Par dzīvi ārpus Rīgas - pastāstiet!

 
Reitings 954
Reģ: 01.10.2013
Tām, kuras dzīvo ārpus Rīgas lielākās vai mazākās pilsētās, pastāstiet par dzīvi tur. Kādas jums tur ir iespējas, kādu iedomājaties savu dzīvi - paliksiet turpat vai domājat par dzīvesvietas maiņu? Katrā ziņā miniet plusus un mīnusus! Ja nav noslēpums, pieminiet arī pilsētu vai vismaz cik tā ir liela. Visvairāk interesē viedoklis no meitenēm, kurām ir ģimene - vīrs, bērni. Bet atbildēt var visas.

Situācija ir tāda, ka mums ir īpašums ne Rīgā, tālu no tās. Šobrīd apsveram iespēju doties dzīvot tur, jo savs īpašums ir laba lieta. Labprāt nomainītu vidi, tomēr viss jaunais baida, jo visu dzīvi esam pērušies un strādājuši Rīgā. Šobrīd gribētu pārvākties, esam par to sajūsmā un jau par to mazliet sapņojam, bet tai pat laikā esam piesardzīgi, jo bail, ka pēc laika iekārtosim dzīvi tur, gribēsim atpakaļ.:-/ Kā saņemties?
02.07.2015 20:04 |
 
Reitings 205
Reģ: 20.02.2015
harmless_ , šis man kādreiz savā pilsētā tik ļoti acīs nekrita, tagad jūtu to vairāk, iespējams, tāpēc, ka ilgi nebiju bijusi ciemos uz dzimto pusi. Parasti to vairāk jūt ejot garām, piemēram, autobusu pieturām, tad nu visi cilvēki nopēta garām ejošo no galvas līdz kājām. Protams, nenoliedzu, ka ļoti iespējams, skatās tāpēc, ka man ir tetovējumi un matu krāsa, kas vairāk lec acīs, jo pilsētā ir ļoti, ļoti maz cilvēku, kuram būtu kāds tetovējums, tad nu tos, kuriem ir kaut kas atšķirīgāks parasti vairāk nopēta un apskata.
03.07.2015 00:04 |
 
Reitings 2797
Reģ: 16.09.2013
Emilie, nu tad saprotams, jo es kādu brīdi ar to saskāros var teikt jebkur, kur biju, jo arī bija netradicionāla matu krāsa un stils arī... bet tagad, kad ģerbjos un izskatos vairāk vai mazāk klasiski ir ok. Nemanās. :)
03.07.2015 00:12 |
 
Reitings 4083
Reģ: 22.11.2013
Dzīvoju pilsētā, kuru nevarētu nosaukt ne par ļoti lielu, ne par mazu. Te ir skolas, bērnudārzi, pārtikas un nepārtikas veikali. Tā pat pāris augstskolu filiāles ir gan te, gan netālu esošajās pilsētās. Ir biblioteka, kafejnīcas un parki. Šeit ir iespējas pirkt un pārdot īpašumus gan abās, gan ne tik labās vietās. Protams, ka apģērbu un apavu izvēle nav tik liela kā Rīgas gigantos, piemēram, Alfā vai Dominā, bet izvēle ir. Vienīgais mīnuss ir tas, ka cenas stipri sāk pielīdzināt Rīgas cenām, bet algas negrib celt. Dzīve ārpus Rīgas ir. Un nespētu es sevi iedomāties katru dienu braukt uz darbu un sēdēt sastrēgumos vai braukt ar pārpildītajiem Rīgas Satiksemes autobusiem, kā arī neizturētu visu laiku tajā cilvēku burzmā.
03.07.2015 00:24 |
 
Reitings 2152
Reģ: 08.05.2014
Manā dzimtajā pilsētā ir gandrīz 6 tūkstoši iedzīvotāju, taču ne tuvu visi viens otru pazīst, nespēju iedomāties, kā tas varētu būt ar tiem pašiem 18 tūkstošiem :D

Kādu laiku jau tur vairs nedzīvoju, bet...
+
Klusums, zaļums, upe, ezeri, estrāde, vairāki veikali (gan pārtikas, gan nepārtikas), pāris ļoti jaukas kafejnīcas, grāmatnīca, man šķiet, ka joprojām ir arī vetaptieka, zobārstu izvēles iespējas, poliklīnika, sporta halle, tāds lielāks bērnu laukums, divas skolas + tehnikums, profesionālā skola, liels bērnudārzs, daudz jauniešu pasākumu, tā kā mazi festivāliņi, ir arī vietas, kur ieraut ko stiprāku :D boulings, biljards, it kā ir kino, bet gadiem tur neesmu bijusi.

-
Manuprāt, maz darba iespēju. Ir 2 rūpnīcas, kas saistītas ar koka apstrādi, mēbeļu ražošanu, piena kombināts, vairāki gateri... :D Man tur nebūtu, ko darīt. Lai vai kā, bieži vien tur ir ļoti garlaicīgi.
03.07.2015 07:41 |
 
Reitings 2494
Reģ: 29.01.2009
Dzīvoju Ogrē. Kā jau 75 % ogrēniešu strādāju Rīgā. Pārvācāmies no Rīgas 3 gadus atpakaļ. Iemesls bija gaužām tāds pat - sava dzīvesvieta, kas tika izīrēta citiem un nolēmām to atgriezt savā īpašumā. Arī sākumā baidījos kā būs, kas būs, vai patiks.

Mani plusi (+): lēti, zaļi, savs, klusi, prom no Rīgas asfalta. Man 5 min gājumā upe, tik pat uz otru pusi mežs, aiz loga milzīga pļava. Tomēr blakus ir arī sab.transports, veiklas un centrs ar mašīnu sasniedzam 7 minūtēs. Protams - liels pluss ir arī Rīgas un visu draugu tuvums.

Mīnusi (-): ceļš (nauda+laiks), noteikti darba iespējas ir salīdzinoši mazas (tāpēc jau nestrādāju Ogrē), šausmīgi ierobežotas izklaides iespējas, grūti atrast labus pakalpojumus (sevišķi aktuāli bija remonta laikā un tagad - gribam mēbeles bet praktiski nevaram atrast normālu izgatavotāju - divi jau ir uzmetuši).

Noteikti lēmumu ne mirkli nenožēloju. Katrā ziņā tajā brīdī, kad man būs mazi bērni - es būšu ļoti priecīga dzīvot Ogrē, jo varu bez bēdas iziet ārā, pasauļoties, pasēdēt, pastaigāties. Visapkārt svaigs gaiss, zaļš, miers. Nav steigas un burzmas. Tas ir mazpilsētas lielākais pluss.
03.07.2015 08:34 |
 
Reitings 945
Reģ: 04.07.2014
Neesmu precējusies un nav bērnu, bet tāpat varu pastāstīt. :)

Gadu dzīvoju mazpilsētā, 2 -2.5 h brauciens līdz Rīgai ar mašīnu. Ar autobusu - 3 h. Centrā ir kādi 5 veikali, vidusskola, bērnudārzs, bibliotēka, gateris un vēl šis tas... Tagad vasaras sezonā ir daudz visādu lauku darbu, bet rudenī un ziemā vispār nav ko darīt. :-D Un ir tā, ka viens otru visi pazīst, jo laikam dzīvo kādi 1000 cilvēki, varbūt pat mazāk.
It kā patīk, it kā nē.... Plānā ietilpst atkal pārvākties uz Rīgu, jo tomēr tuvāk manai sirdij. :-)
03.07.2015 08:34 |
 
Reitings 7079
Reģ: 11.10.2013
Dzīvoju ciematā (stundas braucienā ar sabiedrisko no Rīgas), kur dzīvo vēl mazliet vairāk kā 9000 cilvēku.
Ļoti patīk, jo pieeja galvaspilsētai ir ērta un, ja strādā Rīgā, nav problēmu izbraukāt.

Patīk, ka apkārtne ir tīra, sakopta, zaļa, notiek visādi vietējie kultūras pasākumi. Bērnudārzi pieejami, tāpat arī pie ārsta var tikt negaidot garās rindās (mierīgi var tikt bez pieraksta pie ģimenes ārsta).

Protams, nav te nekādi t/c, kur iepirkties, taču tad es dodos uz Rīgu.Patīk, ka vakaros var iziet ārā un nebūs daudz cilvēku ielās. Forši. :)
03.07.2015 08:40 |
 
Reitings 3533
Reģ: 27.01.2014
Dzīvoju 50km no Rīgas, pie Daugavas.
Pārvācos pāris nedēļas atpakaļ. Gribējās ar otru pusīti savu vietiņu, tad nu mazpilsētā cenas bija tiešām reālas, ko varējām sakrāt un tikām pie sava īpašuma :)
Dabūju darbu arī šajā mazpilsētā, arī viņam tur ir darbs, godīgi sakot man patīk :)
Daugava dažu soļu attālumā,, iekārtota peldvieta, blakus bērnudārzs, vidusskola, poliklīnika, ir vairāki veikali, sporta zāle, dzelzceļa stacija :) Jā ballītes šeit nenotiek tik aktīvi kā citur, bet man tas laiks jau aiz muguras, tāpēc tas kaut kā mani neuztrauc :)
Patīk miers, svaigais gaiss. Uzskatu, ka darbu var dabūt, ja ir vēlēšanās un uzcītība sameklēt.
Tagad saprotu, ka Rīgā atgriezties vairāk negribu :) (lai gan esmu Rīdziniece)
03.07.2015 08:46 |
 
Reitings 5632
Reģ: 17.07.2014
Bet nu, es neesmu dārza/pagalma meitene, tāpat pa iekšpusi vien tusēju, dārzā audzēju pienenes, usnes un citus man nezināmus augus.

Sasmējos, bet atpazinu sevi :-D

Neesmu ne precēta un ne ar bērniem, dzīvoju Rīgā visu mūžu, tāpēc man īsti nav ko pastāstīt :-D

Bet draugs ir no citas LV pilsētas un bieži braucam tur ciemoties, viss jau būtu forši, jo tur tiešām nekā netrūkst, bet es nespētu izturēt to, ka visi viens otru pazīst un zina vairāk kā vajag (t)

Un vēl man ļoti patīk Gulbenē, dzīvot gan diez vai tur spētu, bet 1x gadā braucu uz turieni atpūsties un izbaudīt to šarmu :-P
03.07.2015 09:21 |
 
Reitings 807
Reģ: 20.04.2010
Agī, kas tieši Tev patīk Gulbenē? ;)
03.07.2015 09:24 |
 
Reitings 1741
Reģ: 29.01.2009
dzīvoju Daugavpilī, bērns, vīrs, te ir pilnība viss ko vajag, darbu var atrast ja ir galva uz pleciem un liela gribēšana, ja nav tad gan slikti, jo ar darbavietam te ir pašvaki, bet te ir daudz dārziņu, kuros tu 100% zini ka uz 1,6 gadiņu tavs bērns noteikti tiks, daudz skolu, izlaides iespeju, nu viss ko vajag, vienīgais jāzin krievu val...jo prakstiki viss ir krieviski
03.07.2015 09:29 |
 
Reitings 5632
Reģ: 17.07.2014
Kotibe - patīk tā noskaņa, kas ir tajā pilsētā...parasti izstaigāju tur visus mazos veikalos, visus parkus, apskates objektus, lai gan viss jau redzēts...viegli atšķirt vietējos no iebraucējiem :-) daudz zaļumu, sakopta, pilsētas svētki patīk ļoti :-P kapu svētki arī tiešām palieli un tas priecē ;-)
03.07.2015 09:30 |
 
Reitings 9561
Reģ: 12.04.2009
Es arī kādu laiku esmu dzīvojusi Rīgā centrā un toreiz pat prātā neienāca, ka gribētu kaut kur tālāk, jo viss taču ir blakus, veikali, darbs, bāri un klubiņi. Gadi iet un domāšana mainās, pēdējo vasaru dzīvojot Rīgas centrā es pie katras iespējas braucu pie māsas ārpus Rīgas, jo man bija nepanesami, karstums, putekļi un īsti jau nav ko darīt, pēc darba dirnēt dzīvoklī, ok iziet pa veikaliem, bet cik var, īpaši ja karsts, tad es braucu ar riteni pie viņas, kur ir ezers, mežs, pagalms, suņi, un labs gaiss. Topreiz arī sapratu, ka gribētu dzīvot prom no Rīgas, nomalē, vai pierīgā, jo centrs ar ģimeni - galīgi garām.

Tad padzivoju Rīgā vēl, bet ne centrā, un ļoti vīlos, jo vēl sliktāk par centru man šķita, apkārtnē nav ko darīt, vakarā man nav omulīgi iet skriet, jo nu staigā apkārt visādi + izīrētāji izrādījās negodīgi cilvēki.
Tad ar lielu skepsi pārvācos 40km no Rīgas, sanāk citas pilsētas ciemats, ļoti skaists un sakopts ciemats, praktiski privātmāju rajonā arī dzīvo daudzi sabiedrībā zināmi cilvēki, Prāta vētras grupas puišus satikt var ik pa laikam, tātad - laba vieta, īpaši privātmāju ciemats man šķiet vispār super, ja būtu tāds kapitāls, māju gribētu tur, viss sakopts, viss ciemats ir renovēts, turpat ezers, ar riteņiem var braukt pa apkārtni, viens solis un esi vietā ar lauku ainavu, viens solis un skrien pa mežu, labs gaiss, pilnīgs klusums, mašīnas nebraukā, miera osta, dabūjām arī lielu dzīvokli ar lielu terasi, Rīgā par tādu cenu noteikti nedabūtu, tad būtu jārēķinās ar kādiem 600 EUR un uz augšu, skatoties pēc tirgus, blakus vairāki bērnudārzi, skola, 6km un esi pilsētā kur notiek visādi pasākumi un pamazām tiek atjaunota, sakopta un uzlabota. Man patīk. Darbs gan Rīgā, bet redzu ka arī tur ir darbavietas. Manam draugam ar agrāk ir piedāvājuši strādāt citā pilsētā, jo diemžēl, daudz kur laukos vairs nav kvalificētu darbinieku, daudzi aizbraukuši, bet lieli uzņēmumi tad ir!

Vēl otra vieta Latvijā, kas man ļoooti patīk ir Kuldīga, ļoti skaisti, īsta miera osta, un ir kafejnīcas, mazi interesanti veikaliņi... (l) Man pat reizēm šķiet, ka iespēju netrūkst, kā piemēram izdomāt savu biznesu un celt augšā |-)
03.07.2015 09:45 |
 
Reitings 4339
Reģ: 01.06.2014
Šobrīd dzīvoju Liepājā, strādāju ārpus Liepājas. Par Liepāju sīkāk neizplūdīšu.
Šobrīd ejam uz to, lai iegādātos īpašumu laukos...Kāpēc laukos? Man šeit patīk. Ja viss izdosies kā vēlamies, tad varbūt dzīvosim kaimiņos maniem vecākiem! (l)
Ja dzīvosim šeit, tad būsim daļiņa no nepilniem 1000 iedzīvotājiem! :D Šeit ir pamatskola, mūzikas skola, mākslas skola un sporta halle. Viens pārtikas veikals (kurā gan reti iepērkamies). Apmēram 20 km no mums ir LT robeža, kura paver lielas iespējas - veikali (Maxima, Iki, Norfa u.c.), tirgus, visādi mazie pārtikas veikaliņi, zemākas cenas utt.
Ko mēs darīsim šajos pāķos? :D Ja izdosies, tad veidosim savu biznesu, savu lauku sētu, jo rudenī abi dodamies mācīties, lai viss izdotos! (l)
Tgd tikai jātur īkšķi, lai mes tiktu pie īpašuma, tad viss pārējais arī būs! (l)
Āā, līdz Liepājai, tad mums sanāktu apmēram 40km! :-)
03.07.2015 10:22 |
 
Reitings 2494
Reģ: 29.01.2009
KristīnA! Veiksmi! Malači.

Ja šobrīd visi runā, ka Latvija ir patērētāju sabiedrība. jūs liksiet mazu solīti pretim Latvijai - uzņēmēju sabiedrībai! Super :)
03.07.2015 10:23 |
 
Reitings 4339
Reģ: 01.06.2014
Viva Voleros, paldies! (l)
03.07.2015 10:36 |
 
10 gadi
Reitings 4834
Reģ: 29.01.2009
Esmu dzīvojusi mazpilsētā Latgalē, sīkumos neieslīgšu,jo tas bija tik sen, ka vairs nav taisnība, bet, lai atgrieztos, man būtu svarīgas 2 lietas - vai tanī pilsētā ir normālas darba iespējas, ja nevar atrast darbu, tad nu nafig to pilsētu un paliktu Rīgā. Un otra lieta - tomēr cik tālu atrodas šī jaunā dzīvesvieta, vai man būs iespēja aizbraukt pa brīvdienām pie radiem un draugiem, vai tomēr viņa ir tik tālu, ka visticamāk negribēsies nemaz braukāties šurpu-turpu. Protams, ka var iepazīties ar jauniem cilvēkiem, bet nu tomēr - tā pamest visus man negribētos... Tad jau labāk es nopārdotu to īpašumu un nopirktu jaunu Rīgas rajonā, ja ļoti gribās klusāku vietu, kur dzīvot...
03.07.2015 10:59 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Es dzīvoju ārpus Rīgas jau 5 gadus, manā miestā man draugu NAV, pat labu paziņu nav, ir tikai kaimiņi, kuriem saku "labdien".

Ta ka, taja "ģimene un bērni" vecumā nav arī nemaz tik viegli veidot jaunas draudzības.
03.07.2015 11:04 |
 
Reitings 502
Reģ: 24.02.2014
57days, kas tas par miestu, kurā draugus nevar atrast? :-/

Es atkal no viena miesta pārcēlos uz mazāku miestu :-D Nu labi, ne mazāku miestu, bet normālu pilsētu. Man jau ļoti patīk, savā iepriekšējā miestā (Tukumā) jutos gan drausmīgi, draugi gan bija un tā, bet nepatika, ka nevar aiziet uz veikalu un nesatikt kādu pazīstamo. Nezinu, man galīgi nepatīk tādas mazpilsētas, kur visi visu zin un viens otru sveicina (s)
03.07.2015 11:09 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Ravenna, visiem vīrs, bērni, savi draugi, nu neraujas ne no šā ne no tā uzmākties kaimiņiem un uzprasīties ciemos uz bārbekjū.

Jau teicu, vairs nav tas vecums, kad vakaros iet ārā "staigāt" un ar visiem rajončika jauniešiem sapazīties.
03.07.2015 11:15 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!