Mājas solis, darba zirgi, virtuve, nu tipiska latvietes dzīve.

 
Reitings 743
Reģ: 23.02.2015
Vot radās jautājums pēc tēmas par attieksmi pret sievieti, kur tika apspriests tas, ka sievietes Latvijā dara visu un ir kļuvušas par darba zirgiem.
1. Strādā pilnas slodzes darbu
2. Gatavo ēst savam slinkajam vecim
3. Mazgā zeķes un gludina kreklus
4. Šrubē māju
Vai tu savās mājās jūties kā darba zirgs, vai dari visus šos pienākumus, kamēr vecis atnāk no darba saslien kājas gaisā un skatās TV, vai ierubī spēles kompjuterā?
Vai ēst mākat gatavot ? Vai uzskatat, ka ir svarīgi mācēt gatavot ēst, vai jums patīk gatavot un vīrietis atzinīgi novērtē jūsu pavārmākslu?
30.07.2015 15:35 |
 
Reitings 2152
Reģ: 08.05.2014
1. Jā.
2. Gatavojam abi, bet biežāk vecis savai slinkajai vecenei, nevis otrādi (l)
3. Drēbes sašķiroju un sametu veļenē pārsvarā es, no gludināšanas izvairos.
4. Šrubējam kopā, taču esmu piekasīga, bieži vien labprātāk pati izdaru, nevis komandēju, lai ir tā, kā man patīk.

Kaut kur tas viss izlīdzinās, kam vairāk brīvā laika, tas arī vairāk izdara, pagaidām nav iebildumu. Iespējams, mums zelta vidusceļš visur ir tāpēc, ka nākam no pilnīgi pretējiem ģimenes modeļiem - manā ģimenē visu vienmēr darījušas sievietes, viņa ģimenē vīrieši :D
30.07.2015 17:23 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Ja, nav nekas traks. Bet a) man nepatīk locīt veļu (nu nepatīk un cauri!) un b) es atsakos saprast, kāpēc to "nekas traks" retu reizi vīrietis nevaretu izdarīt. Tīri tā, iegāja vannasistabā, skatās - daudz netīrās veļas. A davai ka izmazgāšu!

Spuldzīti nomainīt un krānu salabot, zini, arī nav nekas traks (mūsu mājās to, starp citu, daru es), kāpēc "O! Viņš pielēja auto eļļu!" ir baigais varoņdarbs, kuram bez inženiera izglītības labāk klāt neķerties, bet tīrīt vannasistabu - "nekas traks" un pat "relaksējoši".

Daudz kas nav grūti, nav sarežgīti un nav nekas neizdarāms. Vai tad tāpēc man jāgrib to visu darīt? A es, lūk, negribu un cauri!
30.07.2015 17:25 |
 
Reitings 10987
Reģ: 12.07.2010
Maneejam ar patik gatavot starp citu. Tapec domaju palutinaatu viens otru ar kulinarijas brinumiem.
30.07.2015 17:26 |
 
Reitings 10987
Reģ: 12.07.2010
Man ar nepatik locit velu. Bet nu nekas tur traks nav..un ilgu laiku neprasa. Es gan ar to tirisanu reizem parforseju un saku berzt visas flizes vai nu censos visu dabut sterilu un tad besos uz sevii ka nesannaak vai vnk tikai traukus ,gridu un kaut ka sabazu pa plauktiem visu kas izmazgats.
30.07.2015 17:29 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
MAD, tu nesaproti, ko es gribu teikt... Nu nav jautājums par to, ir tas kaut kas traks, vai nav. Tas ir principa jautājums.
30.07.2015 17:31 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Netīrās drēbes vajag sašķirot (pēc krāsām, arī pēc ta, cik niknā režīmā gribi mazgāt), pēc tam izkārt, un pēc tam sausas salocīt, un pa pareizajiem plauktiem sašķirot. Ja jūsu veļasmašīna dara to visu ar vienas pogas nospiešanu, pasakiet man, kuru modeli jāpērk!

Taapeec vairaaki veljas grozi ir opcija. Baltais pie baltaa, kraasainais pie kraasainaa. Arii veljas zaaveejamaa mashiina atvieglo dziivi, vienkaarshi visu iemet iekshaa un nekas nav jaakarina (20 sek. darbinjsh). Uzkarinaashana uz pakaramajiem ir aatraka un ja karstu no zaaveetaaja uzreiz izkarina, nekas nav jaagludina. Obligaati gludinaamos, viegli burzaamos apgjeerbus principaa nepeerku. Beigaas viss process man aiznjem labi ja 15 minuutes nedeeljaa iekaitot visu kaapshanu pa kaapneem liidz pagrabstaavam. :-)
30.07.2015 17:33 |
 
Reitings 554
Reģ: 26.05.2015
1. Es nestrādāju vispār.
2. Gatavoju ēst, bet nevis savam slinkajam vecim, bet savam vīrietiem, kas dara visus citus vīriešu darbus.
3. Zeķes mazgāju, bet ne es - to dara veļasmašīna, man tikai atliekt ielikt tajā un nospiest pogu - vaaaaau, cik grūta dzīve nabaga latvietēm! Jāspiež podziņa uz veļasmašīnas, uz trauku mazgājamās mašīnas, putekļu sūcēja, tvaika gludekļa!
4. Ja katru dienu māju "uzpodrina" un pēc katras ēst gatavošanas nomazgā traukus - nekas nav jāšrubē katru dienu! Reizi mēnesī nomazgāt logus arī nav nekāds smagais darbs!

Es nejūtos kā zirgs savās mājās, es jūtos kā sieviete, kā mājas atmosfēras radītāja, kā saka - mājā dzīvo sieviete, vīrietis uz turieni nāk atpūsties. Un tas, ka vīrietis skatās TV vai spēlē datorspēles nav nekas slikts. Ja mēs beigtu zāģēt nabaga vīriešus, tad pēc tam, kad viņi paspēlētu savas spēles vai noskatītos Deksteru, atnāktu pie mums un sabučotu, parunātu. Vīrietim arī kaut kā jāatpūšās, un jā, par nožēlu stervozajām sievietēm - viņi to dara pie TV vai datora, tā nu tas ir.
Ēst gatavot māku un mīlu, un mans vīrs to novērtē!

Man tas pats, tāpēc neatkārtošos. Bet vīrs pēc darba nekad nav spēlējis datorspēles. Vakarā kopā skatāmies TV, kādu filmu, vai braucam zaļumos.
30.07.2015 17:37 |
 
Reitings 1761
Reģ: 29.01.2009
:-D:-D:-D
1) Ja
2) Est gatavot protu, bet to nedaru, jo man nepatik un nav tadas nepieciesamibas, respektivi, virietis negaida , ka darbosos virtuve, jo lemums par to,ko edisim vakarinas tiek pienemts loti isi pirms vakarinam. Vai vai vai ka ta var :-D:-D
3) Ne, viriesa drebes nemazgaju, jo vins visu dod prom uz laundry un sanem atpakal tiru un izgludinatu.
4) Vairak par ikdienas aiz sevis novaksanas darbiem nedaru, jo katru nedelu nak apkopeja.

Iepirkumus majai veicu es un ari ar santehnikiem u.c. meistariem pec nepieciesamibas visbiezak kramejos es, jo virietim gluzi vienkarsi tam nav laika.
30.07.2015 17:38 |
 
10 gadi
Reitings 4026
Reģ: 02.01.2011
Nejūtos kā darba zirgs, jo nestrādāju :D
30.07.2015 17:40 |
 
Reitings 554
Reģ: 26.05.2015
Taapeec vairaaki veljas grozi ir opcija. Baltais pie baltaa, kraasainais pie kraasainaa. Arii veljas zaaveejamaa mashiina atvieglo dziivi, vienkaarshi visu iemet iekshaa un nekas nav jaakarina (20 sek. darbinjsh). Uzkarinaashana uz pakaramajiem ir aatraka un ja karstu no zaaveetaaja uzreiz izkarina, nekas nav jaagludina. Obligaati gludinaamos, viegli burzaamos apgjeerbus principaa nepeerku. Beigaas viss process man aiznjem labi ja 15 minuutes nedeeljaa iekaitot visu kaapshanu pa kaapneem liidz pagrabstaavam.

Ja ir privātmāja, tad vairāki veļas grozi, žāvētāji ir opcija. Dzīvoklī, piemēram mazā divistabu, nevar to visu salikt (ja vien nepiebāzīs, ka nav kur apgriezties). :-D
30.07.2015 17:40 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
1. nesen aizgāju prom no darba. tagad palīdzu draugam tikt galā ar viņa darbu.
2. es pārsvarā gatavoju,bet gadās ,kad viņš šad tad arī pagatavoja. patīk viņam gatavot gaļas ēdienus.
3.mazgā veļasmašīna. drēbes gludinu viņam reti. pārsvarā pats izgludina.
4.pārsvarā es tīru dzīvokli,bet gadās,kad viņam uznāk pāris reižu gadā rosība un spēj gan sakārtot, gan izmazgāt grīdas,bet, protams, gribētos,lai otrs to dara biežāk,jo kad es strādāju,tad nebija īpaša vēlme vēl aiz otra aizvākt kā aiz maza bērna( uz grīdas izmētātas drēbes,uz galda atstāts siers un neielikts atpakaļ ledusskapī utt.)
Uzskatu,kad gan sievietei ,gan vīrietim jāmāk gatavot ēst. nepatīk man nemākulīgi vīrieši,kuri māk tik izvārīt pelmeņus. mūsdienās vispār daudz vīriešu nenāk normāli gatavot un daļa nemaz nevēlas to apgūt,jo uzskata,kad tas ir mammas, draudzenes,sievas pienākums. mani izbrīna ,kad nemāk pat zupu pagatavot,jo nekas sarežģīts tur nav.
30.07.2015 17:41 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
MačuPikču Ir arii veljas mashiina/zaaveetaajs vienaa. Manupraat, dziivoklim pat vairaak vajadziigs kaa maajai, jo ne vienmeer ir iespeeja izkarinaat dreebes un plus veel mitrums kas naak no dreebeem. Privaatmaajaa kaut vai pilnu pagalmu un pagrabu nokar ar lupataam.
30.07.2015 17:43 |
 
Reitings 5533
Reģ: 26.01.2015
Nu, divistabu dzīvoklī arī ir bišķi mazāk, ko tīrīt kā normāla izmēra mājā, turklāt nav ne zāle jāpļauj, ne sniegs jāšķūrē :-P
30.07.2015 17:45 |
 
Reitings 5533
Reģ: 26.01.2015
Krista21, man ir tāda "divi vienā" mašīna, bet es pārsvarā žāvēju tikai dvieļus, gultas veļu un "virtuves veļu". Veļas krīzes mūsmājas arī mēdz piemeklēt. Esam pat ļoti čakli ar mazgāšanu utt, bet locīšana un kārtošana skapī ir riktīgs downer :-P
30.07.2015 17:52 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Ne gluzji pa teemu, bet atcereejos ka viena klasesbiedrene viemeer smarzjoja peec ceptiem kartupeljiem. Vinja ar gjimeni dziivoja vienistabas dziivokliitii un maate viemeer zaaveeja velju uz veljas izkarinaamaas pariktes virtuvee kur arii visu laiku cepa kartupeljus un vaariija zupas. Dreebes visu laiku uzsuuca virtuves smaku.
30.07.2015 17:53 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
locīšana un kārtošana skapī ir riktīgs downer

+++

Aha :'-(

iRobot-veidīgs putekļu sūcējs arī ir plānā, bet nu, man bērns grīdu piemētā ar mantām, bet nenovāc. Tāpat visnepatīkamākā grīdas tīrīšanas daļa nepazudīs.

Bet ideja par 2 veļas groziem nav slikta! Varbū tas motivēs vīrieti :) Man pašai šķirot pat tīri labi patīk, mani izlaidē jebkā kārtošana pēc krāsām :D
30.07.2015 18:00 |
 
Reitings 2337
Reģ: 14.07.2014
Es nejūtos kā zirgs savās mājās, es jūtos kā sieviete, kā mājas atmosfēras radītāja, kā saka - mājā dzīvo sieviete, vīrietis uz turieni nāk atpūsties. Un tas, ka vīrietis skatās TV vai spēlē datorspēles nav nekas slikts. Ja mēs beigtu zāģēt nabaga vīriešus, tad pēc tam, kad viņi paspēlētu savas spēles vai noskatītos Deksteru, atnāktu pie mums un sabučotu, parunātu. Vīrietim arī kaut kā jāatpūšās, un jā, par nožēlu stervozajām sievietēm - viņi to dara pie TV vai datora, tā nu tas ir




+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
30.07.2015 18:01 |
 
Reitings 1717
Reģ: 24.05.2013
Nejutos kā darba zirgs. Ēst gatavot man patīk. Dažreiz ari viņš gatavo. Drēbes mazgā veļasmašina. Māju tà neaizlaižu, lai vajadzetu baigi šrubēt. Nav daudz mebelu un lieku mantu, tāpec uzkopšana aizņem maz laika. Gludina viņš, jo ciest nevaru gludināt drēbes. Vienu bridi, kad biju vel briva, labak nopirmu jaunu maiku nekā gludinaju jau eso§as. :-D
30.07.2015 18:02 |
 
Reitings 4320
Reģ: 24.04.2012
Es esmu diezgan slinka uz mājas darbiem un ēst gatavošanu. Savukārt vīrs man čakls pagadījies, šķiet, ka viņš dara vairāk kā es. Darba dienās man vispār negribās neko gatavot vai kārtot. Māju tīram tikai kopā un tikai brīvdienās, pieceļamies laicīgi, abi dažu stundu laikā iztīrām un varam doties baudīt brīvdienas.

Tā kā abi strādājam, neuzskatu, ka man vienai viss jādara. Mans vīrs pat neiedomātos nekad sēdēt pie TV vai datora un gaidīt , ka pienesīšu viņam vakariņas, tas nav viņa stilā, viņš vienmēr būs klāt, palīdzēs virtuvē, vai tikmēr drēbes liks mazgāties / piekārtos māju. Bet biežāk teiks, lai eju atpūsties, ka viņš visu izdarīs. Es to tiešām ļoti ļoti novērtēju, ka mana vīra māte izaudzinājusi tik čaklu vīrieti un zinu, ka arī savam dēlam ( ja man tāds būs ) ieaudzināšu strādīgumu. Man vienkārši pretīgi paliek no tiem daudzajiem 20 gadniekiem, kas tagad izauguši tik slinki, nepieklājīgi, neaudzināti un neko citu, kā čikināt telefonu / planšeti un iedzert / patusēties nemāk. Nekam nederīgi vīrieši manā uztverē.
30.07.2015 18:05 |
 
Reitings 4320
Reģ: 24.04.2012
Es nejūtos kā zirgs savās mājās, es jūtos kā sieviete, kā mājas atmosfēras radītāja, kā saka - mājā dzīvo sieviete, vīrietis uz turieni nāk atpūsties. Un tas, ka vīrietis skatās TV vai spēlē datorspēles nav nekas slikts.


Pilnībā nepiekrītu šim tekstam. Vīrietis redz nāks uz mājām tikai atpūsties. Visu paveiks sieviete, lai kungam būtu ērti. Smieklīgi :D
Man tas nebūtu pieņemami arī tad ja es sēdētu mājās un nestrādātu. Man nevajadzētu, lai vīrs tikai strādā caurām dienām, nes mājās lielo naudu, bet es tik sēžu mājās kā tāda kalpone un rūpējos, lai vīrs varētu atnākt mājās un tikai atpūsties, nu nē :D
30.07.2015 18:09 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!