Par sasniegumiem dzīvē

 
Reitings 138
Reģ: 08.02.2015
Šobrīd intervēju topošās darbinieces uz asistenetes amatu un viens no jautājumiem ir: Kāds ir tavs lielākais sasniegums dzīvē? Un zinat ko viņas man atbild, ka viņu bērns ir viņu sasniegums. Vai man vienīgajai liekas ka ar šo jau nu lielīties darba intervijā nevajadzētu. Mans vīrs saka, ka esmu par skarbu. Ko par šādu atbildi domā cosmo ?
28.05.2015 14:48 |
 
Reitings 2746
Reģ: 03.02.2015
Un ka izpaudas taa lielisana ar bernu ? Man ir berns a tev nee hahaa vai kaa ?
29.05.2015 21:17 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Nez vai vispaar ir korekti prasiit par to, ko cilveeks ir dariijis 2 gadus, kameer nav straadaajis. Taada sajuuta, ka ir jaatskaitaas par katru soli kaut kaadam nepaziistamam cilveekam un nedomaaju, ka darba deveejam ir kaut kaada dariishana gar to. Viena lieta, ja cilveeks gadiem ilgi nav straadaajis, tad jaa, bet ir diezgan pashsaprotami, ka var arii cilveeka garajaa muuzjaa buut gads, divi kad netiek nekas dariits. Kaut vai ja ir pietiekami sapelniita nauda un cilveeks var atljauties to gadu atpuusties, paceljot. Tas uzreiz nepadara to cilveeku par nekompetentu.
29.05.2015 21:21 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Piemēram, ja es atbildētu, ka mans lielākais sasniegums ir Nobela prēmija. Arī sāktos šu-šu-šu, ka nav privātās dzīves?


Un šāds cilvēks meklētu darbu kā asistents? Tu nopietni?
29.05.2015 21:23 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
krista21, kaut kā pie musm ik pa laikam uzpeld pārliecība, ka, ja sievietei ir bērns, tad viņai tā rezultātā ir iztvaikojušas puse smadzeņu. IQ nokrities par 50 punktiem, interešu loks = pamperi, podiņš, profesionālās kvalifikācijas pēkšņi aizmirsušās, LU anulējusi viņas iegūto grādu. Īsumā, labāk no tādām pa gabalu.

Tāpēc arī ir tā "ak dievs, 2 gadi bez darba! atšifrēs, ka esmu nekam nederīgā!" fobija. (un daļēji pamatota fobija, diemžēl)
29.05.2015 21:27 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
tam jau ir tie jautajumi par ipasibam un parsvara visas darbavietas lauj pastastit par sevi - nu neiesi tacu stastit , ka vajar burkanus iestadiji vai jaunu masku nopirki.


Šis ir cits jautājums. Autores uzdotais jautājums nav par cilvēka īpašībām, bet sasniegumiem. Un nevis vienkāršiem, bet lielākajiem visā dzīvē.

Galu gala darba devejs nav nekads labdaribas onka/tante.


Loģiku šim teikumam nesaprotu. Tas, ka sieviete par spīti tam, ka viņai ir laba karjera un dzīves pieredze, par savu lielāko dzīves sasniegumu nosauc bērnu nenozīmē, ka viņa prasa labdarību. Kā kaut kotik neloģisku vispār var uzrakstīt?
29.05.2015 21:29 |
 
Reitings 9596
Reģ: 06.03.2012
raven, tas bija piemērs. Ja cilvēks dzīvē ir kaut ko sasniedzis (kaut vai prēmiju no LG prezidenta Adriāna Dāvja kunga, ja jau tevi tik ļoti mulsina), nozīmē, ka viņš nevar meklēt asistenta darbu? (kaut vai tam pašam Dāvim par asistentu, lai vēlāk ieņemtu viņa vietu).
Jautājums bija kāds ir tavs lielākais sasniegums. Katram tas ir dažāds. Arī augsta ranga asistenti maina darbu. Un arī viņi piedalās konkursos (darba pārrunās). Galu galā reti kurš no ielas kļūst par liela uzņēmuma vadītāju. Lai virzītos pa karjeras kāpnēm ir jābūt mērķtiecīgam un jāsaprot ko no tevis prasa intervijās.
Bet tā, abstrahējoties...Vai daudz vīrieši pateiktu, ka viņu lielākais sasniegums ir bērns?
29.05.2015 21:31 |
 
Reitings 59
Reģ: 02.03.2015
Sugar, bet visi lielākie karjeras sasniegumi taču ir rakstīti CV. Darba devējam to jālasa. Ja esi LG prezidenta asistenta kandidāts, pieļauju, ka tādiem kandidātiem visus profesionālās dzīves sasniegumus intervētāji taču zina. Pilnīgi mierīgi daudz ko sasniedzis cilvēks darba intervijā varētu teikt, ka viņa lielākais sasniegums DZĪVĒ ir bijis noskriet Ņujorkas maratonu 2 stundās un 40 minūtēs,- nu kāpēc ne? Jo, ja ir labi profesionālie sasniegumi, arī tie taču nepaliek neievēroti.
29.05.2015 22:04 |
 
Reitings 59
Reģ: 02.03.2015
Par bērnu - arī man ir bērns. Es neteiktu intervijā, ka tas ir mans dzīves lielākais sasniegums, bet domāju, ka pieminētu to gan, ka bērns man ir. Lai darba devējs ar to var rēķināties. Lai saprot, ka bērns vienmēr man būs pirmajā vietā (man tas šķiet normāli un, jā, karjerā esmu diezgan daudz ssniegusi). Ja mani sasniegumi un profesionālais līmens viņam neliktos pats par sevi labs un pietiekošs iemesls, lai mani pieņemtu darbā (nevis atteiktu tāpēc, ka man ir bērns), tad man tāds darbs nemaz nav vajadzīgs.
Jā, man varbūt viegli teikt, jo pašai mana nodarbošanās, ar ko pelnu naudu, ir tuva un ļoti patīk, bet mans uzskats, ka darbam ir jāpatīk. Ka cilvēkam kaut kad dzīvē jāsasniedz tāds līmenis, lai viņš uz darbu ietu ar prieku, jo darbā mēs pavadām daudz laika. Ja mana topošā priekšniece neizprot, ka bērns man ir nozīmīgs, ka var gadīties situācijas, ka darbā nebūšu bērna dēļ, sorry, ar tādu cilvēku strādāt es negribētu.
29.05.2015 22:09 |
 
Reitings 178
Reģ: 04.02.2013
Savienot aktīvu dejošanu, studijas un darbu!
29.05.2015 22:14 |
 
Reitings 205
Reģ: 02.05.2014
Tikko paprasiju draugam-ja es sedeetu maajaas ar beernu 2 gadus, vai man tas buutu jaapiemin CV. Vinja atbilde-protams, varbuut tu cietumaa biji. Piebildiishu, ka nedziivojam LV un mums laikam te savaadaak.. Es esmu lasiijusi CV, kur viirietis apraksta, kuras maajas daljas remonteejis savaaa gadaa off no darba! Un CV nebija kaut kaads nekvalitatiivs, manuprat, vinjs inzhenieris.
Beigshu komentet, redzams, ka mans viedoklis nav relevants, jo neesmu LV darba tirguu.
29.05.2015 22:50 |
 
Reitings 58
Reģ: 23.04.2014
Izlasīju 3/4 no raksta, pēc tam jau apnika. :-DMans viedoklis. Bērns tev ir sasniegums mājas, kad sēdi blakus vīram. Darbā, pēc šāda jautājuma stāsti ( es vismaz stāstītu) par saviem karjeras izcilākajiem sasniegumiem. Daudzi saka ka tie kas pabeiguši augstskolu ir pilnīgi "lohi, tupaki, utt. "(Šis ir topošs augstskolas studenta viedoklis, līdz ar to pašlaik ir vidusskolas beigas. ) Neesiet tik aprobežoti. Nespriediet pēc sevis par citiem. Prasīja jau viedokli nevis nosodījumu. Pielīdzini sev to visu slikto, nevis novel uz visiem. :-/ Trakums, ko lai saka. Ja godīgi likās diezgan neinteresanti , tādēļ tikai pieliku savu viedokli, lai nākamajam interesantāk lasīt :-D
29.05.2015 23:43 |
 
Reitings 10
Reģ: 29.01.2009
Cien. Dolllly , gudri dirst un tēlot ietekmīgus cilvēkus domāju, ka var visi, tomēr, ar kādām tiesībām varat tā izturēties pret citiem cilvēkiem? It īpaši ja pašai intelekta līmenis nav sevišķi augsts! :D
(Pārlasiet savus tekstus, tad redzēsiet par ko iet runa!). Jūsu darba devēja vietā es aizdomātos, vai vajadzētu Jums uzticēt potenciālo darbinieku intervēšanu un vai ieņemat atbilstošu amatu, iespējams, ka pat apkopējas prāta spējas ir augstākas par Jūsu! ;) Nēesmu :D
29.05.2015 23:47 |
 
Reitings 1638
Reģ: 20.09.2010
Nūūūūjau dāmas. Tās, kuras te autorei ne pārāk konstruktīvu kritiku velta un apšauba inteliģences rādītājus .. taču pacenšaties vismas rupjas stilistikas kļūdas tekstā nepieļaut :D Pretējā gadījumā nu kāāāā var tādu foxy tekstiņu par pilnu ņemt?

Pievienojos tām, kas uz šādu jautājumu atbildētu ko +/- darbu, izaugsmi, izglītību vai vismaz pastarpināti relevantu hobiju saistītu. Bet nu ne jau par bērniem vai skaistu ģimenes ligzdiņu savītu ... man šāda tipa atbilde šķistu, mazākais, savāda un neiederīga tikšanās kontekstā.
30.05.2015 00:18 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
Kas vainas konferences organizesanai? Noorganizēt Austrumu partnerības konferenci vispār ir tīri tā neko sasniegums.
30.05.2015 00:45 |
 
Reitings 9596
Reģ: 06.03.2012
Un vispār es nebiju domājusi preses konferenci :D Smieklīgi :D nav brīnums, ka domā, ka asistents krāmē rīsus maximas plauktos.
30.05.2015 00:58 |
 
Reitings 2797
Reģ: 16.09.2013
Šeit uz 99% piekrītu teika_spolite.
Bet mani vairāk par visu šokē kā var pēc atbildes par bērnu vienkārši pasūtīt cilvēku?
31.05.2015 00:41 |
 
Reitings 237
Reģ: 11.05.2014
Īsti nesaprotu kur ir problēma. Autor, Tu pati vispār pārlasīji, kādu jautājumu uzdevi? Runa bija par dzīvi, domāju, labākas atbildes par bērnu nemaz nav! Un ,ja atbilde tomēr neapmierināja,kādēļ Tu vienkārši nevarēji vēlreiz un precīzāk noformulēt?ja tiešām, tas būtu interesējis, tā arī būtu izdarījusi.
31.05.2015 20:54 |
 
Reitings 59
Reģ: 02.03.2015
Sugar, preses konference bija kā papildinājums Tavam piemēram, jo nedomāju, ka šī te Dolly meklē tāda līmeņa asistentus, kas ir organizējuši Austrumu partnerības konferenci. :D Un nedomāju, ka asistentam jākrāmē rīsi maisos. :D Kaut gan mūsu uzņēmumā ir dažāda līmeņa asistenti- no melnā darba darītājiem līdz pat tādiem, kas priekšnieka vietā vai līdzi priekšniekam uz komandējumiem ārpus Eiropas lido.
31.05.2015 22:47 |
 
Reitings 72
Reģ: 19.07.2013
Ja man jautātu šādu jautājumu darba intervijā es apmulstu.. Cilvēks ir tāda būtne, kuram nekad nekā nepietiek. Vienmēr gribās sasniegt vēl vairāk nekā ir. Reāli es varētu tikai pateikt to, ka man ir izglītība, bet... Daudziem tāda ir! Un tiešām to var skaitīt kā sasniegumu? Tomēr bērns, manuprāt, ir sasniegums. Tu to audzini, baro, apģērb, lutini. Tam visam ir vajadzīgs laiks, uzmanība, nauda.
Šāds jautājums intervijā ir lieks. Nabaga sievietes!, kuras mēģināja atbildēt!
01.06.2015 12:15 |
 
Reitings 1376
Reģ: 22.09.2009
Varbūt varētu formulēt jautājumu citādi, piemēram kāds ir lielākais profesionālās karjeras sasniegums?
Bet nu, ja sieviete šādi atbild, tad ir skaidrs ka vina drīzāk orientēsies uz ģimeni nevis darbu.
01.06.2015 12:33 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits