Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Beidzot sāk sacelties pret slāvu izcelsmes cilvēkiem.

 
Reitings 674
Reģ: 13.10.2013
29.06.2015 15:34 |
 
Reitings 9561
Reģ: 12.04.2009
Šodien saskāros ar ļoti pozitīvu gadījumu, vīrietis zvanīja, piezvanija gan nepareizi, bet viņš runāja ļoti lauzītā bet labā latviešu valodā un bija ļoti pieklājīgs un mani tas aizkustināja.
Ir ļoti daudz Latvijā, ļoti forši krievu tautības cilvēki, kas sevi uzskata par latviešiem, mācās valodu un cenšas tajā runāt. Gan starp latviešiem, gan krievuvalodīgajiem ir gan labi, gan ne tik labi cilvēki, gan tādi kas cels skandālu par nieku, gan tādi kuri tādas lietas/aizrādījumus neņems vērā. (t)
01.07.2015 10:20 |
 
Reitings 1414
Reģ: 20.05.2014
Man ar liekas, ka dažas rakstu nemaz neizlasīja,tikai virsrakstu. Viņa neatteica ārstēšanu, tikai norādīja, ka nu būtu jau laiks mācīties valodu. Pasakiet, kāpēc nē? Bļāviens, man jau aknās sēž visi tie krievi, kas uzskata, ka mūsu pienākums ir runāt ar viņiem krieviski, nevis viņiem ar mums latviski!!!! Cik ilgi tas turpināsies vēl?
+++ vēl bļauj uz tevis, bez maz vai pasūtījis pretī nevis apkalpojošo personālu, bet izturas kā pret mantu, ar kuru var darīt ko grib.


Jūs varbūt paskatieties uz to no citas puses - tā ir valoda, un tā ir bagātība, ja jūs zināt vairākas valodas. Jūs te lielākā daļa esat ieciklējušās diezgan pamatīgi. Un krievu valoda Latvijā bija, ir un būs, laiks jau samierināties vai pārmaiņas pēc pamācīties krievu valodu. Cik diskusijas šeit nav bijušas, ka neņem darbā bez krievu valodas zināšanām.

Man vispār apkārtnē nav tādu krievu, kuri nerunātu latviski, jo neprot vai negrib. Visi ļoti labi pārzina latviešu valodu. Jūs te ieciklējušās uz izņēmuma gadījumiem.



valodas ir bagātība tikai latviešiem, igauņi, franči nepieļauj šādu izrunāšanos, nemāki runāt viņu mēlē, var iespītēties un punkts. kāpēc krieviem valoda nav bagātība? jo ir izlaisti kā teļi! pārmaiņas pēc krievi varētu sāk mācīties runāt latviski, nevis kurināt naidu.

kas attiecas uz uk, gudri dirst, nav malku cirst, ja neproti runāt angliski, domā pats ko darīsi, visi krievi anglijā runā angliski, nevis vietējie pāriet viņu bazarā priņisi podai.. neviens ārsts tev pakaļ neskries un nelūgsies, lai runā dzimtajā valodā un viņš kaut ko izdomās..
30.06.2015 23:23 |
 
Reitings 2152
Reģ: 08.05.2014
Tas apmēram tas pats, kā es teiktu, ka zemeņu vagas nedrīkst būt aizaugušas, bet neravētu, varbūt vēl kādu nezāļu sēklu saujiņu uzbērtu.
30.06.2015 22:55 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Es arī iepriekš darbā piekāpos un pārsvarā pārgāju uz krievu valodu, bet tagad esmu nolēmusi sazināties tikai latviski un pāriet uz krievu valodu tikai nepieciešamības gadījumā. Varbūt principi, varbūt cieņa pret savu valsti un vēlme,lai arī citi cienītu, ja jau vēlas šeit dzīvot.
30.06.2015 22:55 |
 
Reitings 2152
Reģ: 08.05.2014
Daudz runā, maz dara. Ja visur un vienmēr klanās un runā krieviski ar viņiem, tas diži nemotivē zināt kādu citu valodu, ne tikai krievu.
30.06.2015 22:53 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Kas tā par vienvirziena ielu, ja krieviem latviešu nav jāmācās??

Nav jau tik traki! Kaut vai iekš cosmo.. lielais vairākums šeit raksta, ka latviešu valoda ir jāzina :)
30.06.2015 22:41 |
 
Reitings 2152
Reģ: 08.05.2014
Nu dažreiz liekas, ka latviešu valodu neuzskata par nekādu bagātību, īpaši valstī, kurā dzīvo.


++++
Visi tikai skandina, ka jebkura valoda ir bagātība, tāpēc latviešiem jāprot krievu. Kas tā par vienvirziena ielu, ja krieviem latviešu nav jāmācās?? Aizstāv tikai, ka lai jau runā, bet kur paliek tas, ka valoda ir bagātība un būtu nu laiks bagātību sarakstā iekļaut latviešu UN REĀLI RUNĀT TAJĀ? Loģika.
30.06.2015 22:39 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Nu dažreiz liekas, ka latviešu valodu neuzskata par nekādu bagātību, īpaši valstī, kurā dzīvo.
30.06.2015 22:24 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Krievi latviski nerunāt drīkst, bet latvieši krieviski nē? Jā, jā, valoda ir bagātība, tikai ne latviešu.


Visas valodas ir bagātība, ieskaitot Latviešu. Labāk zināt vairāk nekā mazāk.
30.06.2015 22:23 |
 
Reitings 1761
Reģ: 29.01.2009
Pievienojos arstes viedoklim.
Man nav nekadas iecietibas pret krieviem, kas dzimusi un augusi Latvija, bet latviski gandriz neruna.
Es dzivoju arvalstis un mani neviens vispar nekur latviesu valoda neapkalpo, ja dodos pie arsta, jau laicigi pienemu faktu, ka es varbut visu pilnigi skaidri nesapratisu ( jo tomer medicinas termini ir specifiski) un atrodu citus risinajumus. Latvija valsts vieniga valoda IR latviesu , tadel rakstit sudzibu, ka netika apkalpota kada cita valoda, ir pretiga cuciba. Tas tapat, ja arzemnieks iesniegtu sudzibu Italija, Francija vai Spanija, ka, luk, arsts runa tikai italu, francu vai spanu valoda! Ka jau tika izskaidrots: nezini valodu- mekle tulku vai risini so jautajumu citadi!
Es pati runaju 6 valodas( brivi un tekosi) un krievu ir saraksta otra, bet Latvija krieviski nerunaju principa. Iznemums ir ar Krievijas krieviem.
Tam dazam labam, kas piesauc nacistus, vispar ir dzilas mentalas problemas , bet tas jau sen tika noverots. Nu ko lai saka: uz Krieviju vel cels brivs. Aida uz to sirdij tuvako zemiti.... ;-)
30.06.2015 22:20 |
 
Reitings 747
Reģ: 21.09.2014
Nu jā. Kad ekonomikā viss ir pilnīgā sēžamvietā tad zāles ir zināmas un pārbaudītas - jāpasauc pamuļķajie nacionālisti lai novērš mietpilsoņu uzmanību uz citām tēmām. :-D:-D:-D
30.06.2015 19:58 |
 
Reitings 1830
Reģ: 02.06.2009
Uzskatu, ka ārste darīja pareizi..
Es arī savā darba vietā runāju Latviski. Ir bijis dažreiz kāds dusmīgs, ka neabildu krieviski, bet neuzskatu, ka tas būtu mans pienākums. :-|
30.06.2015 18:30 |
 
Reitings 2152
Reģ: 08.05.2014
Nez kāpēc visas krievu valodas aizstāves klusēja, kad te uzpeldēja gadījums, ka latviešu bērnam Daugavpilī vai kādā citā krievu midzenī pateica, lai nenāk pie konkrētās ārstes, kamēr neiemācīsies krievu valodu? Krievi latviski nerunāt drīkst, bet latvieši krieviski nē? Jā, jā, valoda ir bagātība, tikai ne latviešu.
Ja pie konkrētās ārstes atnāktu, teiksim, francūzis, arī tad pārmestu viņai, ka nerunā franciski, bet piedāvā izmantot tulka pakalpojumus? Un jā, tas ir tieši tas pats, jo krievu valoda gluži kā franču valoda joprojām ir svešvaloda. KRIEVU VALODA IR UN PALIKS SVEŠVALODA, NEKAS VAIRĀK!
30.06.2015 18:28 |
 
10 gadi
Reitings 747
Reģ: 29.01.2009
Ha, un diez kādā valodā sūdzība rakstīta? Kiriļicā ar roku?
30.06.2015 16:19 |
 
10 gadi
Reitings 747
Reģ: 29.01.2009
Ar lielu interesi vēru vaļā diskusiju, jo tēmas nosaukums pilnīgs sviests jau likās. Neviens pret "slāvu tautības cilvēkiem" nesaceļās. Ja būtu arī rakstu izlasījusi, autorīt, tad zinātu, ka vienīgais "pret" ir par cilvēkiem, kas visu mūžu dzīvojot LV nav iemācījušies sazināties valsts valodā. Un viss pareizi teikts.
Ārstam nav pienākums vispār zināt jebkādu citu valodu. Latvijā krievi pieņem par pašsaprotamu, ka otrs tak zina un saprot, ko viņš saka. Tā nav. Ārsts var būt jebkādas tautības, bet jāprot tik latviešu valoda, lai strādātu mūsu valstī. Konkrētajā situācijā dr zin krievu val, bet, ja nezinātu? Kaut kādu analfabētisko slinķu dēļ mācīties tiem par prieku? Es pati nāku no krievvalodīgās ģimenes un tikai priecājos, ka jau bērnudārzā tiku sūtīta latviešu, attiecīgi arī skolā. Nevis, spītējot visai pasaulei (kā dzirdēts), savu atvasi sūta krievu dārzā un tad krievu skolā, nemaz neatvieglojot turpmāko dzīvi.
30.06.2015 16:13 |
 
Reitings 1884
Reģ: 08.07.2013
Zinu, ka daudzas uzskata pretēji, taču es ļoti priecājos par ārstes nostāju un drosmi - ja visi latvieši būtu kā viņa, krievvalodīgajiem pielektu, ka vismaz sarunvalodas līmenī ir jāsaprot valsts valoda (uzsveru - jāsaprot, nevis jārunā) un tas atvieglotu visiem komunikāciju un mazinātu šādu konfliktsituāciju iespējamību :-)
30.06.2015 12:55 |
 
Reitings 512
Reģ: 01.12.2014
bezkaunīgo cilvēku sērga, lūk kas šis viss ir. redziet, nabaga Ludmila , daktere neizdarīja tā kā dāmai patika. tagad pārlasu rakstu vēlreiz un brīnos,kā pašai Ludmilai nebija kauns iesniegt sūdzību par to, ka ārsts ar viņu runā oficiālajā valsts valodā .

''Ināra Janičenoka, medicīnas centra “Pluss 5″ vadītāja: “Valsts valoda ir jāciena, un, ja Latvijas iedzīvotājs neuzskata par vajadzību apgūt latviešu valodu, tad viņš var algot tulku. Tā nekaunība ir aizgājusi pārāk tālu – daudzi atnāk pie ārsta un pieprasa, lai ārsts ar viņiem runā krieviski, jo nevēlas runāt latviski.”''
30.06.2015 11:57 |
 
Reitings 418
Reģ: 08.12.2011
kļūdies Vatson, meklēt risinājumu valodas barjerai ir pacienta, ne ārsta darbs. kā jau teicu - nezini valsts valodu, ņem līdzi draugu kurš zin un varēs patulkot, kā arī ir opcija pirms pierakstīšanās pie jebkura ārsta, reģistratūrā pateikt, ka vajadzēs tulku un tādā gadījumā, ja konkrētajai slimnīcai viņi ir pieejami un uz vietas, tas tiks piešķirts, ja nē, jāatgriežās pie varianta ar draugu vai sava tulka meklēšanu. tāda bezkaunība tik tiešām ir pieļaujama tikai Latvijā, nevienā citā valstī pacients nesāks vainot ārstu un rakstīt sūdzības ( kuras interesē tieši ko? :D ārstei protams, ka nekā nebūs, bet vismaz Ļudai būs mācība priekšdienām), ka viņš nerunā svešvalodā un pat ja runā, tad tā nav obligāta prasība, bet gan labas gribas žests.
30.06.2015 11:48 |
 
Reitings 9561
Reģ: 12.04.2009
Man pietika elementāri iegooglet par UK ārstiem un atradu ātri vairākas sūdzības un ieteikumus braukt uz Latviju un doties pie ārsta.
30.06.2015 11:47 |
 
Reitings 9561
Reģ: 12.04.2009
Vatsons, droši vari braukt uz UK un dzīvot laimīgi.
30.06.2015 11:44 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits