Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Par dzīvi ārpus Rīgas - pastāstiet!

 
Reitings 954
Reģ: 01.10.2013
Tām, kuras dzīvo ārpus Rīgas lielākās vai mazākās pilsētās, pastāstiet par dzīvi tur. Kādas jums tur ir iespējas, kādu iedomājaties savu dzīvi - paliksiet turpat vai domājat par dzīvesvietas maiņu? Katrā ziņā miniet plusus un mīnusus! Ja nav noslēpums, pieminiet arī pilsētu vai vismaz cik tā ir liela. Visvairāk interesē viedoklis no meitenēm, kurām ir ģimene - vīrs, bērni. Bet atbildēt var visas.

Situācija ir tāda, ka mums ir īpašums ne Rīgā, tālu no tās. Šobrīd apsveram iespēju doties dzīvot tur, jo savs īpašums ir laba lieta. Labprāt nomainītu vidi, tomēr viss jaunais baida, jo visu dzīvi esam pērušies un strādājuši Rīgā. Šobrīd gribētu pārvākties, esam par to sajūsmā un jau par to mazliet sapņojam, bet tai pat laikā esam piesardzīgi, jo bail, ka pēc laika iekārtosim dzīvi tur, gribēsim atpakaļ.:-/ Kā saņemties?
02.07.2015 20:04 |
 
Reitings 556
Reģ: 27.09.2012
Burtiski pirms mēneša pārcēlos uz mazpilsētu pēc 7 gadu dzīvošanas Rīgā. Vidzeme, 200km no galvaspilsētas.
Lēmums bija spontāns ( lai gan jau kādu gadu ik palaikam ieminējāmies, ka jābrauc atpakaļ uz ''gandrīz'' dzimto mazpilsētu)- vīrs teica, ka jāpārceļas, jo atradis māju ar lielu pagalmu. Darbu atrada nedēļas laikā un jau pēc 2 nedēļām mēs pārcēlāmies.

Rīgā mums bija piegriezies mitināties īrētos dzīvoklīšos, jo nopirkt mūsu ģimenei vajadzīgo vismaz 3istabu dzīvokli nevarētu atļauties (pat mūsu tagadējā māja ar pagalmu sanāca daaaudz lētāk).
Nebūs jāmaksā milzīgie komunālie maksājumi un ir apkure, kuru paši varēsim izlemt, kad mums vajag un nevajag.
Viens no galvenajiem iemesliem, lai pārceltos, bija bērnudārzs- daudz kvalitatīvāks, nekā Rīgā. Rīgā pašvaldības bērnudārzā bērns tika tikai uz 3.5 gadu vecumu. Ēka slikti remontēta, rotaļu laukums no padomju laikiem, jauktās grupiņas ( 1.5-3gadi, 4-7gadi). (Piebildīšu, ka laikā, kad bērnam bija 2 gadi, man apnika gaidīt rindā uz b/d un es pārcēlos( vīrs turpināja strādāt Rīgā) uz šo pašu pilsētu, lai varētu viņu laist b/d. Bērnudārzs, rotaļu laukums mazpilsētas b/d bija stipri labākā stāvoklī un katram vecumam bija atbilstošas grupiņas. Audzinātājas jaukākas.
Bērns ir laimīgs, jo visu dienu var dzīvoties pa pagalmu. Rīgā viņu nevarēja pierunāt iet ārā, jo pagalms pilns ar krievvalodīgajiem un viņš viņus nesaprot.
Apģērbu, pārtikas veikalu, aptieku šeit ir pietiekami. Uz Rīgu tāpat braucam vismaz 1x mēnesī.
Bēda ar ģimenes ārstiem, jo viņi ir vai nu pārslogoti, vai arī negrib ņemt bērnus līdz 2 gadu vecumam. Rupji sakot, mūs atšuj. Pagaidām ģ/ā ir Rīgā. Kad jaunākajam bērnam būs vismaz 1 gads, mēģināsim atrast šeit.
Tuvākā slimnīca ir 36km attālumā.
Tā kā pagaidām pati esmu bka, tad man darba jautājums nav aktuāls, bet šeit darbu atrast ir grūti.

Kopumā pagaidām esmu apmierināta ar dzīvi šeit un vīram liku apsolīties, ka atpakaļ uz Rīgu nebrauksim.
05.07.2015 13:37 |
 
Reitings 1
Reģ: 29.01.2009
Es dzívoju atkal kádus 140km no Rígas-un man sheit patiik-ir gan beernudaarzs,veikali,slimniica,aptiekas,bankomaati,kkaadi klubinji..ar darbu ir jaaskataas-kaa noveicas..es ar draugu atgriezos uz LV no aarzemeem ar nedroshiibu,un ar baidiijamies,kaada buus dziivoshana,bet teikshu,ja ir uznjeemiiba-tad tik uz priekshu..Daudz kas atkariigs no muusu domaashanas...Kaa saka viss ir muusu galvaas-ja domaasi,ka buus slikti-taa arii buus..Veixmi leemuma pienjemshanaa!!! :)))
04.07.2015 13:13 |
 
Reitings 2797
Reģ: 16.09.2013
Meksikanka, es peec Ziemassvetku kartishu akcijas to zinu. :)
04.07.2015 12:52 |
 
10 gadi
Reitings 8191
Reģ: 01.11.2009
ā, vēl manā čuhņā ir 2 bankomāti, nevienas bankas vai valsts iestādes un slimnīca ir ar aizvēsturiskiem aparātiem kā arī ar ļoti nejauku medpersonālu. pēdējo reizi tur biju trakumsērgas pošu dēļ un pēc trīs reizēm man sāka pārmest par to, ka ir nepieciešama pote un tagad kādam ir jābrauc tai uz kaut kurieni pakaļ meklēt un speciāli tērēt savu laiku.

(t)
04.07.2015 12:41 |
 
Reitings 870
Reģ: 17.03.2015
Dzīvoju 100km attālumā no Rīgas. Šeit ir viss, veikali gan pārtikas, gan apģērbu, skolas, bd, slimnīca, ārsti utt. Sakopta pilsēta, mierīga nav pārāk liela burzma. Bet izklaides vietas gan īsti nekādas. Ok, ir vairāki klubiņi, bet tas arī viss. Kad notiek pasākumi, tad pa lielam mazajiem. Dzīvokļu cenas ir diezgan augstas. Darba iespējas sliktas. Ok, maximās, rimi, ruper netto utt., atradīsi gandrīz vienmēr, bet kāda slodze. Savādāk ir čābīgi. Man patīk mana pilsēta, bet ir žēl, ka ar darbu ir kā ir. Jo pa lielam, ja tu ko izmācies tālāk tiec tikai ar pazīšanos , jo uz vienu darba vietu pretendē vairāki cilvēki, kā arī ja nav pieredzes, tad tevi neviens neņems. Esmu nodzīvojusi 3 gadus Rīgā. Man galīgi nesaista tā drūzma, stumdīšanās un bīdīšanās utt.
04.07.2015 12:38 |
 
Reitings 2558
Reģ: 01.04.2014
Plusi ir svaigs gaiss, savs pagalms, jūra, kas pa logu redzama, plašums, privātums.


Šis ir mans sapnis (l) Noteikti ir kolosāli dzīvot pie jūras (l)
04.07.2015 10:41 |
 
Reitings 661
Reģ: 29.01.2009
Parakstos zem katra Bibinjas vārda :)
03.07.2015 22:54 |
 
Reitings 236
Reģ: 29.01.2009
Dzīvoju galīgi ne Rīgā, gan jau par laukiem uzskatāmajā Rēzeknē.
Un uz Rīgu nemaz nevelk. Mani dzīve Rēzeknē apmierina, te ir gandrīz vai viss ko vajag, kafejnīcas, restorāni, ja nemaldos kopā 6 vidusskolas (krievu un latviešu), vairāki bērnudārzi, sporta, mūzikas, mākslas skolas, radošo pakalpojumu centrs, Rēzeknes augstskola + citu augstskolu filiāles, jaunā koncertzāle "Gors", kinoteātris, skaistumkopšanas saloni, bāriņi, klubi, tepat pilsētā ir ezers un pludmale, lielāki un mazāki veikali, viesnīcas u.t.t

Ar darba iespējām ir tā, kas meklē un kas grib atrast, tas atrod, pārējiem ir kā ir...
Liels pluss ir lēta dzīvokļu īre+ ne tik astronomiskas komunālo pakalpojumu summas.
Vēl man patīk tas, ka no viena pilsētas gala līdz otram var aiziet apmēram stundas laikā, nav jabrauc ar 3 autobusiem, lai nokļūtu no punkta A uz punktu B. :D
Un neteiktu, ka visi zina viens otru, nav tās "lauku" sajūtas, kur visas tantes zina, kas Tu esi, kur Tu dzīvo un ko dari.
Patīk, ka nav tās drausmīgās burzmas un cilvēku masas, viss tā pa mierīgo.
Pilsēta visu laiku attīstās, kļūst sakoptāka, interesantāka gan iedzīvotājiem, gan pilsētas viesiem, viss iet uz priekšu, rodas uzņēmumi un līdz ar to darba vietas. Tā ka nav tik traki šeit. :)
03.07.2015 22:41 |
 
Reitings 1315
Reģ: 27.10.2012
Rajons, kur dzīvoju patīk, bet patīk arī jaunā vieta, kur dzīvošu - Langstiņos :)
03.07.2015 20:27 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
Esmu no Līvāniem, Latgales


Nu esam gandrīz kaimiņienes :)

Ai, tik forša diskusija (l) Parasti jau viss par un ap Rīgu, bet prieks, ka ir diezgan daudz cilvēku, kurus uz Rīgu nevelk :-P
03.07.2015 19:52 |
 
Reitings 1315
Reģ: 27.10.2012
Dzīvoju apm.500m no Rīgas robežas jeb tuvajā Baltezerā(Bukulti). Autobuss pie mājas,bet ar auto uz Centru nesastrēguma laikā 15-17min.,sastrēguma laikā 25min.,ja nav avārijas Brīvības gatvē. Ar velosipēdu 37-40min.
Pluss- blakus ezers, tuvu Rīga, blakus mežs, daba, svaigs gaiss, jauki kaimiņi, laba atrašanās vieta.
Mīnuss-3km līdz Brīvibas gatvei nav velo celš, velk pilsētas ūdeni/kanalizāciju un ceļi"uzarti", nenormāli daudz putekļi mājā, ja logs vaļā, kaut 70m urbums, bet vajag filtrus ūdenim, jo augsts dzelzs sastāvs.
Dzīvošu šeit aptuveni 1-1,5g.
03.07.2015 19:47 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
Ar vīru dzīvojam laukos - pie jūras. Apkārtnē diez gan daudz kaimiņu, veikalu īsti nav, 10 km rādiusā ir daži mazi veikaliņi, bet, tā kā strādāju Rīgā un diendienā braukāju uz Rīgu, tad pamatā iepērkos Rīgā. Pats svarīgākais, ka mums abiem ir auto, nav problēmu aizbraukt visur, kur nepieciešams.
Arī vairāki draugi dzīvo tuvākajā apkārtnē (2-30 km attālumā). Tā kā bērnu vēl nav, tad par dārziņiem, skolām pašlaik nedomājam.
Plusi ir svaigs gaiss, savs pagalms, jūra, kas pa logu redzama, plašums, privātums. Mīnusi - katru dienu 2-3 h man paiet pie auto stūres, lai nokļūtu uz darbu un atpakaļ - jo savā profesijā normālu darbu varu strādāt tikai Rīgā. Bet kopumā jau kopš attiecību sākuma bijām pārliecināti, ka Rīgā nedzīvosim.
03.07.2015 19:40 |
 
Reitings 517
Reģ: 28.03.2015
Man arī liekas, ka Gurri stāsta par Ozolniekiem. Ja nē, tad tur ir ļoti līdzīgi. Vispār Ozolnieki priekš manis ir tā ideālā vieta, kur es vēlētos dzīvot, kad man būs bērni. (l)
03.07.2015 18:28 |
 
Reitings 1997
Reģ: 30.06.2009
Dzīvoju nelielā pilsētās kas ir 30-40min braucienā no Rīgas.Ļoti ērta vieta,Rīga tepat,Bauska tepat,Jelgava te pat,tā teikt,visa centrā,ar darbu gan ir kā ir,lai arī šobrīd te strādāju,tas noteikti nav mans sapņu darbs un sevišķi ilgi te vairs nepalikšu.Labprāt šeit arī paliktu,galu galā,izbraukāt uz darbu Rīgā nebūtu problēmu.Taču mana sapņu dzīves vieta ir privātmāja Mangaļsalā,ja būs kādreiz iespēja tikt pie īpašuma tur,noteikti dzimto pilsētu pametīšu.
03.07.2015 16:51 |
 
10 gadi
Reitings 4266
Reģ: 03.08.2009
Man liekas, ka labs variants dzīvot apm 50km no Rīgas un izbraukāt uz darbu Rīgā. Mēs ar vīru plānojam celt māju pie manu vecāku mājas 10km no Siguldas, bet arī ne pilsētā. Siguldā mums darba nav un droši vien nebūs, jo abi strādājam labi atalgotus darbus un mainīt uz mazpilsētas amatiņu negribas, bet dzīvot ārous Rīgas gribas, jo iziet vakarā ārā, prom no pilsētas ir tiešām dziedējoši.
03.07.2015 16:38 |
 
Reitings 9202
Reģ: 13.03.2011
Esmu no Alūksnes, bet nu jau mazliet vairāk kā 20 gadus dzīvoju pierīgā, tādēļ atmiņās par dzīvi Aluksnē dalīties nevarēšu :) Man ļoti patik dzīve pierīgā (15 km no Rīgas centra), visticamāk šeit uz dzīvi arī palikšu, tomēr man nebūtu iebildumu dzīvot arī Ogrē, Jelgavā, Jūrmalā, un citās mazākās vai lielākas ilsētās, kas no Rīgas ir pārdesmit kilometru attālumā. Un nebūtu iebildumu dzīvot kādā no skaistājām Vidzemes pilsētam - Cēsīs, Valmierā vai Siguldā, galvenais, lai ir darba iespējas :) Citos novados un Rīgas mikrorajonos savu dzīvi gan iedomāties nevaru.
03.07.2015 16:23 |
 
Reitings 132
Reģ: 26.04.2014
kancene
Es vairs neesmu tajos gados, kad baaaigi tusiņi interesē :) Mums ir citi tusiņi, hobiji tādi, ka daudz sanāk brīvdienās braukāt apkārt :) Un tur jau arī visi draugi ir un ballīte tāpat sanāk :)
Man Rīgā bija daži draugi tikai, jo ļoooti daudz strādāju... vispār nekam nebija laika.
Es Rīgā nokļuvu pēc studiju pabeigšanas, nebija grūti pamest visu Rīgā.
03.07.2015 15:34 |
 
10 gadi
Reitings 2509
Reģ: 29.01.2009
Taxxxx, kā ar draugiem, tusiņiem? nepitrūkst?
03.07.2015 15:13 |
 
Reitings 132
Reģ: 26.04.2014
Algu maksās pieklājīgu - maksā :)
03.07.2015 15:02 |
 
Reitings 132
Reģ: 26.04.2014
Pirms četriem gadiem uzrakstīju atlūgumu darbā ar ļoti labu atalgojumu, sakrāmēju savu iedzīvi un pārvācos pie drauga uz Kuldīgā. Pusgadu dzīvoju bez darba, pēc tam darbs mani pats atrada. Jā, nestrādāju iegūtajā profesijā, bet vismaz šeit nervu sabrukums man nedraud :D Algu maksās pieklājīgu, jo vairāk strādāju, jo lielāka alga.
Te ir viss, kas manai dzīvei nepieciešams, visu var izstaigāt ar kājām. Parki, ciešama infrastruktūra, varētu mazāk grausti pilsētā būt. Skolas, bērnudārzi pietiekami, kaut man tas nav aktuāli. Pats galvenais man - miers, nav burzma. Es tāds cilvēks, kam tas viss nepatīk :)
Vasarās foršāk, tad pilsētā ļooti daudz tūristi un arī bijušie vietējie brauc šeit atpūsties. Bet tā baigi nemanu tautas daudzumu vai mazumu, un vispār dzīve "centrā" maz skar - dzīvojam bijušajā industriālajā rajonā pie Ventas, draugam turpat darbs, tāda sava pasaule :)
Izklaides iespējas maz, bet neinteresē uzdzīve, esmu atradusi alternatīvas :)
03.07.2015 15:00 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits