Par sasniegumiem dzīvē

 
Reitings 138
Reģ: 08.02.2015
Šobrīd intervēju topošās darbinieces uz asistenetes amatu un viens no jautājumiem ir: Kāds ir tavs lielākais sasniegums dzīvē? Un zinat ko viņas man atbild, ka viņu bērns ir viņu sasniegums. Vai man vienīgajai liekas ka ar šo jau nu lielīties darba intervijā nevajadzētu. Mans vīrs saka, ka esmu par skarbu. Ko par šādu atbildi domā cosmo ?
28.05.2015 14:48 |
 
Reitings 205
Reģ: 02.05.2014
Diez kursh darba deveejs ljaus palikt shtataa, ja sieviete plaano palikt maajaas ar mazo, piemeram, gadus 3?

Ja esi BKA un plaano atgriezties tajaa pashaa darbaa peec gada vai cik tas BKA ir ilgs, tad piekriitu, ka CV tas nav jaamin.


Ko juus rakstiitu CV, ja nestradatu gadus 3 un buutu maajas ar mazo?
29.05.2015 18:21 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Būtība daļa šeit nesaprot, ka DD ir biznesmenis pirmām kārtām un viņu interesē tikai tas, kas var kalpot viņa interesēm viņa biznesā. Jebkas, kas uz to neattiecas - nav būtīsks un pieminēšanas vērts, pat tad, ja tev, kā potenciālajam darbiniekam tā ir pati svarīgākā lieta uz pasaules.


Autores piemērs par bailēm no augstuma - tam arī bija kaut kāds sakars ar profesiju, ja jā, nepamanīju :-P
29.05.2015 18:32 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Autores piemērs par bailēm no augstuma - tam arī bija kaut kāds sakars ar profesiju, ja jā, nepamanīju


O! Ideja!

Vajag tā:

Mans lielākais sasniegums ir mans bērns. Visu mūžu baidījos, ka no manis iznāks slikta māte, bet tad saņēmu drosmi un piedzemdēju!
29.05.2015 18:50 |
 
10 gadi
Reitings 4942
Reģ: 18.10.2009
var jau just- autorei bērnu nav.
Visu saraksti nelasīju.
29.05.2015 18:53 |
 
Reitings 1469
Reģ: 01.02.2014
Shii aita Dolllly veic personaala atlasi? Ja taa, tad es nebriinos, ka Latvijaa vismaz manas dziives laikaa noteikti nekas nemainiisies uz labo pusi, ja jau lielaakaa dalja "tipa" vadoshos amatos ir kaut kaadas bakalauru uzskriceleejushas bezintelekta buutnes. Jau Tevis ievietotaas teemas daudz par Tevi izsaka, kaa arii pareizrakstiiba pieklibo. Ja mani uz darba interviju uzaicinaatu taada daamiite kaa Tu, tad es taa vietaa, lai dotos uz interviju, aizsuutiitu Tava uzaicinaajuma kljuudu labojumu. Vismaz komatus iemaacies salikt elementaaros teikumos.

Un taada veel slien degunu maakonjos :-D

P.S. Protams, interveejamaas padumjas, ja jau beernelja izspieshana ir dziives lielaakais sasniegums, tachu Tu, daargaa Dolllly, ar savu intelektu neesi ne par mata tiesu gudraaka kaa vinjas, driizaak glupaaka.
P.P.S. Lai gan nav veel tas trakaakais variants shii Dolllly, esmu lasiijusi "wanna be" juristinju oficiaalas veestules, kuru teksti ir taada pasuudiiga pamatskolnieka liimenii, galvenais, ka lepns paraksts - y iestaades JURISTE X :-D :-D :-D Tur neko vairaak par apkopeejas slotu nevajadzeetu uzticeet ...
29.05.2015 19:05 |
 
Reitings 357
Reģ: 29.01.2009
Kad man savā laikā uzdeva so jautājumu, mana atbilde bija šāda- "Esmu ceļā uz savu sasniegumu, viss pārējais ir tikai maza daļa no tā, kad man būs 80 gadi, tad uzdodiet man šo jautājumu un es atbildēsu vēlreiz.
Piebildīšu ,ka darbu es dabūju, un visas kandidātes ar saviem bērniem kā sasiegumu, via skolas un universitātes beigšanu uzņemumā tā arī netiku manījusi.
29.05.2015 19:23 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
...un noteikti tikai tāpēc, ka sniedzi vispareizāko jautājumu uz šo vienu, pašu svarīgāko jautajumu :)
29.05.2015 19:26 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
Protams, interveejamaas padumjas, ja jau beernelja izspieshana ir dziives lielaakais sasniegums,


nu tad es emsu viena no taam dumjajaam :D jo berns man ir dzives lielakais sasniegums un veiksme. Parejais - karjeras sasniegumi, bakalaurs, celojumi ir mainiigs un tieshaam nenozimigs vairs. Un jaa, karjera man ir bijusi ljoit veiksmiiga un pashai ir savs veiksmiigs uznjeemums :)
29.05.2015 19:27 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
+++57days :D
Un galvenais, ka reālā darba vidē būs ļoti patīkami strādāt ar cilvēku, kas nekad nav patiess, nesaka, ko domā un mūžīgi tikai banālas, iezubrītas "pareizās" atbildes saka. Bet nu par gaumi nestrīdas. Man labāk patiktu būt "neprofesionāļu" komandā, kam cilvēciskums nav nekas svešs un uz jautājumiem godīgi atbildēt ir norma.
29.05.2015 19:39 |
 
Reitings 1080
Reģ: 06.09.2013
gaarfield, Tu par pilnīgi citu lietu runā. protams, ka, ja sieviete grib būt mājsaimniece/ilggadīgā bērnu aukle, tad viņa nebūs štatā kādā darba vietā.
29.05.2015 20:02 |
 
Reitings 9596
Reģ: 06.03.2012
Man šķiet, ka tas ir ļoti loģiski, ka jautājums ir par profesionālo sfēru, tu taču esi darba intervijā! Ienākot audumu veikalā un sadzirdot pārdevējas jautājumu: ko vēlaties? Nesāksi taču stāstīt, ka vēlos mīlošu vīru, 3 bērnus, lielu māju un labradoru.
Uzreiz var redzēt arī, ka katrs spriež pēc savas pieredzes (it kā jau loģiski), bet skumji, ka asistenta amats asociējas ar krāvēju vai preču izlikšanu plauktos :D Ir uzņēmuma vadītāja asistenti, ražošanas daļas direktora asistenti, galvenā redaktora asistenti. Ir arī zinātniskie un akadēmiskie asistenti.
Tas, ka pašai nav ko pastāstīt, izņemot to, ka pabeidzi augstskolu, nebūt nenozīmē, ka citiem nav ko pastāstīt. Galu galā tas ir konkurss! Tu vai nu esi labākā, vai neesi. Tik vienkārši.
Man gan šķiet, ka tieši pie šāda jautājuma būtu vērtīgi stāstīt par veiksmīgi novadītiem projektiem iepriekšējā darbā, par organizētām konferencēm, vai sarežģītām situācijām, kuras esi atrisinājusi.
29.05.2015 20:07 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Uzreiz var redzēt arī, ka katrs spriež pēc savas pieredzes (it kā jau loģiski), bet skumji, ka asistenta amats asociējas ar krāvēju vai preču izlikšanu plauktos Ir uzņēmuma vadītāja asistenti, ražošanas daļas direktora asistenti, galvenā redaktora asistenti. Ir arī zinātniskie un akadēmiskie asistenti.


Latvijā tāda ir statistika. Vairums asistentu darbu ir tieši šādi. Un nevajag fantazēt par vadītāju asistentiem utt. Šos asistentus nemeklē parastās atlasēs. Un vēl jo mazāk darbinieki, kas ir līdzīgi autorei.
29.05.2015 20:34 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Taapeec jau iesaka pirms darba intervijaam papraktizeeties un meeginaat sagatavot atbildes uz aakjiigaakajiem jautaajumiem, it iipashi tiem, kuri nevar uz sitiena neko spiidoshu pateikt. Var jau buut, ka taas kuras teica ka beerns, nedaudz ilgaak padomaajot, vareetu veel citas lietas, ar darbu saistiitaas nosaukt.
29.05.2015 20:38 |
 
Reitings 9596
Reģ: 06.03.2012
Latvijā tāda ir statistika. Vairums asistentu darbu ir tieši šādi. Un nevajag fantazēt par vadītāju asistentiem utt. Šos asistentus nemeklē parastās atlasēs.

Sorry, nezinu par tādu asistentu statistiku. Ja nebūtu šis diskusijas man pat prātā neienāktu, ka asistents ir krāvējs :D Un tici man, meklē. Protams, no sākuma sazināsies ar savējiem, bet, ja labas kandidatūras nav, tad meklē.
29.05.2015 20:45 |
 
Autorizēts lietotājs10 gadiPatīkModerators
Reitings 10497
Reģ: 29.01.2009
Uh, kā man paveicās, ka pirms pāris mēnešiem biju uz darba interviju, kur darbinieku personāla atlases speciāliste bija sava amata cienīga un, lai arī pie papildus darba netiku, šī sieviete no pirmās atlases kārtas atmiņā palika tik spilgti gan kā personība, gan kā mans personīgais motivētājs, ka rezultātā no darba intervijas ieguvu vairāk, nekā no paša papildus darba neiegūšanas.
29.05.2015 20:45 |
 
Reitings 59
Reģ: 02.03.2015
Sugar, Tev pašai neliekas jocīgi, ka uz jautājumu: Tavs lielākais sasniegums DZĪVĒ būtu atbilde - esmu noorganizējusi preses konferenci? :D
29.05.2015 20:56 |
 
Reitings 176
Reģ: 03.03.2015
Dolly, man šķiet, ka Tu nepareizi formulē jautājumu. Tad tā arī jautā - kāds ir lielākais sasniegums karjerā, vai kur tur Tev interesēja. Izskatās, ka pašai vēl savā lauciņā ir ne mazums ko pamācīties ;)
29.05.2015 21:02 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Sugar, Tev pašai neliekas jocīgi, ka uz jautājumu: Tavs lielākais sasniegums DZĪVĒ būtu atbilde - esmu noorganizējusi preses konferenci?


Izklausās pēc personas bez privātās dzīves. Salīdzināt var ar vistām, ko audzē nokaušanai mazos būros.

Autorei vajadzēja izlaist vārdu "dzīvē". Tik pat labi der jautājums par dzīves jēgu... katram ir sava vērtību sistēma.

Bet viņa laikam meklē cilvēku bez personības un privātās dzīves, forever alone, kas to vien dara kā strādā.

Un nē - lekšana ar izpletni un ceļošana pa pasauli nav profesionāli sasniegumi. Protams, ka var izdomāt noteiktus scenārijus, kad tā tomēr varētu būt, bet tie vairāk izklausīsies pēc fragmentiem no pasakām, kas pielīdzināmi "un tad man garām palidoja rozā ponijs... ".
29.05.2015 21:03 |
 
Reitings 9596
Reģ: 06.03.2012
Nē, šāds jautājums tieši darba intervijā man nešķiet jocīgs. Un personīgi mans lielākais sasniegums dzīvē nav konferences organizēšana :D
Tas tikai parāda jūsu mērauklu :)
Piemēram, ja es atbildētu, ka mans lielākais sasniegums ir Nobela prēmija. Arī sāktos šu-šu-šu, ka nav privātās dzīves? :D Cilvēks, kas dzīvē ir kaut ko sasniedzis (kas ir ārpus tavām iedomātām robežām) nozīmē, ka viņš ir vista uz nokaušanu? Nopietni?
29.05.2015 21:14 |
 
Reitings 2746
Reģ: 03.02.2015
Par to full time mum interesanti , nekad neesmu rakstijusi un parrunas ir prasijusi - ko dariji tos divus gadus.
Raven, manuprat, savu personibu var paradit ari neatklajot privatas dzives detalas ( gimenes stavoklis, berns , ir mamma vai nav utt. DD devejam nav jastasta) , tam jau ir tie jautajumi par ipasibam un parsvara visas darbavietas lauj pastastit par sevi - nu neiesi tacu stastit , ka vajar burkanus iestadiji vai jaunu masku nopirki. Es domaju, ka tas sievietes apjuka tapat kaa esmu apjukusi no daudz stulbiem jautajumiem intervijas Un izsplauju kko kas pirmais galva ienak. Bet taa piekritu, ka atbilde berns kaa sasniegums var tomer parprast. Galu gala darba devejs nav nekads labdaribas onka/tante.
29.05.2015 21:15 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits