Lielā Rīgas rajonu diskusija.

 
Reitings 1821
Reģ: 13.02.2010
Labvakar, lēdijas.

Jā, šāda satura diskusijas šeit pazibina savu nopietno vaigu ar regularitāti apmēram reize pusgadā, tomēr laiki mainās, tikumi un strīpbikšu koncentrācija arī.

Tuvākajā laikā spīd dzīvesvietas maiņa, tāpēc vēlētos, lai katra pastāstāt par sava rajončika priekšrocībām un ēnainajām pusēm. Derēs gan nopietna satura info par pārtikas tirgotavu koncentrāciju, infrastruktūru, gan arī amizantāko, vai varbūt gluži otrādi - biedējošāko notikumu izjusti apraksti.

Par mani: priekšroku dodu vecā tipa arhitektūrai, ja jāizvēlas starp Grīziņkalnu un Juglu, izvēlēšos pirmo. Patīk zaļumi un plašumi, tāpēc Pļavnieku betona biežņu diezin vai vēlēšos sev par mājām, kaut akmenī iekalusi to neesmu.

Lūgtum, izsakieties!
29.06.2015 02:08 |
 
Reitings 12651
Reģ: 29.01.2009
Dzirciems, bet es to uzskatu par Ķīpsalu, jo jāpāriet vien pāri kanālam


Man vispār liekas tik jocīgi, ka to sauc par Dzirciemu, jo ar Dzirciemu asociējas tā vieta, kas ir blakus Iļģuciemam, ja brauc pa Dzirciema ielu. :-D Vidusskolā savā starpā to Daugavgrīvas ielas rajonu saucām par bezrajonu, jo tas tāds pa vidu visiem. :-D
29.06.2015 16:28 |
 
Reitings 998
Reģ: 08.04.2015
Emely Aiz Mārupes Domes tusē? 25. autobus jau kursē salīdzinoši bieži, var arī paiet nedaudz uz ceļa pusi un vel apgaidīt 10. autobusu, tīri ok. Mārupe kā tāda tiešām superīga vieta.
29.06.2015 16:35 |
 
Reitings 4320
Reģ: 24.04.2012
Ilgi nodzīvoju Zolitūdē privātmāju labā rajonā, ļoti patika. Foršs, kluss, manuprāt, viens no labākajiem rajoniem, patīk arī Šampēteris.

Tagad dzīvoju Klīversalā, patīk, tikai pagaidām liekas pārāk skaļš, neesmu pieradusi pie tāda skaļuma. Bet tā ir forši.

Esmu dzīvojusi Piņķos, arī forši, ja ir savs auto.

Nepatīk Daugavas otrs krasts, labāk tuvā pārdaugava. Negribētu dzīvot Teikā, Juglā, Pļavniekos, Purvciemā, Mežciemā. Nejūtos tur omulīgi. Vienīgi Mežparks ir ok.

Mans sapņu rajons ir Ķīpsala.

Centrā nekad neesmu dzīvojusi, šķiet, ka negribētu, bet vispār klusajā centrā gan, labprāt.
29.06.2015 16:38 |
 
Reitings 512
Reģ: 01.12.2014
Un kas ir interesanti - Imanta viens no nedrošākajiem.

Imantā vienīgi no vecām tantēm ar maisiņu pa seju var dabūt :D tur tas bailīgums sākas :D
29.06.2015 16:47 |
 
Reitings 4320
Reģ: 24.04.2012
Kur Klīversalā ir veikals, kas tuvāk par Olimpiju sanāk? ( jautājums tām, kas to minēja )
29.06.2015 16:50 |
 
Reitings 7908
Reģ: 05.02.2011
Vidusskolā savā starpā to Daugavgrīvas ielas rajonu saucām par bezrajonu, jo tas tāds pa vidu visiem.

Superprecīzi :D Pat ss.lv viņs ir kā Dzirciems/Dzegužkalns, bet nuuu, es neteiktu, ka ar to vietu asociējas konkrēts rajons :D

Gurri, pareizi šķiet :)
29.06.2015 16:52 |
 
Reitings 743
Reģ: 23.02.2015
Vislabākais rajons Rīgā ir
Mežaparks
Mārupe
Rīgas klusais centrs
Ķīpsala
otrā Daugavas krastā pretī Vecrīgai
29.06.2015 16:56 |
 
10 gadi
Reitings 1696
Reģ: 29.01.2009
Visus skolas un augstskolas laikus esmu nodzīvojusi centrā. Dievināju to sajūtu, ka izejot ārā pa durvīm uzreiz varēja redzēt, ka apkārt burbuļo dzīve, neatkarīgi no tā, vai ir diena vai nakts. Viss bija 2-15 min gājienā - veikali, augstskola, toreizējais darbs, teātri, kino, klubi. Kad nācās pārvākties uz citu rajonu, pirmajā brīdī likās, ka nekur citur dzīvot nespēšu. Tas gan ātri pārgāja un šobrīd centrā ne par ko vairs dzīvot nevēlētos - gribās svaigu gaisu un kaut cik zaļu apkārtni.
Par Daugavgrīvas ielas rajonu, kur pārcelos no centra, nebija īsti sajūsmā - visi veikali tālu, ar kājam slinkums iet. Olimpija gan bija 5 min brauciena ar auto attālumā, bet ar kājām ļoti neērti bija līdz tai tikt. Pluss tāds, ka centrs ļoti tuvu.
Tad bija Imanta, kas man patika vislabāk. Tiesa gan, par rajonu kā tādu neko daudz pateikt nevaru, jo nevienu reizi nebiju ar kājām gājusi tālāk par veikalu blakus mājā. Visa mana pārvietošanās pa rajonu aprobežojās ar braukšanu cauri tam, iebraucot kādā lielveikalā. Mans super labais iespaids par šo rajonu, visdrīzāk, ir radies dēļ jaunā projekta, kurā dzīvoju - 14 stāvs ar lieliem logiem un pazemes autostāvvieta bija tas, kas man drausmīgi patika:-D Pārējie plusi: daudz veikalu, tajā skaitā nakts, ļoti tuvu Jūrmala, jauks skats pa logu.
Šobrīd dzīvoju Purvciemā, arī neko sliktu teikt nevaru. Nav mans sapņu rajons, bet esmu apmierināta.
29.06.2015 17:05 |
 
Reitings 12651
Reģ: 29.01.2009
kampanella, pretī Bibliotēkai ir viens (diennakts), tad biš uz priekšu, uz centru ejot, ir Lats, un Valguma ielā ir viens mazais, kurā visādas noderīgas lietas var atrast. Protams, tie tādi ierobežoti, vienreiz man steidzami vajadzēja mazsālītu lasi - nekur nebija.:-D Par to rajona skaļumu - tas tāpēc, ka Tavai mājai tāds novietojums (ja pareizi sapratu, kur dzīvo), manējai sanāk tā, ka ir ielā, kurā tieši no lielās ielas iebrauc klusumā, nemaz nerunājot par pagalma pusi, uz kuru tieši ir logi. Daudzi tieši brīnās, ka tik tuvu centram tāds klusums. :-)
29.06.2015 17:43 |
 
Reitings 617
Reģ: 17.08.2014
Dzīvoju pašā centrā, tas laikam skaitās Klusais Centrs. Tā kā visu mūžu tur esmu dzīvojusi, kaut kā grūti iedomāties dzīvot mikrorajonā, bet tas zin, kas dzīvē var gadīties.
Viss ir rokas stiepiena attālumā, transports pa rokai, veikali arī, ir viens parks, kuram tikai metu līkumu. Esmu jau pieradusi, ka man apkārt ir rūpnīcas, bohēmistu kafejnīcas, vēstniecība, slimnīca, tirgus. Man patīk dzīvot savā kvartāliņā, savā 100 gadīgā mājā, ar augstiem griestiem un zolīdajiem kaimiņiem :)
29.06.2015 18:17 |
 
Reitings 435
Reģ: 29.01.2009
Dzīvoju pie paša Dzeguškalna. Super! Zaļš rajons, nav pārāk liela burzma. Ar sabiedrisko transportu viss ok - blakus tramvajs un netālu arī visi pārējie sabiedriskie. Līdz centram ~20 min ar sabiedrisko. 10min gājienā RIMI, netālu ir DUS.

Cilvēki normāli, pat brīnījos ka vietējo māju iemītnieki laukā iznesuši novusa galdu un spēlē, kā arī Dzeguškalna zālītē badmintonu spēlē :)

Vienīgais neforšais gadījums kad mašīnai logu izsita, bet nu tas var notikt jebkur un jebkad.
29.06.2015 18:32 |
 
Reitings 553
Reģ: 29.01.2009
ERS6 jaaa, taa ir kaa saki. es to sab.tr. mineeju tieshi no savas dzivesvietas - ir tikai mikriņš, beet vinjsh kursē tiešām bieži. :)
29.06.2015 22:30 |
 
Reitings 1319
Reģ: 10.10.2010
Teika - nodzīvoju tur tikai gadu. Parasti visi sajūsmā, bet es nezinu, man nepatika. Dzīvoju tuvu Brīvības ielai un man bija sajūta, ka apkārt tikai ielas, ielas, mašīnas, mašīnas. Nu sajūta, ka arī es dzīvoju uz ielas tikai ar sienām:-D . Nekādu normālu veikalu nebija, izņemot, protams tirdzniecības centru. Līdz Alfai tuvu, labi attīstīta infrastruktūra. Vai gribētu tur dzīvot- nē!

Ķengarags - pusgads. Dzīvoju uz Maskavas ielas pretī Ķengaraga tirgum. Tik daudz biju saklausījusies negatīvā, bet īstenībā nav nemaz tik traki. Dzīvoju blakus IKI, Rimi, kā jau iepriekš minēju, pretī tirgus. Izej no pagalma un tramvajs. Protams, ļoti daudz krievvalodīgo (ja to kāds uztver kā mīnusu). No šausmīgākā, ko biju piedzīvojusi tur- čurājošs dzērājs uz trotuāra (that`s all) . Bet, kā jau minēju, es dzīvoju tieši uz Maskavas ielas. Draudzene dzīvo "iekšā" Ķengeragā, brauc ar 15. trolejbusu, tur -jā, tur nekādā gadījumā negribētu dzīvot, ļoti daudz dzērāju, bomžu utt. Bet, kā pluss- 15. troljebuss ik pēc 3 min :D . Kopumā - vai gribētu tur dzīvot? - nē!

Iļģuciems- zaļs, skaists rajons. Dzīvoju Grīvas ielā. Līdz pieturai netālu, sabiedriskais diezgan bieži kursēja- 25. un 9. trolejbuss. Veikali- ir apkārt, kgan neteikšu, ka baigi daudz, bet normāli. Mīnuss- zupas virtuve vai kas tur blakus, nezinu, bet nelabvēlīgu kontingentu tik bieži nevienā rajonā vēl neesmu redzējusi :D . Katru vakaru 100% . Nekādi starpgadījumi nav bijuši. Vai es gribētu tur dzīvot? - Varbūt.

Pļavnieki
- mana šobrīdējā dzīvesvieta. Dzīvoju pretī Rimi noliktavai. Jā, apkārt bloku mājas, baigais skats nav. Labs velo celiņš. Uz Mežciema/ Purvciema pusi ir foršs, taisns ceļš, kur beidzas mājas , dzīvokļi, tur arī ir tāds kā plašums un ar var iziet kādu garāku gabalu kājām vai paskrituļot, paskriet, jo garš un labs trotuārs :D . Em, tieši tajā vietā, kur es dzīvoju, man nepatīk sabiedriskais, jo praktiskie iet tikai uz centru(diezgan bieži) , bet ja grib uz kādu citu Rīgas pusi, tad jāpabrauc 5 min un jāpārsēžas. Veikalu pietiekoši apkārt gan vienkāršo, gan diennakts, aptiekas, drogas. Kājām 10-15min un lielā Prizma, Maxima XX, XXX . Te iepriekš minēja nelabvēlīgo kontintentu, ja godīgi, tad neesmu pamanījusi. Man šķiet, ka ir par ļoti ok. Protams, gadās dažādi cilvēki, bet es teiktu, ka 95% parastie cilvēki un 5% - nepatīkami.
Ja runājam par Pļavniekiem kopumā, man liekas, ka ļoti laba infrastuktūra, veikalu daudz, ir medicīnas centrs, sporta klubs, McDonalds, picērijas, beķerijas, Double Coffe, dažādi gruzīņu, armēņu restorāni, netālu mežš, parks- skriešanai, skritulenēm, velosipēdiem ideāli. Vai gribētu šeit dzīvot- JĀ (bet tad tuvāk Deglavas Maximai, jo principā tas ir krustpunkts, no kura gandrīz visām TOP Rīgas pusēm aizbraukt var :D - Mežciems, Teika, Centrs, Mežaparks, Purvciems, netālu Ķengarags(ja vajag ) )
29.06.2015 23:04 |
 
Reitings 1319
Reģ: 10.10.2010
+ ar 3 autobusu cauri Brīvības ielai, centram, Nacionālai Bibliotēkai , Iļģuciems, Bolderāja. (par Pļavniekiem)
29.06.2015 23:09 |
 
Reitings 205
Reģ: 20.02.2015
Uzreiz pēc vidusskolas pabeigšanas no savas mazpilsētas aizlaidos uz Rīgu, kur paspēju padzīvot daudz un dažādās vietās.
Pirmā pieturvieta bija Avotu iela, taču ne reizi negadījās neviens incidents. Tuvu atradās Čaka iela ar visiem mazajiem veikaliņiem, rokas stiepiena attālumā Mego un Lata veikali, 15 minūšu gājiena attālumā Origo. Patika, ka viss bija sasniedzams, Vecrīga turpat, visi iespējamie sabiedriskā transporta veidi pieejami, stacija netālu. Pa naktīm apkārt staigāju reti, nevienu bīstamu tipu nesastapu.
Ķengarags - Ķengarags kā jau Ķengarags- ar savu īpatnējo šarmu. Atrados Krasta Masīva rajonā, tuvākais veikals bija Super Netto un kādu gabalu tālāk t/c Azur. Ātra tikšana uz centru. Pateicoties bēdīgi slavenajam 15.trolejbusam, ikdienā pārvietojos tikai ar 7.tramvaju. Zaļumu gandrīz nekādu, diezgan pelēcīgs skats uz apkārtni, dzīvojot tur pārņēma maza vientulības un pamestības sajūta. Bieži sastapos ar krieviski runājošiem jauniešiem, kuri lūdza cigareti. Naktīs apkārt nestaigāju, jutos nedroši un nepatīkami pat savā dzīvoklī, lai gan neviens nepatīkams incidents netika piedzīvots. Domāju, ja būtu dzīvojusi citā Ķengara pusē, mani iespaidi būtu daudz labāki.
Jugla - lai gan daudziem patīk, nebiju šī rajona fane. Dzīvoju pašā 6.tramvaja galapunktā. Turpat bija lielais Juglas centrs, Mc'Donalds, aptieka, banka, Drogas, Mego, Maxima. Vasarā zaļāk kā Ķengaragā. Nepatika ilgais laiks, kuru pavadīju ceļā ar sabiedrisko transportu, jo strādāju centrā. Naktīs izvairījos iet ārpus mājām, jo nejutos omulīgi, lai gan nevienu nepatīkamu tipu ne reizi nesatiku. Iespējams, gluži vienkārši nespēju šo rajonu identificēt ar sevi un pieņemt kā savējo.
Mežciems - blakus Biķernieku mežs, tuvumā lielais un mazais Rimi, jaunuzceltā Maxima, desmit minūšu brauciena attālumā t/c Alfa. Vasarā viss zaļš un ziedošs. Naktīs nebaidījos iziet no mājas un iet cauri daudzstāvu māju pagalmiem. Pie mīnusiem varu minēt ceļu uz centru, jo uz Zemitānu tilta esošo sastrēgumu dēļ tas bieži vien ievilkās ilgāks kā paredzēts. Līdz ar to sabiedriskais transports nereti kavējās pat ilgāk kā vajadzētu, īpaši nepatīkami bija ar to saskarties ziemas salā. Ja neskaita dažu labu bezpajumtnieku vai iedzērušu večuku, nevienu sliktu personu nesastapu.
Maskavas priekšpilsēta - dzīvoju Katoļu ielā, katru dienu ceļu uz centru mēroju pa Gogoļa ielu. Patika tas, ka centrs bija rokas stiepiena attālumā un dzīvokļa izmaksas mazas. Bieži ar kājām mājup devos nakts laikā. Nevienu nepatīkamu tipu nesastapu. Tādi vairāk apgrozījās stacijas rajonā, taču veiksmīgi mainot maršrutu un staciju apejot, no tiem sanāca izvairīties. Ja nebūtu tikusi pie šī brīža dzīvokļa varianta, kurš simpatizēja daudz vairāk, ļoti iespējams, ka būtu palikusi turpat, jo visā visumā vieta nebija slikta un, par laimi, rajons, kamēr tajā dzīvoju, neattaisnoja savu slikto slavu.
Tagad esmu atpakaļ centrā, Arēnas Rīga rajonā. Domāju, ka šoreiz tas ir uz palikšanu, jo esmu 100% apmierināta. Vasarās viss ir skaists, zaļš un ziedošs, blakus veikali, skaistas ielas pastaigām vai izbraucieniem ar velosipēdu. Centrs sasniedzams ar kājām, taču tā kņada un burzma netraucē un pat šķiet nemanāma salīdzinājumā ar Vecrīgas dzirksošo dzīvi. Lai gan ar mirkorajoniem pārsvarā saistās tikai pozitīvas atmiņas, nevēlētos vairs kādā no tiem dzīvot. Izņēmums būtu tikai Āgenskalns. Vismaz šobrīd viss, kas man nepieciešams, ir centrā.
30.06.2015 00:04 |
 
Reitings 281
Reģ: 09.10.2013
Dzīvoju centrā uz Čaka ielas. Patīk, ka viss ir ļoti tuvu. Veikali, transports utt. Nepatīk troksnis, logi uz ielas pusi. Ja atver logu un mēģinu skatīties, piemēram, kādu video, tad neko nevar dzirdēt. :D
Mežciemā arī esmu dzīvojusi, nepatika, ka veikali tālāk, braukšana uz centru ilga. Bet tur bija kluss, mežs turpat blakus, zaļāks un tā.
30.06.2015 07:16 |
 
10 gadi
Reitings 4266
Reģ: 03.08.2009
Dzīvoju Teikā, pirmskara mājā.

Plusi:
* drošs rajons
*apkārt zaļš
*mājai biezas sienas līdz ar to nedzird kaimiņus
* laba infrastruktūra (autobuss, tramvajs, trolejbuss, visādi mikriņi)
* tuvu Alfa'
*līdz centram 15-20min ar sabiedrisko

Mīnusi:
* Teikā ir salīdzinoši dārgi ja vien neizdodas atrast tādu labu piedāvājumu

Esmu dzīvojusi arī centrā, vecajā ēkā uz Barona ielas. Viennozīmīgi dodu priekšroku TEIKAI!
30.06.2015 09:11 |
 
Reitings 1603
Reģ: 07.02.2011
Dzīvoju Pļavniekos. Pavisam netālu no autumn :-D bet tuvāk Saharova Maximai. Man patīk. Viss ir tuvu,veikali,kafejnīcas,visādas ēstuves,poliklīnika,frizētavas uz katra stūra,līdz centram 20min.,sabiedriskais transports uz visām pusēm bieži un bez problēmām. Zaļumu man šeit arī pietiek,pretī logiem nav māju,bet gan futbola laukums. Pastaigājot apkārt redzu daudz koku,zaļumu.
Visādus negatīvos bubuļus arī neesmu sastapusi,pat tad kad 11 vakarā atgriežos no darba. Vienīgā problēma-ūdens maina krāsu,no dzidra uz čuru dzeltenu
30.06.2015 13:30 |
 
Reitings 1055
Reģ: 04.07.2012
Es apbrīnoju tos,kas saka, ka Imanta baigi nedrošs rajons :D es šeit dzīvoju 3 gadus un esmu sajūsmā! Šeit wrī domāju palikt. Ērti pārvietoties ar auto, plaši gājēju un riteņbraucēju ceļi, sabiedriskais uz galvenajiem punktiem arī aizved un daudz, daudz zaļumu..
Ja runājam par visādiem alkašiem un bomāriem, zagļiiem, tad pa kādam ir visur. Ja nesargāsim paši sevi, tad jebkur var draudēt briesmas, nav ko vazāties pa naktīm apkārt :D
30.06.2015 22:29 |
 
10 gadi
Reitings 109
Reģ: 05.01.2010
Šobrīd dzīvoju Zasulaukā, pie Botāniskā dārza. Rajons ļoti patīk, jūtos droši jebkurā diennakts laikā :-) Reiz gan vīrietis smagā reibumā bija atslēdzies uz kāpnēm, taču viņš policijai skaidroja, ka viņu sieva nelaižot iekšā mājās, tādēļ guļot mūsu kāpņu telpā :-D Centrs pietiekami tuvu, satiksme ļoti ērta, Olimpija un Spice tuvumā, nočņiks blakus pagalmā! Uz Elvīras ielas ir lieliska konditoreja, ļoti gards viss! :-) Āgenskalns vispār ir ļoti skaists rajons, daudz interesantas arhitektūras ēku, pietiekami zaļš un kluss! Vienīgi pagalmā trūkst vietu, kur novietot auto vakaros.
Iepriekš dzīvoju pie Grīziņa - tur gan dzīvot bija neomulīgi! Apkārt tad bija spaisa tirgotavas, alkoholiķi un narkomāni.. Kāpņu telpa tika slēgta ar atslēgu, taču slēdzene tika tīšām sabojāta un uz trepēm šļirces mētājās :-| Auto stāvvietas iekšpagalmā nebija, bija jānovieto uz ielas. Pluss, ka līdz LU ~30min gājiens ar kājām!
Dzīvoju arī Juglā uz Brīvības gatves - ļoti patika rajons, likās droši, sabiedrisko kustība bija ērta, veloceliņš un visi veikali arī blakus! Rajona uztveri ļoti ietekmē arī pats dzīvoklis - dzīvoju 12. stāvā ar skatu uz centru, dzīvoklis gaišs un vienmēr lielisks skats! (l)
Ja jāsalīdzina rajoni, tad Zasulauks/Āgenskalns šobrīd ir favorīti! Rajons nav apbūvēts ar neskaitāmām daudzstāvenēm, ir pietiekami apzaļumots un infrastruktūra ir laba! :-)
30.06.2015 23:37 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits