Beidzot sāk sacelties pret slāvu izcelsmes cilvēkiem.

 
Reitings 674
Reģ: 13.10.2013
29.06.2015 15:34 |
 
Reitings 6037
Reģ: 30.10.2010
Protams, ka ārste rīkojās pareizi.
29.06.2015 20:51 |
 
Reitings 205
Reģ: 20.02.2015
Diskusiju izlasīju un piekrītu komentāriem, kuros dominē viedoklis, ka ārste rīkojās pareizi.
Šo gan es nesaprotu, iespējams, gluži vienkārši nespēju iebraukt:

te nav Francija, bet gan Latvija, kurai līdz Francijas līmenim vēl tals ceļs brienams. Lai slimnīca uzņem darbā tulku un ārsti avr nerunāt krieviski, bet pacientam ir jāsniedz palīdzība, kaut vai ar zīmju valodu, bet ne vienkārši atšujot, ka nerunās un vis.


Kāds, lūdzu, būtu sakars valsts līmenim ar valodu, kādā tiek runāts? Ja Francija ir augstākā līmenī kā Latvija, tad franči drīkst runāt tikai un vienīgi franču valodā, kamēr Latvija, kura atrodas vairākas pozīcijas zemāk, ir spiesta savai oficiālajai valsts valodai klāt pieķert vēl kādu?
Te runa iet par to, ka katrā valstī ar cilvēkiem runā konkrētās valsts valodā. Latvietis nevar aiziet pie ārsta Anglijā un pieprasīt, lai saruna notiktu latviešu valodā, tāpat kā nevar to pieprasīt nevienā citā valstī - vācieši runās vācu valodā, franči franču, spāņi spāņu, krievi krievu. Ne japāņu, ne zviedru, ne ķīniešu, bet tieši savas valsts valodā. Anglijā arī ir daudz latviešu, poļu, lietuviešu utt., taču neesmu dzirdējusi, ka angļiem tas uzliktu pienākumu mācīties latviešu, poļu vai lietuviešu valodu. Tad kāpēc Latvija būtu tas izņēmums un kāpēc mums būtu jāpielāgojas un ar visiem krieviem, kuri izdomās runāt krieviski, automātiski sākt runāt krieviski? Ārsta pienākums ir reāli glābt dzīvības un palīdzēt, nevis pielāgoties katra pacienta vēlmēm valodas jautājumā. Jā, ārste varēja runāt krieviski, bet nerunāja. Taču kāpēc neapskatam šo jautājumu no cita skatu punkta? Paciente, kura daudzus gadus dzīvo Latvijā, varēja beidzot iemācīties valsts valodu, bet acīmredzot negribēja.
30.06.2015 01:31 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
cormeum liels, trekns +

Ārstiem ir jāpalīdz cilvēkiem, vienalga vai latvietis, krievs, anglis vai vel sazin kas. Personīgie uzskati šajā ziņā ir jāmet pie malas.
Es atbalstu ka ir vairāk krieviem jāzin latviešu valoda un es ar atbalstu ka vairāk latviešiem ir jāzin krievu valoda. Vairāku valodu zināšanas nekad nenāks par ļaunu.
30.06.2015 02:09 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Ljoti ceru, ka shii aarste nomainiis profesiju uz kaut ko taadu, kur vinjas principi vinjai netraucees pildiit darba pienaakumus. Ko vinja iedomaajaas, ka nu pie vinjas naaks tikai latviski runaajoshie laipnie cilveeki, bet visi paareejie kaut kur klusi pazjobelee atdos galus? Ar aarsta profesiju naak liidzi arii tas, ka ir jaarstee pedofiili, noziedznieki, cilveeki kuru viedoklis krasi atskjiraas no taveejaa, cilveeki kuri tev nepatiik vai kuri runaa citaa valodaa utt. Profesionaalis noriis krupi un centiisies izpildiit savus pienaakumus peec labaakaas sirdsapzinjas, bet ne saaks paust savus personiigos uzskatus.
30.06.2015 02:51 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Latvietis nevar aiziet pie ārsta Anglijā un pieprasīt, lai saruna notiktu latviešu valodā, tāpat kā nevar to pieprasīt nevienā citā valstī - vācieši runās vācu valodā, franči franču, spāņi spāņu, krievi krievu.

Nezinu par UK, bet ja Kanaadaa atnaaks pacients kursh tikai latviski maak, vai nu meklees pa visu slimniicu kaadu valodas prateeju jebshu meeginaas izliidzeeties ar ziimeejumiem, speciaalaam skalaam ar atteeliem, google vai kaadu telefonisko tulkoshanas pakalpojumu, bet nekad, nekad nebuus taa ka principiaali pateiks - nerunaa angliski? Tad taas ir tavas probleemas, es te neko tev nemeeginaashu paskaidrot citaa valodaa. Neatkariigi no valodas prasmeem, personiigajaam izveeleem, rases, tautas, dzimuma utt. ikvienam ir tiesiibas uz veseliibas apruupi un mediciinas darbiniekiem ir pienaakums taadu sniegt bez jebkaadaam diskriminaacijaam vai personiigo viedoklju ietekmes.
30.06.2015 02:57 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Ludmilas aizstāvēm-vai kāda no jums var izskaidrot loģiku, kāpēc 61.4%iedzīvotāju ir jāmācās 26% iedzīvotāju dzimtā valoda? Vai pareizāk nebūtu, ja beidzot tie 26% iemācītos valsts valodu un beigtu kurināt naidu? Jauki, ka kāds no tiem 61.4% prot runāt arī 26% valodā, bet tā ir laipna pretimnākšana nevis obligāti pieprasāma lieta. Ja nu kādam valodas apguve ir par grūtu vai principiāli nepieņemama, ir iespēja doties pie jebkura speciālista no tiem 26% un problēmas nebūs. Bet nē, aizies pie 61.4% un tad taisīs kašķi. Nevajag jaukt vēlmes ar tiesībām! Ārstam arī ir tiesības strādāt savā profesijā un runāt valsts valodā. Ja ārste gribētu runāt citā valodā, tad brauktu uz citu valsti, apkalpotu vairāk klientus un pelnītu vairāk.
30.06.2015 07:42 |
 
Reitings 5629
Reģ: 20.06.2010
aarste jau neatteicaas aarsteet, tad kish mish jau saakaas, jo ludmila saaka aizraadiit.
30.06.2015 09:33 |
 
Reitings 418
Reģ: 08.12.2011
atsevišķām personām ar lasīšanu acīmredzot iet ļoti slikti... :D Rezgale neatteica ārstēšanu ( šo pieminu jau 1001 reizi) , bija gan izmeklēšana, gan nosūtījums, gan galu galā iestarpināja arī to krievu valodu lai jau Ļudačkai prāts mierīgāks, BET tas nav ārsta pienākums zināt krievu valodu vai jebkuru citu valodu, kā te dažas to ir iedomājušās. Nepatīk runāt latviski vai arī tu ņičevo ņepoņimaješ , lūdzu - ej pie cita ārsta, kurš runās krieviski vai nāc ar tulku. Vai, vai, vai, nabaga krievi :D
30.06.2015 10:05 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Man ar liekas, ka dažas rakstu nemaz neizlasīja,tikai virsrakstu. Viņa neatteica ārstēšanu, tikai norādīja, ka nu būtu jau laiks mācīties valodu. Pasakiet, kāpēc nē? Bļāviens, man jau aknās sēž visi tie krievi, kas uzskata, ka mūsu pienākums ir runāt ar viņiem krieviski, nevis viņiem ar mums latviski!!!! Cik ilgi tas turpināsies vēl?
30.06.2015 10:17 |
 
Reitings 538
Reģ: 02.02.2015
Ja āste tiešām neprastu krievu valodu, es vel saprastu. Cilvēks vēlas palīdzēt, var burkšķierēt, kaut ar zīmēm censties no labas sirds, bet ja prot krievu valodu un principa pēc cilvēka veselību, kura mums ir tikai viena, jauc kopā ar politiku.. neatbalstu. Tīri no cilvēcikā viedokļa raugoties. Citās profesijās, kur var skriet meklēt tulkus un nekas no tā nemainīsies, droši


Trekns plus šim. Ārste kā maza meitene ietiepusies. Es no tādas dakterētājas arī ietu prom. Šitā cilvēks var kātus atstiept, kamēr sameklēs tulku vai citu dakteri, kurš var normāli izskaidrot diagnozi. Bērnudārzs. Fuj.
30.06.2015 10:24 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Viņa neatteicās ārstēt. Cik reizes jāsaka?
30.06.2015 10:29 |
 
Reitings 418
Reģ: 08.12.2011
bērnudārzs ir Latvijā dzīvojošie krievi, kuri uzšpļauj latviešiem un latviešu valodai un kad beidzot kāds tādam pasaka, ka runāšana notiks valsts oficiālajā valodā, tad ir spura gaisā! nu negribi mācīties latviešu valodu, nemācies, bet tad arī saproti, ka latvietim krievu valoda arī nav jāmācās un krieviski savā valstī nav jārunā! kad beidzot būs ieviesta ārzemju prakse - nemāki valsts valodu, nāc ar tulku un punkts, nevis vēl brauc virsū ārstam par to, ka šī nerunā svešvalodā!
30.06.2015 10:30 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Vienkārši daudzi krievvalodīgie negrib saprast, ka viņi šeit ir minoritāte, viņu valoda ir svešvaloda!! Kad viņi to sapratīs, būs ļoti jauki. :)
30.06.2015 10:33 |
 
Reitings 538
Reģ: 02.02.2015
Jūs varbūt paskatieties uz to no citas puses - tā ir valoda, un tā ir bagātība, ja jūs zināt vairākas valodas. Jūs te lielākā daļa esat ieciklējušās diezgan pamatīgi. Un krievu valoda Latvijā bija, ir un būs, laiks jau samierināties vai pārmaiņas pēc pamācīties krievu valodu. Cik diskusijas šeit nav bijušas, ka neņem darbā bez krievu valodas zināšanām.

Man vispār apkārtnē nav tādu krievu, kuri nerunātu latviski, jo neprot vai negrib. Visi ļoti labi pārzina latviešu valodu. Jūs te ieciklējušās uz izņēmuma gadījumiem.
30.06.2015 10:43 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Protams, valoda ir mana priekšrocība, bet kāpēc man visu laiku būtu jālien visiem pakaļā un jārunā krieviski? Kāpēc viņi nevar saprast, ka te ir Latvija. Un es strādāju klientu apkalpošanā, redzu visādus, pārsvarā gan ir tādi, kas mani saprot latviski vai pārslēdzas uz latviešu valodu, bet pietiek arī tādu, kas ne ā, ne bē.. un ziniet, cik daudz ir tādu bērnu??? Tas visvairāk sadusmo.
30.06.2015 10:48 |
 
Reitings 538
Reģ: 02.02.2015
Nu redz, tas ir no cilvēka atkarīgs. Es arī ar cilvēkiem strādāju, bet, ja redzu, ka cilvēkam ir grūti saprast latviski, turpinu krieviski. Man, atsevišķam un labvēlīgi noskaņotam cilvēkam, ar to nav problēmu. Un nepārmācīsi tu pieaugušu cilvēku. Man paziņa strādā Norvēģijā, veikalā pie kases. Norvēģu valodu kaut ko saprot, bet runāt vēl neprot, jo tikai nesen uz turieni aizbraukusi. Norvēģu pircēji viņai atvainojas, ka uzsākuši sarunu norvēģiski, jo nav zinājuši, ka viņa šajā valodā nerunā. Vot tas ir līmenis.
30.06.2015 10:55 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Protams, es arī pārslēdzos uz krievu valodu, nav tā, ka pasaku: "Ejiet prom, es Jūs neapkalpošu." Bet es daudz labprātāk apkalpoju krievvalodīgus, kuri cenšas latviski runāt.
Jā, tas tiešām ir līmenis, vislabākā attieksme, kādu vien var vēlēties laikam. Manuprāt, šiem visiem kašķiem ir liela saistība arī ar problēmām valsts iekšienē, daudzi cilvēki ir neapmierināti, tad nu arī rodas šāda veida strīdi un problēmas. Norvēģiem par dzīvi nav ko sūdzēties, viņi ir laimīgāki laikam jau.
30.06.2015 10:58 |
 
10 gadi
Reitings 718
Reģ: 01.12.2009
Jā katra valoda ir bagātība, ir labi zināt valodas, bet es savā valstī runāju un runāšu valsts valodā!!! Es krievu valodu zinu ļoti labi, to izmantoju, kad man vajag sazināties valstī, kurā arī citi zina šo valodu, bet ja godīgi pārsvarā izmantoju angļu :-) Es neaizgriežos no cilvēka, ja viņš ar mani sarunājas krieviski, bet atbildu gan vienmēr latviski. Cita situācija bija kad tūristi no krievijas jautāja veikalā par vietējiem produktiem, ko nomēģināt, es atbildēju krieviski bez problēmām.
Ir jāciena valsts kurā tu dzīvo, jāciena tās valoda un ja tu neesi galīgs dunduks un nestaigā ar aizspiestām ausīm, tad to iemācīties ir elemetāri;-) Kāpēc valda uzskats ka latviešiem ir obligāti jāzina krievu val, bet krievi latviski var nezināt?
30.06.2015 11:00 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Un par Krievijas krieviem - pavisam citi cilvēki, sākumā angliski pajautāja, vai es runāju krieviski un tad tikai veica pasūtījumu. Lūk, to es saprotu! Un, jā, tāpat kā Anetei, es varbūt nezinu tik perfekti, bet gāju kursos, turpinu mācīties, iet arvien labāk, varu pārslēgties, bet man nepatīk, gribas runāt savā valodā un lai arī citi to ciena!
Tāpēc jāiet strādāt valsts iestādē, kur principā nedrīkst prasīt krievu valodu, lai gan VID klientu apkalpošanā gan pārsvarā nāk tikai krievvalodīgie risināt problēmas.
30.06.2015 11:02 |
 
Reitings 418
Reģ: 08.12.2011
AneteOz, jo pēc marsu domām valodas zināt ir bagātība tikai latviešiem, krievs var visu mūžu dzīvot Latvijā, ne vārda neiemācīties un viņam zināt vairākas valodas nav bagātība, tikai latvietim :D
30.06.2015 11:04 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits