Lielā Rīgas rajonu diskusija.

 
Reitings 1821
Reģ: 13.02.2010
Labvakar, lēdijas.

Jā, šāda satura diskusijas šeit pazibina savu nopietno vaigu ar regularitāti apmēram reize pusgadā, tomēr laiki mainās, tikumi un strīpbikšu koncentrācija arī.

Tuvākajā laikā spīd dzīvesvietas maiņa, tāpēc vēlētos, lai katra pastāstāt par sava rajončika priekšrocībām un ēnainajām pusēm. Derēs gan nopietna satura info par pārtikas tirgotavu koncentrāciju, infrastruktūru, gan arī amizantāko, vai varbūt gluži otrādi - biedējošāko notikumu izjusti apraksti.

Par mani: priekšroku dodu vecā tipa arhitektūrai, ja jāizvēlas starp Grīziņkalnu un Juglu, izvēlēšos pirmo. Patīk zaļumi un plašumi, tāpēc Pļavnieku betona biežņu diezin vai vēlēšos sev par mājām, kaut akmenī iekalusi to neesmu.

Lūgtum, izsakieties!
29.06.2015 02:08 |
 
Reitings 150
Reģ: 21.05.2015
Kurā vietā VEF rajons.ir klusais centrs. :-D Atceros, treknajos gados Sarkandaugavu sāka par centru dēvēt, lai cenas uzskrūvētu.
29.06.2015 14:06 |
 
Reitings 3296
Reģ: 26.08.2009
Jugla man ļoti patīk, un tā kā es pirmajā vietā lieku drošību, nevis arhitektūru, tur jūtos arī drošāk, nekā Grīziņā, kur man uz ielas nereti vēlmi draudzēties izrāda visdažādākos traukus tukšojošas kompānijas. Un abos rajonos sanāk gana bieži paviesoties. Ļoti patīk arī Āgenskalns un Iļģuciema kreisā mala. Ja lielveikals tur varbūt nebūs uz katra stūra, tad visādi forši kafūzīši, restorāniņi un laba infrastruktūra gan. Lucavsalā ir baigā romantika, liekas ļoti skaisti, bet tur, cik dzirdēts, pat taksisti nemīlot braukt iekšā, lai mašīnām vēderus nesasistu. Bet tad vēl ir Ķīpsalas nami daugavas krastā. Ahhh... Bet par tiem laikam var tikai pasapņot, tāpēc pagaidām palieku pie centra.
Es nezinu, kam jānotiek, lai es dzīvotu Bolderājā, tā vieta gan ir briesmīga. Ā, nē zinu gan - strīpbikšiem jāizaudzina pieklājīgas un kulturālas atvases, un pašiem jāpaaudzinās bet tas visdzrīzāk notiks tad, kad pūcei aste ziedēs, taču es ap to laiku jau būšu 80gadīga tante savā lauku mājiņā.
29.06.2015 14:09 |
 
Reitings 555
Reģ: 05.01.2012
Dzīvoju Ķengaragā jau 18 gadus.

Plusi: skolas un bērnudārzi, veikali ( rimi, maxima, super netto, arī nočņiki, vēl daudzi citi veikali), tuvu stacija ( lai gan nav labākā atmosfēra), trolejbuss, autobuss, tramvajs, kas ved uz centru. autobuss, kas ved uz dārziņiem, juglu, pļavniekiem, purvciemu.
skaistā Daugavas promenāde. Nu respektīvi viss ir pieejams. Kengaragā, protams, daudz bloku mājās, bet arī ir privātmājās.
Mīnusi: 15. trolejbusa cilvēki. Dažreiz gribās raudāt, ka man ir jāmaksā par transportu, bet jābrauc ar tādiem, kas smird pa gabalu, mierīgi dzer alkoholu ( nu to smirdīgo alu !! ) , lamājas, risina savas sadzīves problēmas utt.
Nakts stundās, ja man ir jāiet, tad eju ātri.
Neviens man nav piesējies tā, ka jābēg prom. Protams, alkoholiķī pie pieturas lūdzas pēc naudas.

Ir 1x apzagts dzīvoklis.

Bet visumā normāls rajons. Neuzskatu, ka citos rajonos viss ir tīrs un pūkains :D
29.06.2015 14:29 |
 
Reitings 254
Reģ: 22.07.2013
Dzīves pirmos 22 gadus nodzīvoju Ķengaragā, tagad esot tur ik pa laikam, skatos ka rajons ir stipri marginalizējies. Jā, arī agrāk tas nebija diez ko prestižs, taču pēdējos 5-7 gados bomžu, alkoholiķu un asociālu elementu skaits ir stipri vien pieaudzis. Bet ir arī savi plusi- ērta satiksme līdz centram, ļoti daudz pārtikas veikalu- gan lielo gan t.s. "točku". Salīdzinājumā ar tiem pašiem Pļavniekiem vai Purvciemu rajonā ir daudz zaļu parku un pagalmu, pie Daugavas tīri forši viss iekārtots- jauka vieta gan pastaigām, gan piknikiem.
29.06.2015 14:29 |
 
Reitings 553
Reģ: 29.01.2009
Dziivoju maarupe visu savu muuzhu, un laikam, sho vietu nemainitu ne pret ko! :) varbut nav tik tuvu centram, lai gan 20-25min ar mashinu man skjiet tiirais nieks. un sheit rajnaa ir viss kas cilvekam nepiecieshams - ar riitdienu tiks atverts ari Rimi :)
vieniigais miinuss vareetu but tranosports, bet es to ikdiena izmantoju reti, tapec to neizjutu. Pati dziivoju marupee - vecozolu namos, mazinjs kvartalinjsh kas ir pilnibaa atverts gjimeneem ar berniem un chetrkaajainajiem miiluljiem ar vietejo veikalu, diikji pie majas un diviem bernudarziem rokas stiepiena attaalumaa :)
29.06.2015 14:30 |
 
Reitings 9561
Reģ: 12.04.2009
Patiesībā, Bolderāja nebūtu tāda kāda tā izskatās tagad (tāpat kā Vecmilgrāvis), ja pēckara gados netiktu veikta tāda masveida latviešu deportācija, un pēcāk attīstoties rūpniecībai, netiktu ievests darbaspēks no citām PSRS sastāva valstīm, līdz ar to netiktu radīta vide apdzīvot šo vietu. Bolderāja ir ļoti redzama sena koka arhitektūra, kur agrāk dzīvoja cilvēki, kuru arods bija zvejniecība, diemžēl, tagad kad aizbrauc, paliek šķērmi, jo tajās mājās, kur dzīvoja krietni sava aroda meistari, bet tika deportēti, dzīvo es neizteikšos, dzērāji, tas ir bēdīgi.
29.06.2015 14:31 |
 
Reitings 1093
Reģ: 02.11.2011
Lielāko daļu mūža esmu nodzīvojusi Ķengaragā, 1 pieturu vēl aiz Doles uz Salaspils pusi. Plusi - zaļš, nav saspiestības, tuvu Daugava, ir kur iziet pabaudīt dabu, ar velo var aizbraukt līdz Dārziņiem. Veikali, bērnu dārzi, skolas visai tuvu. Čēpē man tur 24 gadu laikā šķiet nav gadījušies, pat slavenajā 15.trolejbusā.
Mīnusi.. nu drošība laikam jau. Bet tagad pie manu vecāku mājām ir policijas iecirknis atvērts, tā ka lar drošību arī vairs nevar sūdzēties :D Bet es vispār jau ilgi dzīvoju super mierīgajā Somijā, tāpēc Rīgā man visur ir mazliet bail :D
Gadu dzīvoju Ziepniekkalnā. Bonusi - infrastruktūra, patīkami dzīvokļu projekti. Mīnusi - sajūta, ka dzīvo kastē, dabas trūkums, drošība.
Kādu laiku nodzīvoju gandrīz Mārupē (100m no Rīgas robežas) - vienīgais rajons, kur arī tagad jūtos droši un kur es dzīvotu, ja pārvāktos atpakaļ uz Latviju. Daba, miers, klusums, tuvu centram, sabiedriskais transports pēdējos gados ļoti uzlabots.
29.06.2015 14:35 |
 
Reitings 623
Reģ: 16.10.2013
Man,pretēji citiem, patīk Ziepniekkalns(Ozolciema,Vienības,Valdeķu kvadrāts:-D). Tādu kārtīgu mīnusu nemaz nevaru pateikt. Viss ir apkārt,tepat pie mājas,vai pārdesmit minūšu gājienā! Rimi,maxima,drogas,pasts,aptieka,solārijs,frizētava,MFD,autoserviss,pat mežs(tikai tajās priedēs dzīvo klaiņojoši suņi,no tiem gan man ir bail,tikai nezinu cik pamatotas manas bailes :D) Kaimiņi ir forši,lielākoties strādā pieklājīgā darbā. Izslavinātos strīpaiņus es,tā īsti nemaz neesmu redzējusi. Pārs bomžuki trolejbusos gan redzēti. Naktī ir iets,nekas nav noticis. Ā,viens mīnus gan ir. Agrāk ,kad cēla ēkas,netika uz dzīvokli rēķināta automašīna,vai divas. Tāpēc,ja darbs ir ilgāk kā līdz 17:00,tad ar autostāvvietu būs grūti(taču to atrisina maksas stāvvietas,kuru tiešām netrūkst,kas izmaksā ap 30eur/mēn.)
Ja tagad obligāti būtu jāpārvācas,laikam izvēlētos Imantu. No centra,ķengaraga,bolderājas un āgenskalna atteiktos,pat neizskatot piedāvājumu:-D
29.06.2015 14:42 |
 
Reitings 3615
Reģ: 01.09.2009
Gandrīz gadu dzīvoju Ķengaragā, pašā nomalē, neesmu saskārusies ar visādiem īpatņiem, narkomāniem un slepkavām :D Sabiedriskais vispār neizraisa emocijas, tiesa, vēlu vakaros neesmu braukusi un netaisos to darīt. Nav nekā krimināla, ko pastāstīt par 15.trolejbusu katrā ziņā. Vakar biju pastaigāt pa Daugavas promenādi, cilvēku daudz. Staigājot pa Maskavas ielu gan visādus brīnumus var redzēt. Bet es Rīgā vispār savu dzīvi neredzu, tāpēc man simpātijas neizraisa pilnīgi neviens rajons. Tā pati Teika vai Jugla man ir un paliek Rīga, neskatoties uz koku skaitu un kaut kādu mistisku drošības izjūtu, ko jūt tur dzīvojošie cilvēki, lai gan pilnīgi neviens rajons nav drošs.
29.06.2015 14:45 |
 
Reitings 1049
Reģ: 03.05.2015
Dziivoju Centraa, netaalu no Origo. Patiik, viss vajadziigais pa kjeerienam.
29.06.2015 14:50 |
 
10 gadi
Reitings 3281
Reģ: 18.01.2011
Esmu dzīvojusi tikai Teikā, viss apmierina. Kluss, zaļš. Bet gribētos dzīvot Ģipša fabrikā, tur tik skaists skats(l)
29.06.2015 14:55 |
 
Reitings 1534
Reģ: 28.04.2015
Purvciems- ar sabiedrisko 20 min līdz centram, pa taisno var aizbraukt līdz bolderājai, plavniekiem, kengaragu, sarkandaugavu, juglu, teiku.. tepat blakus gan Domina, gan mežs. Pilns ar bērnudārziem. Lielie pārtikas veikali. Nav bijuši nekādi starpgadījumi. Vienīgi nepatīk pagalmi, tādi labirinti.

Ķengaragā un maskachkaa- dzīvoju abos- ķengaragā vairāk zaļumu, Daugava, viss pa rokai, bet tālu no centra. Maskačkaa nav patīkami staigāt pa vakariem, bomži, urlas, bet nav tik krimināli ka stāsta, Bolderājaa uzturēties daudz nepatīkamāk.

Pļavnieki- tāpat kā Purvciems, tikai omisu pavairāk. :D

Ja godīgi, man par maskacku nepatīkamāks liekas Grizinkalns (?), tas ieliņas, mājiņas, cilvēki, nezinu, neomulīgi.

Otrā Rīgas pusē man ir kā tumša bilde. :D
29.06.2015 15:12 |
 
Reitings 1414
Reģ: 20.05.2014
alexxa, kurā gadsimtā tu dzīvoji Purvciemā? kad es tur dzīvoju Pūces ielas jaunceltnē, tas bija vēl salīdzinoši nesen, pirms manas pārcelšanās, tad nekādas urlas par šo rajonu nestaigāja, zobārstniecība nav katrā daudzstāvenē, rajons ir diez gan sakopts un vakaros pašvaldības policija braukā par rajonu un pārbauda vai viss oķīti. tuvu manai mājai ir bija dažādi veikali, uz kuru pusi ej, tā veikali,labas iespējas paēst, tuvu Biķernieku mežs, kur ar velosipēdu izbraukt, tāpat sabiedriskie transporti brauc gan no Dzelzavas, gan no Deglavas ielas, ar taxi līdz centram pa 4 eu varēja aizbraukt.
29.06.2015 15:13 |
 
Reitings 1542
Reģ: 14.07.2011
Atcerējos, ka kaut kādā pētijumā bija teikts, ka Zolitūde ir drošākais rajons Rīgā. Un kas ir interesanti - Imanta viens no nedrošākajiem. Bet tā arī ir, ejot cauri Imantai ir vienas sajūtas, iekāpjot jau Zolitūdē - pavisam citas. :-D
29.06.2015 15:15 |
 
Reitings 1246
Reģ: 21.05.2014
Es dzīvoju zolitūdē, taču visvairāk patīk màrupe, tur vienmeer tàds kluss, juutos baigi droši, zolitūdē/āgenskalnā/zasulaukā ir tiešām daudz šaubiigie tipiņi, esmu arii apzagta, tomeer, ja kaads meklee vietu, kur iegaadaaties narkotikas vai zāli, tad te mazie tirgotaaji ir pa pilnam Un laipni luugti! :D :)
29.06.2015 15:26 |
 
10 gadi
Reitings 4039
Reģ: 02.01.2011
Purvciems
daaaudz bloķeņu, man visu laiku prasījās kaut ko zaļu :)
Iļģuciems
daudz zaļa, maz cilvēku, būtībā forši
Zasulauks
netālu spice, mazie veikaliņi, kontingets gan ne visai
29.06.2015 15:31 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
Minci, high five :D
29.06.2015 15:45 |
 
Reitings 1724
Reģ: 01.02.2013
Centrs, Arēnas puse. Var daudz kur izstaigāt ar kājām, sabiedriskais tepat, ir rimi, prisma. Kluss rajons, drošs - mazi bērni, suņi, vakaros var jauki pastaigāties. it kā tas pats centrs, bet kā tāda nomalīte, uzreiz cits gaiss un atmosfēra liekas :D Arī pa naktīm nav bail staigāt.
29.06.2015 16:12 |
 
Reitings 7908
Reģ: 05.02.2011
Par vietām, kur esmu dzīvojusi līdz šim :

Pats, pats centrs
Man bija ļoti labs un aktuāls augstskolas un trako ballīšu periodā, kad viss ir pieejams, ātri viss nokārtojams un viss ir rokas stiepiena attālumā. Kopumā man ļoti patika, bet tam visam komplektā mežonīgā cilvēku plūsma apkārt, pagalms kā pagalms principā neeksistēja, vieta auto ari tāda nosacīta.

Mežciems
Man ļoooti patika. Dzīvoju jaunajā projektā, droši, smuki, sakārtoti. Daudz veloceliņu, pastaigu maršrutu, attīstīta infrakstruktūra un visi nepieciešamie veikali apkārt. Ja darbs ir netlu, tad, manuprāt, ideala vieta cilvēkiem, kam patīk pilsētas nomale, klusums un zaļums ar ērtībām.

Dzirciems/Ķīpsala
Šobrīd dzīvoju gandrīz pie Vanšu tilta, kas teorētiski skaitās Dzirciems, bet es to uzskatu par Ķīpsalu, jo jāpāriet vien pāri kanālam. Man ir skaista, renovēta māja ar visu nepieciešamo drošību, līdz ar to par šo aspektu man grūti ko komentēt. Bet tas, kas man neeenormāli patīk, ir - centra tuvums, galveno ielu tuvums, ļoti ērta satiksme, visi nepieciešamie veikali/servisi salīdzinoši tuvu. Tāpat diezgan zaļš rajons, Dzegužkalna smukais parks gandrīz ap stūri + taisnais virziens uz Jūrmalu/Bolderāju, kad sagribās sauļoties :D
29.06.2015 16:16 |
 
Reitings 9561
Reģ: 12.04.2009
Renē apraksts liek domāt, ka Renē dzīvo Zundas pasāžā. :-)
29.06.2015 16:21 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits