties. Pati savām acīm redzēju kā tante tā izčamdija vairākus tomātus un pēc tam meta viņus atpakaļ, lai gan pēc tam varbūt kāds cits tos produktus ņems vel. Man tas likās ļoti nepieklājīgi no malas redzot.
31.07.2015 15:54 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits