Attieksme, ko sieviete saņem no vīriešiem

 
Reitings 384
Reģ: 08.10.2010
Saka, ka no pašas sievietes atkarīgs tas, kādu attieksmi viņa saņems no apkārtējiem vīriešiem. Vai viņai attaisīs durvis, pados roku, atvērs auto durvis, uzvilks mēteli, izmaksās utt. vai nē.

Kādai, jūsuprāt, jābūt sievietei, lai šīs visas lietas notiktu?

No manas pieredzes, daži vīrieši to dara, bet citi atkal nē... Kaut gan it kā jau uzvedos vienādi.
30.07.2015 10:44 |
 
Reitings 963
Reģ: 03.07.2013
nu aut durvis man nevajag lai kāds atver , vispār pārspīlēta aptekalēšana man nepatīk , es esmu sieviete , bet ne jau invalīds vai tizla ....

+++
Bet, ja vīrietis tā nav audzināts, bet sieviete to sagaida no vīrieša?

Tad sieviete ir saskatījusies pārāk daudz filmas.

++++
30.07.2015 14:00 |
 
Reitings 5533
Reģ: 26.01.2015
Nu, ar to mašīnu ir tā, ka 99% gadījumu nevajag, lai taisa durvis vaļā un palīdz iekāpt/izkāpt, BET reizi gadā (ok, pāris reižu), kad ejam uz kādu ballīti ziemā, ir jākāpj iekšā taksī, man ir augsti papēži un ir ledus, tad gan man gribas, lai man padod roku, utt. :-)
Bet vispār tas, ka attieksme ir primāri atkarīga no sievietes ir muļķības. Uzvedība taču ir vīrieša, tātad viņš to regulē un par to arī atbild.
30.07.2015 14:03 |
 
Reitings 2353
Reģ: 29.01.2009
man jau šķiet,ka viss atkarīgs no vīrieša un kā viņš ir audzināts. Zinu tādus,kas pret sievieti izturas ka pret kalponi,lai tik audzina bērnu,taisa ēst un apkalpo viņu. Citi pēc būtības ir džentelmeņi. :)

Manējais ziemā vienmēr padod/palīdz uzvilkt mēteli, reizēm arī apskrien apkārt un atver durvis mašīnai. Vienmēr nes somu,ja smagas, Palaišana pa priekšu un tml. man ir norma. Tie vīrieši kas to neievēro manās acīs nekādu cieņu neraisa. Rupji un neaudzināti, bet pati neesmu ar tādiem saskārusies par laimi :)
30.07.2015 14:09 |
 
Reitings 743
Reģ: 23.02.2015
Mans viedoklis, ka viss ir atkarīgs no vīrieša audzināšanas. Taisnība Zanjuxam, manā radinieku lokā ir sievietes, kas sūdzas, ka dara pilnīgi visu, ēst gatavo, audzina bērnu, ar lielu punci aptekalē virieti, strādā algotu darbu, un vīrietis tikai atnāk mājās, paēd, viss viņam uz paplātes, kur paliek romantika un džentmeņa cienīga attieksme, tas ir aizmirsies viņiem, ja nu vienīgi kādai svešai izrāda uzmanību :-|
30.07.2015 14:16 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Es ceru, ka tavs draugs, ja negrib mašīnai durvis vērt, vismaz cienīgi tevi uzrunā-acitas jaunkundz! - nevis pilnīgi nedžentlmeniskajā manierē-vārdā vien! :D :D

Ok, atbildēšu nopietni.
Daudzas manieres radās vēsturiski objektīvu apstākļu dēļ un tāpēc tur, kur apstākļi izzuduši, manieres arī pazuda. Piemēram, agrāk automobiļu durvis grūti vērās vaļā un arī ciet dabūšana bija ar kārtīgu blīkšķi. Neizskatītos eleganti, ja dāma kleitā un papēžos stīvētos pie durvīm un pēc tam no visa spēka cirstu ciet. Redzot sieviešu mocības, vīrieši sāka dāmām izlīdzēt. Tā arī aizsākās tā "maniere". Tas pats ar rokas padošanu sabiedriskajā. Agrāk tā eja bija šaura, ar trim, diezgan stāviem pakāpieniem. Izkāpt pa tādiem pakāpieniem ir diezgan grūti, ir viegli paklupt. Vīrieši redzot, sieviešu ne pārāk stabilo izkāpšanu ar papēžiem, sāka padot sievietēm roku. Joprojām vilcienos (kur ir joprojām stāvie pakāpieni) ir daudzi kungi, kas joprojām padod roku dāmām. Kā saprotat, tad mūsdienu auto durvis var atvērt pat divgadnieks un sabiedriskajiem ir zemās grīdas-tāpēc šīs manieres izzudušas. Savukārt ārdurvju atvēršana ir saglabājusies un man pat šķiet-ļoti, ļoti populāra-jo arī mūsdienu modernās durvis ir dažviet tik smagas un grūti atveramas, ka ir ko stumt. Mēteļu padošana un palīdzēšana uzģērbt joprojām ir aktuāla un plaši praktizēta, jo cēloņi nav pazuduši-sievietēm parasti ir rokassomas-ja nav kur to nolikt, iznāk stīvēt mēteli mugurā ar vienu roku un tas izskatās komiski. Tāpēc vīrieši pietur mēteli, sieviete brīvo roku iever mētelī, pārliek somu otrā rokā un iever brīvo roku otrā piedurknē.
Neviens pieklājības žests nav radies nejauši vai nepamatoti.
30.07.2015 14:21 |
 
Reitings 64
Reģ: 20.07.2015
Vot mētela padošana vai skriešana apkārt mašīnai lai tikai durvis attaisītu man ir galīgi nesaprotama un smieklīga :D nezinu nevienu vīrieti,kurš tā darītu/gribētu darīt. Manuprāt tas ir pilnīgi lieki un nepareizi,ja sieviete ir tik vārga ka pato pat mētelei nevar uzvilkt vai durvis atvērt un onligāti to sagaida no vīrieša nu tad soory...
Manuprāt pilnīgi pietiek ar to,ja pamenīs smagumus sievietes vietā un palaist pa priekšu,es justos kā kaut kāds kalps nevis vírietis ja mana draudzene vēlētos lai es skrienu apkārt mašīnai,lai tik vinai atvērtu durvis,tā jau ir sevis pazemošana vírietim :D bet protams šeit ir cosmo,cita,savāda meitenu auditorija,tadēl tulīt kāda atbildēs ka "normālam" vīrietim tas viss ir jādara. :D Mulkības,lielākajai dalai sieviešu nemaz nepatīk ja vinas aptekalē tik loti..
30.07.2015 14:21 |
 
Reitings 4339
Reģ: 01.06.2014
nu aut durvis man nevajag lai kāds atver , vispār pārspīlēta aptekalēšana man nepatīk , es esmu sieviete , bet ne jau invalīds vai tizla

Laikam piekrītu wee! :) Jā, ir forši, ja palīdz utt., bet nu...Manējais arī mēdz atvērt mašīnas durvis no iekšas :D
Visvairāk besī, ja redzu, ka vīrietis nes sievietes somiņu! :D Tā sieviete tur pus cūku nes, ka nevar panest vai kā? :D
man jau šķiet,ka viss atkarīgs no vīrieša un kā viņš ir audzināts.

Šim gan nepiekrītu! Man ir pazīstami trīs brāļi, bet visi dažādi. Viens ir super pieklājīgs (dažreiz pat kaitinoši pieklājīgs), otrs - normas robežās pieklājīgs, bet trešais- bieži vien prasts kā zirga deķis! :D
30.07.2015 14:23 |
 
Reitings 2290
Reģ: 19.10.2013
Nesaprotu, kas tur var briesmīgi patikt, ja vīrietis pret jums izturas kā pret nespējnieci?
Nu, normas robežās, ok, nav jau nekas slikts, ka šad tad mašīnai durvis atver, bet ne jau visu laiku.
Varbūt man kļūdains priekšstats, bet man liekas, ka vīrietis, kas ar visādiem žestiem (mēteļa uzvilkšanu, durvju atvēršanu) sabiedrībā ir džentlmenis, mājās no sievietes arī gaida visādus uzmanības žestus- ēdiena pienešanu utt. Tāpēc man tādi vīrieši ne visai, man vieglāk ir pašai tās durvis atvērt nekā šo mājās visu laiku apkalpot.
30.07.2015 14:27 |
 
Reitings 2353
Reģ: 29.01.2009
KristīnA, par brāļiem nosmējos :D


Royce, es negaidu no vīriešiem,ka man vienmēr atvērs durvis vai pados mēteli. Vienkarši draugs tā dara un viņam patīk,acīmredzot. :D jo ne jau es viņam liku to darīt vai ierosināju,ka pret mani tā jāizturas. Esmu no laukiem un mierīgi pati ar visu varu tikt galā. 1x viņš pateica,ka stipra varu būt tad,kad viņš nav blakus :D
Bet viņš arī pret svešām sievietēm tā izturās, pados roku ja kādai vajadzēs, palīdzēs, palaidīs utt.
30.07.2015 14:29 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
KristīnA!
Nekad neesi iedomājusies, ka tajā sievietes rokassomā varbūt iekšā ir kādi iepirkumi un no ārpuses, vidēji liela somiņa sver tā, ka nemaz neliekas? :D
30.07.2015 14:31 |
 
Reitings 4339
Reģ: 01.06.2014
teika_spolite, nu nezinu, nezinu...Ja soma ir tāda paliela, tad vēl nebrīnos, bet bieži redzu tādas mazas somiņas. Nē, nu kāda sviesta paciņu tur var iemest :D
Man gan pašai bieži soma ir piebāzta un smaga, bet man arī ir lielas somas...Nu tiešām lielas :D
30.07.2015 14:33 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
KristīnA
Nu tās mazās somiņas jā-tizli izskatās.
30.07.2015 14:36 |
 
Reitings 1761
Reģ: 29.01.2009
Nikola, tam nu gan nepiekritisu.
Es vispar majas gandriz nekad negatavoju ( augstakais kaut ko brokastis) un nekadu tadu uzsvertu appuisosanu( ar muzigo pienesanu, atnesanu, visa pucesanu) no manis neviens negaida.
Nesen mans kolegis loti smejas, kad teicu vinam, ka Latvija sievietei ir obligati majas jamak gatavot, japuce pasai maja, jagludina krekli utt.( savienojuma ar pilna laika darbu) ,citadi uz viru var neceret. Sis man , smiedamies, prasija kura gadsimta mes Latvija dzivojot. :-D
30.07.2015 14:38 |
 
Reitings 560
Reģ: 19.06.2010
Manuprāt, tādas lietas kā smagākas somas nešana vai palaišana pa priekšu telpā NAV APSPRIEŽAMAS. Man pat universitātē visi puiši - studenti palaiž pa priekšu, kad iet ārā no auditorijas. Smagas somas būtu jānes jebkuram vīrietim, lai kādā statusā tas būtu attiecībā pret sievieti, ja viņi dodas kopā!!!

Un mēteļa uzvilkšana izejot sabiedrībā ir norma. Vispār nevaru iztēloties, kā var atnākt uz kafejnīcu, teātri, bāru, izstādi, kur vīrietis pats apģērbjas un uz sievietes pusi pat nepaskatās. Es neesmu tādus pat pirmajos randiņos satikusi! Ja man nepalīdzētu mēteli uzvilkt, otrās iespējas nebūtu 8-)
30.07.2015 14:40 |
 
Reitings 743
Reģ: 23.02.2015
aK dievs, Latvijā ir tas un šitais slikti, viss te ir slikti.
Izbeigsim jā?
Man personīgi ļoti patīk gatavot ēst un ES LEPOJOS, ka māku gatavot tortes, kūciņas, pīrādziņus, māku tos izdekorēt skaisti, māku marinēt gurķus un kabačus, gatavot ievārījumus un katru dienu izdomāt ko garšīgu pagatavot. Tas ceļ tikai manu latiņu ;-)
Eiropieši manis pēc var kaut restorānos ēst, bet liela māksla nav aiziet nopirkt, bet prast garšīgi pagatavot.
30.07.2015 14:42 |
 
Reitings 560
Reģ: 19.06.2010
Sieviete NAV invalīds, ja viņai palīdz mēteli uzvilkt vai durvis atver lol :-D tad jau vīrietim arī var teikt - taisi sev vakariņas pats, Tu taču neesi invalīds. Ir sieviešu un vīriešu manieres, žesti, ja tos neievēro, tad skumji, jo acīmredzot audzināšana pieklibo 8-)
30.07.2015 14:44 |
 
Reitings 4339
Reģ: 01.06.2014
Nesen mans kolegis loti smejas, kad teicu vinam, ka Latvija sievietei ir obligati majas jamak gatavot, japuce pasai maja, jagludina krekli utt.( savienojuma ar pilna laika darbu) ,citadi uz viru var neceret. Sis man , smiedamies, prasija kura gadsimta mes Latvija dzivojot

Nu, tikia nevajag ja! :D Pati nekā no tā visa nedari un visticamāk, ka nejēdz darīt, bet spriedelē par citām! :D Jā, jā, nelaimīgās mēs! Kalpojam saviem vīriešiem, jo savādāk neviens mūs neprecētu! Tā tik Tu tāds zelta gabaliņš, sēdi plikšķini actiņas un vīrieši Tevi ieceļ mašīnā, jo princesītei grūti! :D
30.07.2015 14:45 |
 
Reitings 743
Reģ: 23.02.2015
Cataleya un tu vari nelielīties ka to nedari, tas nav nekas cildinošs, jo ja sieviete nemāk gatavot ēst un negatavo vienalga kāda sabiedrības slānī viņa dzīvo, tas neko labu nepasaka, tas nozīmē, ka viņa ir slinka sieviete, kas neko nevēlas iemācīties.
Mans vīrietis vienmēr izsaka atzinību par manis gatavotajiem ēdieniem, tāpat kā viņa ģimene, kad ciemojās :-) es esmu lepna!
30.07.2015 14:45 |
 
Reitings 1761
Reģ: 29.01.2009
Neviens nesaka, ka Latvija viss ir slikti. ;-)
Tikai to, ka Latvija no sievietes tiek prasits daudz vairak ka no viriesa. Un tad brinas, ka izaug tadi memmisi, kas uzskata, ka palidzet sievietei uzvilkt meteli ir kaut kas arhaiski mulkigs un nevajadzigs.
30.07.2015 14:45 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Cataleya
Tu pati sev drēbes nemazgā un negludini? Pati savas mājas neuzkop, dzīvo kā cūka netīrībā? (t) Ar to laikam nav jālepojas... :D
30.07.2015 14:49 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!