Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Lielā Rīgas rajonu diskusija.

 
Reitings 1821
Reģ: 13.02.2010
Labvakar, lēdijas.

Jā, šāda satura diskusijas šeit pazibina savu nopietno vaigu ar regularitāti apmēram reize pusgadā, tomēr laiki mainās, tikumi un strīpbikšu koncentrācija arī.

Tuvākajā laikā spīd dzīvesvietas maiņa, tāpēc vēlētos, lai katra pastāstāt par sava rajončika priekšrocībām un ēnainajām pusēm. Derēs gan nopietna satura info par pārtikas tirgotavu koncentrāciju, infrastruktūru, gan arī amizantāko, vai varbūt gluži otrādi - biedējošāko notikumu izjusti apraksti.

Par mani: priekšroku dodu vecā tipa arhitektūrai, ja jāizvēlas starp Grīziņkalnu un Juglu, izvēlēšos pirmo. Patīk zaļumi un plašumi, tāpēc Pļavnieku betona biežņu diezin vai vēlēšos sev par mājām, kaut akmenī iekalusi to neesmu.

Lūgtum, izsakieties!
29.06.2015 02:08 |
 
Reitings 1557
Reģ: 09.05.2013
Es dzīvoju Purvciemā visu savu apzināto mūžu un tāpēc tas ir mans rajons - te man ir viss, ja pārvākšos citur, tad jutīšos izolēta. Vispār šis Daugavas krasts ir tuvāks, jo otrpus Daugavai iemaldos lab ja 3x gadā un arī tiktāl cik līdz Ķīpsalai vai Botāniskajam dārzam.
Mani Purvciemā apmierina viss - satiksme, veikali, mājas un pagalmi. Starp citu, brīvdienās biju Ziepniekkalnā - likās ok rajons. Braucu ar mašīnu, un likās, ka ātri līdz centram.
Te minēja par Purvciema tirgu - nu, ja iet uz nočņiku "Vidzemīte" galīgā pālī sisties, tad gan jau atradīsies kāds, kurš ierāda vietu, bet nekādus baigos incidentus tur neesmu novērojusi. Dienas laikā vispār parasts tirgus.
Rigondā problēmas atrast var tikai ieejot tajā, piedzeroties līdz bezsamaņai un bļaujot: "Sitam krievus!". Man pašai ir zināms 1 gadījums, kad pazīstamais tur dabūja pa seju, un tas bija tieši iepriekš minētā iemesla dēļ. :D
Kā jau te kāds rakstīja - visur var uzrauties uz nepatikšanām, un daudzi stāsti par bīstamām vietām ir pielīdzināmi kapiņu stāstiņiem, kas no mutes mutē tiek nodoti un bieži vien krietni piepušķoti :)
20.10.2015 14:36 |
 
Reitings 3551
Reģ: 23.11.2012
Dzīvoju Imantā jau daudzus gadus.
Plašs rajons, plati ceļi, maz luksoforu, visur var apstāties, ātri var izbraukt uz Rīgas apvedceļu. Nav trokšņainas satiksmes, pietiekami daudz veikalu.
20.10.2015 13:44 |
 
Reitings 1877
Reģ: 21.05.2011
Dārzciems
Salīdzinoši klusu, centrs diezgan tuvu. Nav īsti tuvumā nekādu mega veikalu, tikai AZUR vienā galā. Man patika.





Purvciems(vai VEF, kā kurā kartē)
Tuvu Domina, 2 Rimi, ir arī maxima. Laba sabiedriskā transporta satiksme( uz centru pa Čaka ielu, Brīvības, uz Pļavniekiem, Alfu, Mežaparku un Sarkandaugavu).
20.10.2015 13:32 |
 
Reitings 359
Reģ: 03.10.2013
Diversija, ā, nepareizi sapratu kurā pusē tas no Akmens tilta ir.
Google maps vienu pusi sauc par Āgenskalnu, bet tur, kur bibliotēka, par Torņakalnu. :-)
20.10.2015 13:12 |
 
Reitings 2152
Reģ: 08.05.2014
Un kas ir Klīversala? Tas nav gadījumā vecais labais Torņakalns?


Nē.



Ja pieskaitītu citam mikrorajonam, tad Āgenskalnam, bet noteikti ne Torņkalnam :)
19.10.2015 19:08 |
 
Reitings 1431
Reģ: 09.10.2012
Grīziņkalns - dzīvoju neilgi, bet neko ārkārtīgu nevaru teikt. Jā, te apgrozās dažādi bomži un "meitenes", kas strādā uz ielām, bet pa naktīm daudz apkārt nevazājos un pa dienu neviens neko nav piesējies. Kāpņu telpa man ir tīra, kaimiņi visi normāli - nekādu bomžu. Logi netiek sisti (esmu 1.stāvā). Narkomāni, kas piesietos - arī nav. Viss mierīgi. Vasarā turēju logu vaļā - reti kāds uz ielas trokšņoja. Lieliska satiksme, blakus Grīziņkalns, netālu Ziedoņdārzs. Man patīk :)
19.10.2015 18:34 |
 
Reitings 343
Reģ: 16.06.2013
Šobrīd mazliet vairāk par gadu dzīvoju Teikā. Viss apmierina. Sākumā likās, ka diezgan tālu līdz centram, taču pavisam drīz jau biju pieradusi un 20 min- tas nav salīdzinoši nekas :) Un sabiedriskie transporti kursē bieži, arī ar taksi nesanāk nemaz tik dārgi- zem 4 eiro no centra. Līdz šim neesmu redzējusi, paldies Dievam, pat nevienu dzērāju, kur nu vēl kādu bīstamu cilvēku. Patīk, ka ir kluss un mierīgi, bet tajā pašā laikā blakus atrodas Alfa, netālu arī Domina. Šobrīd gan skatos pati citu dzīvokli Teikas, Purvciema vai Mežciema rajonos, bet nu jā- dārgi.
19.10.2015 18:26 |
 
Reitings 731
Reģ: 31.10.2009
Esmu dzīvojusi Sarkandaugavā. Dzīvoju Aptiekas ielā, pretī Tvaika ielai :D Patika, ka transports un veikali pie pašām mājām, bet pats rajons kā tāds nevisai, tāds drūms. Nekādi nepatīkami starpgadījumi gan par laimi nav bijuši.

Tagad dzīvoju Purvciemā un man ļoti patīk. Klusi, mierīgi, līdz Dominai var ar kājām aiziet. Apkārt ļoti daudz veikalu, līdz centram 15 min. :)
19.10.2015 18:14 |
 
Reitings 2133
Reģ: 09.05.2011
Ķengarags - Nu nē,bija bail.It kā forši,ka Daugava blakus.

Purvciems - pie Dominas.Jā, forši,nebija tālu no centra,transports regulārs.Viss apmierināja.

Jugla - pie kanāl nodzīvoju 6 mēnešus,patika.Klusi,mierīgi 6 tramvajs regulāri staigā.

Āgenskalna priedes - kaut kā neuzrunā.It kā kluss un mierīgs rajons,bet tik daudz bomžu un dzērāju.Vakarā nevazājos ārā, bail.

Imanta - drīz tur dzīvošu.Šobrīd labas priekšnojautas.Kluss,zaļš rajons.
19.10.2015 17:36 |
 
Reitings 2215
Reģ: 26.01.2011
Lai gan pati dzīvoju Purvciemā, es tomēr pieturos pie varianta, ka ārpus Rīgas centra ir lauki.
Man tas zaļums apkārt Purvciemā bijis nebijis.
Tiesa, šeit dzīvojot ir savas priekšrocības - tuvu ir gan Rimi hipermārkets, gan Prisma, gan Maxima hipermārkets.
A man patīk lieli veikali un centra miniRimi ir šausmas.

Bet vispār - dzīvoju netālu no Pašvaldības policijas Ilūkstes ielā. Rajons samēra mierīgs, nekas traks nav noticis. Menti regulāri izbrauc cauri pagalmam, visu nočeko. Blakus ir diennakts veikals, kur alko var visu nakti dabūt. Otrā mājas pusē kaut ko baigi būvē tur, kur agrāk bija izgāztuve. Būs pa smuko. Kaut labāk būtu kādu feinu barčiku, klubiņu, pasidelkas vietu atvēruši.
19.10.2015 17:16 |
 
Reitings 674
Reģ: 13.10.2013
volandemort, nezinu kā citi, bet es to biju domājusi kā tos, kas staigā treniņtērpā ar semočkām vienā saujā, cīgu zobos.. un jā, šī publika ir problēma
19.10.2015 17:14 |
 
Reitings 359
Reģ: 03.10.2013
"ir mīnusi krievvalodīgās sabiedrības dēļ",
"ar krieviņiem problēmas 4 gadu laikā nebija ne reizi.."

Brīnos, vai tiešām tā ir viena no problēmam, kas būtu jāmin, runājot par rajona izvēli dzīvesvietai, un vispār problēma kā tada?
19.10.2015 17:11 |
 
Reitings 674
Reģ: 13.10.2013
Dzīvoju centrā, labāk nekur nevar būt man. Sabiedriskais uz visām pusēm, bet nemaz izmantot viņu bieži nevajag, jo viss ir tepat. Mazāks veikaliņš ir manā mājā, bet Rimi nākamā ielā uz vienu pusi (barona centrs) un vienu uz otru pusi (bērnu pasaule). Izklaides vietas visapkārt.
Mīnusi - mašīnu novietot ļoti dārgi pie mājām, tākā man logi uz ielas pusi, ļooooti skaļš. Centrā 5dienās vispār jautri, ārā dzīvais koncerts :D

Pirms tam dzīvoju Grīziņkalnā. Šausmīgākā vieta ever! Labi, veikali ir, meitenes minēja, ka problēmas ar bankomātiem, man tādas nebija, pie mājām bija, bet tie cilvēki!!! ārprāts, katru dienu man kāds piesējās.. manā mājā dzīvoja bomži.. nesen degpunktā rādīja, ka grīziņkalnā bomžiem dzīvoklis dega, jap.. mana vecā māja.. redzot to sižetu, priecājos, ka pārvācos.. Uz ielām koki, līdz ar to zem viņiem vis kaut kas labs var gaidīt.. "dāmas" bļauj virsū, lai neaizņem viņu rajonu (gaidīju draudzeni uz ielas). Mašīna ir , kur novietot, bet logus mēdz bieži sist ārā.. Nu jā, mana pieredze, šausmas..

vēl esmu dzīvojusi klusā centrā? nezinu kā precīzi sauc, bet uz valdemāra ielas pie arēnas. tā bija man vismīļākā vieta.. apkārt zaļumi, jauks rajons.. pavasarī pēc svaigi pļautas zālītes smaržoja.. ar bomžiem vai krieviņiem problēmas 4 gadu laikā nebija ne reizi.. apkārt veikali, sabiedriskais.. vienkārši super :)) bet šobrīd skatos, ka ļoooti dārgi dzīvokļi tur ir..
19.10.2015 17:07 |
 
Reitings 359
Reģ: 03.10.2013
Un kas ir Klīversala? Tas nav gadījumā vecais labais Torņakalns?
19.10.2015 16:28 |
 
Reitings 359
Reģ: 03.10.2013
K.C. es dzīvoju pirms trim gadiem negluži Sarkandaugavā, Brasā.
Laba satiksme (11.tramvajs, 3.trolejbuss, 24.autobuss, minibusi), arī vilciens ir, bet kkā nav gadījies izmantot, arhitektūras ziņā varētu būt interesanti, ja runa ir par Hospitāļu ielas apkaimi, piemēram, nezinu, kā tur ir tālāk pa Duntes ielu.
19.10.2015 16:24 |
 
Reitings 810
Reģ: 29.01.2009
O, kā izrādās, vairākas dzīvo Klīversalā, ne tikai ņamsis, ko zināju :)

Klīversala - kopš te dzīvoju ir mans sapņu rajons - kā jau iepriekš te minēts - viss tuvu, kluss, apkārt daudz zaļās zonas.
19.10.2015 15:58 |
 
Reitings 2816
Reģ: 19.01.2015
Sarkandaugavā pabiju pavisam īsu laiku. Neko labu nevaru pateikt. Nepatika nekas tur.
16.10.2015 22:16 |
 
Reitings 1534
Reģ: 28.04.2015
Pacelšu, interesē sarkandaugava. Šajā diskusijā par to pat nav neviena komentāra. :D
16.10.2015 22:01 |
 
Reitings 5632
Reģ: 17.07.2014
Interesanti lasīt komentārus :) par vieniem un tiem pašiem rajoniem daudz dažādu viedokļu!

Es varu padalīties ar info par Ķengaragu, jo nekur citur nekad neesmu dzīvojusi un nav ne jausmas, kā ir dzīvot normālā rajonā bez tik kriminālas reputācijas :-D
Manuprāt, ļoti daudz plusu, sākot ar veikaliem un bērnudārziem, beidzot ar transportiem, autostāvvietām un zaļumu...mājokļu cenas arī zemas un centrs nemaz nav tik tālu, izbraukšana ārpus Rīgas arī ļoti tuvu :)
Protams, ir mīnusi krievvalodīgās sabiedrības un dažādo kontingentu dēļ, bet kopumā, ja tas baigi nesatrauc, tad ir ok...
Paldies Dievam, nekas baigi krimināls nav gadījies, tāpēc nav ar ko jūs pabiedēt :-P

Katrā ziņā, nevaru iedomāties dzīvot kreisajā krastā...jūtos tur kaut kā ne tā :D
01.07.2015 10:21 |
 
10 gadi
Reitings 109
Reģ: 05.01.2010
Šobrīd dzīvoju Zasulaukā, pie Botāniskā dārza. Rajons ļoti patīk, jūtos droši jebkurā diennakts laikā :-) Reiz gan vīrietis smagā reibumā bija atslēdzies uz kāpnēm, taču viņš policijai skaidroja, ka viņu sieva nelaižot iekšā mājās, tādēļ guļot mūsu kāpņu telpā :-D Centrs pietiekami tuvu, satiksme ļoti ērta, Olimpija un Spice tuvumā, nočņiks blakus pagalmā! Uz Elvīras ielas ir lieliska konditoreja, ļoti gards viss! :-) Āgenskalns vispār ir ļoti skaists rajons, daudz interesantas arhitektūras ēku, pietiekami zaļš un kluss! Vienīgi pagalmā trūkst vietu, kur novietot auto vakaros.
Iepriekš dzīvoju pie Grīziņa - tur gan dzīvot bija neomulīgi! Apkārt tad bija spaisa tirgotavas, alkoholiķi un narkomāni.. Kāpņu telpa tika slēgta ar atslēgu, taču slēdzene tika tīšām sabojāta un uz trepēm šļirces mētājās :-| Auto stāvvietas iekšpagalmā nebija, bija jānovieto uz ielas. Pluss, ka līdz LU ~30min gājiens ar kājām!
Dzīvoju arī Juglā uz Brīvības gatves - ļoti patika rajons, likās droši, sabiedrisko kustība bija ērta, veloceliņš un visi veikali arī blakus! Rajona uztveri ļoti ietekmē arī pats dzīvoklis - dzīvoju 12. stāvā ar skatu uz centru, dzīvoklis gaišs un vienmēr lielisks skats! (l)
Ja jāsalīdzina rajoni, tad Zasulauks/Āgenskalns šobrīd ir favorīti! Rajons nav apbūvēts ar neskaitāmām daudzstāvenēm, ir pietiekami apzaļumots un infrastruktūra ir laba! :-)
30.06.2015 23:37 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits