Mājas solis, darba zirgi, virtuve, nu tipiska latvietes dzīve.

 
Reitings 743
Reģ: 23.02.2015
Vot radās jautājums pēc tēmas par attieksmi pret sievieti, kur tika apspriests tas, ka sievietes Latvijā dara visu un ir kļuvušas par darba zirgiem.
1. Strādā pilnas slodzes darbu
2. Gatavo ēst savam slinkajam vecim
3. Mazgā zeķes un gludina kreklus
4. Šrubē māju
Vai tu savās mājās jūties kā darba zirgs, vai dari visus šos pienākumus, kamēr vecis atnāk no darba saslien kājas gaisā un skatās TV, vai ierubī spēles kompjuterā?
Vai ēst mākat gatavot ? Vai uzskatat, ka ir svarīgi mācēt gatavot ēst, vai jums patīk gatavot un vīrietis atzinīgi novērtē jūsu pavārmākslu?
30.07.2015 15:35 |
 
Reitings 1534
Reģ: 28.04.2015
Kāpēc ir tik daudz instrukciju kā sievietēm būt labām? Kāpēc ne vīriešiem?

Nu tādas vispār nevajadzētu, bet nu ja jau, tad jau. :-D
30.07.2015 21:14 |
 
Reitings 2342
Reģ: 29.01.2009
Neredzu problēmu, katra izvēlas sev vīrieti, atbilstoši savai vērtībai, ko pati sev piešķir.
30.07.2015 21:17 |
 
Reitings 7704
Reģ: 13.03.2012
1. Strādā pilnas slodzes darbu Man ir pusslodze, vispār nejūtu, ka strādāju..tik vien, ka celties no rītiem nepatīk :D
2. Gatavo ēst savam slinkajam vecim Gatavoju, bet daru to ar prieku :)
3. Mazgā zeķes un gludina kreklus. Pārsvarā to daru es, bet baigi nenogurstu no tā :D Pēdējo reizi gludināju kaut ko pirms pāris mēnešiem. Man ir sava taktika, lai drēbes būtu bez burzījumiem.
4. Šrubē māju
Nu cik nu bieži..pēdējā laikā par grīdām atbild draugs, es par traukiem (kuri uz mums diviem nav daudz.) Ik pa brīdim kaut ko pievācu, tāpēc nevaru sūdzēties, ka tas mani nogurdina.
30.07.2015 21:24 |
 
Reitings 1542
Reģ: 14.07.2011
Krista21, es to nedomāju par Tevi un Tavām attiecībām. Mans pēdējais komentārs bija par Selīnas komentāru, jo viņa piesauca manus vārdus, ka ir jāmainās. Bet tie tika izrauti no konteksta. Es rakstīju, ka ir jāmaina sevi, ja jūties nelaimīga par to, ka uz Taviem pleciem gulstas tik daudz un uz vīrieša tik maz. Jo otru cilvēki izmainīt ir ļoti, ļoti grūti. Un nekādu pozitīvu rezultātu tas arī nedos. Bet ja sieviete, kas nejūtas laimīga mainīs sevi (savu dzīvi: attieksmi vai paradumus, vai uzvedību, vai darba vietu, vai galu galā vīrieti uz citu :D), tad arī mainīsies viņas iekšējās sajūtas. Citas iespējas mainīt to, kā jūties nav.

NordicBelle, katram "labs" ir savs. Galvenais ir justies labi - to es sludinu. Un ja Tu jūties labi, tad arī esi labs. Dusmas ir normāla reakcija, arī tie cilvēki, kas jūtas labi attiecībās reizēm dusmojas. Svarīgi ir kā šis cilvēks savas dusmas izpauž - vai to darot viņš jūtas labi? Vai arī pēc tam jūtas vēl sliktāk? Labas un maigas sievietes spēj iepriecināt cilvēkus, ko mīl, tajā skaitā sevi. Ja laiks un sajūtas atļauj ielikt cepumus krāsnī un kamēr tie cepas, noslaucīt virtuvē galda virsmas, kad tie uzcepušies, apsēsties pie galda ar mīļoto vīrieti, ēdot šos cepumus aprunāties ar vīrieti par to kā viņam pagāja šī darba diena, uzklausīt viņu un pēc tam kopā izdekorēt eglīti, tad kāpēc to nedarīt?
Un krāpj jau ne tikai tāpēc, ka sievai ir piemeties nervu sabrukums, bet gan tāpēc, ka attiecībās kā pietrūkst, vai arī vienkārši ir cilvēki-krāpēji. Krāpj arī tās sievas, kas ir nesaimnieciskas stervas ar saimnieciskām un mīlošām, tā kā šis nav arguments un ja Tavs vīrietis būs krāpējs, tas, ka Jums būs savādāks attiecību modelis no tā neglābs diemžēl.
30.07.2015 21:26 |
 
Reitings 1542
Reģ: 14.07.2011
Aizmirsi piebilst, ka labajaam sievieteem vieniigie hobiji driikst buut maajas tiiriishana, eest gatavoshana un miiljotaa iepriecinaashana. Vinjas nedriikst pat iedomaaties, ka var arii buut citas intereses, vai veel sliktaak, uzskatiit shiis lietas par parastiem, nepiecieshamiem ikdienas pienaakumiem, nevis par tiiraako izpriecu un laimi.


Kā man patīk Tavs parspīlējums :D
Mājas tīrīšana nav hobijs, tā ir lieta, kas vienkārši ir jādara, ja negribi dzīvot cūku kūtī :-O
Ja sievietei reizi dienā grūtības sagādā ielikt traukus mašīnā, izslaucīt grīdu un reizi nedēļā ielikt veļu mašīnā, tad viņa vienkārši ir slinka :D Es nezinu kā ir jāpiemēslo māja, lai katru dienu tīrīšanai aizietu 16 stundas :D
30.07.2015 21:32 |
 
Reitings 620
Reģ: 22.10.2010
kaitiņa beidz taisnoties, ja neko citu nemāki, kā pīrāgu cepšana un grīdas beršana, tad atliek vien samierināties, ka nekas labāks tevi nākotnē negaida, a kas vīrietim vainas, nostrādā darba dienu, attīsta sevi, kāpj pa karjeras kāpnēm, vēl paflirtē ar kolēgēm , varbūt arī ko vairāk, atbrauc vakarā mājās pie vienas smaidīgas muļķes, kas pus dienu pie plīts stāvējusi, un uz neko labāku nav spējīga, un mierīgi atpūšās... super
30.07.2015 21:44 |
 
Reitings 5533
Reģ: 26.01.2015
Jā, un slinka sieviete nav laba sieviete! :-D:-D:-D

Sorry, bet man vienkārši uzjautrina "labās sievietes", kuras ir eņģeļi un mājas dvēseles, pavarda kurinātājas un kas tik vēl ne. Uzreiz rodas asociācija ar Stepfordas sievām un dažāda veida disfunkcijām. Es redzu, ka tu stāsti, ka esi ļoti laimīga savās attiecībās un man par to prieks. Es esmu laimīga savējās, kur mājas darbus daram uz pusēm, abi strādājam un dzimumu lomas nedalam. Es domāju, ka ja es pavēstītu savam vīram, ka gribu sargāt ģimenes pavardu un vairot labo auru mājās, tad viņš no smiekliem izkristu no dīvāna. Un es arī :-D:-D:-D
30.07.2015 21:47 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Ja sievietei reizi dienā grūtības sagādā ielikt traukus mašīnā, izslaucīt grīdu un reizi nedēļā ielikt veļu mašīnā, tad viņa vienkārši ir slinka

Un viirietis nav slinks, ja to nevar izdariit? Gabals no pautiem nenokritiis, ja arii viirietis kaut ko izdariis. :-D
Es nezinu kā ir jāpiemēslo māja, lai katru dienu tīrīšanai aizietu 16 stundas

Es runaaju tieshi par to, kad tiek straadaata pilna slodze darbaa vai veel jo vairaak, sieviete nostraadaa 12h. Uzskatu, ka taados gadiijumos maajasdarbu slodze ir abiem jaadala jo abiem ir vajadziigs laiks lai vienkaarshi atpuustos, ne tikai viirietim. It kaa jau taa stundinja vai pusotra nav nekas starp maajas piekaartoshanu/eest pagatavoshanu, bet ja peec miega/darba/dushas/celjaa pavadiitaa laika taa stunda ir vieniigais atlikushais laiks, tad ir netaisni un negodiigi sagaidiit, lai viirietis sho stundu velta sev kameer sieviete turpina darboties. Bet nu taa esmu es, nekad neesmu izceelusies ar tieksmi uzupureeties un izvairos nostraadinaat sevi liidz speeku izsiikumam. Buushu paargurusi - vakarinju nebuus. Viirs nav ziidainis, badaa nenomirs. :-D
30.07.2015 21:47 |
 
Reitings 1082
Reģ: 13.06.2015
Piekrītu tām, kuras teica, ka jābūt līdzīgiem vīrieša un sievietes uzskatiem šajā jautājumā.
Runājot par sevi- draugs ir pieradis, ka tīrība un tādas mājas lietas ir sievietes pārziņā. Savukārt man nav īsti pieņemams, ja vīrietim jagludina drēbes. Paprasu aiznest grīdas spaini ar ūdeni un citas smagākas lietas, taču gatavoju un čubinu māju pati labprāt, :)
30.07.2015 21:58 |
 
Reitings 817
Reģ: 21.02.2015
Takā mūsmājās vīrs no mājas iziet 9 un mājās ir 10/11 vakarā, tad ēst taisu es, pirms darba ja ir vakara maiņa, pēc ja dienas.. man ļoti patīk gatavot un it sevišķi vakarā pēc darba, tas stundas laikā aizmirstu visus dienas darbus un darba problēmas un atpūšos. Māju kārtoju es- ari pārsvarā no rīta pirms darba- nepatīk bdienās tam teret- un virs arī gluži 11 nesāks sūkt dzīvokli :-D
drēbes mazgāju es, viņš parasti novāc izžautās un saliek skapī.

Jau vairākas reizes shi tēma cilāt un daudzas uzbur baigo drāmu ka nu vot darba zirgi.. nezinu.. es kka nemanu tas 2h nedēļā kuras pavadu izmazgājot un izsūcot dzīvokli - baigais bardaks mums īsti nesanāk.. drēbes iemest veļasmašīna minūtes 5.. Ja es esmu mājās 18.30 tad pēc stundas jau viss ir izdarīts un man ir laiks visām savām vēlmēm un hobijiem ;)
30.07.2015 22:19 |
 
Reitings 1817
Reģ: 26.04.2014
Drauga māte vienmēr bijusi finansiāli vīrieša uzturēta, tādēļ attiecīgi viņa daudzas stundas veltīja virtuvei katru dienu un viņš pie tā ir pieradis... Kamēr es strādāju maz, tikmēr daru tāpat, bet, kad man būs pilnas slodzes darbs, tad ceru, ka viņš neapvainosies, ja pēc darba izcepšu vien kādu kūku, nevis taisīšu trīs ēdienus. Redzēs kā mums ies.
30.07.2015 22:24 |
 
Reitings 2152
Reģ: 08.05.2014
Laba sieva/sieviete... lasot tādas sajūtas, it kā dzīvotu kādā no pagājušajiem gadsimtiem. Labai sievai arī mute bija jātur :D
30.07.2015 22:33 |
 
Reitings 1213
Reģ: 10.12.2014
Vot radās jautājums pēc tēmas par attieksmi pret sievieti, kur tika apspriests tas, ka sievietes Latvijā dara visu un ir kļuvušas par darba zirgiem.
1. Strādā pilnas slodzes darbu
2. Gatavo ēst savam slinkajam vecim
3. Mazgā zeķes un gludina kreklus
4. Šrubē māju
Vai tu savās mājās jūties kā darba zirgs, vai dari visus šos pienākumus, kamēr vecis atnāk no darba saslien kājas gaisā un skatās TV, vai ierubī spēles kompjuterā?
Vai ēst mākat gatavot ? Vai uzskatat, ka ir svarīgi mācēt gatavot ēst, vai jums patīk gatavot un vīrietis atzinīgi novērtē jūsu pavārmākslu?
1.Oficiāli nestrādāju nekur, jo strādāju par auklīti, 9h dienā, taču rīt pēdējā diena un tad sāksies dekrēta laiks. :-) Vīrietis strādā pilnu slodzi.
2.Par ēst gatavošanu atbildu, galvenokārt, tikai un vienīgi es. Ir pāris reizes,kad viņš man palīdz, jo grūti pašai par grūtu paliek (Esmu 7mēnesī (l))
3.Par apģērbu mazgāšanu/gludināšanu un veļām atbildu es.
4.Brīvdienās abi, ikdienā es.
Draugs pie kompja spēles nespēlē, parasti pēc darba abi laiku pavadām kopā. Es gatavoju,viņš sastāda kompāniju un pārrunājam šodien piedzīvoto,pēctam paēdam vakariņas un visu vakaru skatāmies tv vai daram kaut ko citu kopā.
30.07.2015 23:13 |
 
Reitings 1425
Reģ: 25.08.2013
Kā darba zirgs nejūtos.
Strādāju pilnu slodzi,viņš vairāk.
Ēst pārsvarā taisu es,jo viņš ir mājās pēc sporta zāles un darba 22:00,atskaitot brīvdienas.
Drēbes veļasmašīna mākam samest abi. Izskaram vai nu viens,vai nu otrs.
Māju pārsvarā tīru es,kopš vasaras neviens gandrīz nav mājās,līdz ar to,mājā nepaspēj uzrasties bardaks.
Brīvdienās iztīra kādreiz viņš.
31.07.2015 00:46 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
Visu strīdu sakne ir tā ka salīdzina pārus ar dažādiem dienas režīmiem, darba laikiem, prasībām pret māju un ēšanu, dažādas majas platības.
Pirmkārt jau ir starpība cik kurš no pāra h strādā. Vienai vīrietis pārrodas majas 17.00, otrai 23.00 un sievietes tāpat. Kādam ir tikai darbs, cits studē pilna laika klātienē un strādā. Vienam pārim ir pieņemts ka ēdiens katra ēdienreize ir svaigi pagatavots, citi veikala nopērk ēdamo gatavu vai pusgatavu. Un citi pāriem ir bērns/i kas arī ienes savas korekcijas.
Ja cilvēki dzīvo tikai divi vien un dzīvojamā platība ir divistabu dzivoklis, pat ja sieviete visus majas darbus dara pati, viņai nemaz nav kur noskrieties kā darba zirgam. Viņai majas ko darīt ir loti maz.
Pavisam cits darba apjoms ir ja platība ir lielaka vai ja ir bērns/i. Sīkie jau nav tikai pamperu maiņa un pastaigas, tā ir papildus ēst gatavošana, daudzreiz vairak ir tirisanas darbi un veļas mazgāšana.
Tur aiziet daudz vairak kā divas stundas nedeļā. Lai tikai kārtīgi izsūknētu tādu dzīvojamo platību kā man aiziet 1h 30min, viena dzīvojamā istaba man ir vienistabas dzīvokļa platībā, un tam vel klāt jāpieskaita laiks kas paiet lai samestu kastēs rotaļlietas.
Varbūt vajadzēja vispirms noskaidrot dzīvojamo platību un cilveku skaitu kad tur dzīvo, bernu skaitu, cik stradā utt un tad tikai var sākt salīdzināt.
31.07.2015 01:09 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Cilvēkiem var atšķirties uzskati par to, kādai jābūt superīgajai sievietei vai vīrietim. Svarīgi ir sastapt 2. pusīti ar līdzīgu skatījumu uz šīm lietām.
Ja vīrietis, kurš uzskata, ka sievietei jāprot gatavot ēst un jātīra mājoklis, sāks attiecības ar nesaimniecisku dāmu, viņus abus var sagaidīt vilšanās :)
31.07.2015 01:25 |
 
Reitings 10987
Reģ: 12.07.2010
Piekrītu cormeum. Vislabākais ja abiem ir saskaņa un līdzīga domāšana. Protams,vienmēr kompromisu var atrast manējais ir tīrīgs cilvēks un arī veģētārietis 90% tā kā gaļu pati retam ēdu tad mums arī šajā jomā viss saskan.
31.07.2015 04:21 |
 
Reitings 2353
Reģ: 29.01.2009
Taisu ēst pārsvarā tikai brīvdienās,pārējās dienās katrs pats par savu vēderu rūpējas. Nenāk ne prātā 12h strādāt un vēl ēst šmorēt pēc darba. :D māju tīru tāpat kā tad,kad dzīvoju viena. Draugs nav sivēns, bieži pats mazgā traukus un piekārto šo to. Veļu mazgāju, gludinu un kārtoju es. Nejūtos un neesmu darba zirgs,tad ,kad gatavoju daru to ar prieku un mīlestību :)
31.07.2015 04:47 |
 
Reitings 1677
Reģ: 19.04.2011
Pievienojos Vatsons viedoklim. Kā var salīdzināt sievieti, kas dzīvo šaurā sērkociņu kastītē Purvciemā, Zolitudē, Pļavniekos etc. ar sievieti, kurai ir sava māja, kopts dārzs, kādas citas palīgēkas. Un tur pat vīrietim nav jābūt nekādam dēmonam un despotiskam sievas nostrādinātājam. Piemēram, mūsu mājās vienmēr atradīsies, ko darīt, - abiem. Bet, ja gribi dzīvot skaistā vidē ar iekoptiem augļu un dekoratīvajiem krūmiem, dīķīšiem, lapenēm utt. , darbs ir jāiegulda.Abiem. Un tur nepietiks ar "nospiedu vienu pogu un pēc tam visu vakaru dirnu pie planšetes".
Bet vispār smieklīga diskusija - kad dažkārt citās diskusijās kāds/a norāda, ka sieviete mājās neko nedara un būt mājās jau neesot nekāds darbs, tad ķepiņas gaisā, nadziņi izlaisti un aizstāvības runa, cik daudz mājās ir ko darīt, bet tagad izrādās, ka mājās nekas īpašs nav jādara. Nu..varbūt dažreiz jāuzsūc māja:-D
31.07.2015 06:19 |
 
Reitings 1677
Reģ: 19.04.2011
Bet kopumā diskusija ož pēc 19.gadsimta - tik daudz priekšrakstu, kādai vajadzētu būt "labai" sievietei...un kā vajag pareizi dzīvot.
31.07.2015 06:24 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!