Par sasniegumiem dzīvē

 
Reitings 138
Reģ: 08.02.2015
Šobrīd intervēju topošās darbinieces uz asistenetes amatu un viens no jautājumiem ir: Kāds ir tavs lielākais sasniegums dzīvē? Un zinat ko viņas man atbild, ka viņu bērns ir viņu sasniegums. Vai man vienīgajai liekas ka ar šo jau nu lielīties darba intervijā nevajadzētu. Mans vīrs saka, ka esmu par skarbu. Ko par šādu atbildi domā cosmo ?
28.05.2015 14:48 |
 
Reitings 59
Reģ: 02.03.2015
Sasniegums ir tas, kur tiek ieguldīts kāds darbs, neatlaidība, brīdī, kad no tevis tas principā netiek prasīts un netiek sagaidīts. Tava pašiniciatīva.

++++++++
Bet tātad dzemdēšana atsevišķos gadījumos tomēr ir uzskatāma par sasniegumu. Nezinu, cik maksā mākslīgā apaugļošana, bet pieļauju, ka daudz mākslīgās prasa lielus līdzekļus, tātad ir ieguldīts darbs, laiks, utt.
Līdzīgi kā varbūt lielākais sasniegums varētu būt notievēšana :D Citam tas ir no dabas, cits daudz pūlās. :D
28.05.2015 17:24 |
 
Reitings 2442
Reģ: 20.04.2014
Jūs nopietni visas pavilkāties uz šo provokāciju? :D
28.05.2015 17:25 |
 
Reitings 59
Reģ: 02.03.2015
Jūs nopietni visas pavilkāties uz šo provokāciju?

Kāda starpība, vai jautājums ir īsts vai neīsts, man ir ļoooti interesanti padiskutēt ar meitenēm par šo tēmu un palasīt citu viedokļus! Pat krietnu laiku tas mani ir atrāvis no darba :D
28.05.2015 17:28 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
a ko tad teikt? ka lielākais sasniegums ir balta a4 lapa zaļos vai sarkanos vākos ar zeltītiem burtiņiem virsū?


Kas citās valstīs vērtības ziņā ir pielīdzināma tualetes papīram (Latvijas izglītība).
28.05.2015 17:29 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
. Sasniegums ir tas, kur tiek ieguldīts kāds darbs, neatlaidība, brīdī, kad no tevis tas principā netiek prasīts un netiek sagaidīts. Tava pašiniciatīva.


Pēcnācējus vai tad rada ne pēc savas iniciatīvas?

Liela daļa cilveku aizmirst to, ka šodienas berni būs tie kas nodrošinās nākotnes valsts eksistenci. Vienkāršos vārdos- kad mēs būsim večiņas un vecīši, šodienas berni bus tie kas nodrošinās pilnus partikas plauktus un mediķus slimnīcās un poliklīnikas.
Tās kaimiņu darba nogurušas sievietes berni būs tie kas baros un ārstēs kaimiņu karjeristi, kas brīvajā laikā nodarbojas ar alpīnismu apmeklē pasaules līmeņa mākslas izstādes, kad viņa bus veca groša.
28.05.2015 17:32 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Esmu saskrāusies ar tādu lietu, ka daudzas māmiņas meklējot darbu, kā pēdējo darbavietu raksta savā CV - "pilna laika māte". :-P Man tas šķiet gaužām neprofesionāli, bet kāds ar to tiešām lepojas un atrodas arī darba devēji, kuri to novērtē. Tad nu būtībā - padiskutēt jau varam, bet nav viena pareizā viedokļa acīmredzot.
28.05.2015 17:33 |
 
Reitings 2442
Reģ: 20.04.2014
Viena lieta ir diskutēt, cita - censties nopietni mesties kaut ko ieskaidrot autorei, kura tikai vēlas uzrīkot kašķi, vai vispār satraukties par tēmas pieteikumu, kas ir tikai izdomājums.
28.05.2015 17:35 |
 
Reitings 59
Reģ: 02.03.2015
Viena lieta ir diskutēt, cita - censties nopietni mesties kaut ko ieskaidrot autorei, kura tikai vēlas uzrīkot kašķi, vai vispār satraukties par tēmas pieteikumu, kas ir tikai izdomājums.

Kā redzi, autore jau te ar mums vairs nav un neko nediskutē. Mums pašām ar sevi ir interesanti :D
28.05.2015 17:36 |
 
Reitings 59
Reģ: 02.03.2015
Esmu saskrāusies ar tādu lietu, ka daudzas māmiņas meklējot darbu, kā pēdējo darbavietu raksta savā CV - "pilna laika māte".

Tas arī man liekas visai neprofesionāli. Nu pat ļoti neprofesionāli :) Intervijā tak pajautātu, kāpēc tik ilgi strādāts nav, tad arī pastāstītu.
28.05.2015 17:37 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Pēcnācējus vai tad rada ne pēc savas iniciatīvas?

Nu cik gan liels ir tas ieguldījums? Izlemt tikai - ar vai bez kontracepcijas un viss agrāk vai vēlāk notiks. Bac un piedzima bērns. Viss - galaprodukts.
Toties kā ir ar izglītības iegūšanu? Vai tad pietiek tikai izlemt, kur mācīties? Ja gribi sasniegt tiešām kaut ko nozīmīgi - nākas ieguldīt laiku, nervus, zināšanas, naudu, pacietību, disciplīnu, citreiz pat nākas ziedot veselību, attiecības, izklaides u.t.t. Un tāpat - tas viss būtībā tev neko vēl negarantēs, jo vēl jau vajadzēs sevi pierādīt eksāmenā un ne vienā vien... Un tas viss - no tevis būtībā netiek prasīts, jo nav mūsu dabā ielikts, ka mums noteikti visiem ir jāiegūst augstākā izglītība, jo mums ir dotas smadzenes! Vari samierināties ar kaut ko mazāku un vienkāršāku.

Es varbūt vēl piekrītu par mākslīgo apaugļošanu kā sasniegumu, jo tomēr tas ir nedaudz savādāk. Arī adopcija iespējams ir kaut kāds izņēmums šajā jautājumā. Taču, ja runājam par klasisku palikšanu stāvoklī un dzmedēšanu - cik gan daudz ir atkarīgs no mūsu pašu ieguldītajām pūlēm salīdzinot ar pavisam dabisku lietu gaitu?...
28.05.2015 17:41 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Dolllly



Un atbilde - esmu apceļojis/esi pusi pasaules - derētu?
28.05.2015 17:46 |
 
Reitings 59
Reģ: 02.03.2015
Un atbilde - esmu apceļojis/esi pusi pasaules - derētu?


un
Esmu apceļojusi pusi pasaules par finansu līdzekļiem, ko pati nopelnīju.
un
Esmu apceļojusi pusi pasaules par vecāku naudu.
??? :D :D
28.05.2015 17:50 |
 
Reitings 1761
Reģ: 29.01.2009
Jautajums divains, bet atbilde ari noteikti nav profesionala.
Varetu varbut pajautat, kads bijis lielakais sasniegums iepriekseja darba vieta ( kaut ari tas nebutu kas grandiozs, bet konkretajam limenim atbilstoss) .
Es tomer pievienojos uzskatam ,ka sasniegums ir uzaudzinat labu cilveku, nevis gluzi vienkarsi piedzemdet. Vispar bernus profesionalaja dzive neiesaistus, tadel darba intervija tos nepieminetu.

Interesanti, ka pati stradaju arzemes un esmu bijusi uz vairakam intervijam , bet nekad nav bijusi kaut kadi stulbi jautajumi, ka tas nereti notiek Latvija. Kaut kas pilnigi arpus temas no serijas: jus spetu nogalinat cilveku vai ari ko jus daritu, ja redzetu, ka biroja tualete beidzies tualetes papirs? Esmu vairakkart no pazinam sis mulkibas dzirdejusi... pie tam tiekot uzdoti it ka solidos uznemumos. (t)
28.05.2015 17:50 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
uzvarēšana kādā lielā konkursā, aizceļot uz savu sapņu zemi par paša nopelnīto naudu, tikt darbā noskatītā firmā ar lielu konkursu, veiksmīgi novadīt projektu, 100km pārgājiens ar draugiem (vai vienatnē, ko paši noorganizē ar minimāliem līdzekļiem), ar stopiem pa Eiropu
utt.

Iezīmētie neizklausās ēsti profesionāli...
28.05.2015 17:53 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Lūk, tas ir iemesls, kāpēc sievietes nevar likt vadošos amatos. Jebkādu cilveciskuma izpausmi uztver kā neprofesionālitāti.


+++

Viņas atbilde parāda, ka viņa nav emocionāli stabila un nevar pat ievērot uzvedības normas. Kurš šajā ir neprofesionāls?
28.05.2015 17:57 |
 
Reitings 59
Reģ: 02.03.2015
raven, var gadīties situācijas, kurās tas ir piemērots un ir profesionāli.
Asistents ceļojumu aģentūras direktorei - esmu apceļojis pusi pasaules- norāda, ka pārzina jomu.
Asistents sporta veikala vadītājam vai sporta laboratorijā- esmu bijis 100km pārgājienā/ uzkāpis Everestā/ noskrējis 9 maratonus- arī parāda jomas pārzināšanu.
28.05.2015 17:57 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Tas ir subjektiivais sasniegums,tas,ka vinai beidzot izdevies un beerna sasniegumu motiveet ar to,ka bijushas nez cik smagas dzemdiibas un gruutnieciibs,nav objektivi.


Uz šo jautājumu visas atbildes būs subjektīvas. ceļošana kādam ir sasniegums, cits to dara tik bieži, ka tas nav nekas īpašs.
28.05.2015 17:59 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Laba atbilde, domāju, varētu būt arī - patstāvīgi apguvu ķīniešu valodu. Bet šis cilvēks nemeklētu asistenta darbu. Vismaz ne pie šāda neprofesionāla darba devēja, kas darbinieku atlasei izvēlējies konkrēto personu.
28.05.2015 18:06 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Vēl varēja paprasīt - kāda ir dzīves jēga?
28.05.2015 18:07 |
 
Reitings 59
Reģ: 02.03.2015
Laba atbilde, domāju, varētu būt arī - patstāvīgi apguvu ķīniešu valodu. Bet šis cilvēks nemeklētu asistenta darbu. Vismaz ne pie šāda neprofesionāla darba devēja, kas darbinieku atlasei izvēlējies konkrēto personu.


Miljons plusu! Tas patiešām varētu būt labs sasniegums, ko minēt!
Plusi arī par pārējo tekstu ;)
28.05.2015 18:08 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits
vairāk  >

Lietotāji online (3)