Atteikšanās no mantojuma

 
Reitings 2337
Reģ: 14.07.2014
Hei jaukajā dienā!
Rīt meklēšu speciālistu palīdzību, bet līdz tam nolēmu pajautāt varbūt šeit kāda ir zinoša vai ar pieredzi attiecībā uz mantojumu.
Vectēvs atstāja mantojumā māju, ko mantojam ar māsu. Devos pie tā atbildīgā notāra, kura paprasīja manu pasi (neko neprecizējot), lika pagaidīt, kamēr sagatavos pieteikuma papīru un iedeva parakstīt pieteikumu. Pēc tam, kad devos prom, gribēju pieprecizēt dažas detaļas, jo mazmeita jau es esmu, bet uz papīriem neesam radinieki (vectēvs pa mātes līniju, māte nomirusi, mani adoptēja cita sieviete). Kad visi papīri jau bija parakstīti, tad pateica, ka man ir jāmaksā 15% no mantojuma summas, lai saņemtu to mantojumu (sorry par terminoloģiju, švaki orientējos) tajā un tajā datumā.
WTF. Vai tad notārei nav man tas pirms tam jāizskaidro? Šādā gadījumā es nevēlos šo mantojumu. Vai es varu šo mantojuma pieteikumu anulēt/atcelt uz kaut kāda pamata (par to, ka notāre nenoskaidroja manu radniecību, par to, ka neizskaidroja to mantošanas procedūru per se)?
Ja ir kāda, kura var pakonsultēt vai padalīties ar savu pieredzi, priecāšos.
05.07.2015 14:17 |
 
Reitings 5261
Reģ: 27.03.2009
másai arí dzimshanas apliecíbá mamma ir adoptétája? arí vinjas dokumenti ir pártaisíti un registrá mamma izsvítrota? jús esat dvínjumásas?

pirmo reizi dzirdu gadíjumu, ka ísto mammu izsvítro no visiem registriem. un ká 2 méneshus péc dzimshanas, uzreiz péc mátes náves jau ir sieviete, kas adopté? káda velna péc vispár jámaina dzimshanas apliecíba?

tad jau já, radniecíbas nav - jámaksá vien bús lielá nauda, plus vél párdot 5 gadus nevarési. lai manto vecmamma - tad lai sastáda k-kádu dávinájumu, bet arí tur bús % jámaksá. nez, mana vecmamma visu párrakstíja, un jámaksá bija vispár minimálas summas, bet nu já, radniecíba.

vai nebútu érták sastádít pirkuma-párdoshanas lígumu, par minimálu summu? párdot ípashumu dríkst par tádu summu ká vélas, lai vecmamma jums párdod máju.
06.07.2015 13:18 |
 
Reitings 4083
Reģ: 22.11.2013
pirmo reizi dzirdu gadíjumu, ka ísto mammu izsvítro no visiem registriem. un ká 2 méneshus péc dzimshanas, uzreiz péc mátes náves jau ir sieviete, kas adopté? káda velna péc vispár jámaina dzimshanas apliecíba?

+
06.07.2015 13:24 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
pirmo reizi dzirdu gadíjumu, ka ísto mammu izsvítro no visiem registriem. un ká 2 méneshus péc dzimshanas, uzreiz péc mátes náves jau ir sieviete, kas adopté? káda velna péc vispár jámaina dzimshanas apliecíba?


Izklausās pēc meksikāņu seriāla, kur beigās izrādīsies, ka mamma ir dzīva un ka viņai dzemdībās pateica, ka meitas piedzima nedzīvas :D
Ja viss likumīgi tika noformēts, tad tavai adoptētājai noteikti ir izsniegts kāds dokuments, kas apstiprina adopcijas faktu. Šajā adopcijas dokumentā ir jābūt norādītai bioloģiskajai mātei. Un nevis dzimšanas apliecībā kaut ko svītro, bet izsniedz jaunu dzimšanas apliecību. Tātad arhīvos ir kādā reģistrā norādīta bioloģiskā māte un ir dokumenti par adopciju.
06.07.2015 13:30 |
 
Reitings 2337
Reģ: 14.07.2014
pirmo reizi dzirdu gadíjumu, ka ísto mammu izsvítro no visiem registriem. un ká 2 méneshus péc dzimshanas, uzreiz péc mátes náves jau ir sieviete, kas adopté? káda velna péc vispár jámaina dzimshanas apliecíba?


Nu, tāds gadījums ir, veseli 2 (un domāju, ka vairāk vēl), māsa nav dvīņumāsa, bet situācija tā pati. Papīri tika sakārtoti, lai es būtu tai sievietei bērns, un lai viņa ir mans likumiskais pārstāvis (ja es nonāku slimnīcā, viņa drīskt ar mani tur atrasties, kas maziem bērniem diezgan svarīgi un vēl miljons situāciju).
Visos reģistros esmu jau ieskatījusies, visas dzimšanas reģistrācijas grāmatas man ir parādītas, man pašai uz rokas ir adopcijas ieraksts, kur tas viss, ko min teika_spolite, ir norādīts - bet juridiski tas neko nepierāda, jo uz šo brīdi aktuālie dati ir tādi, ka man ir cita mamma, lai arī visos šajos dokumentos ir norādīta arī īstā mamma (ka esmu viņai piedzimusi), bet tā ir "novecojusi" un "ne-aktuāla" informācija. Es nezinu, vai parasti ieraksta citus vecākus, bet manā gadījumā ar tiesas lēmumu tas tika izdarīts.
06.07.2015 14:53 |
 
Reitings 2337
Reģ: 14.07.2014
dzimšanas apliecībā nekas nav svītrots, tā ir ar aktuālajiem datiem - ir svītrots dzimšanas reģistrācijas grāmatā, kurā ieraksta visus piedzimušos bēbjus. No šīs grāmatas, ņemot aktuālo info, taisa dzimšanas apliecības. Asinsradniecība juridiski ir, bet ģimene neesam - jo šie dokumenti ir nevērtīgi, jo mamma cilvēkam ir tā, kas ir ierakstīta dzimšanas apliecībā.
06.07.2015 14:56 |
 
Reitings 2337
Reģ: 14.07.2014
Par meksikāņu seriāla cienīgu sižetu nevaru nepiekrist.
06.07.2015 15:00 |
 
Reitings 1183
Reģ: 15.02.2012
Ja ir testaments, tad skatās pēc tā, un likumiskās mantošana tad netiek ņemta vērā, tobiš nav svarīgi esat radnieki jūs vai nē. Par iesnieguma atcelšanu paskaties Notariāta likumā, tur vajadzētu būt.

Bet par adopciju interesanti - mamma juridiski viņai ir tā, kas adoptēja, protams. Bet bērnam piedzimstot, vectēvs automātiski kļuva par radnieku, jo ir radniecības saites starp mirušo mammu un vinas tēvu. Ja bioloģiskā mamma mirst un adoptē cita, kā var zust radniecība bērnam ar vectēvu? Tā tas tiešām notiek? Vectēvs tagad skaitās adopetētāja tēvs?
06.07.2015 15:00 |
 
Reitings 2337
Reģ: 14.07.2014
Ja bioloģiskā mamma mirst un adoptē cita, kā var zust radniecība bērnam ar vectēvu? Tā tas tiešām notiek? Vectēvs tagad skaitās adopetētāja tēvs?


Jā, zūd radniecība, jo tu esi bērns tad jaunajā ģimenē - varu pretendēt bez problēmām uz jaunās mammas vecvecāku īpašumiem.

Bioloģiskās mammas ģimenē es vairs neesmu.
06.07.2015 15:04 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits