Par dzīvi ārpus Rīgas - pastāstiet!

 
Reitings 954
Reģ: 01.10.2013
Tām, kuras dzīvo ārpus Rīgas lielākās vai mazākās pilsētās, pastāstiet par dzīvi tur. Kādas jums tur ir iespējas, kādu iedomājaties savu dzīvi - paliksiet turpat vai domājat par dzīvesvietas maiņu? Katrā ziņā miniet plusus un mīnusus! Ja nav noslēpums, pieminiet arī pilsētu vai vismaz cik tā ir liela. Visvairāk interesē viedoklis no meitenēm, kurām ir ģimene - vīrs, bērni. Bet atbildēt var visas.

Situācija ir tāda, ka mums ir īpašums ne Rīgā, tālu no tās. Šobrīd apsveram iespēju doties dzīvot tur, jo savs īpašums ir laba lieta. Labprāt nomainītu vidi, tomēr viss jaunais baida, jo visu dzīvi esam pērušies un strādājuši Rīgā. Šobrīd gribētu pārvākties, esam par to sajūsmā un jau par to mazliet sapņojam, bet tai pat laikā esam piesardzīgi, jo bail, ka pēc laika iekārtosim dzīvi tur, gribēsim atpakaļ.:-/ Kā saņemties?
02.07.2015 20:04 |
 
Reitings 7079
Reģ: 11.10.2013
visiem vīrs, bērni, savi draugi, nu neraujas ne no šā ne no tā uzmākties kaimiņiem un uzprasīties ciemos uz bārbekjū.


++

nav jau amerikāņu filmas, kurās uzreiz pie jaunajiem kaimiņiem ar kūciņām nāk. :D
03.07.2015 11:16 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Tieši tā, nav amerikāņu filma, kur Freds Flinstons ar kundzi pavada visu brīvo laiku ar kaimiņu precēto pāri.

Mani kaimiņi ir jauki cilvēki, kādreiz sanāk pat mazliet parunāties (reizi 2-3 mēnešos, ja sagadās bērni vienlaikus ārā), bet tā visiem ir savas dzīves un nekāda čupošanās un draudzēšanās īsti nenotiek.
03.07.2015 11:19 |
 
Reitings 1457
Reģ: 18.03.2009
2,5 gadus dzīvoju Jelgavā.
Patīk pat ļoti.
Bet ir brīži, kad uznāk besītis, jo draugu šeit nav.. ir mīļotais, viņa ģimene un viņa draugi (viņa draugus gan satieku retāk kā savējos, kas nav Jelgavā)..


Ta ka, taja "ģimene un bērni" vecumā nav arī nemaz tik viegli veidot jaunas draudzības.

Pilnīgi piekrītu! Ar kaimiņiem čupoties man pat nav vēlmes, jo man labāk patīk dzirdēt latviešu valodu..
03.07.2015 11:24 |
 
Reitings 673
Reģ: 25.12.2012
Mana dzimtā pilsēta ir Kuldīga, tur arī visu savu mūžu esmu dzīvojusi, izņemto pēdējo pus gadu, jo tagad dzīvoju Zviedrijā. Dzīvei mazpilsētā nav ne vainas. Patīk, ka nav liela burzma, nav tā steiga, kas valda lielpilsētā, taču ir arī mīnusi. Kā, piemēram, viens otru visi pazīst, ja ne pazīst tad zina noteikti :-D Cilvēkiem šeit patīk baumot, izdomāt ko tādu, ko pats nemaz nezini. Nedod Dievs, iziesi no mājas vienu dienu savādāk kā parasti, uzreiz skatīsies uz Tevi ar šķību aci un jautās: "Kas tad Tev?" :-D:-D Runājot par darba iespējām .. Dikti grūti ko atrast, viss šeit notiek caur paziņām. Izklaides iespējas Kuldīgā nav. Ir divas vietas, kur var doties padejot vai iedzert, bet uz tam neeju, jo visi meklē problēmas un kaujas.
Ja grib mierīgu dzīvi, tad Kuldīga ir laba izvēle. Ja grib izklaidēties un labas darba iespējas, tad Kuldīga nav piemērotākā vieta.
03.07.2015 11:27 |
 
Reitings 502
Reģ: 24.02.2014
Nu jā, tā jau ir!

Es arī esmu iebraucēja Jelgavā (laikam kādi 7 gadi), mani draugi tagad sastāv no bijušajām darba kolēģēm un vīra kolēģu sievām. Bet vispār labākā draudzene gan palikusi Tukumā, par ko žēl :-/ Nesanāk bieži satikties, jo katrai sava ģimene un darīšanas. Pietrūst tādas labākās draudzenes Jelgavā (t)

Ar kaimiņiem arī nečupjos, pat sejas visiem neatceros :-D Zinu, šausmīgi, bet man nepatiktu ar kaimiņiem baigi draudzēties, nezinu pat kāpēc!
03.07.2015 11:30 |
 
Reitings 331
Reģ: 12.06.2012
Kategorijā pie meitenēm ar bērniem un vīru neietilpstu, bet varu pastāstīt par dzīvi, iespējams, vasarās visapskaustākajā pilsētā - Ventspilī.(l) Mans darbs ir saistīts ar tādu nozari, uz ko Ventspilī tuvāko 20 gadu laikā paredzēta milzīga attīstība, ko jūtu jau tagad - IT.
Sākot no agra pavasara līdz pat pēdējām siltajām dienām Ventspils kļūst pavisam droši par sportiskāko Latvijas pilsētu- cilvēki skrien, brauc ar velo, skrituļo, ģimenes bieži vien sporto kopā un ir jau arī iespējas. Tik ļoti labi attīstītu velo celiņu infrastruktūru neesmu redzējusi nekur citur.:-) Pie plusiem noteikti varu minēt to, ka teātra namā "Jūras vārti" notiek ļoti daudz dažādu koncertu un teātru izrāžu, tā kā par kultūras līmeni nevar sūdzēties. Vēl noteikti jāpiemin tiešais jūras un pludmales tuvums, Venta un Būšnieku ezers ar silto ūdeni, kad jūrā aukstāks un Ūdens piedzīvojumu parks, kad nevar vairs/vēl ārā peldēt.:-)
Dzīvoju gandrīz pašā centrā un noziedzības ziņā vairāk par vienu atplīsušu narkomānu ar šļirci vēnā un asinīm uz trepēm manā podjezdā joprojām neesmu manījusi.:-D Ir gadījies arī uzturēties diennakts tumšajā laikā tik ļoti cituprāt kriminālajā Pārventā un arī tur nekas ievērības cienīgs netika pieredzēts.
Pie mīnusiem vienīgi varu minēt to, ka te nav normālu apģērbu veikalu. Ir tikai Rimi, Sportland, bet tur gluži ofisam kleitiņas nenopirksi.:-D Ir tikai veikali no kategorijas - to valkā katrs otrais. Vēl briesmīgi ir tas, ka Ventspils pa lielam ir tikai tāds paliela izmēra ciemats, jo šeit visi par visiem visu zin. Sākot no tā, ko katrs ir brīvdienās sastrādājis līdz pat tam, kas ar ko guļ.:-D
Bet tā kopumā man te patīk.(l) Dzīvi šeit pret dzīvi Rīgā nemainītu ne par ko.8-)
03.07.2015 11:46 |
 
Reitings 954
Reģ: 01.10.2013
Tām, kurām vīrs un bērni jāapčubina, cik daudz laika jums atliek čupoties ar draudzenēm? Es principā sazvanos ar draudzenēm, bet tiekamies ļoti reti. Bet kad tiekamies, tad uztaisam kopīgas ģimenes ballītes. Visām draugi, vīri līdzi.
Tādas čupošanās un labākās draudzenes man bija pamatskolas laikā.
03.07.2015 12:31 |
 
Reitings 1311
Reģ: 16.01.2015
Gurri,kas taa par vietu? Izklausas loti labi.

Man gan nav stasta,bet noteikti varetu dzivot kada mazpilsetaa. Dzivoju Riigaa,bet skiet,ka tikai vietu aiznemu:D neko no lielpilsetas labumiem neizmantoju. Taapat varetu dzivot ari arpus Rigas. Kas attur parvakties?protams,ka darbs.
03.07.2015 12:39 |
 
Reitings 954
Reģ: 01.10.2013
Mēs gan netaisāmies uz mazpilsētu, bet mazliet attur tas nezināmais, tomēr sveša pilsēta, neesam tur iedzīvojušies, tālu no Rīgas.
03.07.2015 12:42 |
 
Reitings 2258
Reģ: 29.01.2009
visu nosaka tas, vai vismaz vienam no ģimenes ir normāli ienākumi arī dzīvojot ārpus rīgas. Ja mums laukos būtu darbs, kurā var nopelnīt iztiku un līdzekļus lauku mājas uzturēšanai, tad pārvāktos jau rīt.
03.07.2015 12:49 |
 
10 gadi
Reitings 465
Reģ: 09.04.2009
Izklausās, ka mes ar Sibille no vienas vietas Kurzeme, bet iespejams, es kļūdos!
Es pec vidusskolas 5 gadus, izņemot vasaras, nodzīvoju Riga! Nu pec studijām esmu atgriezusies sava dzimtajā pilsētā Kurzeme! Paldies, Riga vairs nav nekādas vēlēšanas dzivot, ka ari mana izvēlēta profesija, mazpilsētas ir labak apmaksāta nekā Riga var piedāvāt! Darbu atradu bez jebkādām problēmām, vienkārši iegāju, pajautāju un dabūju! Ari lielāka dala klasesbiedru un citi draugi ir atgriezusies musu mazpilsēta, visi atrada savas profesijas, nevienam nav jastrada mazkvalificets darbs, jo uzņēmumi un ražotne ir loti attīstīta musu pilsēta un tuvu pie tas! Nu jau esmu šeit iegādājusies savu īpašumu, ta ka domaju, ka esmu uz palikšanu! Šeit ir viss, ko man vajag - tenisa korti (nezinu, kur vel var trenēties tenisu par 20€ menesi ar treneri), darba vieta, dzīvesvieta u.c. Ari izklaides iespējas attīstās. Klubiņš ir tikai viens, bet manis pec vins varetu ari nebūt, jo neietilpst manas intereses! Jaunieši ir loti daudz!
Par pilsētu man nav noslēpumi - Saldus!
Apģērbu gan dodos pirkt uz Rigu! Bet ir paris forsi veikali ar pie mums. Problemātiski ir apavus iegādāties, ja grib ko labāku un kvalitatīvāku!
Reizi menesi sailgojies pec Rigas, tad nu ari ar vecakiem vai draugu cenšamies aizbraukt!
03.07.2015 12:52 |
 
Reitings 810
Reģ: 29.01.2009
Tikko pārvācāmies ar vīru un bērniem uz Siguldu. Manā skatījumā ir tikai plusi, mīnusu nav :) Bet mums ar vīru darbi tādi, ka nav katru dienu uz Rīgu jābrauc. Vīrs brauc katru otro dienu, bet es reizi nedēļā, tāpēc braukāšana mūs neapgrūtina. Varam strādāt abi no mājām, ja gribam.

Šeit ir viss uz vietas - bērnudārzi, skolas, veikali un izklaides. Ar bērniem svarīgi tas, lai paši nākotnē var tikt no skolas mājās un mums nav jākļūst par šoferiem - tātad attālums līdz skolai. Māja dziļi mežā vai prom laukos manā skatījumā būtu problēma tieši transporta pieejamības dēļ.
03.07.2015 12:56 |
 
Reitings 2558
Reģ: 01.04.2014
Man arī interesē Gurri vieta :)
Vispār es pat nestādos priekšā kā šodien karstā dienā ir uzturēties Rīgā, kur nu vēl tie sabiedriskie. Pagājušo vasaru uzturējos visu laiku Rīgā... tās bija šausmas.
Ja ir bērni, tad man liekas, ka vasaras dēļ vien jau ir vērts pārcelties uz mazpilsētu. Man, piemēram, ar mašīnu 30-40 min brauciens līdz jūrai un nav pārblīvēto cilvēku pie jūrmalas. Mierīgi var čillot, spēlēt bumbu un nevienam netraucēsi. Ja gribas nopeldēties ezerā, tad arī 15-20 min braucienā ar ričuku var aizbraukt vismaz uz 3 ezeriem.
03.07.2015 13:17 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
Mani lauki:
+svaigs gaiss;
+privāts dārziņš ,kurā audzēt ,ko vien vēlies;
+ir samērā daudz veikalu priekš tik mazas pilsētiņas(gan pārtikas ,gan humpalas, gan puķu, gan tirdziņš 1x nedēļa ,kur to pašu ,ko var nopirkt Rīgā var iegādāties lētāk);
+kafejnīca;
+upe;
+uz bērnudārzu nav lielās rindas;
+skola, bibliotēka, slimnīca;
+nav intensīva mašīnu satiksme un var iet ,kaut pa ceļu;
+lēti dzīvokļi;
-reti notiek pasākumi.nav tā,kad katru nedēļu ,kaut kas būs ,ko apmeklēt.ir ,kad notiek biežāk,bet ir ,kad var arī būt labi,ja 1x mēnesī kāds pasākums;
-visi par visiem visu zin, vai arī domā,kad zin;
-darba iespējas ir ļoti mazas un parasti darbu iegūst pa blatam.algas arī mazas .visbiežāk minimālā. ir veikali,kuros pat nemaksā minimālo,kaut gan darba stundas ir iespaidīgas,jo tā ir retā darba vieta un uz to spekulē īpašnieki;
-reta satiksme uz citām pilsētām. lielākās pilsētas iznāk visai tālu,tā ka biļešu cena ir visai liela, iebraukšanas laiks citās pilsētās arī vēlāks nekā ,kad parasti sākas standarba darbalaiks iestādēs,tā ka nav izdevīgi braukt strādāt uz citām pilsētām,jo neatmaksājas. tuvumā tādas pašas mazas pilsētiņas ,kur darba iespējas arī visai minimālas.
03.07.2015 13:22 |
 
Reitings 502
Reģ: 24.02.2014
Gurri varētu dzīvot Ozolniekos, vismaz pēc apraksta tā liekas :-)
03.07.2015 13:23 |
 
Reitings 132
Reģ: 26.04.2014
Pirms četriem gadiem uzrakstīju atlūgumu darbā ar ļoti labu atalgojumu, sakrāmēju savu iedzīvi un pārvācos pie drauga uz Kuldīgā. Pusgadu dzīvoju bez darba, pēc tam darbs mani pats atrada. Jā, nestrādāju iegūtajā profesijā, bet vismaz šeit nervu sabrukums man nedraud :D Algu maksās pieklājīgu, jo vairāk strādāju, jo lielāka alga.
Te ir viss, kas manai dzīvei nepieciešams, visu var izstaigāt ar kājām. Parki, ciešama infrastruktūra, varētu mazāk grausti pilsētā būt. Skolas, bērnudārzi pietiekami, kaut man tas nav aktuāli. Pats galvenais man - miers, nav burzma. Es tāds cilvēks, kam tas viss nepatīk :)
Vasarās foršāk, tad pilsētā ļooti daudz tūristi un arī bijušie vietējie brauc šeit atpūsties. Bet tā baigi nemanu tautas daudzumu vai mazumu, un vispār dzīve "centrā" maz skar - dzīvojam bijušajā industriālajā rajonā pie Ventas, draugam turpat darbs, tāda sava pasaule :)
Izklaides iespējas maz, bet neinteresē uzdzīve, esmu atradusi alternatīvas :)
03.07.2015 15:00 |
 
Reitings 132
Reģ: 26.04.2014
Algu maksās pieklājīgu - maksā :)
03.07.2015 15:02 |
 
10 gadi
Reitings 2509
Reģ: 29.01.2009
Taxxxx, kā ar draugiem, tusiņiem? nepitrūkst?
03.07.2015 15:13 |
 
Reitings 132
Reģ: 26.04.2014
kancene
Es vairs neesmu tajos gados, kad baaaigi tusiņi interesē :) Mums ir citi tusiņi, hobiji tādi, ka daudz sanāk brīvdienās braukāt apkārt :) Un tur jau arī visi draugi ir un ballīte tāpat sanāk :)
Man Rīgā bija daži draugi tikai, jo ļoooti daudz strādāju... vispār nekam nebija laika.
Es Rīgā nokļuvu pēc studiju pabeigšanas, nebija grūti pamest visu Rīgā.
03.07.2015 15:34 |
 
Reitings 9202
Reģ: 13.03.2011
Esmu no Alūksnes, bet nu jau mazliet vairāk kā 20 gadus dzīvoju pierīgā, tādēļ atmiņās par dzīvi Aluksnē dalīties nevarēšu :) Man ļoti patik dzīve pierīgā (15 km no Rīgas centra), visticamāk šeit uz dzīvi arī palikšu, tomēr man nebūtu iebildumu dzīvot arī Ogrē, Jelgavā, Jūrmalā, un citās mazākās vai lielākas ilsētās, kas no Rīgas ir pārdesmit kilometru attālumā. Un nebūtu iebildumu dzīvot kādā no skaistājām Vidzemes pilsētam - Cēsīs, Valmierā vai Siguldā, galvenais, lai ir darba iespējas :) Citos novados un Rīgas mikrorajonos savu dzīvi gan iedomāties nevaru.
03.07.2015 16:23 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!