Par sasniegumiem dzīvē

 
Reitings 138
Reģ: 08.02.2015
Šobrīd intervēju topošās darbinieces uz asistenetes amatu un viens no jautājumiem ir: Kāds ir tavs lielākais sasniegums dzīvē? Un zinat ko viņas man atbild, ka viņu bērns ir viņu sasniegums. Vai man vienīgajai liekas ka ar šo jau nu lielīties darba intervijā nevajadzētu. Mans vīrs saka, ka esmu par skarbu. Ko par šādu atbildi domā cosmo ?
28.05.2015 14:48 |
 
Reitings 138
Reģ: 08.02.2015
Var redzēt ka tālāk par maximu redzējušas nēesiet, ja variet apkopēju salīdzināt ar asistentes amatu. Mani šajā atbildē neapmierināja, ka par lielāko sasniegumu atbild bērns un viss. Bērns būs sasniegums kad tu viņu izaudzināsi par labu cilvēku . Ja intervijā šo cilvēks nesaprot , tad es viņu uzskatu par muļķi, bez jebkādas loģiskās domāšanas. Nēesmu es bērnu nīdēja, neņemam darbā tikai tos, kuriem nav bērns. Mani apmierinātu atbilde, ka ir ieguvusi bakalaura tāda un tāda nozvirzienā paralēli audzinot savu bērnu ( tas parāda cilvēka mērķtiecīgumu). Te jautāja , ja atbilde būtu ceļojums , ja vienkārši atbildētu es biju Turcijā vai arī var atbilēt , ka cītīgi strādaju , lai aizbrauktu jau sen izsapņotā ceļojumā. Bija meitene , kura atbildēja, ka viņa vienmēr ir baidījusies augstumu un vienā dienā izlēca ar izpletni un tas ir viņas sasniegums, savu baiļu pārvarēšana un tagad viņa spējot visu.
29.05.2015 10:25 |
 
Reitings 1979
Reģ: 24.10.2013
Man tādi sasniegumi ir vēl priekšā, par cik darbā nestājos- man nav jāatbild uz kaut kādiem jautājumiem ;)
29.05.2015 10:25 |
 
Reitings 3903
Reģ: 03.03.2015
Man nebija pacietības lasīt visu diskusiju, bet es šoreiz (pirmo un vienīgo) pat varu piekrist Dollly. Es neuzskatu, ka bērns ir mans lielākais sasniegums dzīvē, es uzskatu bērnu par lielāko darbu un izaicinājumu izaudzināt kārtīgu pilsoni, kas pats sasniegs savas virsotnes. Kā sasniegumu es minētu sava biznesa atveršanu, karjeras paaugstinājumu iepriekšējā darbā un saņemtos apbalvojumus. Un man ir aizdomas, ka līdzīgu jautājumu es pat saņēmu pēdējā darba intervijā.
29.05.2015 10:39 |
 
Reitings 1598
Reģ: 12.10.2010
es tāpat kā Lollipop nelasīju diskusiju, bet es laikam, ja uzdotu tādu jautājumu tad vienkārši precizētu ar Kāds ir tavs lielākais sasniegums karjerā/iepriekšējā darba pieredzē? jo jautājot dzīvē tas tiešām ir pārāk vispārināti un katrs tad var tur izpausties, jo tomēr izpratne par lietām mums katram sava.
Tas tāpat kā man pajautāja vienā intervijā vai es esmu kaut ko kavējusi, kad prasiju, lai precizē, ko kavējusi, atbildēja - dzīvē, vai es vispār esmu kaut ko dzīvē kavējusi :D
29.05.2015 13:06 |
 
Reitings 2394
Reģ: 04.10.2013
Ja man prasītu manu lielāko sasniegumu, es sarktu un bālētu, jo tas ir dziļi intīms un privāts, lai stāstītu intervijā.. Izdomāt citu 3 min laikā neizdodas..
Piekrītu Laimiņai, noteikti tad ir jāprecizē, jo atbildēt par karjeru/darbu, ir daudz vieglāk.
Domāju, par bērniem atbild tāpēc, ka lielākais sasniegums ir tas, par kuru visvairāk lepojies un nav ko brīnīties, ja tas ir veselīga bērniņa dzemdēšana un audzināšana. Protams, no malas izskatās nedaudz tizli, bet, ja jautājumu nedaudz pārfrāzētu un uzdotu vēlreiz, arī māmiņām būtu citas atbildes ;)
29.05.2015 13:20 |
 
Reitings 1093
Reģ: 02.11.2011
Mia2, bet tāpēc jau ir darba intervijā, kurā darba devējs pēc atbildēm saprot vai kandidāts ir derīgs amatam. Un protams, ka atbildes nosaka šo izvēli, kas tad vēl? :D
Es arī darba intervijās prasu par hobijiem, tas daudz pasaka par cilvēku.

Bet par tēmu - tas šķiet vairāk kā loģiski, ka darba intervijā atbilde "bērns ir mans lielākais sasniegums" ir pilnīgi nevietā, pat nav nepieciešams precizēt jautājumu, jo nu jā.. tas šķiet loģiski tāpat.
29.05.2015 13:37 |
 
Reitings 1598
Reģ: 12.10.2010
klaviatura, tas ir tieši tas, ko es teicu, ka vienam tas liekas loģiski atbildēt par darbu, citam liekas loģiski atbildēt par dzīvi. katram jau tā uztvere un domāšana ir individuāla un labāk precizēt jautājumu. tik pat labi šo jautājumu var izmantot, lai noskaidrotu kāds ir ģmenes stāvoklis pretendentam...
29.05.2015 14:49 |
 
10 gadi
Reitings 2563
Reģ: 29.01.2009
Kā jau vienmēr gadās nevajag uzdot debīlus jautājumus intervijā...vai arī tad pieņem stulbas aatbildes.
Ko tev mainīs viņas sasniegumi? Darba kvalitāti? Labak prasi darbam saistošus jautājumus.
29.05.2015 15:35 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Kā jau vienmēr gadās nevajag uzdot debīlus jautājumus intervijā...vai arī tad pieņem stulbas aatbildes.
Ko tev mainīs viņas sasniegumi? Darba kvalitāti? Labak prasi darbam saistošus jautājumus.


+++
29.05.2015 15:42 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Labaak priecaajies, ka atbildeeja godiigi. Manaa galaa visi runaa kaa peec iestudeeta scenaarija. Visi zina aptuvenos jautaajumus ko var uzdot un attieciigi censhaas sniegt pareizaas atbildes, nevis godiigi atbild.
29.05.2015 15:47 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Bija meitene , kura atbildēja, ka viņa vienmēr ir baidījusies augstumu un vienā dienā izlēca ar izpletni un tas ir viņas sasniegums, savu baiļu pārvarēšana un tagad viņa spējot visu.


Tātad tu izvēlētos meiteni ar šādu atbildi bez pietiekošas darba pieredzes, bet sievieti ar plašu darba pieredzi, kas nosauc bērnu kā sasniegumu dzīvē neizvēlētos. Un kādas šīm sievietēm bija atbildes uz citiem jautājumiem, cik kvalificētas viņas bija?

Ja šis viens jautājums padara kandidātu par nederīgu, jāsecina, ka darba pieredzei ar darba pienākumiem nav nekāda sakara, tātad - darbs ir vienkāršs un derētu jebkuram studentam.
29.05.2015 15:49 |
 
Reitings 413
Reģ: 11.05.2012
Nelasīju visu diskusiju, varbūt kāda to jau minējusi, bet rodas jautājums- vai tu zini visas detaļas, kas tām sievietēm saistītas ar bērniņu- varbūt ir bijušas grūtības iznēsājot, vai dzemdējot, vai vispār ilgu laiku nevarēja palikt stāvoklī.. Tādā gadījumā es to tiešām uzskatu par sasniegumu. Bet nu, protams, ne jau visām tādas grūtības bijušas.

Piekrītu tām, kas apgalvo, ka neprofesionāli uzdots jautājums intervijas laikā, nebrīnies, ka tev šādas atbildes.
29.05.2015 15:56 |
 
Reitings 2342
Reģ: 29.01.2009
Mani mazliet izbrīna, ka tiek kritizēts jautājums, nevis fakts, ka cilvēks, kurš atnācis uz darba interviju, nesaprot, ka darba devējam interesē viņa profesionālās dzīves darba augļi, ne tas, kas paveikts guļamistabā.

Jautājums ir noderīgs, jo parāda vai cilvēks ir mērķtiecīgs, ambīcijas ir/nav, kā pats prot sevi novērtēt, pozicionēt utml. Ja esi uzreiz pēc studijām izspiedusi bērnu, neesi 3 gadus strādājusi, tad nevajag stāstīt intervijā, cik stipri spiedi un kā šuves dzija, bet gan pasaki, ka par nozīmīgiem panākumiem vēl ir pāragri runāt, bet centīsies tiem pietuvoties uzņēmumā X.
29.05.2015 16:02 |
 
Reitings 951
Reģ: 16.12.2014
Vispār, dīvaini, ka ir cepiens par jautājumu - tā precizitāti un neprecizitāti, kā arī par pretendentu atbildēm un izpratni, bet šis:

Pēc šādas dažu sieviešu atbildes es palūdzu viņas iet prom un teicu ka darbu viņas nedabūs.


Šķiet pilnīgi o.k.? :)
29.05.2015 16:09 |
 
Reitings 1093
Reģ: 02.11.2011
Laimiņa, bet tā ir DARBA intervija! Ar to jau vien viss ir pateikts! Ja Tu iesi uz interviju grāmatveža amatam, Tu taču pie savām labākajām īpašībām neuzskaitīsi, piemēram, spēju lieliski izķemmēt matus (muļķīgs piemērs), jo tas nav saistoši, tas ir lieki! Tas pats arī te - šī ir darba intervija, loģiski, ka jautā par kaut ko, kas ir saistošs ar darbu, dod cilvēkam iespēju pastāstīt par sevi no citas puses. Uzdodot šādus jautājumus arī var saprast, kāds ir šis cilvēks. Ja prasa tikai tīri ar darbu saistītus, tad vienmēr ir sausas atbildes un nerodas priekšstats par to, kāds cilvēks ir dzīvē, sadzīviskās situācijās. Es arī esmu no tiem, kas vada visai brīvas darba intervijas, prasu ne tikai jautājumus, kas saistīti ar konkrēto sfēru un līdz šim tas man ir palīdzējis tikt pie lieliskiem darbiniekiem :)
29.05.2015 16:13 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
cilvēks, kurš atnācis uz darba interviju, nesaprot, ka darba devējam interesē viņa profesionālās dzīves darba augļi, ne tas, kas paveikts guļamistabā.


Ja jau darba devēju interesē tikai un vienīgi manas profesionālās dzīves augļi, tad ko jautāt par hobijiem? Nu, es skaisti tamborēju, blogoju par kulināriju un esmu kaislīga sēņotāja. Ko tas pasaka par mani kā grāmatvedi? Da neko.

Vienīgi nāk prātā CV, kuru nesen redzēju, kur kandidāte pie saviem hobijiem bija minējusi jurisprudenci un lietvedību :) Man ar laikam tā nākamreiz būs jādara - brīvajā laikā aizraujos ar neiroķirurģiju un kodolfiziku.
29.05.2015 16:17 |
 
Reitings 4775
Reģ: 18.03.2012
nez vai tēmas autori apmierinātu atbilde, ka lielākais sasniegums vēl ir tikai priekšā?
Bet par tiem bērniem - var just, ka autorei to nav, vai arī šķiet, ka tie nāk viegli un ātri. Neesi iedomājusies, ka ir sievietes, kam tik viegli neizdodas tikt pie mazuļa, kam jāveic neskaitāmas operācijas un sāpīgas procedūras, lai bēbi iegūtu? Tas varētu būt daudz lielāks sasniegums par jebko citu, ja beigās izdodas tikt pie bērna, izturot visas sāpes un ciešanas - gan morālas, gan fiziskas.
29.05.2015 16:18 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
viņu bērns ir viņu sasniegums


Nevienā brīdī viņas nav teikušas, ka bērna piedzemdēšana ir tas sasniegums. Varbūt viņas grib teikt, ka bērna panākumi skolā, bērna attīstītie talanti (mamma vadājusi pa visiem iespējamajiem pulciņiem) ir tas sasniegums - varbūt meitiņa tiko uzvarējusi moderno deju konkursā pašiem mazākajiem, dēls jau divu gadu vecumā iemācīts lasīt, utml.
29.05.2015 16:20 |
 
Reitings 2342
Reģ: 29.01.2009
Ja jau darba devēju interesē tikai un vienīgi manas profesionālās dzīves augļi, tad ko jautāt par hobijiem? Nu, es skaisti tamborēju, blogoju par kulināriju un esmu kaislīga sēņotāja. Ko tas pasaka par mani kā grāmatvedi? Da neko.


Tad jau pie izglītības grāmatvedim jānorāda arī grūtnieču kursi, pie darba pieredzes grūtniecība un dzemdības.
29.05.2015 16:33 |
 
Reitings 183
Reģ: 28.01.2014
Ja man jautaatu par dziivi - es arii teiktu noteikti,ka beerns, jo man ir iipatneeja dzemdes anomaalija, gruuti palikt staavoklii un izneesaat, ir bijushi missed abortion.. liidz ar to mans vieniigais beerns man skjiet vienkaarshi kaa briinums par spiiti visaam gruutiibaam. Man ir arii magjistra graads un lepojos, protams, ar to, bet ne taa kaa ar savu beernu. :)
29.05.2015 16:34 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits