Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Ko darīt ar caurām dienām un naktīm rejošu un gaudojošu suni?

 
Reitings 1997
Reģ: 30.06.2009
Kaimiņiem pirms pāris dienām atveda pieaugušu suni,kurš nu piekabināts ķēdē vankšķ un kauc visu cauru sutku.Rēali pus nakti neesmu gulējusi,jo tā gaudošana iet cauri pat ausu aizbāžņiem.Ko darīt?Saukt policiju?Vai šis būtu uzskatāms par nakts miera traucēšanu?Kā viņi pārbaudīs vai tas suns tiešām uzvedas pārāk skaļi nakt stundām?
06.07.2015 19:30 |
 
Reitings 119
Reģ: 29.05.2015
vienīgā iespēja kā iegūt naktsmieru ir nomainīt dzīvesvietu.

Ja pareizi sapratu, tad autore pēc mēneša pārvācās, ta ka tāds arī tas atrisinājums sanāk.
07.07.2015 23:06 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Ai tie cilvēki ar reizēm ir debīli . . Dažiem ar vajadzētu aizliegt tomēr suni turēt.
07.07.2015 23:06 |
 
Reitings 103
Reģ: 02.06.2015
Ja nezini, kur vērsties, tad zvani Beztabu. Viņi atradīs pie kā griezties, pašam nebūs jāsauc policija vai kāda cita biedrība. Iespējams pēc viņu apmeklējuma kaut kas mainīsies.
07.07.2015 23:05 |
 
Autorizēts lietotājs10 gadiPatīkModerators
Reitings 10497
Reģ: 29.01.2009
Kā autorei REĀLI panākt savas tiesības uz netraucētu naktsmieru?


Nekā. Diskusiju nelasīju, bet ikdienā tiesiskā lauciņā saskaros ar šādām situācijām un vienīgā iespēja kā iegūt naktsmieru ir nomainīt dzīvesvietu. Varat smieties, bet tā nu tas ir.
07.07.2015 23:03 |
 
Reitings 1997
Reģ: 30.06.2009
meksikanka,es apzinos kā var nomierināt.Mīlot.Ko tur neviens nedara un nedarīs.Viņiem suns ir tikai lops ķēdes galā
Es tiešām mīlu suņus vairāk kā cilvēkus,bet tas man neliedz dusmoties uz kādu konkrētu suņu sugas indivīdu.Kā es saku,mana mīlestība pret suni beidzas tur,kur tas sāk traucēt man.Vai nu uzbrūkot man,uzbrūkot maniem suņiem vai kā citādi traucējot manu mieru.Man ir žēl suņa,es zinu kāpēc viņš tur rej un gaudo,taču tas nenozīmē,ka esmu priecīga par to kaukšanu vai,ka tāpēc mans pacietības līmenis ir bezgalīgs.Es joprojām esmu cilvēks parastais,kam nepieciešams atpūsties.Un tā pat kā jebkurš cits būtu nikns,ja kāds kalbasītu kaut kādu briesmīgu mūziku,turklāt vienu un to pašu dziesmu,nedēļu no vietas,visu dienu un nakti,es esmu nikna,ja man nedēļu no vietas jāklausās griezīgās,nervozās suņa rejās.

Miss Joker,es pat esmu vedusi vienu suni saimniekiem,zināju,ka nav nikns un kur saimnieks dzīvo.Bīgls,kuru tur plēsa nost vilki.Azivedu,paskaidroju,kas par lietu,palūdzu,lai nelaiž suni tā pa ielu skriet.Ko domājies?Septiņi no rīta un bīgls ir klāt un metas kaujā ar 2x lielākiem suņiem.
07.07.2015 22:57 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Izklausas ka suns iespējams ir samierinājies ar savu likteni vai vienkārši nomierinājies un tad nu pa naktīm labāk guļ nekā vel rej. Tas labi ka dabūji vismaz pagulēt un cerams ka vairāk tādu problēmu nebūs.

Par to iepriekšējo kuci es gan nesaprotu ko var tā ļaut gan citi suņu saimnieki laist savus suņus pie tās kuces, jo tur arī citi tomēr vainīgi ka nepieskata savus suņus, gan arī to kā konkrētās kuces saimnieks vismaz neaizveda kuci steralizēt lai būtu miers. . Tādā gadījumā gan labi ka vismaz to suni aizveda prom.
07.07.2015 21:41 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
Tas ir saimnieka pienākums nodrošināt,lai viņa suns netraucē apkārtējiem un man nav jādomā kā viņi to izdarīs.Tas ir viņu suns,ne mans!Mani ir savākti un nevienam pa nakti gulēt netraucē!


Godīgi sakot, esmu šokā. It īpaši par Tevi, jo Tu esi izteiktā suņu mīle un aizstāve. Man liekas, ka Tava mīlestība pret suni reizēm spēcīgāka par mīlestību pret cilvēkiem. Vismaz tā man šķita agrāk, lasot Tavus komentārus. Un nē, yas nebija domāts slikti.. Bet te.. Tu pati apzinies, kā to suni var nomierināt? Nav jau cilvēks, kuram var iestāstīt (starp citu, pat ne visiem cilvēkiem var), tad tikai to suni iemidzināt, ja viņš nonstopā rej?
07.07.2015 21:34 |
 
Reitings 1997
Reģ: 30.06.2009
Diez vai.Attālāka kaimiņiene arī teica,ka suns traucējot.Neesmu gan nevienu apstaigājusi.Taču tas nevar netraucēt.
07.07.2015 21:04 |
 
Reitings 336
Reģ: 16.05.2014
Tu tur tāda vienīgā kurai traucē tas suns?
07.07.2015 20:27 |
 
Reitings 1997
Reģ: 30.06.2009
PVD ir tāds bezzobains.Arī ar viņu iepriekšējo kuci viņus saucu,kad kuce bija acīmredzami grūta,būda viņai tāda ar šķidriem dēļiem,bieži ziemā gaudoja droši vien aiz sala.Rezultātā mani ielas vidū izlamāja par to,ka es esmu atļāvusies viņus pasaukt.Būda ir(nekas,ka caura,neviens likums nenosakot kādai tia jābūt),ķēde normāla garuma,suns nav izģindis,tātad tiek barots,grūtai neviens viņai neliedzot būt un to,ka viņi kucēnus slīcina vajagot pie rokas pieķert. Latvijā ir tikai viens legāls veids kā tikt vaļā no suņa,un tā ir etanāzija pie sertificēta veterinārārsta,mums pilsētā ir viena veterinārā klīnika,visās klīnikās tiek saglabāti dati par eitanizētajiem dzīvniekiem.Problēmu varētu elementāri atrisināt pajautāt,bet nē,amn nofilmēt vajagot,kā viņš dzīvus kucēnus met spainī ar ūdeni,lai varu to viņiem nosūtīt.
07.07.2015 20:16 |
 
Reitings 1997
Reģ: 30.06.2009
Amnile,jā nu gan karma.Par to,ka izglābu kuci no regulāras(ik pa 6 mēneši) izvarošanas ceļmalā(iedomājies skatu,kad kādi 4 suņi viens pēc otra lec virsū kucei un to izdrāž,iet garām kāds ar savu suni,kuru netur pavadā,pieiet tas un izdrāž vēlreiz.atvainojos par tiešumu),regulāras,grūsnības,dzemdībām un fiziskām un garīgām mokām pēc tam,kda viņai neilgi pēc dzemdībām tiek atņemti kucēni.Nerunāsim par pašiem kucēniem.Dabonot to kuci no turienes prom,es esmu izglābusi ne tikai pašu kuci no mokpilnas dzīves,bet palīdzējusi nedzimt desmitiem nevajadzīgu kucēnu,kuru gals būtu pa taisno ūdens spainī.Ja karma eksistē,tad tā priekš manis par šo taupa,ko ļoti labu.Ne jau labam saimniekam es atņēmu viņu mīlēto un loloto sunīti.Es atņēmu kaut ko,ko viņi pēc pazušanas nav pat meklējuši.


Dažu labu tumsonība te ir neaptverāma.Sist noindēt un vēl pieļaut,ka pāri ielai kāds regulāri pakļauj savu kuci kaut kādām slimām orģijām,un neko nedarīt zinot faktu,ka kucēnus pretlikumīgā veidā nozūmē.Nēvēlos būt līdzvainīga šādā lietā.Tad labāk,lai kauc,nekā reizi sešos mēnešos nevainīgas dzīvībiņas tai mājā nogalina.

Pagājušo nakti noveicās.Suns laikam noguris bija,vai arī es nolūzu un vairs nedzirdēju,bet visu nakti bija klusums,tikai ap pus sešiem atsāka kaukt.Pagaidām arī klusums,cerams,ka netaupa spēkus naktij. Tiešām patīkami,ka nākošmēnes pārvācos.
07.07.2015 20:08 |
 
Reitings 1717
Reģ: 24.05.2013
Samal desās:-D
Bet ja nopietni -ej runà ar tiem kaimiņiem. Ja vini nereaģē piezvani kadai patversmei vai mentiem pasaki savu problemu. Gan jau ieteiks ko darit talak.
07.07.2015 16:20 |
 
Reitings 28237
Reģ: 11.02.2015
Gurri1, tāpēc ir pirmais variants, otrs - pati saprotu, ka galējā bezizejā tikai īstenojams.

BET!! Šāda PVD paviesošanās pie saimniekiem varbūt viņus patrobelētu un liktu pārdomāt, ka varbūt tiešām viņiem problēmas nav vajadzīgas, jo kāds vislaik par viņu attieksmi pret dzīvnieku sūdzas! Bet tāpēc vajag klāt biedrību vai kādu līdzjūtīgu instanci, lai tā atteikšanās no problēmas nenozīmētu suņa nozūmēšanu!
07.07.2015 16:20 |
 
Reitings 9561
Reģ: 12.04.2009
Reina, pirmkārt jau Tevis nosauktais - suns rej, saimnieks vienaldzīgi paiet garām, nevar uzskatīt par nerūpēšanos. Un tāda lieguma nav, žēl bet tā nu tas ir.
Atsavināt suni var vai nu tikai ar paša saimnieka piekrišanu, vai gadījumā ja tiešām ir acīmredzams, ka pret dzīvnieku ir vardarbība, ka viņš ir ļoti tievs no neēšanas, badināts, sists, graujošos apstākļos utt. Bet suņa riešana, atrašanās pie ķēdes nav arguments, ka par suni nerūpējas.
Padomājiet cik cilvēki ar ģimenēm dzīvo bomžatņikos, neviens tamdēļ bērnu vecākiem neatņem, un tiem kuriem atņem vecāku tiesības - nesterilizē.
07.07.2015 16:06 |
 
Reitings 28237
Reģ: 11.02.2015
Aiziet pie kaimiņiem kopā ar kādu biedrību parunāt, ka suns viņiem tiešām nav nepieciešams! Atgādināt, ka likumā ir arī prasība ķēdes suni ik dienas viņiem 30 minūtes vest pastaigā. Ja tas suns ir jaunāks par 10 mēnešiem, pie ķēdes viņu vispār vēl nevar turēt.
Padraudēt, ka ņemšanās vien tik būs, jo citādi ziņosiet instancēm, kas sodiņu uzliks (nu, ja tic tādiem draudiem, jo instances diemžēl uz šādiem ziņojumiem baigi impotentās) - lai labāk meklē jaunus saimniekus. Sākumā caur soc tīkliem, ja nesanāk, lūgt patversmes suni uzņemt.

Saprotu, ka pašai slikti, nav gulēts, bet suņa taču arī žēl.

Otrs variants - uzrakstīt PVD, ka par iepriekšējo suni jau nerūpējās, safilmēt materiālus, kas pierāda nerūpēšanos arī šajā gadījumā (rej, saimnieks iet garām un vispār nepievērš uzmanību) un to viņiem iesniegumā arī uzsvērt. Ka acīmredzams, ka suns nav vajadzīgs, bet viņu tur un moka dzīvnieku. Un lūgt uzlikt šiem cilvēkiem liegumu ņemt mājdzīvnieku.
07.07.2015 15:52 |
 
Reitings 643
Reģ: 12.05.2015
Ieteikt sist raudošu dzīvnieku, lai tas pārtrauktu raudāt.... Nu jā, tā laikam ir radības kroņa smadzeņu produkcijas labākā pērle. Laikam ieteicējas pašas regulāri tiek ieštaukātas, kad sāk raudāt, tāpēc tādas domas nāk prātā.

Ko es darītu? Cīnītos par to, ka saimnieki pievērš savam sunim uzmanību un tur to atbilstošos apstākļos. Gan jau raud viņš ne jau tāpat vien. MK noteikumi nr.266 nosaka labturības prasības suņiem, kas tiek turēti ārpus telpām. Jānodrošina atbilstošas siksnas, ķēdes garums, regulāras pastaigas utt. Gan jau saimnieki labturības noteikumus neievēro, līdz ar to - bombardētu PVD un policiju. Ja suni turētu normālos apstākļos, gan jau pārstātu riet un gaudot.
07.07.2015 13:38 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Zvani pašvaldības policijai!
07.07.2015 13:34 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
Palaist vaļa butu humānākais variants, bet pārāk riskants. Runāt ar saimniekiem? Pie mums tādi ļautiņi neklausās.

Es personīgi nodotu sutu policijā. Zinu ka izredzes kaut ko panākt ir vājas utt tomēr es protu panākt savu. Bet autore nav ar manam spējam kačāt pravas.

Kā autorei REĀLI panākt savas tiesības uz netraucētu naktsmieru?
07.07.2015 13:07 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 3740
Reģ: 31.10.2010
Autorei te tika ieteikti jau vairāki risinājumi, neviens no kuriem viņai nešķita gana labs. Nu kas tad atliek, ja nekas neder - lai samierinās vai maina dzīvesvietu.
07.07.2015 13:03 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!