Mājas solis, darba zirgi, virtuve, nu tipiska latvietes dzīve.

 
Reitings 743
Reģ: 23.02.2015
Vot radās jautājums pēc tēmas par attieksmi pret sievieti, kur tika apspriests tas, ka sievietes Latvijā dara visu un ir kļuvušas par darba zirgiem.
1. Strādā pilnas slodzes darbu
2. Gatavo ēst savam slinkajam vecim
3. Mazgā zeķes un gludina kreklus
4. Šrubē māju
Vai tu savās mājās jūties kā darba zirgs, vai dari visus šos pienākumus, kamēr vecis atnāk no darba saslien kājas gaisā un skatās TV, vai ierubī spēles kompjuterā?
Vai ēst mākat gatavot ? Vai uzskatat, ka ir svarīgi mācēt gatavot ēst, vai jums patīk gatavot un vīrietis atzinīgi novērtē jūsu pavārmākslu?
30.07.2015 15:35 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
mājā dzīvo sieviete, vīrietis uz turieni nāk atpūsties. /.../ Vīrietim arī kaut kā jāatpūšās, un jā, par nožēlu stervozajām sievietēm...


Stervozajām sievietēm pēc pilnas darba dienas, toties, atpūsties nevajag! Atnāc mājās, saproti, ka laiks sākt DZĪVOT! Panna vienā rokā, putekļu sūcējs otrā, un izbaudi DZĪVI.

Labi, iešu es arī DZĪVOT, veļas grozs pilns ;)
30.07.2015 18:15 |
 
Reitings 2337
Reģ: 14.07.2014
Jā, šobrīd es strādāju vairāk, pelnu vairāk, daru mājās vairāk, bet viņš dara citas lietas vairāk, kas ir ļoti svarīgi mūsu nākotnei, un jūtamies abi pilnīgā komfortā, jo zinam, ka šī brīža situācija ir vēl tikai gadu.
Un nejūtos ne par kripatu mazāk sievišķīga, un viņš ne mazāk vīrišķīgs.
30.07.2015 18:18 |
 
Reitings 2337
Reģ: 14.07.2014
Stervozajām sievietēm pēc pilnas darba dienas, toties, atpūsties nevajag! Atnāc mājās, saproti, ka laiks sākt DZĪVOT! Panna vienā rokā, putekļu sūcējs otrā, un izbaudi DZĪVI.


Nu nav jau tā, ka katru dienu pēc darba ir jāšrubī mājas. Tas minimums - sagatavot kaut ko vakariņām un apvākt virtuvē traukus jau kaulus nelauž. Nezinu nevienu strādājošu pāri, kas katru vakaru sūktu grīdas ar putkeļusūcēju. Priekškam, abi tak visu dienu darbā bijuši? :D
30.07.2015 18:21 |
 
Reitings 1542
Reģ: 14.07.2011
57days, tad kaut kas jāpamaina dienas režīmā, varbūt agrāk jāceļas, varbūt arī sūkt grīdu katru dienu nevajag, kā arī katru dienu negatavot tādas vakariņas, kurām jāstāv klāt. Ir jāatrod tas vidusceļš, es arī kad strādāju visu darīju, bet, nezinu...man nebija tā, ka nav spēka un, ka visu dienu man nebūtu pat ne pusstundiņa, kad varu apsēsties. Kaut arī darbs man arī nebija nekāds fiziski nogurdinošs. Dzīvojam tikai vienreiz, meitenes, kāpēc tad strādāt tādu darbu, kas tā izsmeļ spēkus, ka nav spēka pārnākot mājās pat sabērt dārzeņus un gaļu maisā un ielikt cepeškrāsnī? :(
30.07.2015 18:27 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Nu nav jau tā, ka katru dienu pēc darba ir jāšrubī mājas. Tas minimums - sagatavot kaut ko vakariņām un apvākt virtuvē traukus jau kaulus nelauž.

Tieši tā! Tāpēc to var izdarīt arī vīrietis vai sadalīt darbiņu uz pusēm!
30.07.2015 18:28 |
 
Reitings 1542
Reģ: 14.07.2011
un šāds gludeklis ir ļoti labs risinājums, piespied podziņu, nedaudz pacilāt un nolaist roku un gatavs! :D

30.07.2015 18:29 |
 
Reitings 435
Reģ: 29.01.2009
3. Mazgā zeķes un gludina kreklus
4. Šrubē māju
Vai tu savās mājās jūties kā darba zirgs, vai dari visus šos pienākumus, kamēr vecis atnāk no darba saslien kājas gaisā un skatās TV, vai ierubī spēles kompjuterā?
Vai ēst mākat gatavot ? Vai uzskatat, ka ir svarīgi mācēt gatavot ēst, vai jums patīk gatavot un vīrietis atzinīgi novērtē jūsu pavārmākslu?

Strādāju pilnu slodzi no 8-17. Esmu diezgan slikta pavāre. Pārsvarā taisu diezgan vienveidīgus ēdienus, jo nav laika un vēlmes baigi eksperimentēt. Šad tad jau pamēģinu ko jaunu :) Ēst taisu pārsvarā es, ja vīrietis, tad tas aprobežojas ar uzceptiem pelmeņiem vai ko tamlīdzīgu. Viņš arī nav nekāds pavārmākslas eksperts :D
Drēbes lieku veļasmašīnā es. Viņam lieku izkārt uz žāvētāja. Ja viņam ir vēlais rīts un neesmu paspējusi izmazgāt iepriekšēja vakarā, tad salieku visu veļasmašīnā un viņam dodu norādījumus uz kādu režīmu mazgāt. Veļu negludinām :)
Māju pārsvarā tīru es, bet traukus mazgājam vienlīdzīgi, jo man patiešām riebjas mazgāt traukus!!
30.07.2015 18:30 |
 
Reitings 4320
Reģ: 24.04.2012
Dzīvojam tikai vienreiz, meitenes, kāpēc tad strādāt tādu darbu, kas tā izsmeļ spēkus, ka nav spēka pārnākot mājās pat sabērt dārzeņus un gaļu maisā un ielikt cepeškrāsnī?


Tik pat labi var pajautāt, kāda jēga tad vīrietim tā dzīvot, ka viņš sēž n-tās stundas darbā, un atnākot mājās pat nevar piedalīties vakariņu gatavošanā? Kas ir tad, kad ir bērni? Vīrietis atnāk mājās, pieradis, ka sieva apčubina no priekšas un pakaļas, piesēžās pie TV / datora, sieviete visu dienu nosēdējusi mājās ar bērnu, gribētu, lai vīrietis palīdz, ar bērnu paspēlējas, bet te redz kungs pieradis, ka viņš var tikai nākt mājās atpūsties :D
30.07.2015 18:32 |
 
10 gadi
Reitings 1735
Reģ: 24.08.2011
1. Abi strādājam pilnas slodzes darbu, viņam sākas agrāk darbs un agrāk beidzas, man vēlāk un vēlāk par 1.5h beidzas
2. Gatavojam ēst uz maiņām, dažas dienas es, dažas draugs.
3. Ojjj šī mums sāpīga tēma :D es viņa otrajai ''sievietei'' neskaros klāt :D, jo kā jau meitenes minēja tiek šķirotas krāsas :D es izkrarinu un saloku savas drēbes, viņš savas :)
4. Pārsvarā es, bet ir pienākumi kurus dalam uz pusēm. Māju vienai iztīrīt IR grūti.

ēst gatavot māku, nav tik traki, pāris reizes ir teicis, ka ir labi, tad ja ēdiens ir biški special
ir reizes, kad jūtos kā darba zirgs, bet ne pārāk bieži..
30.07.2015 18:35 |
 
Reitings 1542
Reģ: 14.07.2011
paspēlēties ar savu bērnu skaitās darbs? :-/
Nezinu, mans vīrietis dara darbu, kas viņam patīk. Sieviete un vīrietis vispār ir citādāki. Vīrietim darbs, pelnīšana nes piepildījumu (nekādas galējības, arī atpūta viņiem patīk), bet sieviete ir maiga, pēc dabas viņa ir mīloša, rūpīga, smaidīga būtne, bet kā lai par tādu kļūst, strādājot tādu darbu, kas ir vīrišķīgs un nogurdinošs? Mani uzskati ir tādi, ka sievietei ir jāstrādā darbu, kas sagādā viņai prieku.
30.07.2015 18:35 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Ko tad dariit taam, kuras nav taas maigaas, smaidiigaas un kuraam vinju nogurdinoshais darbs sniedz piepildiijumu un laimi? Noshauties jebshu veikt dzimumu mainjas operaaciju? Sievietes ir dazaadas, nevar visaam piekarinaat vienu birku.
30.07.2015 18:39 |
 
Reitings 2337
Reģ: 14.07.2014
Izlasīju visus komentārus un dažos tik ļoti jūtams aizvainojums, ka vīrieši ir tādi un šitādi un slinki un viņas ir tik nogurušas, ka ēst jāuztaisa un vide ap sevi jāapkopj.. tas viss vienai pašai jādara arī bez vīrieša dzīvojot - tāpēc likumsakarīgi nevaru saprast, vai tas tāds attiecību modelis, vai tie komentāri ir no brīvajām sievietēm, kuras nezin, ka normālās, veselīgās attiecībās daudzas no šīm lietām ir kompromisā, nevis kā padomju laiku drūmajos seriālos, kur sieviete ir darba zirgs (un kurš to vairs zin, vai tā patiešām bija), vai attiecību modelis ir tāds, kur sieviete ir vergs? Vai varbūt nenotiek nekāda komunikācija ar partneri par šīm lietām? Un ja nē - tad kāpēc? Es patiešām neizprotu.

Varbūt manās attiecībās kaut kas nav pareizi, ka es ar draugu izrunāju tādas lietas kā - šodien būšu darbā mazliet ilgāk, lūdzu, uztaisi kaut ko gar''sigu vakariņām - un viņš citreiz tāpat. Kad jāsatīra dzīvoklis, viņš pats sāk kaut ko darīt, nemaz nav jānorāda - vienīgi šad tad jāpalūdz iznest miskaste vai nomazgāt traukus, kad gribas pamētāties pa gultu.
30.07.2015 18:41 |
 
Reitings 1542
Reģ: 14.07.2011
krista21, bet par to es arī runāju, ka darbam jāsniedz prieku! :) man personīgi, nogurdinošs darbs nesniedz. Bet ja sieviete nāk mājās ar smaidu, nevis ar žēlabām "nu, vai tad Tu kāds bēbis esi, ka traukus nenomazgāji? kas man te jānāk pēc darba un viss jādara, a Tu tikai pie sava Tv sēdi! apriebies!", tad viss super duper! :)
30.07.2015 18:43 |
 
Reitings 1542
Reģ: 14.07.2011
Ieva294, man liekas, ka Tev taisnība, ka tas drīzāk ir aizvainojums, kas raksta caur šo sieviešu pirkstiem. :D Tur ir jāskatās dziļāk, kas nav kārtībā attiecībās - kāpēc nejūties mīlēts, atbalstīts un liekas, ka viss ir tikai tev jādara. Jāizprot tas un jāmainās (protams pašai, nevis zāģēt vīrieti, ka jāmainās tam, jo TU nejūties laimīga :D)
30.07.2015 18:47 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Izlasīju visus komentārus un dažos tik ļoti jūtams aizvainojums, ka vīrieši ir tādi un šitādi un slinki un viņas ir tik nogurušas, ka ēst jāuztaisa un vide ap sevi jāapkopj.. tas viss vienai pašai jādara arī bez vīrieša dzīvojot

Manuprāt, lielākā daļa runā par to, ka attiecībās ir vienlīdzība un abi dara to, ko būtu darījuši esot vieni paši. Jā, tiek nopelts tas, ka nez kāpēc sievietei paliek pienākumi, kurus viņa arī iepriekš būtu darījusi viena būdama, bet vīrietim satiekot sievieti viss tas momentā atkrīt.
30.07.2015 18:48 |
 
Reitings 4320
Reģ: 24.04.2012
Es neteicu, ka spēlēšanās ar bērnu ir darbs. Vienkārši ir dzirdēts par tādiem izlaistiem tēviņiem, kas pēc darba pat nevar ar bērnu paspēlēties / parunāties, atnāk mājās, sieva apčubina, pienes vakariņas un visu atlikušo vakaru nosēž pie Tv / datora. Pretīgi.

Tad jau var pajautāt, vai vīrietis pēc darba nevar uztaisīt vakariņas un izmazgāt savus kreklus? Vai tas viņam skaitās darbs ? :D

Ne visas sievietes strādā smagus, nogurdinošus darbus. Un šaubos, ka sieviete var būt maiga, smaidīga būtne, ja visu dienu mājās noņēmusies ar mājas tīrīšanu / bērna kopšanu, vakarā vēl jāsagatavo izlaistajam vīrietim vakariņas un jāsagaida smaidīgai vīrs mājās? :D

Es tomēr uzskatu, ka arī vīrietim jārūpējas par māju / bērniem / emocionālo pusi attiecībās. Man simts gadus nevajadzētu tādu vīrieti, kas to visu nedarītu, vien nestu mājās naudu, un tā būtu arī vienīgā viņa atbildība.
30.07.2015 18:50 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
"nu, vai tad Tu kāds bēbis esi, ka traukus nenomazgāji? kas man te jānāk pēc darba un viss jādara, a Tu tikai pie sava Tv sēdi! apriebies!",

nu un kāpēc tad vecis to nav izdarījis un kāpēc ir normāli, ka jādara šīs lietas tikai sievietei? normāli būtu, ka dara abi, tad arī nerastos domstarpības un sieviete "neizdegtu"..
Un par darbu, kas sagādā prieku.. nu zini, LV ar šādu attieksmi būtu vēl vairāk maznodrošināto. Ēst gribās-ej strādā.
30.07.2015 18:53 |
 
Reitings 1542
Reģ: 14.07.2011
Un par darbu, kas sagādā prieku.. nu zini, LV ar šādu attieksmi būtu vēl vairāk maznodrošināto. Ēst gribās-ej strādā.


Tad jāmaina attieksme, jāmaina sevi, jāsaprot kas patīk un tad sākt ar mazumiņu un virzīties uz savu mērķi, sapni. Nesaprotu cilvēkus, kas strādā darbu, ko nemīl bez mērķa, bez karjeras iespējām, vienkārši, lai ir ko paēst. Tas, ka nesaprotu, nenozīmē, ka nosodu, vienkārši pati tā nevarētu. Pat kaut kādā online kazino strādājot par parastu krupjē var pēc tam tikt par vadītāju (saku, jo zinu - māsa strādāja online kazino).

nu un kāpēc tad vecis to nav izdarījis un kāpēc ir normāli, ka jādara šīs lietas tikai sievietei?


Ja esi kopā ar "veci", nevis mīļoto vīrieti, tad tā ir problēma. Un problēma ir Tev, nevis "vecim", jo Tu nejūties laimīgi, domāju, ka "veci" viss apmierina un viņš jūtas pat ļoti labi.
Normāli katrās attiecībās ir savs - manās attiecībās normāli ir, ka es daru mājas darbus, piepildu māju ar savu pozitīvo enerģiju un ēdienam pievienoju mīlestību, nevis visu daru ar dusmām, ka vīrietis nepalīdz.
30.07.2015 19:04 |
 
10 gadi
Reitings 3176
Reģ: 29.01.2009
Es nejūtos kā zirgs savās mājās, es jūtos kā sieviete, kā mājas atmosfēras radītāja, kā saka - mājā dzīvo sieviete, vīrietis uz turieni nāk atpūsties. Un tas, ka vīrietis skatās TV vai spēlē datorspēles nav nekas slikts. Ja mēs beigtu zāģēt nabaga vīriešus, tad pēc tam, kad viņi paspēlētu savas spēles vai noskatītos Deksteru, atnāktu pie mums un sabučotu, parunātu. Vīrietim arī kaut kā jāatpūšās, un jā, par nožēlu stervozajām sievietēm - viņi to dara pie TV vai datora, tā nu tas ir.


Un kad es atpūtīšos?
Saprotu, ka tev tas viss patīk (ēst gatavošana, mājas šrubīšana utt). Bet nav ienācis prātā, ka cilvēki nav visi vienādi un kādai tas var arī nepatikt? Man atpūta neskaitās taisīt ēst, gludināt drēbes utt?

Un jā. Mans uzskats ir, ka abiem ir jādara vienlīdzīgi.
30.07.2015 19:04 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
Pašlaik nestrādāju, jo esmu BKA. Labprāt gatavotu, bet tagad daru to reti, jo mūsu bērns pa dienu guļ maz, tāpēc man nav laika stāvēt pie plīts. Ja sanāk pagatavoju kaut ko vakariņām, ja ne, tad vīrs gatavo pats vai es kaut ko ātri uztaisu, kamēr viņš spēlējas ar bēbi.

Ieslēgt veļas mašīnu man nav grūti. Drēbes loka vīrs, gludina gan savas, gan manas, jo gludināšana man riebjas.
30.07.2015 19:14 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!