Lielā Rīgas rajonu diskusija.

 
Reitings 1821
Reģ: 13.02.2010
Labvakar, lēdijas.

Jā, šāda satura diskusijas šeit pazibina savu nopietno vaigu ar regularitāti apmēram reize pusgadā, tomēr laiki mainās, tikumi un strīpbikšu koncentrācija arī.

Tuvākajā laikā spīd dzīvesvietas maiņa, tāpēc vēlētos, lai katra pastāstāt par sava rajončika priekšrocībām un ēnainajām pusēm. Derēs gan nopietna satura info par pārtikas tirgotavu koncentrāciju, infrastruktūru, gan arī amizantāko, vai varbūt gluži otrādi - biedējošāko notikumu izjusti apraksti.

Par mani: priekšroku dodu vecā tipa arhitektūrai, ja jāizvēlas starp Grīziņkalnu un Juglu, izvēlēšos pirmo. Patīk zaļumi un plašumi, tāpēc Pļavnieku betona biežņu diezin vai vēlēšos sev par mājām, kaut akmenī iekalusi to neesmu.

Lūgtum, izsakieties!
29.06.2015 02:08 |
 
Reitings 9202
Reģ: 13.03.2011
Unique, Purvciemā nedzīvoju, bet netālu taču ir Zemitānu stacija, no tās līdz, piemēram, Vecāķu pludmalei vien pārdesmit minūtes :)

Bet nu neuzskatu, ka sauļoties, peldēties cilvēki dotos tik bieži, ka svarīgi būtu, lai rokas stiepiena attālumā ir jūra vai kāds lielāks ezers, jo visur taču var nokļūt, pat ja tas aizņem mazliet vairāk laika :)

Pati nedzīvoju mikrorajonos, bet pierīgā, bet ja par mikrorajoniem - man visi šķiet +/- vienādi, un ja pats problēmas nemeklē un tumšajā dienakts laikā dārgas ierīces apkārt nezibina, tad domāju, ka no problēmām itin lieliski var izvairīties 8-)
29.06.2015 11:04 |
 
Reitings 512
Reģ: 01.12.2014
Es par Imantu ..
skaista vieta, koku vairāk kā saprašanas, rokas stiepienā Babītes mežs, var odziņas palasīt, pastaigāt.
Līdz Jūrmalai 15 km ar velosipēdu, pa velo-celiņu un esi jūrā, vai 36 autobuss līdz galam un esi Vakarbuļļu pludmalē.
Sabiedrība- vien maza saujiņa latviešu, bet pēdējā laikā dzirdās vairāk :D man pie mājām viss nepieciešamais XXX maxima, lielais RIMI, Prisma, McDonalds, Aladins, naktsklubs Truba - garlaicīgi nav :D
Saķeršanās īsti nav bijušas, bet Imantas pedofīls arī vēl nav noķerts. Ļoti blandīties viena pati,naktī nemīlu. labāk staigāt pa dienu, jo mums te bomži kā sēnes pēc lietus saradušies un pēc saules norietēšanas sākas strīdi par atkritumu dalīšanu un pudelēm, nešķiet interesanti gadīties pa vidu šādā cīņā.
Ā un vēl, šeit (manas mājas apkaimē) regulāri notiek ģimenes strīdi, dažkārt interesanti paklausīties kā pretējās mājas kaimiņi pilnā balsī sola viens otru nošaut/nožņaugt :D
Transporti te arī forši, līdz centram var nonākt 15-25 minūtēs ( respektīvi, ar mikriņu 15 min) vienīgi trolejbusu gan mums nav :( ceru,ka Ušakovs par to jau domā ..
29.06.2015 11:29 |
 
Reitings 2442
Reģ: 20.04.2014
No vietām, kur esmu mitinājusies man vislabāk patika:

Zolitūde - dzīvoju dažu minūšu gājienā no lielveikala Sky, principā rajons bija lielisks visos veidos, par sab. transporta trūkumu, attālumu un kursēšanas biežumu sūdzēties nekādīgi nevarēju, 15min līdz Jūrmalai, 15min līdz centram, 10min līdz lidostai un 10min līdz Spicei, pārtikas veikali ir bez maz uz katra stūra, ilgāk par 7-10 minūtēm tiešām nav jāmeklē, zaļumi arī ir, par kontingentu... hmm, nu pa naktīm īpaši nesanāca vazāties ārā, tāpēc varbūt mans viedoklis nebūs pilnīgi objektīvs, bet vismaz dienas laikā tiešām nekā krimināla nav, 3 gadu laikā ne reizi netiku apzagta vai kā citādi apskādēta, strīpainos īpaši daudz nemanīju, un tie, kurus manīju, nebija agresīvi un citus neaiztika. Tāda mierīga, jauka dzīve, labas atmiņas par to rajonu palikušas.
Unique, tas plānotais lielais Rimi pretī sabrukušai Maximai ir jau uzcelts? :) Es pārvācos no Zolitūdes tieši tad, kad to sāka celt. :D

Āgenskalns - dzīvoju aptuveni 10 minūšu gājienā no Āgenskalna tirgus. Pats tirgus, tā nelielais apriņķis un kontingents, kas tieši tur mēdz apgrozīties man nešķiet īpaši simpātisks, taču viss pārējais rajons ir ļoti patīkams, kluss, zaļš, apbūve nav parastā blokveidīgā, ar cilvēkiem arī nav bijušas nekādas problēmas, bet, kā jau teicu, pa naktīm īpaši daudz neesmu staigājusi apkārt. Liels pluss ir transports, kā jau šeit minēja, no Āgenskalna var aizbraukt uz ļoti daudzām vietām Rīgā nepārsēžoties, ar pārtikas veikaliem gan šeit ir nedaudz švakāk, kā Zolitūdē, bet atrast var, un ja slinkums meklēt, tad pie tirgus ir parastā Maxima. Arī pastaigu vietas šeit ir daudz, kas man ļoti patīk, Uzvaras parks, citi mazāki parki, utt. Gaismas pils tuvu, līdz centram kādas 10 minūtes ar tramvajiem vai autobusiem.
29.06.2015 11:37 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
4 gadus nodzīvoju Ķengaradā, studiju gados, pāris tramvaja pieturas pirms Doles. Salīdzinoši skaisti - tieši oretī bija Daugava, promenāde. Vai gribētu tur dzīvot? Nē.. bet šajā ziņā vispār neesmu objektīva, jo Rīga atgrūž un ar šausmām vispār domāju par dzīvi tur.

Bet.... 4 gadu laikā ne 7. tramvajā, ne 15. troļukā nav nācis saskarties ar neadekvātu uzvedību. Oki.. bezpajumtnieki un dzērāji sastopami visur, t.k. šausmu stāsti par 7. tramvaju un 15. trolejbusu man šķiet no urbāno mītu sērijas.
29.06.2015 11:40 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
* Ķengaragā, pretī
29.06.2015 11:41 |
 
Reitings 512
Reģ: 01.12.2014
šausmu stāsti par 7. tramvaju un 15. trolejbusu man šķiet no urbāno mītu sērijas.


oiiii nēēē :D tev vienkārši katru reizi braucot ar šiem transportiem veiksmes rūķis sēdēja uz pleca :D
29.06.2015 11:42 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
tev vienkārši katru reizi braucot ar šiem transportiem veiksmes rūķis sēdēja uz pleca


Gan jau :D Visus 4 gadus :D
29.06.2015 11:44 |
 
Reitings 512
Reģ: 01.12.2014
meksikanka es divu mēnešu laikā iepazinu to kultūras slāni, kas piedāvā iedzert no sava divlitrīgā aliņa visā Maskačkas krāšņumā :D
29.06.2015 11:46 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
meksikanka es divu mēnešu laikā iepazinu to kultūras slāni, kas piedāvā iedzert no sava divlitrīgā aliņa visā Maskačkas krāšņumā


A, man laikam face nepiemērots :D Neviens neko nav piedāvājis :D Nesaku, ka tur krimināli pēc skata elementi nevizinās, bet.. man tas liekas stupri vien pārspīlēts.. :)
29.06.2015 11:50 |
 
Reitings 6750
Reģ: 16.01.2011
meksikanka es divu mēnešu laikā iepazinu to kultūras slāni, kas piedāvā iedzert no sava divlitrīgā aliņa visā Maskačkas krāšņumā


Nu jā, iepazīt ir viens, es arī to esmu iepazinusi, bet tagad tā pie sevis padomāju - vai 15. trolejbusā esmu jutusi draudus? Nē, galīgi nē. Apzagta neesmu, piekauta ne tik. Ok, ir dažkārt neomulīgi, bet piekrītu meksikankai par to urbāno mītu. Ir jau vis kas dzirdēts, bet piedzīvots gan nav. Iz sērijas "manas draudzenes mammas māsīcas meitai tur tā un tā" :D
Dzīvoju gadu maskačkā. Nepatīk. Bet man vispār Rīga nepatīk, tur tā sāls :D
29.06.2015 11:52 |
 
Reitings 6750
Reģ: 16.01.2011
Ā, palaidu garām "piedāvāja aliņu". Bet tas tak nav slikti, cilvēks gādīgs.... :D
29.06.2015 11:52 |
 
Reitings 512
Reģ: 01.12.2014
elementi ir viens, bet mūžīgi smirdošie cilvēki, blondās plūktās vistas, tantes ar 7 tirgus maisiem, cilvēki,kas 7:00 ir pālī, cilvēki,kas iziet no trolejbusa ar seju pa priekšu, vienreiz bija arī tāda paveca tante, manāmi iereibusi,kas visu ceļ kaut ko purpināja,noklepojās un visiem draudēja izsist zobus ar spieķi :D
nepatika tas 15. :D
29.06.2015 11:53 |
 
Reitings 2442
Reģ: 20.04.2014
Es atkal nevarētu iedomāties sevi nekur citur, Rīga ir mana pilsēta un par spīti visiem mīnusiem, esmu ļoti apmierināta ar dzīvi šeit, citās pilsētās atkal nepatīk. :D
29.06.2015 11:56 |
 
Reitings 512
Reģ: 01.12.2014
Es atkal nevarētu iedomāties sevi nekur citur, Rīga ir mana pilsēta


++ Tev.
esmu dzīvojusi mazpilsētā, tie cilvēki tur ir tik ļauni,mūžīgi baumo utt.
29.06.2015 11:58 |
 
Reitings 2442
Reģ: 20.04.2014
esmu dzīvojusi mazpilsētā, tie cilvēki tur ir tik ļauni,mūžīgi baumo utt.

Man ir līdzīga pieredze. Ar ļaunumu gan īpaši daudz nesaskāros, bet ļoti nepatika tas, kas mazpilsētā (un es pat nedzīvoju ļoti mazā pilsētā, tā bija pilsēta ar vairāk kā 20k cilvēkiem) visi zina cits citu, baumas, nav iespējams iziet uz ielas, nesatiekot kādu pazīstamo, utt. Rīgā tomēr ir vairāk iespēju, vairāk cilvēku, nezinu, vismaz man noteikti nepatīk tas ''visi zina visus un visu''. :D
29.06.2015 12:04 |
 
Reitings 945
Reģ: 04.07.2014
Grīziņkalns :-) Man patīk, tur dzīvo mana ģimene un vispār ir mierīgs rajons. Labi, ir kāds dzērājs, bet tas tā. Patīk, ka daudz suņu un bērnu, visu laiku dzīvība. Un nezinu, man vislabāk patīk rudens un ziemas mēnešos atrasties Grīziņkalna rajonā, tāds savāds miers... :-)

Kādu laiku padzīvoju VEF rajonā, arī patīk. Skaitās jau it kā ''klusais centrs'' un tā arī ir. Patīk tās mazās ieliņas un ,protams, lielais Rimi blakus, kā arī Domina.
29.06.2015 12:06 |
 
Reitings 9561
Reģ: 12.04.2009
VEF rajons nav klusais centrs. Tur ir Purvciems/Teika . Klusais centrs ir klusais centrs.
29.06.2015 12:07 |
 
Reitings 945
Reģ: 04.07.2014
Nezinu, daudzi tā dēvē to rajonu. :-P:-)
29.06.2015 12:09 |
 
Reitings 1652
Reģ: 01.02.2013
PSRS laikā celtas blokmājas, kas vidi rada diezgan nomācošu, ja vēl šīs mājas būtu renovētas, atjaunotas - diemžēl tā nav. Attiecīgi arī lielā daļā šo ēku dzīvo atbilstošs kontingents

Gurri, Ļoti subjektīvs viedoklis. Tā kā neesi šajos rajonos dzīvojusi, tāpēc arī radies šis iespaids.
Es teiktu, ka lielākā daļa ir inteliģenti, strādājoši un izglītoti cilvēki. Un maza daļa loderi.
Anyway, domā tā arī tālāk. :-/
29.06.2015 13:55 |
 
Reitings 9561
Reģ: 12.04.2009
Drošvien izteicos pārāk skarbi, Rīgā jau tas cilvēku sastāvs ir pamainījies, bet pamats tomēr daudzkur palicis tas pats, es pati esmu dzīvojusi PSRS laikā celtā 5 stāvu ēkā, Bulduros, Jūrmalā, man pretī bija vēl viena ēka, mūsu ēka bija renovēta, mūsu kompleksā dzīvoja PSRS armijas izbijuši virsnieki un zinātnieki, kontingents bija normāls, bet ne visur tā ir. Zinu konkrētus rajonus Latvijā, kur piemēram dzīvokļus piešķīra rūpnīcas strādniekiem, kuri bija iebraukuši no tālām PSRS zemēm un tie nebija izglītoti cilvēki, daži aizbrauca, daži palika, un tas sastāvs nebija tāds. Nesen satiku vienā braucienā zinošu cilvēku, kas pastāstīja kā viss notika, ieveda cilvēkus, izmitināja pagaidu komunaļņikos, kur dzīvoja vairākas ģimenes dzīvokļos un tad gaidīja savu kārtu lai iegūtu dzīvokli kādā guļamrajonā.
29.06.2015 14:03 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits