Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

ĀRSTU (NE)kompetence

 
Reitings 618
Reģ: 05.04.2012
Labrīt dāmas,
man ir jautājums vai reizēm aizejot pie kāda ārsta Jums nešķiet, ka ir tīri jauks, pieklājīgs, bet nav spējīgs Jums palīdzēt? Man stāsts ir par savu ginekoloģi, esmu bijusi vairākas reizes pie viņas, vienmēr aprunājas, smaida, sieviete gados, būtu jābūt lielai pieredzei, strādā pārsvarā ar jaunajām un topošajām māmiņām:-) Esmu vairākas reizes pie viņas gājusi ar vienu problēmu, kas ik pēc laika atkārtojas. Un katru reizi viņa apskatās, it kā izmeklē, tad izraksta zāles, bet uz nekādām analīzēm paraugus nepaņem, tagad jau 4.reizi tās pašas sūdzības man ar sāpēm. Tāda sajūta, ka viņa tikai virspusēji apskatās, pēc sajūtas nosaka diagnozi, bet ar izrakstītajām zālēm neizārstējos. Viss ar 2 mēnešu intervālu atsākas, un tad mokos līdz tieku pie ārsta. Tagad esmu pierakstījusies VC4 pie ginekoloģes ar cerību, ka veiks pilnu izmeklēšanu un būs spējīga man palīdzēt.
Nezinu vai šāda diskusija ir bijusi, ja nu kāda nevar mēli aiz zobiem paturēt.
Varbūt kāda jau zina iestādi un ārstu (ginekologs, urologs) pie kura labāk vispār nevērsties? (t)
27.07.2015 09:37 |
 
Reitings 2337
Reģ: 14.07.2014
Man 1x bija (ceļojumā - karstums+dirnēšana nonstop pie baseina peldkostīmā, peldēšanās ik pa pusstundai, peldokstīms mitrs visu dienu).
Aizgāju uz aptieku, nopirku 2 flukanozola tabletes pa 150 mg, izdzērām abi ar draugu un viss pārgāja, nav atgriezies. Man sirdij mierīgāk, kad abi izdzērām, lai gan principā viņam varēju arī nedot.
29.07.2015 10:09 |
 
Reitings 1496
Reģ: 12.09.2009
vīrietim arī ir jāiziet piena sēnes ārstēšanas kurss, ja sieviete no tās nevar tikt ilgstoši vaļā, jo vīrietis var būt nēsātājs, bet pašam var nebūt nekādu simptomu. jo tad sanāk tāda apļa deja, sieviete ārstējās, izārstē, pārguļ un atkal dabūn. Tas tā, par ko var aizdomāties. Bet tā piena sēni var izraisīt miljoniem iemeslu , kā jau te minēja - sintētiska , neelpojoša apakšveļa, baseina, pirts apmeklējums, vasarā ilgstoši atrodoties ar slapju peldkostīmu, antibiotikas, stress, zema imunitāte, saldumi utt utjp..
Un jā, virietim sēne var arī izpausties kā apsārtums ap dzimumlocekļa galviņu, sūrstešanu (it sevišķi pēc seksa), bet tad vienkārši abi var pasmērēt to pašu clotrimazolum
29.07.2015 09:21 |
 
Autorizēts lietotājs10 gadiPatīkModerators
Reitings 10497
Reģ: 29.01.2009
Fionna!
Un kurš LOR ir labs (ieteicams)?
Arī citu ieteikumus uzklausīšu.
28.07.2015 20:41 |
 
10 gadi
Reitings 8191
Reģ: 01.11.2009
ak, šonakt sapņoju, ka biju pie ginekologa, kurš ne sūda īsti neko neizdarīja, ha...

sēne vispār ir baigais temats. gadu pati reiz mocījos, izmēģināju visu ko, izgāju tablešu kursu, uzsēdos uz OK un vairākus gadus nekas nav bijis, tfutfutfu. visstulbākais ir tas, ka nevar pateikt, kas tieši ir par vaininieku. pēc maniem novērojumiem man tas bija stress.

jālieto zāles ir abiem partneriem, it īpaši, ja netiek izmantots prezervatīvs. jo vienmēr pastāv iespēja, ka tiek laists pa kreisi. ja vien nav 100% zināms.

ģimenes ārstus neapmeklēju, eju pie terapeita vai pa tiešo pie speciālista. maksāju bargu naudu. pēc savas dzīves pieredzes diemžēl tas ir vienīgais, kas liek man justies drošāk. tiklīdz maksāju, saņemu atbilstošu servisu. kad biju pavisam jauna, tad izrādījās, ka bronhīta vietā man ir plaušu karsonis ar ūdeni plaušās. kopš tās reizes tikai maksāju.

pārsvarā dodos uz arsu.
28.07.2015 14:16 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Mona
Tava veselība, tava atbildība. Bet ne mazums ir bijis gadījumu, kad ārsti palaiž garām apendicītu un mēnešiem ilgi ārstē kādu citu kaiti. Man zināmos gadījumos- vienā izdevās meiteni izglābt (kad jau apendicīts bija saplīsis), otrā- vīrieti neizdevās izglābt. Zinot, cik vārgas ir ginekologu zināšanas, es tavā vietā neriskētu.
28.07.2015 14:08 |
 
Reitings 618
Reģ: 05.04.2012
Paldies cormeum beidzot arī kāds atbalsts šajā sieviešu forumā. Ceru, ka jaunā ārste spēs palīdzēt un pieies lietai profesionāli!
28.07.2015 12:27 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Mona, grūti komentēt ārstes profesionalitāti vai stādīt Tev diagnozes+ārstēšanas taktiku forumā.. ne Tava slimības vēsture zināma, ne arī šeit Tevi izmeklējam :)

Cerams jaunā daktere Tev iepatiksies un palīdzēs atrisināt veselības problēmas :)
28.07.2015 11:30 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Mona
Kā tu zini, ka pie vainas ir olnīcas?!
Ja gribi pavisam nopietnu padomu, tad tev ar steigu jāaiziet pie jebkura ķirurga un jāizstāsta savas sūdzības. Normāli izmeklēs un normāli uzstādīs diagnozi. Pilnīgi iespējams, ka vaina ir apendiksā nevis olnīcās!!! Un nevajag skatīties uz to, kurā pusē sāp- sāpes apendicīta gadījumā var būt arī tam neraksturīgā vietā, bet jo īpaši bieži- pretējā sānā Jo īpaši, ja sāpes ļoti stipras- nevelc garumā, ej šodien pat. Ja nevari pierakstīties, ej uz slimnīcas uzņemšanas nodaļu. Saki, ka aizdomas par apendicītu un neviens tev prom nedzīs un maksāt neliks (laikam tikai simboliska pacienta iemaksa).
28.07.2015 11:19 |
 
Reitings 1714
Reģ: 15.08.2012
Ir sievieshu pieredze, ka pie piena senes ir "vainojams" virietis

Sperma arī nepieder pie normālas maksts mikrofloras, starpcitu.

Mona, maksāt 40 Eu, bet ārsts pat nenozīmē ultrasonogrāfiju pie nopietnām sāpēm, te tiešām prasās ārsta uzvārdu, lai citas zina, kur nevajag iet. Te jau vairs nav runa par kaut kādu psiholoģisku nesaderību ar ārstu.
28.07.2015 11:07 |
 
Reitings 618
Reģ: 05.04.2012
Neesmu bijusi uz USG vēl, teicu, ka esmu nomainījusi ārstu pie kā gaidu vizīti. Paļaujos uz to, ka cista jau bija iepriekšējo reizi, kad biju pie iepriekšējās ārstes. JO kā jau teika_spolite minēja, sāp olnīcas, un ļoti traki sāp, Tāpēc saku par nekompetenci, jo toreiz jau teicu, ka man sāp "tajā un tajā vietā" uz ko man tikai izrakstīja zāles nemaz neiedziļinoties. Kad teicu, ka vēlos citas analīzes veikt, lai noskaidrotu sāpju cēloni, tad sekoja man teikums - Nevajag, lieka naudas izmešana! Tagad jau ilgi neesmu normāli gulējusi, jo sāpes ir reti pretīgas, te mazinās, te uznāk neciešamas.
28.07.2015 08:33 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
+++amazing
Es arī nesapratu, kāds ginekologam sakars ar urīnpūšļa iekaisumu. Un vispār- kāds sakars cistītam ar cistu olnīcās? Tās ir pilnīgi divas dažādas kaites ar pilnīgi atšķirīgiem simptomiem. (t)
27.07.2015 19:54 |
 
Reitings 2215
Reģ: 26.01.2011
Es vispār nesaprotu, kādā sakarā cistīts jāārstē pie ginekologa.
Tas ir pirmkārt, ģimenes doka + urologa + šad tad nefrologa lauciņš. Ginekologs ir veicis savas analīzes, ja tur viss okey, tad viss - turpmākā ārstēšanās tikai pie speciālistiem.

Iesaku urologus slimnīcā.

1) vēdera USG (tieši urīnpūslim). Iespējams cistīti un no niecīgiem akmentiņiem/smilšu graudiņiem. Pietiks dzert pareizās tējas + varbūt kādi medikamenti, bet parasti nē.
2) veikt pārbaudes (aizmirsu nosaukumu, katetru ievada, šo noteikti Gaiļezerā)
3) papildus iesaku akūta cistīta gadījumā uzreiz veikt urinanalīzes (negaidi ārsta vizīri, ej Gulbī nodot pati). Papildus tavā vietā uzreiz nodotu asins analīzes - pilna asins aina + CRO + kreatinīnu + bilirubīns + ALAT + ASAT.
4) ja tici karmām, reiki un tādam visām lietām, tad hroniskie cistīti (un vispār urinpūšļa problēmas) ir tāpēc, ka cilvēkam sirdī ir rūgtums par kaut ko. Visbiežāk - neizdevušās iepriekšējās attiecības. Bet te šoreiz par nopietnākām attiecībām runa. Man tas bija rūgtums par neizdevušos laulību un dusmas, ka apprecēju, emmm, nu ne tādu vīrieti, kāds sakumā viņš bija. Man bija rūgtums, jo apprecējos jauna. Kad piedevu, tici vai nē... Bet tas jau cits stāsts :) katrā ziņā pēc 2 reiki seansiem pirms vairak kā 6 gadiem, man pazuda gan cistīti, gan beidzot varēju palikt stāvoklī. Jā, cistīts bija arī daļējs iemesls spontānajam abortam pirms tam.
27.07.2015 17:49 |
 
Reitings 4083
Reģ: 22.11.2013
minkalinka, tev vēstule :)
27.07.2015 17:05 |
 
Reitings 1213
Reģ: 10.12.2014
Zacheits- jaaaa, tagad saprotu.. uz saldumiem kaa traka esmu, it iipashi gr.laikaa es pilniigi nekaadiigi nevaru no vinjiem atteikties, bet, cik noprotu tas ir viens no veicinaataajiem. :-|
Artemzija- Lactacyd pharma intiimaas ziepes juutiigasadas kopashanai 250ml , kastiite rozaa kraaasaa.
27.07.2015 17:04 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
minkalinka
Mazgājoties tu esi izjaukusi dabisko līdzsvaru un tāpēc TUR savairojas par daudz tas, kam tur nav jābūt. Nekas TUR nav jāberž vai jāmazgā. Reizi dienā apmazgā ar tīru ūdeni, ievēro to, ko iepriekš rakstīju, un vārdu salikums- piena sēne- vispār pazudīs no tavas leksikas.
Visi tie mazgāšanas līdzekļi kairina jau tā tur esošo jutīgo gļotādu.
Ja vīrietim nav nekas TUR iekaisis, tad viņam nav jāārstējas.
27.07.2015 17:00 |
 
Reitings 5346
Reģ: 03.01.2012
minkalinka - kādas ziepes lactacyd izrakstīja tieši?
27.07.2015 16:58 |
 
10 gadi
Reitings 4032
Reģ: 02.01.2011
veel jo vairaak ar prieku berzos cik var.


ja tur ir sēne, Dieva dēļ, nevajag tur visu vēl vairāk kairināt un berzt, pietiks, ja viegli nomazgāsies. iespējams, ka pati ar savu pārcentību tu to sēni neliec mierā un viņa nevar beigties. un vēl vajag pasekot līdzi, kādas attiecības ir ar saldumiem un skābpiena produktiem- pirmos vajag līdz minimumam, otrus tā pavairāk :)
27.07.2015 16:54 |
 
Reitings 1213
Reģ: 10.12.2014
Jaaa, bet taas,kas ir bijushas gruutnieces, mani sapratiis,ka apmazgaajoties juuties tiirs tikai tad,ad kaartiigi esi ar,kaadu lidzekli nomazgaajies. Nu manaa gadiijumaa aizliedza visas aromaatiskaas ziepes, tad nu droshi pec dakteres ieteikuma jau vairaak kaa gadu mazgaajos ar beernu ziepeem un gr.laikaa veel jo vairaak ar prieku berzos cik var..un taa nu nonaaku liidz piena seenei. Shodien biju pie aarsta, tad nu vinja (kaaa jau mineeju) izrakstiija man canifug (sveciites?) un ziepes lactacyd, tikai pudele savaadaaka nekaa zacheits ielika. Pieljauju,ka taas ir vienas un taas pashas.. tik jautaajums veelviens. Vai tad tieshaam manam viirietim arii nekaadas zaales nebuutu japadzer kaa tikai apmazgaaties ar taam pashaam ziepeem?!
Paldies,meitenes,kas atbild-noveerteeju!(l):-)
27.07.2015 16:46 |
 
Reitings 4083
Reģ: 22.11.2013
tagad vispār ir aizdomas par cistu olnīcās.

kā var būt aizdomas par cistu? Tā vai nu ir vai nav. Usg taču visu parāda.
Man arī ir visu bērnību hronisks cistīts. Sāpes parādās ja kājas ir nosalušas vai ja tiek piekopta ļoti aktīva dzimumdzīve. Palīdz labi kosu tēja.
27.07.2015 16:38 |
 
10 gadi
Reitings 4032
Reģ: 02.01.2011
minkalinka
tu esi grūtniece, cits stāsts, ar grūtniecēm sēne mēdz jokot īpaši bieži.

šīs?
ja tā, tad visam būtu jābūt ok, tikai nevajag tur braukt ar parastajām, bērnu vai dajebkādām citām ziepēm/želejām utt.
27.07.2015 16:27 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits